Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Nowej Iwicznej

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Dokumenty, które należy wypełnić

Warto mieć na uwadze wszystkie kwestie formalne dotyczące wywozu odpadów do skupu złomu w Nowej Iwicznej. Są one istotne, chociażby z tego powodu, że za ich niedopełnienie mogą Ci grozić wysokie kary. Przedsiębiorcy oraz niektórzy rolnicy muszą regularnie ewidencjonować swoje odpady w Bazie Danych Odpadowych. Za brak prowadzenia rejestracji w tym systemie możesz otrzymać karę nawet do miliona złotych! Osoby prywatne są zwolnione z tego obowiązku, jednak są zobowiązane - jak wszyscy - do uzupełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności podczas kontroli. Osoby prywatne powinny również dostać Formularz Przyjęcia Odpadu. Głównym producentem złomu są jednak duże zakłady produkcyjne, warsztaty samochodowe czy *#*firmy|przedsiębiorstwa*#* budowlane. Jeśli nie jesteś pewien, jak się zabrać za uzupełnianie BDO - zgłoś się do nas - ze wszystkim pomożemy Ci za darmo!

Szukanie skupu złomu w Nowej Iwicznej z WasteMaster

Z naszą pomocą znajdziesz szybko i wygodnie najbardziej opłacalne skupy złomu stalowego w Nowej Iwicznej. Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń do naszych konsultantów. Dostępna jest także opcja samodzielnego skorzystania z naszej innowacyjnej aplikacji. Dzięki tym narzędziom możesz zaoszczędzić czas na wybieraniu najbardziej opłacalnego skupu. Podaj nam informacje o swoich odpadach, a nasi eksperci zorganizują wycenę oraz stworzą dla Ciebie listę skupów złomu z dojazdem do klienta w Nowej Iwicznej. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka opcja. Znajdź ją na stronie (tam także znajdują się numery i formularze zgłoszeniowe), otwórz w wyszukiwarce lub pobierz, dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. W parę chwil Twój Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze ogłoszenia od skupów złomu stalowego w Nowej Iwicznej. Twoim zadaniem jest tylko wybranie najlepszej Twoim zdaniem opcji. My jedynie chcemy pokazać Ci szeroki wybór skupów z odbiorem w Nowej Iwicznej i oszczędzamy Twój czas. Nasze usługi nie zobowiązują Cię do niczego i w dodatku są całkowicie za darmo!

Co odbierze od Ciebie skup złomu stalowego w Nowej Iwicznej?

Jak już zostało wyżej podkreślone - istnieje kilka rodzajów skupów. W skupie złomu stalowego w Nowej Iwicznej możesz zostawić wszelkie elementy stalowe oraz żeliwne. Żeliwo to wysokowęglowy stop żelaza z węglem - jest bardzo wartościowy! Zatem przykładami tego, co możesz przetransportować do skupu złomu stalowego w Nowej Iwicznej jest: blacha, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki stalowe, profile, elementy urządzeń, instalacji elektrycznych oraz części trakcji kolejowych, torów. Głównie to zakłady produkcyjne, serwisy samochodowe czy firmy budowlane dostarczają skupom złomu stalowego w Nowej Iwicznej surowców. Warto jednak podkreślić, że jeżeli dostarczane materiały będą w złym stanie - placówka może nie zgodzić się na odbiór. Przyjmuje się, że skup złomu w Nowej Iwicznej nie bierze metali zanieczyszczonych odpadami toksycznymi, radioaktywnymi, pokrytymi smarami, olejami, plastikami lub innymi materiałami, których nie da się mechanicznie usunąć z powierzchni metali.

Jak wygląda recykling złomu?

Po tym, jak odpady trafią już do skupu złomu w Nowej Iwicznej, są one oczyszczane i sortowane. Pozbawia się je elementów niestalowych, strzępi, a także płucze się je z pozostałości, brudu. Następnym etapem jest zbadanie zawartości i określenie, do czego dany materiał się nadaje. Następnie skupy złomu w Nowej Iwicznej sprzedają poszczególne materiały do hut i stalowni, gdzie są przerabiane w np. cienkie blachy dla aut, rury, belki do budowy mostów, a nawet w części do pralek! Te materiały wytapiane są zazwyczaj ze stali oraz stali nierdzewnej. Pamiętaj, że oddając tego typu materiały do skupów, nie tylko zarobisz, ale i zredukujesz wytwarzanie oraz wydobycie konkretnych metali. To pewny krok w stronę chronienia środowiska! Jeśli potrzebujesz wsparcia w organizacji całego procesu - zapraszamy do nas! Pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Najważniejsze informacje dotyczące skupu złomu w Nowej Iwicznej

Na samym początku trzeba zaznaczyć, że każdego wytwórcę odpadów w Polsce obowiązuje przepis dotyczący właściwej utylizacji odpadów. Czy to segregacja, czy oddanie śmieci do właściwych punktów utylizacyjnych. Tyczy się to również podmiotów wytwarzających odpady typu złom. Karą za porzucenie tego rodzaju śmieci w losowych miejscach jest grzywna do 5 tys. złotych. Ten środek prewencyjny ma na celu zapobiegać powstawaniu dzikich wysypisk. Zatem jeśli posiadasz stare części metalowe - koniecznie zawieź je do skupu złomu w Nowej Iwicznej. W ten sposób Twój pozostałość ma szansę wrócić do obiegu! Wyróżniamy kilka typów skupów: przede wszystkim skupy złomu stalowego w Nowej Iwicznej oraz skupy metali kolorowych. Te pierwsze przyjmują elementy stalowe i stopy stali - zawierające stosunkowo najwięcej żelaza i do 2% węgla. Metalami kolorowymi są z kolei miedź, aluminium, mosiądz i inne związki nieżelazne. Ważną kwestią jest to, że możesz wymienić swoje odpady w skupie złomu w Nowej Iwicznej na gotówkę! Złom jest na tyle cennym odpadem, że wciąż opłaca się skupom je kupować! Chcesz wiedzieć wiedzieć więcej o #*kwotach w skupach|cennikach#*#? Czy może o recyklingu? Czytaj dalej, a dowiesz wszystkiego!

Jakie wyróżniamy kategorie złomu?

Złom stalowy możemy podzielić na poszczególne kategorie, które są zależne od jego wymiarów oraz procentowej ilości zanieczyszczeń. Ponadto wyróżniamy złom wsadowy i niewsadowy. Do pierwszego typu zaliczamy wszystkie odpady, które są gotowe do bezpośredniego wykorzystania w procesie stalowniczym, bez wcześniejszego przygotowywania. Złomem wsadowym jest np. blacha, złom do cięcia, gruby złom wsadowy czy grube wióry stalowe. Z drugiej strony niewsadowy wymaga wcześniejszego przygotowania do obróbki w skupie złomu w Nowej Iwicznej. Do tej kategorii zaliczamy cienkie blachy poamortyzacyjne, cienkie konstrukcje stalowe, czy szyny kolejowe. Warto kojarzyć oznaczenia wykorzystywane w skupach złomu stalowego w Nowej Iwicznej, ponieważ uprości to odczytywanie, chociażby cennika. Zatem metale wsadowe określa się literą „W” i numerem oznaczającym klasę, żeliwo „ZZ”, a niewsadowy – literą „N”. Dodatkowo wyróżnia się także stal poprodukcyjną niewsadową, w której po numerze również występuje litera, jak np. N-1N – czyli złom blaszany poprodukcyjny do grubości 6 mm

Cennik skupu złomu w Nowej Iwicznej

Ceny skupu złomu w Nowej Iwicznej to dość skomplikowana kwestia, zależna od licznych czynników. Przede wszystkim to, ile odpadów stalowych dostarczysz na złom, ma znaczenie. Kolejnym ważnym kryterium jest typ złomu. Wsadowy zawsze będzie droższy od niewsadowego, ponieważ ten pierwszy nadaje się od razu do przeróbki w piecu hutniczym. Według cenników skupu złomu w Nowej Iwicznej, które skonstruowaliśmy na podstawie zapisanych transakcji – najdroższym materiałem stalowym jest stal wsadowa o oznaczeniu 7N – czyli poprodukcyjna – sięga do 1400 zł/t netto. Najtańsze są wióry stalowe, cienkie blaszki poamortyzacyjne oznaczane N10, za które możemy otrzymać 1100 zł/t netto. Jednak oprócz ilości, rodzaju, stopnia zanieczyszczenia, także zewnętrzne elementy wpływają na wysokość cen skupu złomu w Nowej Iwicznej. Przetworzone metale są sprzedawane hutom i innym podmiotom jako surówki, więc w zależności od tego, jak wygląda popyt na metale oraz jaka wygląda sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali, taka będzie cena w skupie. Jeżeli realizujesz skupowanie złomu z dojazdem do klienta w Nowej Iwicznej, pamiętaj o tym, że im dalej od placówki znajduje się Twoja lokalizacja, tym bardziej wzrośnie cena za usługi. Jeśli potrzebujesz precyzyjnej wyceny swoich odpadów – skontaktuj się z nami – nasi specjaliści mają lata doświadczenia!

Jak zrealizować skup złomu z odbiorem w Nowej Iwicznej?

W bardzo podobny sposób – skorzystaj z naszych usług, podkreśl to, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Nowej Iwicznej, a my wyślemy Ci szacunkową wycenę oraz listę placówek. Jednak w wypadku realizacji transportu złomu musisz mieć na uwadze przynajmniej kilka kwestii. Po pierwsze: minimum logistyczne – zazwyczaj najmniejszą ilością przewożoną do skupu złomu w Nowej Iwicznej jest 0,5 Mg (ton). W nietypowych przypadkach – jeśli Twój adres znajduje się na trasie ciężarówki transportowej – możliwa jest realizacja wywozu lżejszych ładunków, jednak to już wymaga indywidualnego ustalenia. Dodatkowo materiały muszą być posegregowane i prawidłowo zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo personelu zajmującego się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Nowej Iwicznej będzie zagrożone – firma może odmówić współpracy bądź zwiększyć koszty usługi. Jeśli chodzi o kwestie formalne: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą zwrócić wypełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który zabiera odpady do skupu złomu stalowego w Nowej Iwicznej. Osoby fizyczne muszą jedynie okazać dowód osobisty. Jeśli potrzebujesz wsparcia w realizacji odbioru złomu – rozpocznij współpracę z WasteMaster! Nasze usługi zauważalnie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Jestem pod wielkim wrażeniem! Wyszukanie składowiska złomu w w Nowej Iwicznej, wycena i przygotowanie ofert, całkowicie za darmo? Nie wierzyłem, dopóki nie zobaczyłem tego na własne oczy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Szukałem najbliższego skupu złomu w w Nowej Iwicznej, jednak nie udało mi się znaleźć nic odpowiednio blisko. Dopiero po skontaktowaniu się z WasteMaster, okazało się, że jest złomowisko niedaleko mnie, ma bardzo słabą stronę internetową. Za to WasteMaster zauważalnie mi pomogło - polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o złom, dlatego w kwestii cen i najlepszych skupów złomu zawsze wolę iść po poradę do konsultantów z WasteMaster - naprawdę znają się na rzeczy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster odpaowiada na moje potrzeby. Nie tylko za darmo wycenia odpad i podaje informacje o złomie, ile za kilo w w Nowej Iwicznej itd. Także tworzy listę ofert, które opłaca się wziąć pod uwagę. Bardzo nowoczesne!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najbliższe skupy złomu w w Nowej Iwicznej? WasteMaster szuka ich za mnie! Naprawdę mogę się skupić na prowadzeniu przedsiębiorstwa, wszystkie dane zostaną ogarnięte za mnie, a ja muszę jedynie wybrać konkretną firmę i ją opłacić. Warto spróbować!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem pod wrażeniem! Nie dość, że wyszukali dla mnie najbardziej opłacalny skup złomu w Nowej Iwicznej, to jeszcze zrealizowali dla mnie wywózkę z mojego serwisu samochodowego. Bardzo polecam!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster dowiedziałem się naprawdę dużo o swoim odpadzie! Wiem, gdzie po ile jest złom gruby, gdzie zaoszczędze, gdzie przepłacę. Rzetelne usługi!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon