Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Nasielsku

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Gdzie oddać zużyte opony w w Nasielsku?

Zużyte ogumienie trzeba oddać do najbliższego skupu opon. Jeżeli posiadasz niewielkie ilości tego odpadu, są także inne wrianty. Możesz oddać swoje ogumienie do punktu typu PSZOK, jednak należy uważnie przestudiować harmonogram najbliższej Ciebie jednostki, ponieważ rządzą się one swoimi prawami. Czasami w warsztacie lub w zakładzie wulkanizacyjnym (lub przy wymianie opon) możesz pozostawić swoje opony, jednak te placówki nie mają obowiązku odbioru zużytych opon w w Nasielsku. Warto też śledzić lokalne akcje i zbiórki. Natomiast skup opon ma obowiązek odebrania legalnie wytworzonego odpadu. Warto podkreślić, że wytwórca tego rodzaju pozostałości jest zobowiązany do odpowiedniej utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Nasielsku.

Jak najszybciej zrealizować odbiór zużytych opon w w Nasielsku?

Najszybciej zorganizujesz odbiór zużytych opon w w Nasielsku z pomocą specjalistów z WasteMaster. Skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy lub porozmawiaj z konsultantami (i numer telefonu i formularz wyświetli się tuż po naciśnięciu w interesującą Cię ofertę), udziel najważniejszych informacji i czekaj. Na podaną skrzynkę mailową zostanie wysłana szacunkowa cena utylizacji opon w w Nasielsku oraz lista najbardziej opłacalnych ofert wywozu w Twojej okolicy. Jeżeli wolisz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka opcja. Ściągnij ją na telefon lub otwórz w przeglądarce, zamieść ogłoszenie i to tyle! Przydzielony z góry Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najlepsze oferty odbioru zużytych opon w w Nasielsku. W obu przypadkach otrzymasz absolutną wolność wyboru - naszym zadaniem jest jedynie pokazanie Ci różnorodności dostępnych opcji wywozu i utylizacji opon w w Nasielsku.

Utylizacja opon w w Nasielsku - baza wiedzy

Kierujesz warsztatem? A może zmieniłeś opony na zimowe lub letnie? Nie wiesz, co zrobić z zalegającymi oponami? WasteMaster z pewnością Ci pomoże. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak najefektywniej zorganizować recykling opon w w Nasielsku. Prawo w Polsce (z tytułu Kodeksu Wykroczeń art. 162) zabrania i surowo (do 5 tys. zł) karze za wyrzucanie np. opon do lasów czy rzek. Warto dodać, że taka opona rozkłada się ponad 100 lat, a zawarte w niej polimery mogą mieć szkodliwy wpływ na okoliczną faunę i florę. Powyższe zasady służą głównie temu, żeby ograniczyć powstawanie dzikich wysypisk i zadbać o środowisko. Dlatego jeśli cenisz sobie legalną działalność oraz ekologię, czytaj dalej, a dowiesz się istotnych rzeczy na temat utylizacji opon w w Nasielsku.

Ile zapłacisz za usługi od WasteMaster?

Nasze usługi są kompletnie darmowe. Nie zapłacisz ani za korzystanie z naszej aplikacji, ani za pomoc Opiekuna Klienta. Co więcej, wesprzemy Cię także w kwestiach formalnych – np. z BDO. Dlaczego nasze usługi są darmowe? Ponieważ wyższym celem naszej spółki jest zoptymalizowanie zarządzania odpadami w Polsce. Z tego powodu zachęcamy naszych użytkowników do korzystania z aplikacji. Im szybciej zorganizujesz utylizację i recykling opon w w Nasielsku, tym szybciej skup otrzyma Twój odpad. W związku z tym przyśpieszony zostanie proces recyklingu, a skup w krótszym czasie sprzeda przerobione surowce.

Oznaczenia zużytych opon

Wymienione wyżej dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów, które wprowadziło Rozporządzenie Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku. Powyższy dokument zawiera katalog odpadów - podział na kategorie. Każda z nich ma przydzielone konkretne numery oznaczające rodzaj, grupę oraz podgrupę. Zużyte opony to 16 01 03. Kolejną istotną sprawą są przepisy BHP. Pamiętaj o właściwym zabezpieczaniu ogumienia w swojej firmie, tak aby stworzyć bezpieczne środowisko pracy.

Jak wyglądają ceny utylizacji opon w w Nasielsku?

Ile będzie Cię kosztować recykling opon w w Nasielsku? Jak kształtują się ceny skupu odpadów gumowych w w Nasielsku? Od czego jest zależna cena za utylizację? W skupach najczęściej możesz się spotkać z kilkoma rodzajami opon: pochodzącymi z aut osobowych, maszyn rolniczych lub ciężarówek. W oczywisty sposób rodzaj ogumienia łączy się z zastosowaniem. Ile zapłacisz za utylizację każdego z powyższych rodzajów? To zależy od wielu czynników – głónie od Twojej lokalizacji – nie we wszystkich województwach cena będzie identyczna. Również od stopnia zużycia – skup ma prawo podwyższyć cenę, jeśli dostarczymy opony, z których trudno będzie uzyskać wartościowe substancje. Według naszych informacji, za utylizację jednej opony osobowej, zapłacisz najmniej 3,5 zł/szt. netto, a maksymalnie 8 zł/szt. netto. W wypadku ogumienia rolniczego to skup dokonuje indywidualnej wyceny, a jeśli chodzi o opony ciężarowe, to trzeba zapłacić minimum 18 zł/szt. netto, podczas gdy najwyższa cena wynosi 30 zł/szt. netto. Jak sam doskonale widzisz, stworzone przedziały cenowe są dość szerokie, co podkreśla różnice w cenach skupu gumy w w Nasielsku. Jeśli chcesz otrzymać precyzyjną wycenę – skontaktuj się z WasteMaster!

Materiały, które można uzyskać w ramach recyklingu opon w Nasielsku

Jeżeli nie jesteś pewien, czy recykling opon w Nasielsku jest w ogóle efektywny - już spieszymy z odpowiedzią! To, jak efektowny jest zabieg przerabiania starych opon, jest aż zaskakujące. W zależności od tego, jak bardzo zużyte jest dane ogumienie, możemy z niego wytworzyć pył lub granulat gumowy, a także wycieraczki, dywaniki do samochodów, płyty gumowe używane do wyłożenia podłoża placów zabaw, a nawet bariery akustyczne lub asfalt. Jeżeli jakiś materiał nie nadaje się do recyklingu opon w Nasielsku, jest on poddawany przeróbce termicznej, w wyniku której uzyskujemy energię. Zwłaszcza cementownie korzystają z tej właściwości opon. Oczywiście są one spalane w specjalistycznych piecach. Nie czekaj i pozbądź się swojego starego ogumienia z WasteMaster! Zapraszamy do kontaktu!

Dokumenty a utylizacja opon w w Nasielsku

Dokumenty są często uciążliwym obowiązkiem, zwłaszcza w kwestii gospodarowania odpadami. Jednak są one konieczne, ponieważ stanowią sposób kontroli, czy dany podmiot legalnie utylizuje np. opony w w Nasielsku. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów, musisz prowadzić na bieżąco rejestr odpadów w BDO. W innym wypadku grożą Ci wysokie kary. Dodatkowo, jeśli organizujesz odbiór zużytych opon w w Nasielsku, musisz uzupełnić KPO i oddać je kierowcy, który zabiera Twój ładunek (ten druk zapewnia legalny przewóz do skupu). Ponadto każdy - w tym osoby fizyczne - musi uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która będzie użyteczna w razie kontroli. Osoby prywatne dostają Formularz Przekazania Odpadu. Nie muszą buć widoczne w BDO ani oddawać KPO. Pamiętaj o tych formalnościach, są one niezwykle ważne, jeśli chcesz legalnie dokonać utylizacji opon w w Nasielsku.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Jeśli chcę dowiedzieć się gdzie najlepiej zamówić odbiór zużytych opon - dzwonię do WasteMaster. Wówczas jestem pewien, że otrzymam wszystkie najtańsze oferty z okolicy.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Ceny utylizacji opon w w Nasielsku nie satysfakcjonowały mnie, więc wysłałem formularz zgłoszeniowy do WasteMaster, żeby dowiedzieć się jakie mam opcje do wyboru. Całkiem szybko otrzymałem darmową wycenę moich opon rolniczych i kilka ofert w okolicy, których nie zauważyłem wcześniej. Naprawdę ich usługi ułatwiają gospodarowanie odpadami w mojej firmie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Myślałam, że wiem gdzie oddać opony w w Nasielsku, jednak wolałam jeszcze upewnić się, czy konsultanci z WasteMaster nie znajdą ciekawszych ofert. Dobrze , że o tym pomyślałam! Faktycznie wyszukali dla mnie kilka tańszych opcji. Jestem wyjątkowo zadowolona!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster jest dla mnie istotnym ogniwem w procesie organizacji wywozu starych opon. Dzięki ich poradom, wcale nie muszę śledzić cen utylizacji opon - mogę skupić się na swoim przedsiębiorstwie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie mam czasu zastanawiać się, gdzie oddać opony w w Nasielsku, gdzie nie przepłacę, gdzie znajdę najlepszą ofertę. Dlatego zlecam zlecenie znalezienia ofert firmie WasteMaster - wszystko robią za mnie i wiem, że zrobią to lepiej. Tym razem także wyszukali dla mnie korzystny skup opon rolniczych - polecam gorąco!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat