Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Waliszewie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Kategorie złomu

Oprócz tego, że wymieniamy różne rodzaje złomu, dzielone ze względu na swój skład, to możemy jeszcze dokonać podziału, który będzie brał pod uwagę łatwość przekształcania. Zatem możemy dokonać podziału na złom wsadowy i niewsadowy. Złom wsadowy, to metale, które w zasadzie od razu nadają się do obróbki w procesie stalowniczym, skup złomu w Waliszewie nie musi go w żaden sposób przetwarzać. Z kolei niewsadowy to ten, który wymaga wstępnej obróbki przed np. wysłaniem do huty. Złomem wsadowym są blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy lub wióry stalowe. Niewsadowy złom to np. cienkie blaszki poamortyzacyjne, cienkie wióry stalowe, niewielkie konstrukcje lub szyny kolejowe. Aby sprawnie poruszać się po cennikach w skupach złomu stalowego w Waliszewie należy znać oznaczenia poszczególnych typów odpadów metalowych. "W" oznacza złom wsadowy, "ZZ" żeliwny, a "N" niewsadowy. Dodatkowo do każdej litery dodaje się cyfrę oznacającą klasę. Nadprogramowa litera po numerze oznacza materiał poprodukcyjny - "N-1N" to niewsadowe blaszane odpady poprodukcyjne o grubości 6 mm.

Co może powstać w ramach recyklingu złomu?

W momencie, kiedy Twoje odpady trafią do skupu złomu w Waliszewie są one sortowane i oczyszczane. Określa się ich skład, strzępi się je, płucze z zanieczyszczeń i usuwa materiały niestalowe. Po tych wszystkich przygotowaniach, sprzedaje się je i wywozi do hut czy stalowni. Dzięki recyklingowi powstają surowce, z których można wyprodukować rury, cienkie blaszki samochodowe, belki do budowy mostów, czy nawet części pralek. Wszystko to powstaje ze stali regularnej i nierdzewnej. Miej na uwadze, to że po sprzedaniu swoich pozostałości do skupu złomu w Waliszewie, zmniejszasz wydobycie metali i redukujesz energię, którą używa się do ich obróbki. Chronisz planetę i przy okazji możesz zarobić! Żeby oszczędzić jak maksymalnie dużo czasu zgłoś się do WasteMaster - pomożemy Ci kompletnie bezpłatnie!

Jak najszybciej znajdziesz skup złomu w Waliszewie?

Skup złomu w Waliszewie najszybciej znajdziesz przy użyciu WasteMaster! Zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, rozmowy telefonicznej lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel informacji o swoich odpadach i preferencjach co do skupu złomu stalowego w Waliszewie. Podaj przedziały cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja odbioru złomu etc. Nasi specjaliści są bardzo doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im powierzyć swoje zlecenie! Aby oszczędzić Ci wysiłku żmudnych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta w Waliszewie warto zgłosić się do WasteMaster. Po podaniu danych, nasi pracownicy prześlą Ci wycenę Twojego złomu i dodadzą Twoje zlecenie do aplikacji - po niedługim czasie prześlą Ci wyniki wyszukiwania, tj. wykaz skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz skorzystać z aplikacji samodzielnie - istnieje też taka opcja! Odwiedź naszą stronę (na której również znajdziesz numer do konsultanta oraz formularz zgłoszeniowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu wyszukiwarki - i dodaj ogłoszenie wraz ze zdjęciem. Twój indywidualny Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najlepsze oferty spośród, których możesz swobodnie wybierać. W każdym wariancie nasze usługi są darmowe i nie obligują Cię do konkretnych decyzji. Naszą misją jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród licznych skupów z odbiorem w Waliszewie!

Jak kształtuje się cennik skupu złomu w Waliszewie?

Cenniki skupu złomu w Waliszewie są wyjątkowo zróżnicowane - potrafią się różnić nie tylko w skali kraju, ale i województwa! Jest to związane z kosztami utrzymania takich placówek oraz wyglądem okolicznego rynku. Ponadto na wszystkie ceny złomu w Waliszewie wpływa Londyńska Giełda Metali - która w zależności od obecnej koniunktury, podnosi lub obniża stawki. Zatem co jeszcze wpływa na kształt cen skupu złomu w Waliszewie? Masa odpadu, który przywozisz, jego typ oraz to, jaki ma skład lub poziom jego zanieczyszczenia. Także Twoja lokalizacja ma znaczenie - jeśli chcesz zorgaizować odbiór złomu, miej na uwadze, że im dalej się znajdujesz od skupu - tym koszt usługi będzie wzrastał. Aby zobrazować odrobinę cennik skupu złomu w Waliszewie warto przywołać przykładowe ceny. Najdroższym matriałem jest żeliwo oraz wsadowa stal poprodukcyjna (N7) - 1400 zł/t netto. Najmniej otrzymamy za złom klasy N10 (cienkie wióry stalowe, blaszki etc.) - 1100 zł/t netto. Jeśli zależy Ci na precyzyjnej wycenie - zgłoś się do WasteMaster - nasi pracownicy wezmą pod uwagę wszystkie zmienne!

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Jeśli chodzi o formalności, wyróżniamy dwie grupy osób, które muszą je wypełniać. Przedsiębiorcy i rolnicy posiadający powyżej 75 ha gruntów oraz osoby prywatne. Pierwsza grupa jest bezwzględnie zobowiązana do ewidencjonowania swojego złomu w systemie BDO. Za brak prowadzenia konta w Bazie Danych Odpadowych grożą naprawdę wysokie kary – nawet do miliona złotych! Z kolei osoby fizyczne są nie muszą prowadzić BDO, muszą natomiast uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest poświadczeniem legalności danej transakcji. Oprócz tego, osoby fizyczne powinny dostać Formularz Przyjęcia Odpadu, który jest dowodem transakcji ze skupem złomu w Waliszewie. Jednak zazwyczaj to firmy, serwisy samochodowe, zakłady produkcyjne wytwarzają najwięcej złomu stalowego. Z tego powodu miej na uwadze wszelkie powyższe dokumenty – w ten sposób masz możliwość legalnego prowadzenia oraz unikniesz kar!

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Waliszewie?

Jeśli w Twoim miejscu pracy zalega zbyt wiele odpadów metalowych – ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Przepisy w Polsce zakazują wyrzucania złomu w dowolne miejsca. Grzywny z tego tytułu mogą osiągnąć do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. przy rzece czy w osiedlowym śmietniku, może spowodować realne zagrożenie zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia człowieka. Z tego powodu należy przekazywać swoje odpady do skupu złomu w Waliszewie, który podejmie się recyklingu i zagospodarowania pozostałości. Złomem nazywamy tutaj wszelkie przedmioty metalurgiczne, które się zużyły i nadają się jedynie do recyklingu. Wymieniamy skupy złomu stalowego w Waliszewie oraz skupy metali kolorowych. Do pierwszego rodzaju należy zawozić materiały stalowe, czyli zawierające w większości żelazo i do 2% węgla. Drugi rodzaj skupów zajmuje się metalami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto zaznaczyć, że oddawanie metali do skupu złomu w Waliszewie jest bardzo korzystne zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej placówki. Za określone materiały o konkretnym składzie, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? A może interesuje Cię recykling złomu stalowego? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz!

Materiały, które przyjmie od Ciebie skup złomu stalowego w Waliszewie

W związku z tym, że wymieniamy dwie odmiany skupów złomu w Waliszewie, możemy wyróżnić poszczególne kategorie samego materiału. Stal, żeliwo oraz metale kolorowe. Żeliwo to innymi słowy wysokowęglowa stal, która składa się z dużej ilości węgla, w związku z czym jest bardzo cenna. Do skupu złomu stalowego w Waliszewie możesz zawieźć wszelkie stalowe puszki, dachówki, profile, konstrukcje, instalacje elektryczne, a nawet trakcje kolejowe czy tory. Najczęściej to duże zakłady przemysłowe, produkcyjne, firmy budowlane oraz warsztaty samochodowe wytwarzają tego rodzaju odpady. Są to nieliczeprzykłady tego, co możesz wywieźć do skupu złomu stalowego w Waliszewie - jest bardzo możliwe, że Twój odpad nie został wymieniony. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto nawiązać kontakt z WasteMaster - bezpłatnie udzielimy Ci potrzebnych wskazówek. Jednak nie wszystko może zostać zabrane przez skup złomu stalowego w Waliszewie - odpady pokryte niebezpiecznymi substancjami, olejami, toksynami nie zostaną odebrane.

Jak zrealizować skup złomu z odbiorem w Waliszewie?

W bardzo podobny sposób – skorzystaj z naszych usług, zaznacz, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Waliszewie, a my wyślemy Ci szacunkową wycenę oraz wykaz placówek. Jednak w wypadku realizacji odbioru złomu musisz mieć na uwadze przynajmniej kilka kwestii. Po pierwsze: minimum logistyczne – zazwyczaj najmniejszą ilością przewożoną do skupu złomu w Waliszewie jest 0,5 Mg (ton). W nietypowych przypadkach – jeśli Twój adres znajduje się na trasie danego pojazdu transportowego – możliwa jest realizacja wywozu mniejszych ładunków, jednak to już wymaga indywidualnego ustalenia. Ponadto materiały muszą być posortowane i właściwie zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo ekipy zajmującej się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Waliszewie będzie zagrożone – firma może odmówić współpracy bądź podwyższyć koszty usługi. Jeśli chodzi o kwestie formalne: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą oddać wypełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który zabiera odpady do skupu złomu stalowego w Waliszewie. Osoby prywatne muszą jedynie okazać dowód osobisty. Jeśli potrzebujesz wsparcia w realizacji odbioru złomu – rozpocznij współpracę z WasteMaster! Nasze usługi zauważalnie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Z pewnością tu jeszcze wrócę. Wyszukiwanie najbliższych skupów złomu w w Waliszewie z pomocą WasteMaster to ogromna wygoda!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że trafiłem w internecie na WasteMaster - naprawdę usprawnili moje poszukiwania najlepszego skupu złomu stalowego w Waliszewie.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najbliższy skup złomu w w Waliszewie nie oferował dobrych cen, dlatego zgłosiłam się do WasteMaster z prośbą o pomoc. I sprostali moim oczekwianiom! Znaleźli dużo lepsze oferty - można na nich polegać.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałem, ile kosztuje stal na złomie w w Waliszewie, dlatego najpierw zadzowniłem do WasteMaster. Nie żałuję! W parę chwil miałem wszystkie dane potrzebne do organizacji wywózki na mailu! Uważam, że warto!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster zapewniło mi dokładne informacje na temat tego ile kosztuje kg złomu stalowego w w Waliszewie oraz w których miejscach najlepiej zostawić swoje śmieci. Polecam spróbować każdemu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że założono coś takiego jak WasteMaster! Dzisiejsze przedsiębiorstwa potrzebują takich usług!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Pracownicy z WasteMaster zawsze znajdą dla mnie odpowiednią ofertę - polecam serdecznie! Dodatkowo udzielają informacji po ile jest złom gruby w w Waliszewie oraz wysyłają wykazy ofertowe na maila. Bardzo łatwe!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon