Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Tarczynie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak wygląda cennik skupu złomu w Tarczynie?

Cennik skupu złomu w Tarczynie jest zależny od bardzo wielu czynników. Głównie typ, który wywieziesz do skupu ma znaczenie, ale także ilość oraz zawartość czy stopień zanieczyszczenia Twoich pozostałości. Ze względu na to, że skupy zarabiają na sprzedaży przetworzonych metali np. do hut, najbardziej opłaca się im skupowanie złomu wsadowego. Zatem jest on o wiele droższy od złomu niewsadowego. Według cenników skupu złomu w Tarczynie, które skatalogowaliśmy w naszej bazie, wynika, że najbardziej opłaca się sprzedawać stal wsadową poprodukcyjną o oznaczeniu 7N - można za nią dostać 1400 zł/t netto. Także materały żeliwne są bardzo opłacalne. Najmniej zyskamy na materiałach takich jak: cienkie wióry stalowe, blaszki poamortyzacyjne (N10), które osiągają cenę 1100 zł/t netto. Oprócz wcześniej wymienionych czynników na cenę skupu złomu w Tarczynie wpływa także Twoja lokalizacja - kwoty potrafią być bardzo zróżnicowane w skali Polski, jak i województwa. Dodatkowo wszystko zależy od Londyńskiej Giełdy Metali, która jest tym czynnikiem na rynku, który może wpłynąć zarówno na obniżkę cen skupu złomu w Tarczynie, jak i ich podwyższenie. Jeśli potrzebujesz personalnej wyceny swoich odpadów - zwróć się do WasteMaster! Nasi eksperci z pewnością Ci pomogą!

W jaki sposób wyszukasz korzystne skupy złomu w Tarczynie?

WasteMaster wesprze Cię w jak najszybszym znalezieniu korzystnych skupów złomu stalowego w Tarczynie. Wystarczy zgłosić się do nas poprzez rozmowę telefoniczną lub formularz zgłoszeniowy. Istnieje także możliwość samodzielnego skorzystania z naszej nowatorskiej aplikacji. Udziel nam danych o swoich śmieciach, a nasi pracownicy}konsultanci zorganizują wycenę i znajdą dla Ciebie najbardziej opłacalne skupy złomu z dojazdem do klienta w Tarczynie! Stworzą w Twoim imieniu zlecenie w naszej aplikacji i zbiorą najbardziej pasujące propozycje od placówek skupujących. W momencie jeśli zdecydujesz się na samodzielnie skorzystanie z aplikacji - to Ty zamieszczasz ogłoszenie i zdjęcia, a Twój Opiekun Klienta zajmuje się sortowaniem zgłoszeń i kierowaniem najlepszych z nich na Twoje konto. W każdym przypadku to Twoja decyzja dotycząca wyboru skupu złomu stalowego w Tarczynie jest wiążąca. Nie zmuszamy Cię do niczego, a nasze usługi są całkowicie darmowe. Naszym zadaniem jest maksymalne przyspieszenie całego procesu oraz przedstawienie szerokiego wachlarza skupów z odbiorem w Tarczynie. W razie jakichkolwiek pytań dzwoń do WasteMaster! Numer i formularz znajdziesz w interesującej Cię ofercie na naszej stronie.

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Jeśli chodzi o formalności, wyróżniamy dwie grupy podmiotów, które muszą je wypełniać. Właściciele przedsiębiorstw i rolnicy posiadający powyżej 75 ha ziemi oraz osoby prywatne. Pierwsza grupa jest bezwzględnie zobligowana do rejestrowania swojego złomu w systemie BDO. Za nieprowadzenie konta w Bazie Danych Odpadowych grożą naprawdę wysokie kary – nawet do miliona złotych! Z kolei osoby fizyczne są zwolnione z tego obowiązku, muszą natomiast wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest poświadczeniem legalności danej transakcji. Oprócz tego, osoby fizyczne powinny otrzymać Formularz Przyjęcia Odpadu, który jest dowodem transakcji ze skupem złomu w Tarczynie. Jednak zazwyczaj to firmy, serwisy samochodowe, zakłady produkcyjne produkują najwięcej złomu stalowego. Dlatego miej na uwadze wszystkie powyższe dokumenty – w ten sposób masz szanse na legalne prowadzenie działalności oraz uniknięcie kar!

Jakie wyróżniamy kategorie złomu?

Złom stalowy możemy podzielić na poszczególne kategorie, które są uzależnione od jego wymiarów oraz procentowej ilości danego metalu. Dodatkowo można wyróżnić złom wsadowy i niewsadowy. Do pierwszego typu zaliczamy wszystkie odpady, które są gotowe do użycia w procesie stalowniczym, bez wcześniejszego przygotowywania. Złomem wsadowym może być np. blacha, złom do cięcia, gruby złom wsadowy czy grube wióry stalowe. Z drugiej strony niewsadowy wymaga wcześniejszego przygotowania do obróbki w skupie złomu w Tarczynie. Do tej kategorii zaliczamy cienkie blachy poamortyzacyjne, cienkie konstrukcje stalowe, czy szyny kolejowe. Warto znać oznaczenia wykorzystywane w skupach złomu stalowego w Tarczynie, ponieważ ułatwi to odczytywanie, chociażby oferty w placówce. Zatem metale wsadowe określa się literą „W” i numerem oznaczającym klasę, żeliwo „ZZ”, a niewsadowy – literą „N”. Dodatkowo wyróżnia się także stal poprodukcyjną niewsadową, w której po numerze również pojawia się litera, jak np. N-1N – czyli złom blaszany poprodukcyjny do grubości 6 mm

Co odbierze od Ciebie skup złomu stalowego w Tarczynie?

Jak już zostało wyżej podkreślone - istnieją co najmniej dwa rodzaje skupów. W skupie złomu stalowego w Tarczynie możesz zostawić wszelkie elementy stalowe oraz żeliwne. Żeliwo czyli wysokowęglowy stop żelaza z węglem - jest bardzo wartościowy! Zatem przykładami tego, co możesz przetransportować do skupu złomu stalowego w Tarczynie jest: blacha, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki stalowe, profile, części urządzeń, instalacji elektrycznych oraz części trakcji kolejowych, torów. Głównie to zakłady produkcyjne, serwisy samochodowe czy firmy budowlane dostarczają skupom złomu stalowego w Tarczynie surowców. Warto jednak zaznaczyć, że jeżeli dostarczane materiały będą w złym stanie - placówka może odmówić odbioru. Przyjmuje się, że skup złomu w Tarczynie nie bierze metali zanieczyszczonych odpadami toksycznymi, radioaktywnymi, pokrytymi smarami, olejami, plastikami lub innymi materiałami, których nie da się łatwo usunąć z powierzchni metali.

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Tarczynie?

Jeśli w Twoim miejscu pracy zalega zbyt wiele odpadów metalowych – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Prawo w Polsce zakazuje wyrzucania złomu w dowolne miejsca. Kary z tego tytułu mogą osiągnąć do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. przy rzece czy w osiedlowym śmietniku, może stać się powodem realnego zagrożenia zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia człowieka. Z tej przyczyny należy oddawać swoje odpady do skupu złomu w Tarczynie, który zajmie się recyklingiem i zagospodarowaniem pozostałości. Złomem nazywamy tutaj wszelkie przedmioty metalurgiczne, które się zużyły i nadają się jedynie do recyklingu. Wymieniamy skupy złomu stalowego w Tarczynie oraz skupy metali kolorowych. Do pierwszego rodzaju należy wywozić materiały stalowe, czyli zawierające w większości żelazo i do 2% węgla. Kolejny rodzaj skupów zajmuje się surowcami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto podkreślić, że oddawanie metali do skupu złomu w Tarczynie jest bardzo dobre zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej instytucji. Za określone materiały o konkretnym składzie, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? A może jesteś zainteresowany recyklingiem złomu stalowego? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz!

Jak zrealizować skup złomu z odbiorem w Tarczynie?

W bardzo podobny sposób – skorzystaj z naszych usług, podkreśl to, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Tarczynie, a my wyślemy Ci przybliżoną wycenę oraz listę placówek. Jednak w przypadku realizacji transportu złomu musisz pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze: minimum logistyczne – zazwyczaj najmniejszą ilością przewożoną do skupu złomu w Tarczynie jest 0,5 Mg (ton). W specjalnych przypadkach – jeśli Twój adres znajduje się na trasie danego pojazdu transportowego – możliwa jest realizacja wywozu mniejszych ładunków, jednak to już wymaga indywidualnego ustalenia. Dodatkowo materiały muszą być posortowane i prawidłowo zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo ekipy zajmującej się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Tarczynie będzie zachwiane – firma może odmówić współpracy bądź podwyższyć koszty usługi. Jeśli mowa o kwestiach formalnych: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą oddać wypełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który zabiera odpady do skupu złomu stalowego w Tarczynie. Osoby prywatne muszą jedynie okazać dowód osobisty. Jeśli potrzebujesz wsparcia w organizacji odbioru złomu – rozpocznij pracę z WasteMaster! Nasze usługi skutecznie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Co może powstać w ramach recyklingu złomu?

W momencie, kiedy Twoje odpady znajdują się już w skupie złomu w Tarczynie są one poddawane segregacji i oczyszczaniu. Określa się ich skład, strzępi się je, opłukuje z zanieczyszczeń i usuwa materiały niestalowe. Po tych wszystkich zabiegach przygotowuje się je do sprzedaży i wywozi do hut czy stalowni. Dzięki recyklingowi powstają surowce, z których można wyprodukować rury, cienkie blaszki samochodowe, belki wchodzące w skład konstrukcji mostów, czy nawet elementy pralek. Wszystko to powstaje ze stali regularnej i nierdzewnej. Pamiętaj o tym, że po sprzedaniu swoich pozostałości do skupu złomu w Tarczynie, ograniczasz wydobycie metali i redukujesz energię, którą używa się do ich obróbki. Chronisz planetę i przy okazji zarabiasz! Żeby oszczędzić jak maksymalnie dużo czasu zgłoś się do WasteMaster - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Bardzo dobra jakość usług, jak na to, że jest ona świadczona zupełnie za darmo. Pozbyłam się już z nimi tony rur stalowych! Naprawdę zyskałam!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Bałem się, że będzie problem z organizacją odbioru starych części stalowych, jednak WasteMaster udało się przeprowadzić wywózkę do najbliższego skupu złomu - naprawdę z nimi zyskałem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Kolega z branży polecił mi skorzystanie z WasteMaster. No i tak zrobiłem! Chciałem jedynie się dowiedzieć ile kosztuje złom w w Tarczynie, a otrzymałem również wycenę i listę potencjalnych ofert, specjalnie dla mojej firmy. Jestem pod wrażeniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo wysoka jakość usług, jak na to, że jest udzielana zupełnie za darmo. Pozbyłam się już z nimi tony rur stalowych! Naprawdę mi się opłaciło!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Ile kosztuje złom w w Tarczynie? Dzięki konkretnemu Panu z infolinii wiem już wszystko na ten temat. Nawet ogarnął mi BDO! Polecam gorąco!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Szukałam bez skutku złomowisk w okolicy, jednak dopiero dzięki WasteMaster dowiedziałam się o mobilnych skupach złomu w w Tarczynie. Bezzwłocznie zamówiłam usługę transportu do tej placówki. Jestem wdzięczna za tak sprawną reakcję!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że znalazłam WasteMaster - w ten sposób nie marnuję czasu na szukanie najbarzdiej opłacalnego skupu złomu w Tarczynie - mogę im pozostawić to zadanie!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon