Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Nieporęcie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Koszt usług WasteMaster

Wszystkie usługi, których świadczeniem się zajmujemy, są całkowicie darmowe. Nie uiścisz opłaty za Opiekuna Klienta, za konsultację, czy używanie aplikacji WasteMaster aplikacji. Nawet z BDO pomożemy Ci za darmo! Filozofia naszej spółki opiera się głównie na stopniowej optymalizacji zarządzania m.in. utylizacją i recyklingiem opon w Nieporęcie, ale i całej Polsce. Jeśli klient ma jasną listę opcji, z których może skorzystać - w krótszym czasie podejmie decyzję, a następnie sprawniej zorganizuje interesującą go usługę. W ten sposób punkty skupu szybciej otrzymają i surowiec i opłaty - a co za tym idzie, szybciej przeprowadzą recykling. Surowce w krótszym czasie wrócą do obiegu. A Ty, jako nasz klient-użytkownik, zaoszczędzisz wiele czasu, a nawet i pieniędzy!

Utylizacja opon w w Nieporęcie - baza wiedzy

Zarządzasz warsztatem? A może wymieniłeś opony na zimowe lub letnie? Nie wiesz, co zrobić z pzoostałymi oponami? WasteMaster z pewnością Ci pomoże. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak najefektywniej zorganizować recykling opon w w Nieporęcie. Prawo w Polsce (z tytułu Kodeksu Wykroczeń art. 162) zabrania i surowo (do 5 tys. zł) karze za wyrzucanie np. opon do lasów czy rzek. Warto dodać, że taka opona może się rozkładać ponad 100 lat, a zawarte w niej polimery mogą mieć toksyczny wpływ na okoliczną faunę i florę. Powyższe zasady służą głównie temu, żeby ograniczyć zakładanie dzikich wysypisk i zadbać o środowisko. Dlatego jeśli cenisz sobie zgodną z prawem działalność oraz ekologię, czytaj dalej, a dowiesz się najważniejszych rzeczy na temat utylizacji opon w w Nieporęcie.

Kwestie formalne a utylizacja opon w Nieporęcie

Jeżeli chciałbyś zrealizować utylizację opon w Nieporęcie, musisz pamiętać o wypełnieniu kilku koniecznych formalności. Służą one kontrolowaniu i koordynowaniu zarządzania pozostałościami, a także monitorowaniu tego, czy w legalny sposób się nimi gospodaruje. Zatem w momencie, kiedy jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz prowadzić aktualną ewidencję w BDO. oprócz tego, jeśli realizujesz odbiór zużytych opon w Nieporęcie, to koniecznie uzupełnij i oddaj Kartę Przekazania Odpadu kierowcy, który zabiera od Ciebie ogumienie. Osoby prywatne są zwolnione z powyższych obowiązków, jednak obliguje się je do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność przeprowadzonej transakcji. Ponadto, te same osoby powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu, który z kolei jest potwierdzeniem przeprowadzonej transakcji. Jak sam widzisz, utylizacja opon w Nieporęcie jest obwarowana wieloma formalnościami, dlatego jeśli nie wiesz, jak się w nich poruszać - skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci ze wszystkim!

Jak najłatwiej zorganizować odbiór zużytych opon w w Nieporęcie?

Odbiór zużytych opon w w Nieporęcie najłatwiej zorganizujesz z WasteMaster! W jaki sposób możesz tego dokonać? Nasza firma oferuje wsparcie w organizacji wywozu opon do skupu. Znajdziemy dla Ciebie najbliższy punkt utylizacji opon w w Nieporęcie, a także określimy szacunkową cenę Twojego odpadu! Skontaktuj się z naszymi ekspertami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (znajdują się w ofercie dostępnej na stronie) albo wykorzystaj aplikację WasteMaster. Po udzieleniu informacji o Twoich pozostałościach nasi pracownicy określą szacunkową cenę utylizacji opon w w Nieporęcie, a także przygotują indywidualną listę najkorzystniejszych ofert w okolicy! Jeśli chcesz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji, możesz to zrobić z poziomu przeglądarki – nie musisz jej pobierać na telefon! Dodaj ogłoszenie, zdjęcie i informacje o swoim ogumieniu i czekaj aż zaczną spływać zgłoszenia. Opiekun Klienta, którego przydzielimy do Ciebie z góry, zajmie się przekierowywaniem do Ciebie najlepszych ofert od firm odbierających zużyte opony w w Nieporęcie. W każdym wypadku ostateczna decyzja należy do Ciebie – my jedynie podsuwamy Ci korzystne możliwości.

Kto przyjmie zużyte opony w Nieporęcie?

Przyjmowaniem tego typu odpadów zajmują się skupy dostosowane do utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w Nieporęcie. W momencie, jeśli nie dysponujesz wielkimi ilościami ogumienia - możesz zostawić swoje opony w punktach typu PSZOK, czy wybranych zakładach wulkanizacyjnych. Jednak obie opcje są dość niepewne - PSZOK często ma duże ograniczenia, a placówki zajmujące się oponami nie zawsze chcą odbierać stare opony. Dlatego miejscem pewnym, które zawsze przyjmie tego typu odpady jest skup opon. Jeżeli nie posiadasz możliwości wywozu swoich odpadów do placówki utylizacyjnej - warto zrealizować odbiór zużytych opon w Nieporęcie. Zazwyczaj same skupy oferują tego rodzaju usługi - jednak określają tzw. minimum logistyczne - tj. minimalną ilością ogumienia osobowego, która zostanie odebrana jest np. 150 opon.

Materiały, które można uzyskać w ramach recyklingu opon w Nieporęcie

Jeżeli się zastanawiasz, czy recykling opon w Nieporęcie jest w ogóle wydajny - już spieszymy z odpowiedzią! To, jak efektowny jest proces przetwarzania starych opon, jest niesamowite. W zależności od tego, jak bardzo zużyte jest dane ogumienie, możemy z niego wytworzyć pył lub granulat gumowy, a także wycieraczki, dywaniki do samochodów, płyty gumowe wykorzystywane do wyłożenia podłoża placów zabaw, a nawet bariery akustyczne czy asfalt. Jeżeli jakiś materiał nie nadaje się do recyklingu opon w Nieporęcie, jest on poddawany obróbce termicznej, w wyniku której uzyskujemy energię. Zwłaszcza cementownie wykorzystują tę właściwość opon. Oczywiście są one utylizowane w specjalistycznych piecach. Nie zwlekaj i pozbądź się swojego starego ogumienia z WasteMaster! Zapraszamy do kontaktu!

Od czego zależy wysokość cen utylizacji opon w Nieporęcie?

Trudno określić cenę skupu odpadów gumowych w Nieporęcie, ponieważ jest ona zależna od bardzo wielu czynników. Głównie to rodzaj ogumienia jest niezwykle istotny. Można wyróżnić opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Jeśli chodzi o wysokość kosztów recyklingu opon w Nieporęcie dla pierwszego przypadku: plasuje się ona na między 3,5 a 8 zł/szt. Ogumienie dla ciężarówek, jest dużo droższe - kosztuje ok. 18-30 zł/szt., a koszt recyklingu opon rolniczych jest wyceniany osobno ze względu na unikatowe cechy dostarczonej gumy. To, jaką ilością opon dysponujesz także jest ważne - pamiętaj o tzw. minimum logistycznym w przypadku, gdy organizujesz odbiór ogumienia. Jeżeli jesteś zainteresowany właśnie tą usługą - pamiętaj, że im dalej znajdujesz się od skupu, tym większa będzie cena w skupie ogumienia w Nieporęcie. Jeżeli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną - zachęcamy do skorzystania z usług WasteMaster - nasi eksperci są niezwykle doświadczeni w branży odpadowej!

Jak oznaczamy zużyte opony?

Oznaczamy je za pośrednictwem kodów. Zostały one wprowadzone mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska w styczniu 2020 roku. Wprowadza on system identyfikowania śmieci za pomocą numerów, które oznaczają miejsce wytworzenia, rodzaj oraz specyfikę danej pozostałości. Dla zużytych opon kod to 16 01 03. Następną ważną rzeczą w kontekście zarządzania zużytym ogumieniem jest składowanie. Nie zapominaj o zasadach BHP - większe ilości opon mogą stanowić zagrożenie w miejscu pracy!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dzięki aplikacji od WasteMaster utylizacja i recykling odpadów gumowych w w Nieporęcie przebiega znacznie prościej. W parę minut dodaję własne ogłoszenie i w kolejne kilka wiem już, z którego skupu w okolicy chcę skorzystać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Odbiór zużytych opon w w Nieporęcie organizuję tylko z WasteMaster! Są solidni, rzetelni i ich darmowe usługi znacznie ułatwiają mi zarządzanie gospodarką odpadową! Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałem gdzie oddać opony w w Nieporęcie, więc po prostu zatelefonowałem do WasteMaster, a oni doradzili mi, do którego skupu powinienem się udać. Wszystko szybko, wygodnie i bez płacenia!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Ciężko wyszukać korzystny skup oferujący utylizację i recykling odpadów gumowych z ciężarówek i autobusów. Dlatego usługa od WasteMaster jest dla mnie znaczącym ułatwieniem - polecam skorzystać z ich apki!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam realizację recyklingu opon z WasteMaster. Są profesjonalni, nad każdym moim zleceniem pochylali się z uwagą, a koniec końców trafiałem na dobre oferty za ich pośrednictwem. Warto!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat