Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Zalesiu Górnym

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Recykling złomu

Co się dzieje ze złomem, który ląduje w skupie? Jest on segregowany, strzępiony, pozbawiony zostanie elementów niestalowych oraz płucze się go z pozostałości, a także bada się dokładnie jego zawartość i potencjalne zastosowanie. Dostarczone do skupu złomu w Zalesiu Górnym odpady są przekazywane do stalowni lub hut, gdzie są przekształcane w najróżniejsze materiały. Cienkie blaszki samochodowe, rury i belki do budowania mostów i innych konstrukcji, produkcja rur, a nawet pralek – i to wszystko ze stali i stali nierdzewnej. Oddając materiały metalowe do skupu złomu w Zalesiu Górnym redukujesz, chociażby zużycie energii potrzebnej do wydobycia i przetworzenia danych metali. Zadbaj o planetę i zyskaj z WasteMaster! Zgłoś się do nas po bezpłatną wycenę i porady – wystarczy zadzwonić!

Jak kształtuje się cennik skupu złomu w Zalesiu Górnym?

Cenniki skupu złomu w Zalesiu Górnym są wyjątkowo zróżnicowane - potrafią się różnić nie tylko w skali kraju, ale i województwa! Jest to powiązane z kosztami utrzymania takich instytucji oraz wyglądem lokalnego rynku. Ponadto na wszystkie ceny złomu w Zalesiu Górnym wpływa Londyńska Giełda Metali - która w zależności od aktualnej koniunktury, podnosi lub obniża koszty sprzedaży. Zatem co jeszcze wpływa na kształt cen skupu złomu w Zalesiu Górnym? Masa odpadu, który dostarczasz, jego typ oraz to, jaką ma zawartość lub stopień jego zanieczyszczenia. Także Twój adres ma znaczenie - jeśli chcesz zrealizować odbiór złomu, pamiętaj, że im dalej się znajdujesz od skupu - tym koszt usługi będzie rósł. Aby zobrazować odrobinę cennik skupu złomu w Zalesiu Górnym warto podać przykładowe ceny. Najdroższym matriałem jest żeliwo oraz wsadowa stal poprodukcyjna (N7) - 1400 zł/t netto. Najmniej otrzymamy za złom klasy N10 (cienkie wióry stalowe, blaszki etc.) - 1100 zł/t netto. Jeśli zależy Ci na dokładnej wycenie - zgłoś się do WasteMaster - nasi eksperci wezmą pod uwagę wszelkie zmienne!

Co zostanie przyjęte w skupie złomu stalowego w Zalesiu Górnym?

Zanim przejdziemy do przywoływania przykładów odpadów, które możesz pozostawić w skupie złomu stalowego w Zalesiu Górnym, warto przyjrzeć się konkretnym kategoriom. Zasadniczo wyróżniamy trzy rodzaje złomu: stalowy, żeliwny oraz kolorowy. Żeliwo jest wysokowęglowym stopem związku żelaza i węgla - zatem materiały żeliwne również możemy zostawić w skupie złomu stalowego w Zalesiu Górnym. Zatem taka instytucja odbierze od Ciebie wszelkie materiały poprodukcyjne, konstrukcyjne, budowlane, samochodowe, ale muszą się one nadawać do obróbki technicznej. W takim razie skup złomu stalowego w Zalesiu Górnym musi przyjąć konkretne materiały: blachy, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki, profile ze stali, części maszyn, instalacji elektrycznych, a także elementy trakcji, szyn etc. Oczywiście są to nielicze odpady, które weźmie skup, jednak najważniejszą kwestią jest znajomość zawartości swojego odpadu. Pamiętajmy, że skup złomu w Zalesiu Górnym nie przyjmie od Ciebie zanieczyszczonych elementów metalowych, pokrytych smarami, olejami lub substancjami toksycznymi.

Sprzedaż złomu a kwestie formalne

Aby uniknąć kar finansowych, trzeba przestrzegać określonych wytycznych formalnych. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub posiadaczem gospodarstwa rolnego (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź bieżącą ewidencję pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Grzywny za brak rejestrowania wytwarzanych odpadów potrafią być naprawdę duże - nawet do miliona złotych! Osoby fizyczne nie muszą ewidencjonować odpadów w BDO, jednak są - jak wszyscy wytwórcy złomu - zobligowani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na zgodność z prawem w razie kontroli. Także osoby prywatne powinny otrzymać od skupów złomu w Zalesiu Górnym Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to najczęściej przedsiębiorcy i wielkie zakłady przemysłowe produkują odpady metalowe - z tego powodu należy pamiętać o wszelkich formalnościach. Im większy podmiot, tym rośnie kara za niedopilnowanie formalności!

Rodzaje złomu

Wcześniejszy podział na metale kolorowe i stal, wynikał z rozróżnienia na zawartość danego materiału. Kolejnym, bardzo ważnym sposobem podziału złomu, jest ten ze względu na łatwość przetwarzania. W związku z tym w skupach złomu w Zalesiu Górnym wyróżniamy rodział na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich nadaje się do bezpośredniego przewiezienia do hut, stalowni i przetworzenia na inne materiały. Jednak złom niewsadowy wymaga nadprogramowych działań ze strony skupu złomu stalowego w Zalesiu Górnym, czyli np. oczyszczania. Przykładami złomu wsadowego mogą być masywne blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy czy grube wióry stalowe. Złom niewsadowy to cienkie blachy poamortyzacyjne i konstrukcje stalowe, cienkie wióry stalowe czy szyny kolejowe. Wiedza o poszczególnych kategoriach jest istotna, ponieważ pomaga sprawnie odczytywać cenniki skupów złomu w Zalesiu Górnym. Literą "W" możemy oznaczyć złom wsadowy, "N" niewsadowy, a "ZZ" żeliwo. Ponadto, każdy typ złomu posiada numer oznaczający klasę. Za przykład może posłużyć: "N-1N" to niewsadowy blaszany poprodukcyjny złom o grubości 6 mm.

Jak zrealizować skup złomu z odbiorem w Zalesiu Górnym?

W analogiczny sposób – skorzystaj z naszych usług, zaznacz, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Zalesiu Górnym, a my wyślemy Ci przybliżoną wycenę oraz listę placówek. Jednak w przypadku realizacji odbioru złomu musisz pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze: minimum logistyczne – najczęściej najmniejszą wartością przewożoną do skupu złomu w Zalesiu Górnym jest 0,5 Mg (ton). W nietypowych przypadkach – jeśli Twój adres znajduje się na trasie danego pojazdu transportowego – możliwa jest realizacja wywozu mniejszych ładunków, jednak to już wymaga indywidualnego ustalenia. Dodatkowo materiały muszą być posegregowane i właściwie zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo personelu zajmującego się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Zalesiu Górnym będzie zagrożone – firma może odmówić współpracy bądź podwyższyć koszty usługi. Jeśli chodzi o kwestie formalne: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą zwrócić uzupełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który wywozi odpady do skupu złomu stalowego w Zalesiu Górnym. Osoby prywatne muszą jedynie okazać dowód osobisty. Jeśli potrzebujesz pomocy w organizacji odbioru złomu – rozpocznij współpracę z WasteMaster! Nasze usługi zauważalnie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Skup złomu w Zalesiu Górnym - co opłaca się wiedzieć?

Wszyscy producenci złomu są zobowiązani prawnie do utylizowania swoich odpadów. Nie można wyrzucać odpadów metalowych w losowe miejsca - grozi za to grzywna do 5 tys. złotych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wywózka swoich odpadów do skupu złomu w Zalesiu Górnym. Warto dookreślić, czym jest ta w zasadzie złom. Są to zużyte materiały metalowe, które przeznacza się do składowania oraz recyklingu. Więc jeśli posiadasz tego typu odpady - nie wahaj się - wywieź je jak najszybciej do skupu złomu stalowego w Zalesiu Górnym, który nie dość, że odda śmieciom świetność, to jeszcze za nie zapłaci! Warto zanaczyć, że wyróżniamy różne rodzaje skupów złomu w Zalesiu Górnym - te skupujące stal oraz te składujące metale kolorowe. Stal to inaczej materiały w większości zbudowane z żelaza lub stopy stali, zawierające do kilku procent węgla. Z kolei metalami kolorowymi możemy nazwać miedź, mosiądz, aluminium, cynk i inne nieżelazne materiały. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat podanego zagadnienia? Zachęcamy do lektury - z niej dowiesz się wszystkiego!

Szukanie skupu złomu w Zalesiu Górnym z WasteMaster

Z naszą pomocą znajdziesz szybko i wygodnie najkorzystniejsze skupy złomu stalowego w Zalesiu Górnym. Zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza lub zadzwoń do naszych konsultantów. Możliwe jest także samodzielne skorzystanie z naszej innowacyjnej aplikacji. Dzięki tym metodom możesz zaoszczędzić czas na wybieraniu najbardziej opłacalnego skupu. Podaj nam informacje o swoich odpadach, a nasi eksperci zorganizują wycenę oraz stworzą dla Ciebie listę skupów złomu z dojazdem do klienta w Zalesiu Górnym. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka opcja. Znajdź ją na naszej platofrmie (tam także znajdują się numery i formularze zgłoszeniowe), otwórz w wyszukiwarce lub pobierz, dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. W parę chwil Twój Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze ogłoszenia od skupów złomu stalowego w Zalesiu Górnym. Twoim zadaniem jest jedynie wybranie najkorzystniejszej Twoim zdaniem opcji. My jedynie chcemy pokazać Ci szeroki wybór skupów z odbiorem w Zalesiu Górnym i oszczędzamy Twój czas. Nasze usługi nie zobowiązują Cię do niczego i w dodatku są kompletnie za darmo!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Super sprawa! Za darmo otrzymałam całościową usługę organizacji transportu konstrukcji stalowych na skup złomu w Zalesiu Górnym - polecam niezmiernie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Pytałam o to, ile kosztuje złom w w Zalesiu Górnym? Dzięki uprzejmemu Panu z infolinii wiem już wszystko na ten temat. Nawet ogarnął mi BDO! Polecam bardzo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałem skontrolować jak wyglądają ceny złomu - miałem do pozbycia się, całkiem sporo metalowych części z urządzeń rolniczych. Jednak miły Pan Artur z WasteMaster doradził mi, żebym teraz oddał złom teraz - i miał rację. Najbliższy skup złomu w w Zalesiu Górnym, który znalazł, miał korzystną ofertę, a później się okazało, że gdybym nie posłuchał dobrej rady, to bym przepłacił. Warto korzystać z wiedzy konsultantów - polecam!!!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że tak łatwo można zwiększyć obrót w kasie mojego składowiska złomu. Wystarczyło nawiązanie współpracy z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zaoszczędziłem wiele czasu, a i tak wiem, że nie znalazłbym tak korzystnego skupu złomu w Zalesiu Górnym, jak konsultanci z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zaoszczędziłem naprawdę dużo czasu, a i tak wiem, że nie znalazłbym tak korzystnego skupu złomu w Zalesiu Górnym, jak konsultanci z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Ile kosztuje złom w w Zalesiu Górnym? Dzięki konkretnemu Panu z infolinii wiem już wszystko z tego zakresu. Nawet ogarnął mi BDO! Polecam bardzo!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon