Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Tarczynie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Recykling odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Tarczynie

Recykling odpadów opakowaniowych w Tarczynie to między innymi recykling materiałowy, tj. skupia się on na tym, aby z pozostałości stworzyć nowe przedmioty. Podane wcześniej kartony są poddawane rozwłóknianiu i produkuje się z nich papier, a także aluminium i plastik. Potem uzyskane materiały mogą posłużyć do dalszej produkcji. Recyklingowi materiałowemu ulegają również opakowania zbudowane z naturalnych materiałów – np. drewniane skrzynie. Wyróżnia się także recykling organiczny, który poprzez biometanizację przekształca kartony i tektury w kompost, a następnie z niego pozyskuje się metan. Z kolei recykling mechaniczny, ma zastosowanie w przypadku np. szklanych odpadów opakowaniowych w Tarczynie, które są niszczone i przetapiane w nowe pojemniki. Najbardziej skomplikowany jest recykling chemiczny, który skupia się na przetwarzaniu pozostałości plastikowych. Sam możesz zauważyć, jak efektywnie mogą zostać zagospodarowane takie pozostałości. Jeśli zamierzasz się ich pozbyć jak najszybciej i bez żadnych kosztów – zpraszamy do WasteMaster – we wszystkim Cię wesprzemy!

Skład odpadów opakowaniowych w Tarczynie

Najczęściej odpady opakowaniowe w Tarczynie zudowane są z plastików typu PET, kartonów, tektury, ale i metali, drewna, tekstyliów lub też styropianu. Nie wszystkie są równie szkodliwe dla środowiska, jednak wszystkie z nich mogą służyć jako źródło surowców dla nowych produktów. W ramach tej grupy odpadów możemy wymienić także odpady opakowaniowe zmieszane w Tarczynie, które są zwyczajnie nieposegregowane. Oprócz nich są również odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Tarczynie, składające się z wielu różnych materiałów. Odpowiednim przykładem może być karton po napoju: jest on w większej części zbudowany z tektury, ale nie w całości. Zawiera także polietylen oraz związki glinu. Recykling odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Tarczynie jest dużo bardziej czasochłonny niż niewielomateriałowych śmieci, jednak wciąż jest możliwy.

Co zrobić z odpadami opakowaniowymi w Tarczynie?

Odpady opakowaniowe w Tarczynie to jak sama nazwa podpowiada, pozostałości, które są wykorzystanymi pojemnikami, opakowaniami lub torbami do przechowywania. Spotykamy je na każdym kroku - zawłaszcza jako konsumenci produktów spożywczych czy osoby korzystające z firm kurierskich. W nawiązaniu do tego, że odpady opakowaniowe w Tarczynie występują bardzo powszechnie - konieczna była reakcja na takie ilości śmieci. UE przegłosowała przepis, według którego do 2029 roku, aż 69% produkowanych opakowań, musi podlegać recyklingowi. Jest to słuszne działanie, zwłaszcza jak zwrócimy uwagę na narastający kryzys klimatyczny czy rosnące na Pacyfiku wyspy śmieci. Dlatego tak ważnym jest, aby odpady opakowaniowe w Tarczynie (zwłaszcza te plastikowe) były oddawane do odpowiednich instytucji, które zajęłyby się ich przetwarzaniem. Dla samych firm, organizacja odbioru odpadów opakowaniowych w Tarczynie również jest ważna. Dzięki temu można zgodnie z prawem pozbyć się swoich pozostałości, a także zmniejszyć zagrożenie wypadków w miejscu pracy. Chciałbyś dowiedzieć się, jak w najszybszy sposób zrealizować wywózkę odpadów opakowaniowych w Tarczynie? Czytaj dalej!

Kody odpadów opakowaniowych w Tarczynie

Wszystkie wyżej wymienione dokumenty, związane z odpadami opakowaniowymi wielomateriałowymi w Tarczynie i innymi, wykorzystują system kodów odpadów. Został on pwoołany do funkcjonowania w zgodzie z unijnymi zarządzeniami i polega na tym, że wszystkie wyprodukowane pozostałości dostają swój unikatowy numer. Oznacza on źródło wytworzenia, typ i ewentualną specyfikę pozostałości. W polskim prawie katalog odpadów znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Odpady opakowaniowe zmieszane w Tarczynie, ale nie tylko, kryją się pod kodami z grupy 15 01. W tej grupie mieszczą się pozostałości zbudowane ze szkła, zawierające toksyczne substancje, opakowania po środkach owadobójczych, z tektury etc. Aby zobrazować podane zagadnienie, warto podać choćby pojedynczy przykład: 15 01 11* - są to opakowania z metali, zawierające niebezpieczne związki porowate (np. azbest). Całość oznaczeń numerycznych dotyczących odpadów opakowaniowych w Tarczynie znajdziesz na naszym blogu – zapraszamy do odwiedzenia!

Odbiór odpadów opakowaniowych w Tarczynie

Najłatwiejszym sposobem na zrealizowanie odbioru odpadów opakowaniowych w Tarczynie jest skorzystanie z pomocy WasteMaster. Nawiąż z nami kontakt za pomocą formularza do wyceny odpadów lub rozmowy telefonicznej – wszystko znajdziesz na naszej stronie. Udziel nam informacji o Twoich preferencjach co do odbioru odpadów opakowaniowych w Tarczynie, ich ilości i specyfice, a nasi specjaliści dobiorą dla Ciebie najlepsze dostępne oferty. Najpierw prześlą Ci na adres mailowy wycenę pozostałości, a następnie listę najbardziej opłacalnych firm oferujących odbiór odpadów opakowaniowych w Tarczynie. Możesz także skorzystać z naszej aplikacji, którą także znajdziesz na witrynie WasteMaster. Wystarczy zamieścić ogłoszenie, dodać zdjęcie, informacje o adresie, a z góry przypisany do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej pasujących ofert. Należy podkreślić, że WasteMaster nie wpływa na wybory swoich klientów – to, na jaką firmę się zdecydujesz, jest zależne tylko od Ciebie!

Formalności a odpady opakowaniowe w Tarczynie

Jeśli mówimy o formalnościach w kontekście np. odbioru odpadów opakowaniowych w Tarczynie sprawa przedstawia się dwojako. Oczywiście osoby prywatne nie muszą prowadzić konta w BDO, ale przedsiębiorcy i rolnicy posiadający powyżej 75 ha ziemi, już tak. Dodatkowo, w zależności od ilości produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Tarczynie, pozostałości niebezpiecznych, możesz zostać zwolniony z obowiązku uzupełniania Karty Ewidencji Odpadowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na naszej witrynie internetowej: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak w każdym przypadku, jeśli realizujesz odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Tarczynie, musisz wystawić KPO. Kartę Przekazania Odpadu należy oddać prowadzącemu pojazd, który zabiera nasze śmieci. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do konsultacji telefonicznej!

Cena usług WasteMaster

Nie przewidujemy pobierania opłat za świadczone przez nas usługi. Nie zapłacisz zatem ani za Opiekuna Klienta, ani za rozmowy konsultacyjne, ani za wycenę i pomoc w organizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Tarczynie. Dlaczego? Ponieważ zależy nam na maksymalnej optymalizacji zarządzania odpadami w polskich przedsiębiorstwach. Im szybciej znajdziesz odpowiednią firmę - tym szybciej oddasz jej pozostałości, a ona je przetworzy i sprzeda z powrotem do obiegu. Co więcej, nasi specjaliści starają się wyszukiwać jak najbliższe przedsiębiorstwa odbierające odpady opakowaniowe w Tarczynie i w ten sposób wspierać lokalne biznesy. Z nami, przedsiębiorcy zaoszczędzą czas, sfunkcjonalizują zarządzanie pozostałościami w swoich firmach i co najważniejsze - pozbędą się kłopotu w krótkim czasie. Nasze wsparcie w kwestiach formalnych również jest darmowe - każdemu możemy pomóc odnaleźć się w zawiłościach BDO!

Miejsca produkcji odpadów opakowaniowych w Tarczynie

Jak już wyżej zostało nadmienione - odpady opakowaniowe w Tarczynie występują bardzo powszechnie w wielu zróżnicowanych branżach. Najczęściej spotyka się je w firmach kurierskich, logistycznych, hurtowniach, galeriach handlowych czy miejscach wysyłki paczek zagranicznych. Oprócz tego, wiele rodzajów odpadów opakowaniowych w Tarczynie produkuje się w przemyśle spożywczym, supermarketach, aptekach lub też punktach gastronomicznych. Stykamy się z nimi na co dzień - jednak wciąż warto je segregować, nawet w naszych prywatnych mieszkaniach!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dobrze, że udało mi się ich znaleźć w sieci! Dzięki pomocy otrzymanej od tej firmy, wiedziałem ile dokładnie mogą zarządać firmy zewnętrzne za recykling moich tekturowych toreb. Dzięki temu, nikt nie może mnie naciągnąć!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nic nie trzeba było robić! Wystarczyło udzielić informacji o zmieszanych odpadach opakowaniowych, które produkuje firma kurierska, którą zarządzam, a konsultanci z WasteMaster wyszukali dla mnie firmę, która wywozi i utylizuje takie śmieci. Polecam gorąco!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

To prawdziwa satysfakcja - znaleźć pomocne narzędzie i móc polecić je innym. Więc i ja polecam usługi (a w szczególności konsultacje z pracownikami) od WasteMaster. Bardzo mi pomogli!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Wielka oszczędność czasu i pieniędzy. Nie sądziłam, że znajdą mi tak korzystną ofertę wywozu stretchu, folii i aluminium do firmy utylizującej takie odpady opakowaniowe!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam korzystać z usług tej firmy! Wyjątkowo mi pomogli z wyszukiwaniem odpowiedniej firmy odbierającej odpady opakowaniowe zmieszane w Tarczynie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon