Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Konstancinie-Jeziornie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak najszybciej znajdziesz skup złomu w Konstancinie-Jeziornie?

Skup złomu w Konstancinie-Jeziornie najszybciej znajdziesz przy użyciu WasteMaster! Zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, rozmowy telefonicznej lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel danych o swoich odpadach i wymaganiach co do skupu złomu stalowego w Konstancinie-Jeziornie. Podaj przedziały cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja transportu złomu etc. Nasi eksperci są bardzo doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im powierzyć swoje zlecenie! Aby oszczędzić Ci wysiłku żmudnych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta w Konstancinie-Jeziornie warto skontaktować się z WasteMaster. Po podaniu informacji, nasi pracownicy prześlą Ci wycenę Twojego złomu i dodadzą Twoje zlecenie do aplikacji - po krótkim czasie prześlą Ci wyniki poszukiwań, tj. listę skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz skorzystać z aplikacji samodzielnie - nic nie stoi na przeszkodzie! Odwiedź naszą stronę (na której również znajdziesz numer do konsultanta oraz formularz wycenowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu wyszukiwarki - i dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. Twój indywidualny Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najkorzystniejsze oferty spośród, których możesz dowolnie wybierać. W każdym wariancie nasze usługi są bezpłatne i nie obligują Cię do konkretnych decyzji. Naszym zadaniem jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród wielu skupów z odbiorem w Konstancinie-Jeziornie!

Sprzedaż złomu a kwestie formalne

Żeby uniknąć kar finansowych, trzeba przestrzegać określonych wytycznych formalnych. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub posiadaczem gruntów rolnych (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź bieżącą ewidencję odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Grzywny za brak rejestrowania produkowanych odpadów potrafią być ogromne - nawet do miliona złotych! Osoby prywatne nie muszą prowadzić ewidencji w BDO, jednak są - jak wszyscy producenci złomu - zobowiązani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na zgodność z prawem w razie kontroli. Także osoby prywatne powinny otrzymać od skupów złomu w Konstancinie-Jeziornie Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to najczęściej przedsiębiorcy i wielkie zakłady przemysłowe wytwarzają odpady metalowe - z tego powodu należy pamiętać o wszelkich formalnościach. Im większy podmiot, tym większa kara za niedopilnowanie formalności!

Recykling złomu

Co się dzieje ze złomem, który ląduje w skupie? Jest on segregowany, strzępiony, pozbawiony zostanie części niestalowych oraz płucze się go z pozostałości, a także bada się szczegółowo jego skład i potencjalne zastosowanie. Przywożone do skupu złomu w Konstancinie-Jeziornie odpady są oddawane do stalowni lub hut, gdzie są przekształcane w najróżniejsze materiały. Cienkie blachy samochodowe, rury i belki do budowy mostów i innych konstrukcji, produkcja rur, a nawet pralek – i to można wyprodukować ze stali i stali nierdzewnej. Przekazując materiały metalowe do skupu złomu w Konstancinie-Jeziornie ograniczasz, chociażby zużycie energii niezbędnej do wydobycia i przekształcenia danych metali. Zadbaj o planetę i zarabiaj z WasteMaster! Zwróć do nas po darmową wycenę i porady – wystarczy zadzwonić!

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Konstancinie-Jeziornie?

Jeśli w Twoim miejscu pracy zalega zbyt wiele odpadów metalowych – ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Przepisy w Polsce zakazują wyrzucania złomu w losowe miejsca. Grzywny z tego tytułu mogą osiągnąć do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. w lesie czy w osiedlowym śmietniku, może stać się powodem realnego zagrożenia zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia ludzkiego. Z tej przyczyny należy oddawać swoje odpady do skupu złomu w Konstancinie-Jeziornie, który zajmie się recyklingiem i zagospodarowaniem pozostałości. Złomem nazywamy tutaj wszelkie materiały metalurgiczne, które się zużyły i nadają się jedynie do recyklingu. Wymieniamy skupy złomu stalowego w Konstancinie-Jeziornie oraz skupy metali kolorowych. Do pierwszego rodzaju należy wywozić materiały stalowe, czyli zawierające w większości żelazo i do 2% węgla. Kolejny rodzaj skupów zajmuje się surowcami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto podkreślić, że oddawanie metali do skupu złomu w Konstancinie-Jeziornie jest bardzo korzystne zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej placówki. Za określone materiały o konkretnej zawartości, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz wiedzieć więcej o powyższym zagadnieniu? A może interesuje Cię recykling złomu stalowego? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz!

Jak zorganizować usługę skupu złomu z odbiorem w Konstancinie-Jeziornie?

Tak samo - z pomocą specjalistów z WasteMaster! Zgłoś się do nas za pośrednictwem wcześniej wymienionych narzędzi, a wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze oferty od skupów złomu z dojazdem do klienta w Konstancinie-Jeziornie! NIe zapomnij jednak o dokładnej charakterystyce odpadów - od tego zależy szybkość wykonania całej usługi. Część skupów złomu w Konstancinie-Jeziornie podaje tzw. minimum logistyczne, które wynosi najczęściej ok. pół tony (0,5 Mg). Odpady poniżej tej wagi mogą nie zostać odebrane. Czasami zdarzają się przypadki, że twój adres jest na trasie ciężarówki zawożącej odpady do skupu złomu stalowego w Konstancinie-Jeziornie. Wówczas Twoje pozostałości poniżej 0,5 Mg mogą zostać odebrane, jednak nie ma co do tego stuprocentowej pewności. Kolejną istotną kwestią jest zabezpieczanie i posortowanie swoich odpadów - może to spowodować obniżenie się kosztów usługi. Ponadto, jeśli jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi lub właścicielem przedsiębiorstwa - pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który wywozi Twoje odpady. Ten dokument zapewnia legalny przewóz do skupu. W razie pytań zachęcamy do kontaktu - nasze konsultacje również są za darmo!

Jak wygląda cennik skupu złomu w Konstancinie-Jeziornie?

Cennik skupu złomu w Konstancinie-Jeziornie jest zależny od bardzo wielu czynników. Głównie typ, który zawozisz do skupu ma znaczenie, ale także ilość oraz zawartość czy poziom zanieczyszczenia Twoich pozostałości. Ze względu na to, że skupy zyskują na sprzedaży przerobionych metali np. do hut, najbardziej opłaca się im skupować złom wsadowego. Zatem jest on sporo droższy od złomu niewsadowego. Według cenników skupu złomu w Konstancinie-Jeziornie, które zgromadziliśmy w naszej bazie, wynika, że najbardziej opłaca się sprzedawać stal wsadową poprodukcyjną o oznaczeniu 7N - można za nią dostać 1400 zł/t netto. Także materały żeliwne są wyjątkowo opłacalne. Najtańsze z kolei są cienkie wióry stalowe, blaszki poamortyzacyjne (N10), które osiągają cenę 1100 zł/t netto. Oprócz wcześniej wymienionych zmiennych na cenę skupu złomu w Konstancinie-Jeziornie wpływa także Twój adres - kwoty potrafią być bardzo zróżnicowane w skali Polski, jak i województwa. Dodatkowo wszystko zależy od Londyńskiej Giełdy Metali, która jest tym elementem rynku, który może wpłynąć zarówno na obniżenie się cen skupu złomu w Konstancinie-Jeziornie, jak i ich podwyższenie. Jeśli potrzebujesz indywidualnej wyceny swoich odpadów - skontaktuj się z WasteMaster! Nasi specjaliści z pewnością Ci pomogą!

Co odbierze od Ciebie skup złomu stalowego w Konstancinie-Jeziornie?

Jak już zostało wyżej podkreślone - istnieje kilka rodzajów skupów. W skupie złomu stalowego w Konstancinie-Jeziornie możesz zostawić wszystkie elementy stalowe oraz żeliwne. Żeliwo czyli wysokowęglowy stop żelaza z węglem - jest bardzo wartościowy! Zatem przykładami tego, co możesz przetransportować do skupu złomu stalowego w Konstancinie-Jeziornie jest: blacha, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki stalowe, profile, części urządzeń, instalacji elektrycznych oraz części trakcji kolejowych, szyn. Głównie to zakłady produkcyjne, warsztaty samochodowe czy firmy budowlane dostarczają skupom złomu stalowego w Konstancinie-Jeziornie odpadów. Warto jednak zaznaczyć, że jeżeli przekazywane materiały będą w złym stanie - placówka może nie zgodzić się na odbiór. Przyjmuje się, że skup złomu w Konstancinie-Jeziornie nie przyjmie metali zanieczyszczonych odpadami toksycznymi, radioaktywnymi, pokrytymi smarami, olejami, plastikami lub innymi materiałami, których nie da się mechanicznie usunąć z powierzchni metali.

Kategorie złomu

Oprócz tego, że wymieniamy różne rodzaje złomu, dzielone ze względu na swój skład, to możemy jeszcze dokonać podziału, który będzie brał pod uwagę łatwość przetwarzania. Zatem możemy wyróżnić złom wsadowy i niewsadowy. Złom wsadowy, to metale, które w zasadzie od razu nadają się do przeróbki w procesie stalowniczym, skup złomu w Konstancinie-Jeziornie nie musi go w żaden sposób przygotowywać. Z kolei niewsadowy to ten, który musi zostać wstępnie przygotowany przed np. wysłaniem do huty. Złomem wsadowym są blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy lub wióry stalowe. Niewsadowy złom to np. cienkie blaszki poamortyzacyjne, cienkie wióry stalowe, niewielkie konstrukcje lub tory kolejowe. Aby bezproblemowo poruszać się po cennikach w skupach złomu stalowego w Konstancinie-Jeziornie należy znać oznaczenia poszczególnych typów odpadów metalowych. "W" oznacza złom wsadowy, "ZZ" żeliwny, a "N" niewsadowy. Dodatkowo do każdej litery dodaje się numer oznaczający klasę. Nadprogramowa litera po numerze oznacza materiał poprodukcyjny - "N-1N" to niewsadowe blaszane odpady poprodukcyjne o grubości 6 mm.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Miałem do zutylizowania sporo złomu z autobusów i nie za bardzo wiedziałem, jak sobie poradzić z tym wszystkim. Wypełniłem formularz na witrynie WasteMaster i w parę chwil wiedziałem, ile kosztuje stal na złomie w w Konstancinie-Jeziornie. Dodatkowo otrzymałem szacunkową cenę moich śmieci i listę ofert, które pasują do moich preferencji. Jestem pod wrażeniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Konsultant Rafał z infolinii WasteMaster szybko wyjaśnił mi, co muszę zrobić ze starymi szynami, a nawet wyszukał dla mnie najbliższy złom w w Konstancinie-Jeziornie. Wiedziałem gdzie co oddać i z kim realizować odbiór szyn. Usługa godna ponownego skorzystania!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Uzupełniłem formularz w sprawie wyceny moich stalowych felg i dzięki WasteMaster wyszukałem skup złomu w Konstancinie-Jeziornie, który oferował zdecydowanie najkorzystniejsze warunki. Polecam gorąco!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Za darmo dowiedziałam się ile kosztuje złom w w Konstancinie-Jeziornie, dostałam wycenę i wskazówki, do których skupów opłaca się oddawać śmieci. Całościowa usługa!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem niezwykle zadowolona z obsługi - znaleźć najbliższy skup złomu w w Konstancinie-Jeziornie w parę minut i to za darmo? WasteMaster oferuje niezwykłe usługi!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna usługa - naprawdę polecam spróbować. Przede wszystkim tym, którzy są "zieloni" jeśli chodzi o gospodarowanie odpadami.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem bardzo zadowolona! Nigdy wcześniej nie pozbyłam się moich stalowych śrub do felg, w tak krótkim czasie. Polecam realizować odbiór złomu z WasteMaster!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon