Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Nieporęcie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie materiały możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Nieporęcie?

Zasadniczo wyróżniamy trzy rodzaje złomu. Może on być stalowy, kolorowy oraz żeliwny. W zależności od posiadanego surowca, do takiego skupu złomu w Nieporęcie należy pojechać. Jeśli chodzi o skup złomu stalowego w Nieporęcie, weźmie on materiały poprodukcyjne lub po prostu zużyte, ale nadające się do przeróbki technicznej. Dlatego, zanim udasz się do konkretnej placówki, sprawdź, w jakim stanie są Twoje metale. Zazwyczaj są one dostarczane przez zakłady przemysłowe oraz serwisy samochodowe, czy przedsiębiorstwa budowlane. Zatem skup złomu stalowego w Nieporęcie odbierze od Ciebie np.: wszelkie blachy i konstrukcje stalowe, stalowe dachówki, puszki, profile stalowe, elementy maszyn, czy instalacji elektrycznych lub kolejowych, trakcyjnych. Są to tylko wybrane elementy, które możesz zostawić w skupie. Przede wszystkim warto znać skład posiadanego odpadu – to niezwykle upraszcza sprawę! Warto jednak wiedzieć, czego skup złomu w Nieporęcie nie odbierze. A będą to materiały niebezpieczne, wybuchowe oraz zanieczyszczone wszelakimi smarami, cementem, tworzywami sztucznymi, gumą etc.

Skup złomu w Nieporęcie - co opłaca się wiedzieć?

Wszyscy producenci złomu są zobligowani prawnie do utylizowania swoich odpadów. Nie można wyrzucać odpadów metalowych w losowe miejsca - grozi za to kara do 5 tys. złotych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wywózka swoich odpadów do skupu złomu w Nieporęcie. Warto doprecyzować, czym jest ta w zasadzie złom. Są to stare materiały metalowe, które przeznacza się do składowania oraz przetwarzania na nowe materiały. Więc jeśli posiadasz tego rodzaju odpady - nie wahaj się - wywieź je jak najszybciej do skupu złomu stalowego w Nieporęcie, który nie dość, że odda śmieciom świetność, to jeszcze za nie zapłaci! Warto podkreślić, że wyróżniamy różne rodzaje skupów złomu w Nieporęcie - te skupujące stal oraz te składujące metale kolorowe. Stal to inaczej surowce w większości żelazne lub stopy stali, składające się z kilku procent węgla. Z kolei metalami kolorowymi nazywamy miedź, mosiądz, aluminium, cynk i inne nieżelazne materiały. Chcesz wiedzieć więcej na temat podanego zagadnienia? Zachęcamy do lektury - znajdziesz w niej wszystkie odpowiedni na swoje pytania!

Dokumenty, które należy wypełnić

Warto mieć na uwadze wszystkie kwestie formalne dotyczące wywozu odpadów do skupu złomu w Nieporęcie. Są one ważne, chociażby z tego powodu, że za ich niedopilnowanie mogą Ci grozić wysokie kary. Przedsiębiorcy oraz niektórzy rolnicy muszą regularnie ewidencjonować swoje odpady w Bazie Danych Odpadowych. Za nieprwadzenie rejestracji w tym systemie możesz otrzymać karę nawet do miliona złotych! Osoby fizyczne nie muszą przestrzegać tego obowiązku, jednak są zobowiązane - jak wszyscy - do uzupełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód legalności podczas inspekcji. Osoby prywatne powinny również dostać Formularz Przyjęcia Odpadu. Największym producentem złomu są jednak duże zakłady przemysłowe, serwisy samochodowe czy *#*firmy|przedsiębiorstwa*#* budowlane. Jeśli nie jesteś pewien, jak się zabrać za uzupełnianie BDO - zgłoś się do nas - ze wszystkim pomożemy Ci za darmo!

Cennik skupu złomu w Nieporęcie

Ceny skupu złomu w Nieporęcie to dość skomplikowana kwestia, zależna od licznych czynników. Głównie to, ile odpadów metalowych dostarczysz na złom, ma znaczenie. Kolejnym ważnym kryterium jest rodzaj złomu. Wsadowy zawsze będzie droższy od niewsadowego, ponieważ ten pierwszy nadaje się do bezpośredniej przeróbki w piecu hutniczym. Według cenników skupu złomu w Nieporęcie, które skonstruowaliśmy na podstawie zapisanych transakcji – najdroższym materiałem stalowym jest stal wsadowa o oznaczeniu 7N – czyli poprodukcyjna – osiąga 1400 zł/t netto. Najtańsze są wióry stalowe, cienkie blachy poamortyzacyjne oznaczane N10, za które możemy otrzymać 1100 zł/t netto. Jednak oprócz ilości, rodzaju, stopnia zanieczyszczenia, także zewnętrzne czynniki wpływają na wysokość cen skupu złomu w Nieporęcie. Przekształcone metale są sprzedawane hutom i innym podmiotom jako surówki, więc w zależności od tego, jak wygląda popyt na metale oraz jaka jest sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali, taka będzie kwota w skupie. Jeżeli organizujesz skupowanie złomu z dojazdem do klienta w Nieporęcie, pamiętaj o tym, że im dalej od placówki znajduje się Twoja lokalizacja, tym bardziej wzrośnie cena za usługi. Jeśli potrzebujesz dokładnej wyceny swoich odpadów – zadzwoń do nas – nasi specjaliści mają lata doświadczenia!

W jaki sposób wyszukasz korzystne skupy złomu w Nieporęcie?

WasteMaster wesprze Cię w jak najszybszym znalezieniu opłacalnych skupów złomu stalowego w Nieporęcie. Wystarczy zgłosić się do nas za pośrednictwem rozmowy telefonicznej lub formularza zgłoszeniowego. Istnieje także opcja samodzielnego skorzystania z naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel nam danych o swoich śmieciach, a nasi pracownicy}konsultanci zorganizują wycenę i znajdą dla Ciebie najlepsze skupy złomu z dojazdem do klienta w Nieporęcie! Utworzą w Twoim imieniu zlecenie w naszej aplikacji i zbiorą najbardziej pasujące propozycje od instytucji skupujących. W momencie jeśli podjemiesz decyzje o samodzielnym skorzystaniu z aplikacji - to Ty dodajesz ogłoszenie i zdjęcia, a Twój Opiekun Klienta zajmuje się moderowaniem zgłoszeń i kierowaniem najkorzystniejszych z nich na Twoje konto. W każdym wypadku to Twoja decyzja dotycząca wyboru skupu złomu stalowego w Nieporęcie jest wiążąca. Nie zmuszamy Cię do niczego, a nasze usługi są całkowicie darmowe. Naszym zadaniem jest maksymalne zaoszczędzenie Twojego czasu oraz przedstawienie szerokiej oferty skupów z odbiorem w Nieporęcie. W razie jakichkolwiek wątpliwości dzwoń do WasteMaster! Numer i formularz znajdziesz w interesującej Cię ofercie na naszej stronie.

Jakie wyróżniamy rodzaje złomu?

Najbardziej powszechnym podziałem złomu ze względu na to, jak szybko możemy przetworzyć dany materiał, jest ten na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich odznacza się tym, że nie musi być nadprogramowo przekształcany przed przekazaniem do huty lub stalowni. Jednak niewsadowy musi zostać przerobiony przez skup złomu w Nieporęcie, tak aby nadawał się do dalszej obróbki. Przykładami złomu wsadowego są grube blachy, wióry stalowe, złom do cięcia i ogólnie złom stalowy o sporej objętości. Jednak odpady niewsadowe, które możemy zostawić w skupie złomu stalowego w Nieporęcie to cienki blaszki poamortyzacyjne, konstrukcje, cieniutkie wióry stalowe czy szyny kolejowe. Aby sprawniej odczytywać cenniki w skupach złomu w Nieporęcie warto znać podstawowe oznaczenia poszczególnych materiałów. Złom niewsadowy możemy oznaczyć literką "N", wsadowy "W", a żeliwny "ZZ". Ponadto do każdej litery przypisany jest numer - tj. klasa złomu. Za przykład może posłużyć niewsadowa poprodukcyjna blacha o grubości 6 mm - "N-1N".

Jak wygląda recykling złomu?

Po tym, jak śmieci trafią już do skupu złomu w Nieporęcie, są one oczyszczane i sortowane. Pozbawia się je części niestalowych, strzępi, a także płucze się je z pozostałości, zanieczyszczeń. Kolejnym etapem jest zbadanie zawartości i określenie, do czego dany materiał się nadaje. Następnie skupy złomu w Nieporęcie sprzedają poszczególne surowce do hut i stalowni, gdzie są przerabiane w np. cienkie blachy samochodowe, rury, belki do budowy mostów, a nawet w części do pralek! Te materiały wytapiane są zazwyczaj ze stali oraz stali nierdzewnej. Miej w pamięci, że oddając tego rodzaju materiały do skupów, nie tylko zyskasz, ale i zredukujesz wytwarzanie oraz wydobycie konkretnych metali. To odważny krok w stronę chronienia przyrody! Jeśli potrzebujesz wsparcia w organizacji całego procesu - zgłoś się do nas! Pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Jak zorganizować usługę skupu złomu z odbiorem w Nieporęcie?

Tak samo - z pomocą specjalistów z WasteMaster! Zgłoś się do nas za pomocą wcześniej wymienionych narzędzi, a wyszukamy dla Ciebie najbardziej opłacalne oferty od skupów złomu z dojazdem do klienta w Nieporęcie! Pamiętaj jednak o precyzyjnym opisaniu odpadów - od tego zależy szybkość wykonania całej usługi. Część skupów złomu w Nieporęcie zastrzega sobie tzw. minimum logistyczne, które wynosi zazwyczaj ok. pół tony (0,5 Mg). Odpady poniżej tej wagi mogą nie zostać odebrane. Czasami zdarzają się przypadki, że twój adres jest na trasie ciężarówki zawożącej odpady do skupu złomu stalowego w Nieporęcie. Wówczas Twoje pozostałości poniżej 0,5 Mg mogą zostać zabrane, jednak nie ma co do tego pewności. Kolejną istotną kwestią jest zabezpieczanie i posregregowanie swoich odpadów - może to spowodować obniżenie się kosztów usługi. Dodatkowo, jeśli jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów lub właścicielem przedsiębiorstwa - pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który zabierze Twoje odpady. Ten druk zapewnia legalny przewóz do skupu. W razie pytań zapraszamy do kontaktu - nasze konsultacje również są bezpłatne!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie myślałam, że uda mi się tak korzystnie zutylizować opakowania aluminiowe! W WasteMaster wyszukali dla mnie naprawdę fajną ofertę od składowiska złomu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Pracownicy z WasteMaster zawsze znajdą dla mnie korzystną ofertę - polecam serdecznie! Dodatkowo udzielają danych o tym, po ile jest złom gruby w w Nieporęcie oraz wysyłają wykazy ofertowe na maila. Bardzo wygodne!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W mojej opinie opłaca się spróbować! Bardzo cierpliwi konsultanci są przyjaźni i naprawdę chcieli, żebym jak najkorzystniej sprzedała zamknięte profile stalowe.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Chciałem się dowiedzieć więcej o złomie, ile za kilo w w Nieporęcie. Nie tylko dostałem rzetelną odpowiedź, ale i wykaz firm, z usług których warto skorzystać. I to za darmo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo polecam - wysoka jakość usług, uprzejma obsługa, a co najważniejsze - są niezwykle skuteczni!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki temu, że współpracuję z WasteMaster, napływa do mnie spora ilość klientów z całego województwa. Wszyscy wiedzą, że moje składowisko złomu jest najlepsze i najkorzystniejsze. Dzięki WasteMaster otrzymałam bardzo wiele!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster zutylizowałem już kilka ton złomu stalowego. Zawsze, kiedy szukam skupu złomu w Nieporęcie dzwonię do nich - jeszcze nigdy tego nie pożałowałem!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon