Utylizacja opon w Jabłonnie

Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Ceny
Opona osobowa cena min. 3,5 zł netto
Opona osobowa cena max. 8 zł netto
Opona ciężarowa min. 18 zł netto
Opona ciężarowa max. 30 zł netto
Opona rolnicza Do wyceny zł netto
Warunki współpracy

Jeżeli jesteś użytkownikiem tzw. "czterech kółek" - poniższy artykuł może Cię zainteresować! Użytkowanie wszelkiego typu pojazdów w większości przypadków wiążę się z wymienianiem ogumienia. Jednak co później zrobić z zużytymi oponami? W jaki sposób najefektywniej przeprowadzić recykling opon w w Jabłonnie? Da się zrealizować wywózkę opon? Czytaj dalej, a na pewno otrzymasz wszystkie odpowiedzi na zadane pytania! Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce, zakazuje się wyrzucania starych opon np. do lasów. Jest to związane z tym, że są one zagrożeniem dla środowiska naturalnego, a w dodatku rozkładają się ok. 100 lat. Za pozostawienie opon np. w lesie, grozi grzywna sięgająca nawet do 5 tys. zł. Są to środki prewencyjne, konieczne, aby zmusić pomioty do właściwej utylizacji opon w w Jabłonnie. Jak ją przeprowadzić? Czytaj do końca!

Ceny skupu odpadów gumowych w w Jabłonnie nie są wcale stałe, zmieniają się w zależności od kilku czynników. To, ile ogumienia przywieziesz do skupu i jakiego jest ono rodzaju, jest bardzo ważne. Wyróżniamy opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Recykling opon osobowych w w Jabłonnie to koszt rzędu 3,5-8 zł/szt. netto. Za opony ciężarowe trzeba zapłacić 18-30 zł/szt. netto, a ogumienie rolnicze jest wyceniane osobno. Także to, gdzie chcesz przeprowadzić recykling ma znaczenie, w różnych województwach, mogą się pojawić najróżniejsze ceny. Przedziały cenowe, które zostały podane, są tak szerokie, ponieważ oddziałują na nie czynniki wymienione powyżej. Jeśli organizujesz wywózkę ze swojej okolicy - Twoja lokalizacja i oddalenie od skupu może spowodować zwiększenie się ceny. Chcesz dokładnie wiedzieć, ile zapłacisz w skupie? Skontaktuj się z WasteMaster, a nasi specjaliści w krótkim czasie określą szacunkowe ceny w skupie ogumienia w w Jabłonnie!

Czy recykling opon w w Jabłonnie ma rację bytu? Oczywiście, że tak! Stare opony można wykorzystać na wiele sposobów. Wyróżniamy m.in. recykling materiałowy i energetyczny. Pierwszy z nich zajmuje się przetwarzaniem ogumienia w nowe materiały. Są to na przykład gumowe uszczelki, pył lub granulat gumowy mający szerokie zastosowania, dywaniki, asfalt lub też podłoża do placów zabaw czy bariery akustyczne. Drugi rodzaj recyklingu polega na tym, że zużyte elementy przekształcamy w energię. Spory procent opon służy jako paliwo do specjalnie do tego przygotowanych pieców. Korzystają z nich głównie cementownie. Jak sam możesz zauważyć recykling opon w w Jabłonnie jest bardzo efektywny. Skorzystaj z naszych darmowych usług, a zobaczysz, że dzięki nam w równie efektywny sposób zrealizujesz wywózkę i utylizację swoich starych opon. Nie zwlekaj – zadzwoń już teraz!

Wszystkie usługi, których świadczeniem się zajmujemy, są całkowicie darmowe. Nie zapłacisz za Opiekuna Klienta, za konsultację, czy używanie naszej aplikacji. Nawet z BDO pomożemy Ci bezpłatnie! Filozofia naszej spółki opiera się głównie na systematycznej optymalizacji zarządzania m.in. utylizacją i recyklingiem opon w Jabłonnie, ale i całej Polsce. Jeśli klient posiada jasną listę opcji, z których może skorzystać - szybciej podejmie decyzję, a następnie sprawniej zorganizuje interesującą go usługę. W ten sposób punkty skupu szybciej otrzymają i surowiec i wpłaty - a co za tym idzie, sprawniej przeprowadzą recykling. Materiały w krótszym czasie wrócą do obiegu. A Ty, jako użytkownik naszej aplikacji, zaoszczędzisz wiele czasu, a nawet i pieniędzy!

Odbiór zużytych opon w w Jabłonnie najłatwiej zorganizujesz z WasteMaster! W jaki sposób możesz tego dokonać? Nasza firma oferuje pomoc w organizacji wywozu opon do skupu. Wyszukamy dla Ciebie najbliższy punkt utylizacji opon w w Jabłonnie, a także określimy szacunkową cenę Twojego odpadu! Skontaktuj się z naszymi ekspertami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (znajdują się w ofercie dostępnej na stronie) albo wykorzystaj aplikację WasteMaster. Po udzieleniu informacji o Twoich pozostałościach nasi pracownicy określą szacunkową cenę utylizacji opon w w Jabłonnie, a także przygotują specjalnie dla Ciebie listę najkorzystniejszych ofert w okolicy! Jeśli chcesz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji, możesz to zrobić za pośrednictwem przeglądarki – nie musisz jej pobierać na telefon! Dodaj ogłoszenie, zdjęcie i informacje o swoim ogumieniu i czekaj aż zaczną spływać zgłoszenia. Opiekun Klienta, którego przydzielimy do Ciebie z góry, zajmie się przekierowywaniem do Ciebie najlepszych ofert od firm odbierających zużyte opony w w Jabłonnie. W każdym przypadku ostateczna decyzja należy do Ciebie – my jedynie podsuwamy Ci korzystne możliwości.

Wymienione wyżej dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów, które zostały wprowadzone za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku. Powyższy dokument określa katalog odpadów - podział na kategorie. Każda z nich ma przypisane konkretne numery oznaczające rodzaj, grupę oraz podgrupę. Zużyte opony to 16 01 03. Kolejną ważną sprawą są przepisy BHP. Pamiętaj o właściwym zabezpieczaniu ogumienia w swojej firmie, tak aby zapewnić bezpieczeństwo w środowisku pracy.

Zużyte ogumienie trzeba oddać do najbliższego skupu opon. Jeżeli posiadasz małe ilości tego odpadu, są także inne opcje. Możesz oddać swoje ogumienie do punktu typu PSZOK, jednak należy zapoznać się z harmonogramem najbliższej Ciebie jednostki, ponieważ rządzą się one swoimi prawami. Czasami w warsztacie lub w zakładzie wulkanizacyjnym (lub przy wymianie opon) możesz pozostawić swoje opony, jednak te placówki nie mają obowiązku odbioru zużytych opon w w Jabłonnie. Warto też śledzić okoliczne akcje i zbiórki. Natomiast skup opon ma obowiązek przyjęcia legalnie wytworzonego odpadu. Warto podkreślić, że wytwórca tego rodzaju pozostałości jest zobowiązany do odpowiedniej utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Jabłonnie.

Jeżeli chcesz zrealizować utylizację opon w Jabłonnie, nie możesz zapomnieć o wypełnieniu kilku koniecznych formalności. Służą one kontrolowaniu i koordynowaniu zarządzania pozostałościami, a także monitorowaniu tego, czy w legalny sposób się nimi gospodaruje. Zatem w momencie, kiedy jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz prowadzić aktualną ewidencję w BDO. Dodatkowo, jeśli realizujesz odbiór zużytych opon w Jabłonnie, to koniecznie wypełnij i oddaj Kartę Przekazania Odpadu kierowcy, który zabiera od Ciebie ogumienie. Osoby prywatne są zwolnione z powyższych obowiązków, jednak obliguje się je do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność przeprowadzonej transakcji. Ponadto, osoby prywatne powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu, który z kolei potwierdza przeprowadzenie transakcji. Jak sam widzisz, utylizacja opon w Jabłonnie jest obwarowana wieloma przepisami, dlatego jeśli nie wiesz, jak się w nich poruszać - skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci ze wszystkim!
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Jabłonnie, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master