Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Jabłonnie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Sprzedaż złomu a kwestie formalne

Aby uniknąć kar finansowych, należy przestrzegać określonych wytycznych formalnych. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub posiadaczem gospodarstwa rolnego (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź bieżącą ewidencję pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Kary za brak rejestrowania produkowanych odpadów potrafią być naprawdę duże - nawet do miliona złotych! Osoby prywatne nie muszą ewidencjonować odpadów w BDO, jednak są - jak wszyscy wytwórcy złomu - zobligowani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność w razie kontroli. Także osoby fizyczne powinny otrzymać od skupów złomu w Jabłonnie Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to w większości przedsiębiorcy i wielkie zakłady przemysłowe wytwarzają odpady metalowe - z tego powodu należy mieć w pamięci wszystkie formalności. Im większy podmiot, tym większa kara za niedopełnienie formalności!

Rodzaje złomu

Wcześniejszy podział na metale kolorowe i stal, wynikał z rozróżnienia na skład danego materiału. Następnym, bardzo ważnym sposobem kategoryzowania złomu, jest ten ze względu na prostotę przetwarzania. W nawiązaniu do tego, w skupach złomu w Jabłonnie wyróżniamy rodział na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich nadaje się od razu do przewiezienia do hut, stalowni i przetworzenia na inne materiały. Jednak złom niewsadowy wymaga nadprogramowych działań ze strony skupu złomu stalowego w Jabłonnie, takich jak np. oczyszczanie. Przykładami złomu wsadowego mogą być grube blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy czy grube wióry stalowe. Złom niewsadowy to cienkie blachy poamortyzacyjne i konstrukcje stalowe, cienkie wióry stalowe czy szyny kolejowe. Wiedza o konkretnych kategoriach jest istotna, ponieważ pomaga sprawnie odczytywać cenniki skupów złomu w Jabłonnie. Literą "W" oznaczamy złom wsadowy, "N" niewsadowy, a "ZZ" żeliwo. Ponadto, każdy typ złomu posiada liczbę oznaczającą klasę. Przykładowo: "N-1N" to niewsadowy blaszany poprodukcyjny złom o grubości 6 mm.

Co może powstać w ramach recyklingu złomu?

W momencie, kiedy Twoje odpady znajdują się już w skupie złomu w Jabłonnie są one sortowane i oczyszczane. Określa się ich zawartość, strzępi się je, płucze z zanieczyszczeń i usuwa materiały inne niż stalowe. Po tych wszystkich przygotowaniach, sprzedaje się je i wywozi do hut czy stalowni. Dzięki recyklingowi powstają surowce, z których możemy wyprodukować rury, cienkie blaszki samochodowe, belki wchodzące w skład konstrukcji mostów, czy nawet części pralek. Wszystko to powstaje ze stali regularnej i nierdzewnej. Miej na uwadze, to że po sprzedaniu swoich pozostałości do skupu złomu w Jabłonnie, ograniczasz wydobycie metali i redukujesz energię, którą wykorzystuje się do ich obróbki. Chronisz planetę i przy okazji zarabiasz! Żeby oszczędzić jak maksymalnie dużo czasu zgłoś się do WasteMaster - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Najważniejsze informacje dotyczące skupu złomu w Jabłonnie

Na samym początku warto zaznaczyć, że każdego producenta odpadów w Polsce obowiązuje przepis dotyczący prawidłowej utylizacji odpadów. Czy to sortowanie, czy przekazanie śmieci do odpowiednich punktów utylizacyjnych. Tyczy się to także podmiotów produkujących odpady typu złom. Karą za porzucenie tego rodzaju śmieci w losowych miejscach jest grzywna do 5 tys. złotych. Ten środek prewencyjny ma na celu zapobiegać zakładaniu dzikich wysypisk. Zatem jeśli posiadasz stare części metalowe - koniecznie zawieź je do skupu złomu w Jabłonnie. W ten sposób Twój pozostałość ma szansę wrócić do obiegu! Możemy wymienić kilka typów skupów: głównie skupy złomu stalowego w Jabłonnie oraz skupy metali kolorowych. Te pierwsze przyjmują elementy stalowe i stopy stali - zawierające w większości żelazo i do 2% węgla. Metalami kolorowymi są z kolei miedź, aluminium, mosiądz i inne związki nieżelazne. Istotną kwestią jest to, że możesz zamienić swoje odpady w skupie złomu w Jabłonnie na gotówkę! Złom jest na tyle wartościowym odpadem, że wciąż opłaca się skupom je kupować! Chcesz wiedzieć wiedzieć więcej o #*kwotach w skupach|cennikach#*#? Czy może o recyklingu? Czytaj do końca, a dowiesz wszystkiego!

W jaki sposób wyszukasz korzystne skupy złomu w Jabłonnie?

WasteMaster pomoże Ci w jak najszybszym znalezieniu korzystnych skupów złomu stalowego w Jabłonnie. Wystarczy zgłosić się do nas poprzez rozmowę telefoniczną lub formularz zgłoszeniowy. Istnieje także opcja samodzielnego skorzystania z naszej nowatorskiej aplikacji. Udziel nam informacji o swoich śmieciach, a nasi pracownicy}konsultanci zrealizują wycenę i znajdą dla Ciebie najlepsze skupy złomu z dojazdem do klienta w Jabłonnie! Stworzą w Twoim imieniu zlecenie w naszej aplikacji i zbiorą najtrafniejsze propozycje od placówek skupujących. W przypadku jeśli podjemiesz decyzje o samodzielnym skorzystaniu z aplikacji - to Ty zamieszczasz ogłoszenie i zdjęcia, a Twój Opiekun Klienta zajmuje się sortowaniem zgłoszeń i kierowaniem najlepszych z nich na Twoje konto. W każdym wypadku to Twoja decyzja dotycząca wyboru skupu złomu stalowego w Jabłonnie jest wiążąca. Nie obligujemy Cię do niczego, a nasze usługi są całkowicie darmowe. Naszym zadaniem jest maksymalne zaoszczędzenie Twojego czasu oraz przedstawienie szerokiego wachlarza skupów z odbiorem w Jabłonnie. W razie jakichkolwiek wątpliwości dzwoń do WasteMaster! Numer i formularz znajdziesz w interesującej Cię ofercie na naszej witrynie.

Zamów usługę skupu złomu z odbiorem w Jabłonnie z WasteMaster!

Wystarczy skontaktować się z nami za pośrednictwem formularza ofertowego, rozmowy telefonicznej lub aplikacji! Wsparcie w organizacji tego procesu również jest bezpłatny! Jednak w kwestii organizacji wywózki do skupu złomu w Jabłonnie musisz być bardzo dokładny w opisie swojego odpadu. Wiele placówek określa tzw. minimum logistyczne - zazwyczaj najmniejszą ilością zabieraną jest 0,5 t (0,5 Mg). W niektórych przypadkach, jeśli posiadasz niewiele odpadów, ale Twój adres znajduje się na trasie do skupu złomu stalowego w Jabłonnie, mogą one zostać od Ciebie wywiezione, jednak nie jest to zawsze pewne. Następną ważną sprawą jest zabezpieczenie ładunku - jeżeli będzie stwarzał on zagrożenie dla ekipy wywozowej, może nie zostać odebrany. W kontekście cen w skupach złomu z dojazdem do klienta w Jabłonnie warto pamiętać o segregacji - może ona wpłynąć na obniżenie się ceny za usługę. Warto również pamiętać o dokumentach. Jeśli posiadasz gospodarstwo rolne powyżej 75 ha lub jesteś przedsiębiorcą - musisz wypełnić i oddać dokument KPO kierowcy, który #*#wywozi Twoje|zajął się wywózką Twoich#*# śmieci. Stanowi on o legalności transportu do placówki skupującej. Osoby prywatne muszą tylko okazać dowód tożsamości. W razie wszelkich problemów np. z BDO - dzwoń do nas!

Co wpływa na zmiany w cenniku skupu złomy w Jabłonnie?

Warto podkreślić, że cenniki skupu złomu w Jabłonnie są wyjątkowo zmienne - muszą być monitorowane na bieżąco. Głównie wynika to z przyczyny, że skupy zarabiają na sprzedawaniu metali hutom i stalowniom, więc kwota w skupie będzie zależna od obecnego kształtu rynku. Wszystko zależy od Londyńskiej Giełdy Metali, jednak obecne problemy gospodarcze powodują gwałtowne zmiany w cenach skupu złomu w Jabłonnie. To, ile materiału dostarczysz do placówki, jakiego jest on rodzaju, jaką ma zawartość oraz czy jest zanieczyszczony - to wszystko ma wpływ na ostateczną cenę skupu złomu w Jabłonnie. Jeśli organizujesz wywózkę do placówki - weź pod uwagę swoją lokalizację - im dalej od skupu, tym kwota na rachunku będzie się rosła. Jednak, aby zobrazować cennik skupu złomu w Jabłonnie warto pokazać kilka przykładów. Najdroższe zawsze będą metale wsadowe - stal wsadowa poprodukcyjna to koszt 1400 zł/t netto, jeszcze więcej można zyskać za złom żeliwny. Z kolei najtańsze są materiały z klasy N10 - blaszki, wióry stalowe etc. - za które możemy otrzymać 1100 zł/t netto. W razie jakichkolwiek wątpliwości - zachęcamy do kontaktu - oferujemy precyzyjną wycenę każdego materiału!

Co zostanie przyjęte w skupie złomu stalowego w Jabłonnie?

Zanim przejdziemy do przywoływania przykładów odpadów, które możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Jabłonnie, warto przyjrzeć się poszczególnym kategoriom. W zasadzie wyróżniamy trzy rodzaje złomu: stalowy, żeliwny oraz kolorowy. Żeliwo jest wysokowęglowym stopem żelaza z węglem - zatem materiały żeliwne również możemy zostawić w skupie złomu stalowego w Jabłonnie. Zatem taka instytucja odbierze od Ciebie wszystkie materiały poprodukcyjne, konstrukcyjne, budowlane, samochodowe, ale muszą się one nadawać do obróbki technicznej. W takim razie skup złomu stalowego w Jabłonnie musi przyjąć następujące materiały: blachy, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki, profile ze stali, części maszyn, instalacji elektrycznych, a także elementy trakcji, szyn etc. Oczywiście są to niektóre odpady, które weźmie skup, jednak najważniejszą kwestią jest wiedza o zawartości swojego odpadu. Nie zapominajmy, że skup złomu w Jabłonnie nie weźmie od Ciebie zanieczyszczonych elementów metalowych, pokrytych smarami, olejami lub substancjami niebezpiecznymi.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Za darmo otrzymałam informacje o tym ile kosztuje stal na złomie w w Jabłonnie oraz z których skupów najlepiej korzystać. Są solidni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cenna usługa. Dzięki WasteMaster sprzedałem już kilka ton karoserii samochodowych. Gdyby nie konsultanci, na pewno nie udałoby mi się tyle zarobić. Dodatowo nie zmarnowałem ani minuty na szukanie najbardziej opłacalnego skupu złomu w Jabłonnie. Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Super sprawa! Znaleźli dla mnie skup złomu, w którym otrzymałem najlepszą stawkę za szyny kolejowe. Kilka ton i zaskakująco duży zysk! Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem bardzo zadowolony z usług WasteMaster. Zadzwoniłem do konsultanta, tylko po to, aby się dowiedzieć ile kosztuje złom w w Jabłonnie, a on oprócz udzielenia mi tej informacji, zrealizował wywóz i oszacował cenę, jaką muszę zapłacić. Polecam wszystkim!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Super usługa! Pan Rafał dokładnie określił mi najbliższe składowisko złomu w w Jabłonnie, w którym najmniej przepłacę. Polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że udało mi się znaleźć WasteMaster - w ten sposób nie muszę marnować czasu na szukanie najkorzystniejszego skupu złomu w Jabłonnie - mogę im powierzyć to zadanie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Znajoma zachwalała WasteMaster, więc ich wypróbowałam, skorzystałam z aplikacji, a później znalazłam skup złomu w Jabłonnie. Działo się to w tak krótkim czasie, że nawet nie udało mi się zniecierpliwić!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon