Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Chotomowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Chotomowie?

Jeśli w Twoim miejscu pracy zalega zbyt wiele odpadów metalowych – ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Prawo w Polsce zakazuje wyrzucania złomu w losowe miejsca. Kary z tego tytułu mogą osiągnąć do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. przy rzece czy w osiedlowym śmietniku, może spowodować realne zagrożenie zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia człowieka. Z tej przyczyny należy przekazywać swoje odpady do skupu złomu w Chotomowie, który zajmie się recyklingiem i zagospodarowaniem pozostałości. Złomem nazywamy tutaj wszelkie przedmioty metalurgiczne, które się zużyły i są przeznaczone do recyklingu. Wymieniamy skupy złomu stalowego w Chotomowie oraz skupy metali kolorowych. Do pierwszego rodzaju należy zawozić materiały stalowe, czyli składające się w większej części z żelaza i do 2% węgla. Drugi rodzaj skupów zajmuje się surowcami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto podkreślić, że oddawanie metali do skupu złomu w Chotomowie jest bardzo dobre zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej placówki. Za określone materiały o konkretnym składzie, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? A może jesteś zainteresowany recyklingiem złomu stalowego? Czytaj do końca, a wszystkiego się dowiesz!

Co odbierze od Ciebie skup złomu stalowego w Chotomowie?

Jak już zostało wyżej podkreślone - istnieją co najmniej dwa rodzaje skupów. W skupie złomu stalowego w Chotomowie możesz zostawić wszystkie elementy stalowe oraz żeliwne. Żeliwo to wysokowęglowy stop żelaza z węglem - jest bardzo cenny! Zatem przykładami tego, co możesz przetransportować do skupu złomu stalowego w Chotomowie jest: blacha, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki stalowe, profile, części urządzeń, instalacji elektrycznych oraz części trakcji kolejowych, torów. Zazwyczaj to zakłady produkcyjne, warsztaty samochodowe czy firmy budowlane dostarczają skupom złomu stalowego w Chotomowie odpadów. Warto jednak zaznaczyć, że jeżeli dostarczane materiały będą w złym stanie - placówka może nie zgodzić się na odbiór. Przyjmuje się, że skup złomu w Chotomowie nie bierze metali zanieczyszczonych substancjami toksycznymi, radioaktywnymi, pokrytymi smarami, olejami, tworzywami sztucznymi lub innymi materiałami, których nie da się łatwo usunąć z powierzchni metali.

Kwestie formalne

Kwestie formalne są wyjątkowo istotne w kontekście zawierania umów i dokonywania transakcji ze skupami złomu w Chotomowie. Warto zaznaczyć, że to właśnie przedsiębiorcy i wyżej wymienieni rolnicy (posiadający więcej niż 75 ha ziemi) muszą dokonywać aktualnej ewidencji odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Ma to służyć maksymalnej kontroli nad produkowaniem i utylizowaniem odpadów. Osoby fizyczne nie muszą eidencjonować odpadów, natomiast jak wszyscy, są zobowiązani do wypełniania Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność transakcji. Ponadto osoba ta powinna dostać Formularz Przyjęcia Odpadu od skupu. Najczęściej jednak to właśnie przedsiębiorcy wywożą tony złomu do skupów. Dlatego opłaca się pamiętać o powyższych aspektach formalnych, ponieważ w ten sposób unikniemy bolesnych kar.

Cennik skupu złomu w Chotomowie

Ceny skupu złomu w Chotomowie to dość złożona kwestia, zależna od wielu czynników. Głównie to, ile odpadów stalowych dostarczysz na złom, się liczy. Kolejnym istotnym kryterium jest typ złomu. Wsadowy zawsze będzie droższy od niewsadowego, ponieważ ten pierwszy nadaje się do bezpośredniej przeróbki w piecu hutniczym. Według cenników skupu złomu w Chotomowie, które stworzyliśmy na podstawie zapisanych transakcji – najdroższym materiałem stalowym jest stal wsadowa o oznaczeniu 7N – czyli poprodukcyjna – osiąga 1400 zł/t netto. Najtańsze są wióry stalowe, cienkie blaszki poamortyzacyjne oznaczane N10, za które możemy otrzymać 1100 zł/t netto. Jednak oprócz ilości, rodzaju, stopnia zanieczyszczenia, także zewnętrzne elementy wpływają na wysokość cen skupu złomu w Chotomowie. Przetworzone metale są odsprzedawane hutom i innym podmiotom jako surówki, więc w zależności od tego, jak kształtuje się popyt na metale oraz jaka jest sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali, taka będzie kwota w skupie. Jeżeli organizujesz skupowanie złomu z dojazdem do klienta w Chotomowie, miej na uwadze to, że im dalej od placówki znajduje się Twoja lokalizacja, tym bardziej wzrośnie cena za usługi. Jeśli potrzebujesz precyzyjnej wyceny swoich odpadów – zadzwoń do nas – nasi specjaliści mają lata doświadczenia!

Jak najszybciej znajdziesz skup złomu w Chotomowie?

Skup złomu w Chotomowie najszybciej znajdziesz przy użyciu WasteMaster! Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy, rozmowę telefoniczną lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel danych o swoich odpadach i wymaganiach co do skupu złomu stalowego w Chotomowie. Podaj przedziały cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja odbioru złomu etc. Nasi eksperci są bardzo doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im powierzyć swoje zlecenie! Aby oszczędzić Ci wysiłku długotrwałych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta w Chotomowie warto skontaktować się z WasteMaster. Po podaniu informacji, nasi pracownicy prześlą Ci wycenę Twojego złomu i wrzucą Twoje zlecenie do aplikacji - po niedługim czasie prześlą Ci wyniki poszukiwań, tj. listę skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz użyć aplikacji samodzielnie - istnieje też taka opcja! Odwiedź naszą stronę (na której również znajdziesz numer do konsultanta oraz formularz wycenowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu wyszukiwarki - i dodaj ogłoszenie wraz ze zdjęciem. Twój osobisty Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najkorzystniejsze oferty spośród, których możesz dowolnie wybierać. W każdym wariancie nasze usługi są bezpłatne i nie obligują Cię do konkretnych decyzji. Naszą misją jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród wielu skupów z odbiorem w Chotomowie!

Recykling złomu

Co się dzieje ze złomem, który ląduje w skupie? Jest on sortowany, strzępiony, pozbawiony zostanie części niestalowych oraz płucze się go z pozostałości, a także bada się dokładnie jego zawartość i potencjalne zastosowanie. Dostarczone do skupu złomu w Chotomowie odpady są przekazywane do stalowni lub hut, gdzie są przekształcane w najróżniejsze przedmioty. Cienkie blachy samochodowe, rury i belki do budowy mostów i innych konstrukcji, produkcja rur, a nawet pralek – i to można wyprodukować ze stali i stali nierdzewnej. Przekazując materiały metalowe do skupu złomu w Chotomowie redukujesz, chociażby zużycie energii niezbędnej do wydobycia i przekształcenia danych metali. Zadbaj o planetę i zyskaj z WasteMaster! Zwróć do nas po bezpłatną wycenę i porady – wystarczy zadzwonić!

Jak zorganizować usługę skupu złomu z odbiorem w Chotomowie?

Tak samo - z pomocą specjalistów z WasteMaster! Zgłoś się do nas za pomocą wcześniej wymienionych narzędzi, a znajdziemy dla Ciebie najbardziej opłacalne oferty od skupów złomu z dojazdem do klienta w Chotomowie! NIe zapomnij jednak o dokładnej charakterystyce odpadów - od tego zależy sprawność wykonania całej usługi. Część skupów złomu w Chotomowie zastrzega sobie tzw. minimum logistyczne, które wynosi najczęściej ok. pół tony (0,5 Mg). Odpady poniżej tej wagi mogą nie zostać odebrane. Czasami zdarzają się przypadki, że twój adres jest na trasie ciężarówki zawożącej odpady do skupu złomu stalowego w Chotomowie. Wówczas Twoje pozostałości poniżej 0,5 Mg mogą zostać odebrane, jednak nie ma co do tego stuprocentowej pewności. Następną istotną kwestią jest zabezpieczanie i posortowanie swoich odpadów - może to sprawić, że koszty usługi się obniżą. Dodatkowo, jeśli jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów lub przedsiębiorcą - pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który wywozi Twoje odpady. Ten dokument zapewnia zgodny z prawem przewóz do skupu. W razie pytań zapraszamy do kontaktu - nasze konsultacje również są za darmo!

Rodzaje złomu

Powyższy podział na metale kolorowe i stal, wynikał z rozróżnienia na zawartość danego materiału. Kolejnym, bardzo ważnym sposobem podziału złomu, jest ten ze względu na prostotę przetwarzania. W nawiązaniu do tego, w skupach złomu w Chotomowie wyróżniamy rodział na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich nadaje się od razu do przewiezienia do hut, stalowni i przetworzenia na inne materiały. Jednak złom niewsadowy wymaga nadprogramowych działań ze strony skupu złomu stalowego w Chotomowie, czyli np. oczyszczania. Przykładami złomu wsadowego mogą być masywne blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy czy wióry stalowe. Złom niewsadowy to cienkie blachy poamortyzacyjne i konstrukcje stalowe, cienkie wióry stalowe czy szyny kolejowe. Wiedza o konkretnych kategoriach jest istotna, ponieważ pomaga szybko odczytywać cenniki skupów złomu w Chotomowie. Literą "W" oznaczamy złom wsadowy, "N" niewsadowy, a "ZZ" żeliwo. Ponadto, każdy rodzaj złomu posiada numer oznaczający klasę. Przykładowo: "N-1N" to niewsadowy blaszany poprodukcyjny złom o grubości 6 mm.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Rzetelni, wykonują dokładnie to, do czego zobowiązują się na stronie. Dzięki konsultacji z Panem Arkiem szybciutko znalazłam skup złomu w Chotomowie, z którego opłaciło mi się skorzystać!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że w tak szybkim czasie wyszukają dla mnie tyle skupów złomu stalowego w Chotomowie - naprawdę jestem zaskoczony! Zapewnili mi duży wybór!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo duże ułatwienie i oszczędność czasu. Polecam wypróbować WasteMaster wszystkim prowadzącym przedsiębiorstwa!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Używam WasteMaster regularnie i jeszcze nigdy się nie zawiodłam! To zwyczajnie solidna firma i warto z niej skorzystać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam wszystkim właścicielom przedsiębiorstw! Darmowa wycena, ogromna oszczędność czasu, a w dodatku możliwość nawiązania stałej współpracy z najbliższym skupem złomu. Warto!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster odpowiada moim potrzebom. Nie tylko za darmo wycenia odpad i podaje dane o złomie, ile za kilo w w Chotomowie itd. Także robi listę ofert, które opłaca się wziąć pod uwagę. Bardzo nowoczesne!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster oferuje kompleksowe usługi informujące klientów o bieżących cenach i ofertach z zakresu handlu odpadami. Jestem zadowolony z wyceny moich rusztowań - darmowe usługi naprawdę dają radę. Oprócz tego *#otrzymałem informację o tym,|dowiedziałem się#*# po ile jest złom gruby w w Chotomowie, co dodatkowo traktuję im plus. Polecam wypróbować samemu!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon