Skup złomu w Rybiu

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 22 103 2854
Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 0,72 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 0,74 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 0,88 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 0,88 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 0,91 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 0,95 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 0,92 zł netto
Żeliwo 1,02 zł netto
Warunki współpracy

Aby uniknąć kar finansowych, trzeba przestrzegać konkretnych przepisów. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub posiadaczem gospodarstwa rolnego (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź aktualną ewidencję odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Grzywny za brak rejestrowania produkowanych odpadów potrafią być naprawdę duże - nawet do miliona złotych! Osoby prywatne nie muszą ewidencjonować odpadów w BDO, jednak są - jak wszyscy producenci złomu - zobowiązani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na zgodność z prawem w razie kontroli. Także osoby prywatne powinny odebrać od skupów złomu w Rybiu Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to najczęściej przedsiębiorcy i wielkie firmy produkują odpady metalowe - z tego powodu należy mieć w pamięci wszystkie formalności. Im większy podmiot, tym rośnie kara za niedopełnienie formalności!

Po tym, jak odpady trafią już do skupu złomu w Rybiu, są one oczyszczane i segregowane. Pozbawia się je elementów niestalowych, strzępi, a także płucze się je z pozostałości, zanieczyszczeń. Kolejnym etapem jest zbadanie zawartości i określenie, do czego dany materiał się nadaje. Następnie skupy złomu w Rybiu sprzedają poszczególne materiały do hut i stalowni, gdzie są przekształcane w np. cienkie blaszki samochodowe, rury, belki do budowy mostów, a nawet w części do pralek! Te przedmioty wytapiane są zazwyczaj ze stali oraz stali nierdzewnej. Miej w pamięci, że oddając tego rodzaju materiały do skupów, nie tylko zarobisz, ale i obniżysz wytwarzanie oraz wydobycie poszczególnych metali. To odważny krok w stronę ochrony środowiska! Jeśli potrzebujesz pomocy w realizacji całego procesu - zapraszamy do nas! Pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Wystarczy skontaktować się z nami za pośrednictwem formularza ofertowego, rozmowy telefonicznej lub aplikacji! Pomoc w realizacji tego procesu również jest bezpłatny! Jednak w kwestii organizacji wywózki do skupu złomu w Rybiu musisz być bardzo dokładny w opisie swojego złomu. Wiele placówek określa tzw. minimum logistyczne - zazwyczaj najmniejszą ilością odbieraną jest 0,5 t (0,5 Mg). W specjalnych przypadkach, jeśli posiadasz niewiele odpadów, ale Twoja lokalizacja znajduje się na trasie do skupu złomu stalowego w Rybiu, mogą one zostać od Ciebie odebrane, jednak nie jest to zawsze pewne. Następną ważną sprawą jest zabezpieczenie odpadu - jeżeli będzie stwarzał on zagrożenie dla personelu wywożącego złom, może nie zostać odebrany. W kontekście cen w skupach złomu z dojazdem do klienta w Rybiu warto pamiętać o segregacji - może ona wpłynąć na obniżenie się ceny za usługę. Warto również pamiętać o formalnościach. Jeśli posiadasz gospodarstwo rolne powyżej 75 ha lub jesteś przedsiębiorcą - musisz wypełnić i oddać dokument KPO kierowcy, który #*#wywozi Twoje|zajął się wywózką Twoich#*# śmieci. Stanowi on o legalności transportu do placówki skupującej. Osoby fizyczne muszą jedynie okazać dowód tożsamości. W razie wszelkich problemów np. z BDO - zadzoń do nas!

Jak już zostało wcześniej podkreślone - istnieją co najmniej dwa rodzaje skupów. W skupie złomu stalowego w Rybiu możesz zostawić wszystkie elementy stalowe oraz żeliwne. Żeliwo czyli wysokowęglowy stop żelaza z węglem - jest bardzo cenny! Zatem przykładami tego, co możesz przetransportować do skupu złomu stalowego w Rybiu jest: blacha, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki stalowe, profile, elementy urządzeń, instalacji elektrycznych oraz części trakcji kolejowych, szyn. Głównie to zakłady produkcyjne, serwisy samochodowe czy firmy budowlane dostarczają skupom złomu stalowego w Rybiu surowców. Warto jednak podkreślić, że jeżeli dostarczane materiały będą w złym stanie - placówka może odmówić odbioru. Przyjmuje się, że skup złomu w Rybiu nie bierze metali zanieczyszczonych odpadami toksycznymi, radioaktywnymi, pokrytymi smarami, olejami, plastikami lub innymi materiałami, których nie da się mechanicznie usunąć z powierzchni metali.

Ceny skupu złomu w Rybiu to dość złożona kwestia, zależna od licznych czynników. Przede wszystkim to, ile odpadów metalowych dostarczysz na złom, się liczy. Kolejnym ważnym kryterium jest rodzaj złomu. Wsadowy zawsze będzie droższy od niewsadowego, ponieważ ten pierwszy nadaje się od razu do przeróbki w piecu hutniczym. Według cenników skupu złomu w Rybiu, które stworzyliśmy na podstawie przeprowadzanych transakcji – najdroższym materiałem stalowym jest stal wsadowa oznaczana 7N – czyli poprodukcyjna – osiąga 1400 zł/t netto. Najtańsze są wióry stalowe, cienkie blaszki poamortyzacyjne oznaczane N10, za które możemy dostać 1100 zł/t netto. Jednak oprócz ilości, rodzaju, stopnia zanieczyszczenia, także zewnętrzne czynniki wpływają na wysokość cen skupu złomu w Rybiu. Przetworzone metale są sprzedawane hutom i innym podmiotom jako surówki, więc w zależności od tego, jak kształtuje się popyt na metale oraz jaka wygląda sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali, taka będzie kwota w skupie. Jeżeli organizujesz skupowanie złomu z dojazdem do klienta w Rybiu, miej na uwadze to, że im dalej od placówki się znajdujesz, tym bardziej wzrośnie kwota za usługi. Jeśli potrzebujesz precyzyjnej wyceny swoich odpadów – zadzwoń do nas – nasi eksperci mają lata doświadczenia!

Skup złomu w Rybiu najszybciej wyszukasz przy pomocy WasteMaster! Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy, rozmowę telefoniczną lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel informacji o swoich odpadach i wymaganiach co do skupu złomu stalowego w Rybiu. Podaj przedziały cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja odbioru złomu etc. Nasi eksperci są niezwykle doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im powierzyć swoje zlecenie! Aby oszczędzić Ci wysiłku żmudnych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta w Rybiu warto skontaktować się z WasteMaster. Po podaniu danych, nasi pracownicy prześlą Ci wycenę Twojego złomu i dodadzą Twoje zlecenie do aplikacji - po niedługim czasie prześlą Ci wyniki poszukiwań, tj. listę skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz użyć aplikacji samodzielnie - nic nie stoi na przeszkodzie! Otwórz naszą stronę (na której również znajdziesz numer do konsultanta oraz formularz zgłoszeniowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu wyszukiwarki - i dodaj ogłoszenie wraz ze zdjęciem. Twój osobisty Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najlepsze oferty spośród, których możesz dowolnie wybierać. W każdym wariancie nasze usługi są darmowe i nie obligują Cię do konkretnych decyzji. Naszym zadaniem jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród licznych skupów z odbiorem w Rybiu!

Wszyscy wytwórcy złomu są zobowiązani prawnie do utylizacji swoich odpadów. Zakazuje się wyrzucania odpadów metalowych w losowe miejsca - grozi za to kara do 5 tys. złotych. Dlatego najbardziej właściwym rozwiązaniem jest wywózka swoich śmieci do skupu złomu w Rybiu. Warto doprecyzować, czym jest ta w zasadzie złom. Są to zużyte materiały metalowe, które przeznacza się do składowania oraz przetwarzania na nowe materiały. Więc jeśli posiadasz tego typu odpady - nie wahaj się - zawieź je jak najszybciej do skupu złomu stalowego w Rybiu, który nie dość, że przywróci śmieciom świetność, to jeszcze za nie zapłaci! Warto zanaczyć, że wyróżniamy różne rodzaje skupów złomu w Rybiu - te skupujące stal oraz te skupujące metale kolorowe. Stal to inaczej surowce w większości żelazne lub stopy stali, składające się z kilku procent węgla. Z kolei metalami kolorowymi możemy nazwać miedź, mosiądz, aluminium, cynk i inne nieżelazne materiały. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat złomu? Zachęcamy do lektury - z niej dowiesz się wszystkiego!

Złom stalowy możemy podzielić na poszczególne kategorie, które są uzależnione od jego wymiarów oraz procentowej ilości zanieczyszczeń. Ponadto można wyróżnić złom wsadowy i niewsadowy. Do pierwszego typu zaliczamy wszystkie odpady, które są gotowe do bezpośredniego wykorzystania w procesie stalowniczym, bez wcześniejszego przygotowywania. Złomem wsadowym może być np. blacha, złom do cięcia, gruby złom wsadowy czy grube wióry stalowe. Z drugiej strony niewsadowy wymaga wcześniejszego przetworzenia do obróbki w skupie złomu w Rybiu. Do tej kategorii możemy zaliczyć cienkie blachy poamortyzacyjne, cienkie konstrukcje stalowe, czy szyny kolejowe. Warto znać oznaczenia wykorzystywane w skupach złomu stalowego w Rybiu, ponieważ ułatwi to odczytywanie, chociażby oferty w placówce. Zatem metale wsadowe określa się literą „W” i liczbą oznaczającą klasę, żeliwo „ZZ”, a niewsadowy – literą „N”. Ponadto isnieje także stal poprodukcyjna niewsadowa, w której po numerze również pojawia się litera, jak np. N-1N – czyli blaszane odpady poprodukcyjne do grubości 6 mm
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Rybiu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Jaki złom opłaca się zbierać?
16-01-2023
Jaki złom opłaca się zbierać?

Niekiedy osoby prywatne, które chcą sobie nieco dorobić, zastanawiają się, jaki złom opłaca się zbierać. To zależy, czy mamy na myśli złom stalowy czy kolorowy. Pod względem cen...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?
10-01-2023
Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?

Aktualnie (podawany stan na styczeń 2023) za 1 kg złomu stalowego cienkiego otrzymamy w okolicach 1 zł. Znacznie lepiej w zestawieniu wypada złom stalowy gruby – tutaj ceny zacz...

Więcej -->
Ile kosztuje tona złomu?
13-12-2022
Ile kosztuje tona złomu?

Obecnie za 1 tonę złomu grubego otrzymamy od 1100 zł w górę (stan na styczeń 2023). Nieco gorzej opłacany jest złom cienki oraz blachy, których ceny za 1 tonę zaczynają się od 1...

Więcej -->
Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia robotników na złomowisku, w rogu kadru z lewej znajduje się ciężarówka załadowana odpadami. Jest to ilustracja do tekstu o tytule: "Jak wygląda transport złomu?".
26-10-2023
Jak wygląda transport złomu?

Jeśli prowadzisz złomowisko lub masz do czynienia ze złomem stalowym, czy metalami kolorowymi – ten tekst może Cię zainteresować! Jak przewozić złom, aby był to jak najbardziej ...

Więcej -->
Sprzedaż i skup złomu online
01-05-2023
Sprzedaż i skup złomu online

W dzisiejszych czasach większość usług oraz czynności można załatwić przez Internet. Dla niektórych niemal codziennością stały się zakupy czy załatwianie niektórych wniosków urz...

Więcej -->
Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?
15-01-2023
Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?

Zazwyczaj słowo „złom” nie kojarzy nam się z niczym konkretnym. Tymczasem okazuje się, że posiada on swoje konkretne rodzaje oraz klasy, z którymi możemy spotkać się w skupach. ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master