Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Serocku

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ile zapłacisz za usługi od WasteMaster?

Nasze usługi są całkowicie darmowe. Nie zapłacisz ani za użycie naszej aplikacji, ani za pomoc Opiekuna Klienta. Co więcej, wesprzemy Cię także w kwestiach formalnych – np. z BDO. Dlaczego nasze usługi są darmowe? Ponieważ wyższym celem naszej spółki jest usprawnienie zarządzania odpadami w Polsce. Dlatego zachęcamy naszych użytkowników do wykorzystywania aplikacji. Im szybciej zrealizujesz utylizację i recykling opon w w Serocku, tym szybciej skup otrzyma Twój odpad. W związku z tym przyśpieszony zostanie proces recyklingu, a skup szybciej sprzeda przerobione surowce.

Jak najszybciej zrealizować odbiór zużytych opon w w Serocku?

Najszybciej zorganizujesz odbiór zużytych opon w w Serocku z pomocą ekspertów z WasteMaster. Skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy lub porozmawiaj z konsultantami (i numer telefonu i formularz wyświetli się tuż po naciśnięciu w interesującą Cię ofertę), udziel najważniejszych informacji i czekaj. Na podanego maila zostanie wysłana szacunkowa cena utylizacji opon w w Serocku oraz lista najkorzystniejszych ofert wywozu w Twojej okolicy. Jeżeli wolisz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka możliwość. Ściągnij ją na telefon lub otwórz w przeglądarce, zamieść zlecenie i to tyle! Przypisany z góry Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najkorzystniejsze oferty odbioru zużytych opon w w Serocku. W obu przypadkach otrzymasz całkowitą wolność wyboru - naszym zadaniem jest jedynie przybliżenie Ci różnorodności dostępnych opcji wywozu i utylizacji opon w w Serocku.

Jak wyglądają ceny utylizacji opon w w Serocku?

Ile zapłacisz za recykling opon w w Serocku? Jak kształtują się ceny skupu odpadów gumowych w w Serocku? Od czego zależy cena za utylizację? W skupach najczęściej możesz się spotkać z następującymi rodzajami opon: pochodzącymi z aut osobowych, maszyn rolniczych lub ciężarówek. W oczywisty sposób rodzaj ogumienia łączy się z zastosowaniem. Ile zapłacisz za utylizację każdego z wymienionych rodzajów? To zależy od kilku czynników – przede wszystkim od Twojej lokalizacji – nie we wszystkich województwach cena będzie wyglądać tak samo. Również od stopnia zużycia – skup ma prawo podwyższyć cenę, jeśli dostarczymy opony, z których trudno będzie uzyskać wartościowe substancje. Według naszych informacji, za utylizację jednej opony osobowej, zapłacisz najmniej 3,5 zł/szt. netto, a maksymalnie 8 zł/szt. netto. W przypadku ogumienia rolniczego to skup dokonuje indywidualnej wyceny, a jeśli chodzi o opony ciężarowe, to trzeba zapłacić minimum 18 zł/szt. netto, podczas gdy najwyższa cena wynosi 30 zł/szt. netto. Jak sam doskonale zauważyłeś, stworzone przedziały cenowe są dość rozległe, co podkreśla różnice w cenach skupu gumy w w Serocku. Jeśli chcesz dostać precyzyjną wycenę – skontaktuj się z WasteMaster!

Kwestie formalne a utylizacja opon w Serocku

Jeżeli chcesz zrealizować utylizację opon w Serocku, nie możesz zapomnieć o wypełnieniu kilku niezbędnych formalności. Służą one kontrolowaniu i optymalizowaniu zarządzania odpadami, a także monitorowaniu tego, czy zgodnie z prawem się nimi gospodaruje. Zatem w momencie, kiedy jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha zmieni - musisz prowadzić bieżącą ewidencję w BDO. Dodatkowo, jeśli realizujesz odbiór zużytych opon w Serocku, to koniecznie uzupełnij i oddaj Kartę Przekazania Odpadu kierowcy, który zabiera od Ciebie ogumienie. Osoby prywatne są zwolnione z powyższych obowiązków, jednak obliguje się je do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność przeprowadzonej transakcji. Ponadto, osoby prywatne powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu, który z kolei jest potwierdzeniem przeprowadzonej transakcji. Jak sam widzisz, utylizacja opon w Serocku jest obwarowana wieloma przepisami, dlatego jeśli nie wiesz, jak się w nich poruszać - skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci ze wszystkim!

Utylizacja opon w w Serocku - baza wiedzy

Zarządzasz warsztatem? A może zmieniłeś opony na zimowe lub letnie? Nie wiesz, co zrobić z zalegającymi oponami? WasteMaster z pewnością Ci pomoże. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak najszybciej zorganizować recykling opon w w Serocku. Prawo w Polsce (z tytułu Kodeksu Wykroczeń art. 162) zabrania i surowo (do 5 tys. zł) karze za wyrzucanie np. opon do lasów czy jezior. Warto dodać, że taka opona rozkłada się ponad 100 lat, a zawarte w niej polimery mogą mieć toksyczny wpływ na okoliczną faunę i florę. Powyższe zasady służą przede wszystkim temu, żeby ograniczyć powstawanie dzikich wysypisk i zadbać o środowisko. Dlatego jeśli cenisz sobie legalną działalność oraz ekologię, czytaj dalej, a dowiesz się istotnych rzeczy na temat utylizacji opon w w Serocku.

Gdzie możemy zostawić zużyte opony w w Serocku?

Miejsce zużytych opon jest w odpowiednio do tego przystosowanym skupie. Jeżeli posiadasz małe ilości ogumienia - możesz spróbować go przetransportować do PSZOK-u lub zostawić go w zakładzie wulkanizacyjnym. Jednak nie zawsze mamy gwarancję, że te placówki przyjmą nasze opony. Skupy z kolei są niezawodne. W momencie, kiedy posiadasz duże ilości ogumienia możliwa jest organizacja odbioru zużytych opon w w Serocku. Najczęściej jest to usługa wykonywana w ramach działania skupu, rzadko kiedy zajmują się tym przedsiębiorstwa zewnętrzne. Podkreślamy jednak, że jako wytwórca tego rodzaju śmieci, jesteś prawnie zobowiązany do właściwej utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Serocku.

Materiały, które można uzyskać w ramach recyklingu opon w Serocku

Jeżeli się zastanawiasz, czy recykling opon w Serocku jest w ogóle wydajny - już spieszymy z odpowiedzią! To, jak efektowny jest proces przerabiania starych opon, jest aż zaskakujące. W zależności od tego, jak bardzo zużyte jest dane ogumienie, możemy z niego wytworzyć pył lub granulat gumowy, ale i wycieraczki, dywaniki do samochodów, płyty gumowe używane do wyłożenia podłoża placów zabaw, a nawet bariery akustyczne czy asfalt. Jeżeli jakiś surowiec nie nadaje się do recyklingu opon w Serocku, jest on poddawany obróbce termicznej, w wyniku której odzyskujemy energię. Zwłaszcza cementownie korzystają z tej właściwości opon. Oczywiście są one spalane w specjalnych piecach. Nie zwlekaj i pozbądź się swojego starego ogumienia z WasteMaster! Zachęcamy do kontaktu!

Oznaczenia zużytych opon

Wymienione wyżej dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów, które zostały wprowadzone za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku. Powyższy dokument określa katalog odpadów - podział na kategorie. Każda z nich ma przypisane konkretne numery oznaczające rodzaj, grupę oraz podgrupę. Zużyte opony to 16 01 03. Kolejną istotną sprawą są przepisy BHP. Pamiętaj o właściwym zabezpieczaniu ogumienia w swojej firmie, tak aby zapewnić bezpieczeństwo w środowisku pracy.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam organizację recyklingu opon z WasteMaster. Są solidni, nad każdym moim zleceniem pochylali się z uwagą, a koniec końców trafiałem na dobre oferty za ich pośrednictwem. Warto!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster bez pobierania żadnych opłat zorganizowało dla mnie odbiór zużytych opon w w Serocku. Jestem niezwykle zadowolona i wiem, że nie przepłaciłam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki usługom od WasteMaster oszczędziłam naprawdę masę czasu. Po krótkim czasie miałam na skrzynce mailowej listę ciekawych ofert odbioru zużytych opon w w Serocku. Mogłam swobodnie wybierać spośród nich, a nawet gdybym się nie zdecydowała na żadną z podesłanych, nie poniosłabym żadnych kosztów!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Interesowała mnie usługa utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Serocku, jednak nie byłem pewien, jak najskuteczniej wyszukać najlepsze ogłoszenie. Szybki telefon do WasteMaster - i wiem wszystko! Bez płacenia na mojego maila przyszła seria ofert, z których mogę dowolnie wybierać:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Usługi , które oferuje WasteMaster są bardzo innowacyjne i faktycznie usprawniają zarządzenie odpadami w mojej firmie. Polecam realizować recykling opon z ich pomocą - są naprawdę solidni i rzetelni!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat