Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Mysiadle

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Recykling złomu

Co się dzieje ze złomem, który trafia do skupu? Jest on sortowany, strzępiony, pozbawiony zostanie części niestalowych oraz płucze się go z resztek zawartości, a także bada się szczegółowo jego zawartość i potencjalne zastosowanie. Przywożone do skupu złomu w Mysiadle odpady są przekazywane do stalowni lub hut, gdzie są przerabiane w najróżniejsze materiały. Cienkie blaszki samochodowe, rury i belki do budowania mostów i innych konstrukcji, produkcja rur, a nawet pralek – i to wszystko ze stali i stali nierdzewnej. Oddając materiały metalowe do skupu złomu w Mysiadle redukujesz, chociażby zużycie energii niezbędnej do wydobycia i przetworzenia danych metali. Zadbaj o planetę i zarabiaj z WasteMaster! Zwróć do nas po bezpłatną wycenę i porady – wystarczy zadzwonić!

Kwestie formalne

Kwestie formalne są niezwykle istotne w kontekście zawierania umów i dokonywania transakcji ze skupami złomu w Mysiadle. Warto podkreślić, że to właśnie właściciele firm i wyżej wymienieni rolnicy (posiadający więcej niż 75 ha ziemi) muszą dokonywać aktualnej ewidencji odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Ma to służyć zwiększonej kontroli nad wytwarzaniem i utylizowaniem odpadów. Osoby fizyczne nie muszą eidencjonować odpadów, natomiast jak wszyscy, są zobligowani do wypełniania Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność transakcji. Dodatkowo osoba ta powinna otrzymać Formularz Przyjęcia Odpadu od skupu. Najczęściej jednak to właśnie przedsiębiorcy wywożą tony złomu do skupów. Dlatego warto pamiętać o powyższych kwestiach formalnych, ponieważ w ten sposób unikniemy bolesnych kar.

Co zostanie przyjęte w skupie złomu stalowego w Mysiadle?

Zanim przejdziemy do przywoływania przykładów odpadów, które możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Mysiadle, warto przyjrzeć się poszczególnym kategoriom. W zasadzie wyróżniamy trzy typy złomu: stalowy, żeliwny oraz kolorowy. Żeliwo jest wysokowęglowym stopem związku żelaza i węgla - zatem materiały żeliwne również możemy zostawić w skupie złomu stalowego w Mysiadle. Zatem taka placówka odbierze od Ciebie wszelkie materiały poprodukcyjne, konstrukcyjne, budowlane, samochodowe, ale muszą się one nadawać do obróbki technicznej. W takim wypadku skup złomu stalowego w Mysiadle może przyjąć następujące materiały: blachy, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki, profile ze stali, elementy maszyn, instalacji elektrycznych, a także elementy trakcji, szyn etc. Oczywiście są to nielicze odpady, które odbierze skup, jednak najważniejszą kwestią jest wiedza o zawartości swojego odpadu. Nie zapominajmy, że skup złomu w Mysiadle nie przyjmie od Ciebie zanieczyszczonych elementów metalowych, pokrytych smarami, olejami lub substancjami niebezpiecznymi.

Jak najszybciej znajdziesz skup złomu w Mysiadle?

Skup złomu w Mysiadle najszybciej znajdziesz przy użyciu WasteMaster! Zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, rozmowy telefonicznej lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel informacji o swoich odpadach i preferencjach co do skupu złomu stalowego w Mysiadle. Podaj widełki cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja odbioru złomu etc. Nasi eksperci są niezwykle doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im zaufać! Aby oszczędzić Ci wysiłku długotrwałych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta w Mysiadle warto zgłosić się do WasteMaster. Po podaniu danych, nasi pracownicy prześlą Ci wycenę Twojego złomu i dodadzą Twoje zlecenie do aplikacji - po krótkim czasie prześlą Ci wyniki wyszukiwania, tj. wykaz skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz skorzystać z aplikacji samodzielnie - nic nie stoi na przeszkodzie! Odwiedź naszą stronę (na której również znajdziesz numer do konsultanta oraz formularz zgłoszeniowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu wyszukiwarki - i dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. Twój indywidualny Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najlepsze oferty spośród, których możesz dowolnie wybierać. W każdym przypadku nasze usługi są bezpłatne i nie zobowiązują Cię do konkretnych decyzji. Naszą misją jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród licznych skupów z odbiorem w Mysiadle!

Kategorie złomu

Oprócz tego, że wymieniamy różne rodzaje złomu, dzielone ze względu na swój skład, to możemy jeszcze dokonać rozdziału, który będzie brał pod uwagę łatwość przekształcania. Zatem możemy dokonać podziału na złom wsadowy i niewsadowy. Złom wsadowy, to metale, które w zasadzie od razu nadają się do obróbki w procesie stalowniczym, skup złomu w Mysiadle nie musi go w żaden sposób przygotowywać. Z kolei niewsadowy to ten, który musi zostać wstępnie przygotowany przed np. wysłaniem do huty. Złomem wsadowym są blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy lub wióry stalowe. Niewsadowy złom to np. cienkie blachy poamortyzacyjne, cienkie wióry stalowe, niewielkie konstrukcje lub szyny kolejowe. Aby bezproblemowo poruszać się po cennikach w skupach złomu stalowego w Mysiadle należy wiedzieć, jak wyglądają oznaczenia poszczególnych rodzajów odpadów metalowych. "W" oznacza złom wsadowy, "ZZ" żeliwny, a "N" niewsadowy. Ponadto do każdej litery dodaje się cyfrę oznacającą klasę. Nadprogramowa litera po numerze oznacza materiał poprodukcyjny - "N-1N" to niewsadowe blaszane odpady poprodukcyjne o grubości 6 mm.

Najważniejsze informacje dotyczące skupu złomu w Mysiadle

Na samym początku warto zaznaczyć, że każdego producenta odpadów w Polsce obowiązuje przepis dotyczący prawidłowej utylizacji odpadów. Czy to sortowanie, czy oddanie śmieci do właściwych punktów utylizacyjnych. Tyczy się to również podmiotów wytwarzających odpady typu złom. Karą za zostawienie tego rodzaju śmieci w losowych miejscach jest grzywna do 5 tys. złotych. Ten środek prewencyjny ma za zadanie zapobiegać zakładaniu dzikich wysypisk. Zatem jeśli posiadasz stare części metalowe - koniecznie zawieź je do skupu złomu w Mysiadle. W ten sposób Twój pozostałość ma szansę wrócić do obiegu! Możemy wymienić kilka typów skupów: głównie skupy złomu stalowego w Mysiadle oraz skupy metali kolorowych. Te pierwsze odbiorą elementy stalowe i stopy stali - zawierające w większości żelazo i do 2% węgla. Metalami kolorowymi nazywamy miedź, aluminium, mosiądz i inne związki nieżelazne. Ważną kwestią jest to, że możesz zamienić swoje odpady w skupie złomu w Mysiadle na gotówkę! Złom jest na tyle wartościowym odpadem, że wciąż opłaca się skupom je kupować! Chcesz wiedzieć wiedzieć więcej o #*kwotach w skupach|cennikach#*#? A może o recyklingu? Czytaj do końca, a dowiesz wszystkiego!

Skup złomu z odbiorem w Mysiadle

W ten sam sposób znajdziesz skup złomu z dojazdem do klienta w Mysiadle. Wyślij zgłoszenie, zadzwoń do nas lub użyj aplikacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie czekaj - dzwoń! Konsultacje, które świadczymy również są za darmo! Jednak w kwestii transportu do skupu złomu w Mysiadle musisz pamiętać o paru istotnych sprawach. Najważniejszym jest tzw. minimum logistyczne, które zazwyczaj wynosi 0,5 Mg (czyli pół tony). Jest to najmniejsza ilość, która jest opłacalna do transportu. Jeśli znajdujesz się na trasie pojazdu wywożącego odpady do skupu złomu stalowego w Mysiadle - może te małe ilości Twoich odpadów zostaną zabrane, jednak nie jest to opcja, na którą można śmiało liczyć. Wszystkie materiały muszą być odpowiednio zabezpieczone, w taki sposób żeby nie powodować zagrożenia dla ekipy transportowej. Najlepiej żeby złom został przez Ciebie posortowany - może to wpłynąć na obniżkę kosztów. Jeśli chodzi o formalności dotyczące transportu do skupu złomu stalowego w Mysiadle - jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi - musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu i zwrócić ją kierowcy, który odbiera Twoje śmieci. Osoby prywatne muszą jedynie pokazać dowód tożsamości. Jeśli masz jakiekolwiek pytania - zapraszamy do kontaktu!

Co wpływa na zmiany w cenniku skupu złomy w Mysiadle?

Warto zaznaczyć, że cenniki skupu złomu w Mysiadle są wyjątkowo zmienne - muszą być monitorowane na bieżąco. Głównie wynika to z tego, że skupy zarabiają na sprzedaży metali hutom i stalowniom, więc cena w skupie będzie zależeć od obecnego kształtu rynku. Całość jest zależna od Londyńskiej Giełdy Metali, jednak obecne problemy gospodarcze powodują trudne do przewidzenia zmiany w cenach skupu złomu w Mysiadle. To, ile materiału dostarczysz do placówki, jakiego jest on rodzaju, jaką ma zawartość oraz czy jest zanieczyszczony - to wszystko ma wpływ na ostateczną cenę skupu złomu w Mysiadle. Jeśli organizujesz wywózkę do placówki - bierz pod uwagę swoją lokalizację - im dalej od skupu się znajdujesz, tym kwota na rachunku będzie się zwiększać. Jednak, aby zobrazować cennik skupu złomu w Mysiadle warto przywołać parę przykładów. Najdroższe są metale wsadowe - stal wsadowa poprodukcyjna to koszt 1400 zł/t netto, jeszcze więcej można uzyskać za złom żeliwny. Z kolei najmniej można zarobić na materiałach z N10 - blaszki, wióry stalowe etc. - za które możemy dostać 1100 zł/t netto. W razie jakichkolwiek problemów - zachęcamy do kontaktu - oferujemy precyzyjną wycenę każdego materiału!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Skorzystałam z usług WasteMaster i się nie zawiodłam! Znam dobrze okolicę, więc wiedziałam, że w swojej liście skupów złomu zawarli wszystkie najtrafniejsze opcje. Polecam!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Jestem pod wrażeniem! Nie dość, że wyszukali dla mnie najbardziej opłacalny skup złomu w Mysiadle, to jeszcze zrealizowali dla mnie wywózkę z mojego serwisu samochodowego. Polecam mocno!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałem, że *#*jst coś takiego jak|istnieją*# mobilne skupy złomu, ale dzięki WasteMaster miałem możliwość skorzystania z ich usług. To naprawdę wartościowe usługi i w dodatku są całkowicie darmowe!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najbliższy skup złomu w w Mysiadle nie oferował korzystnych cen, dlatego skontaktowałam się z WasteMaster z prośbą o pomoc. I sprostali moim oczekwianiom! Znaleźli dużo lepsze oferty - można na nich polegać.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Znaleźli dla mnie dużo korzystniejsze skupy złomu niż myślałam. Gdyby nie to, że skorzystałam z ich usług, sporo bym straciła!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że powstało coś takiego jak WasteMaster! Współczesne przedsiębiorstwa potrzebują takich usług!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zajmuję się utylizacją złomu grubego, a w szczególności grubych części metalowych z samochodów ciężarowych i autobusów. Dzięki WasteMaster, często jestem często określany jako najbliższy skup złomu w w Mysiadle, przez co przyciągam spore ilości klientów. To była owocna współpraca!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon