Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Nadarzynie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Kategorie złomu

Oprócz tego, że wymieniamy różne rodzaje złomu, dzielone ze względu na swoją zawartość, to możemy jeszcze dokonać podziału, który będzie brał pod uwagę łatwość przetwarzania. Zatem możemy wyróżnić złom wsadowy i niewsadowy. Złom wsadowy, to metale, które od razu nadają się do obróbki w procesie hutniczym, skup złomu w Nadarzynie nie musi go w żaden sposób przygotowywać. Z kolei niewsadowy to ten, który musi zostać wstępnie przygotowany przed np. wysłaniem do huty. Złomem wsadowym są blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy lub wióry stalowe. Niewsadowy złom to np. cienkie blaszki poamortyzacyjne, cienkie wióry stalowe, niewielkie konstrukcje lub tory kolejowe. Aby bezproblemowo poruszać się po cennikach w skupach złomu stalowego w Nadarzynie należy wiedzieć, jak wyglądają oznaczenia poszczególnych rodzajów odpadów metalowych. "W" czyli złom wsadowy, "ZZ" żeliwny, a "N" niewsadowy. Dodatkowo do każdej litery dodaje się numer oznaczający klasę. Nadprogramowa litera po numerze oznacza materiał poprodukcyjny - "N-1N" to niewsadowe blaszane odpady poprodukcyjne o grubości 6 mm.

Co wpływa na zmiany w cenniku skupu złomy w Nadarzynie?

Warto zaznaczyć, że cenniki skupu złomu w Nadarzynie są niezwykle zmienne - muszą być monitorowane na bieżąco. Głównie wynika to z przyczyny, że skupy zarabiają na sprzedawaniu metali hutom i stalowniom, więc cena w skupie będzie zależna od aktualnego kształtu rynku. Całość jest zależna od Londyńskiej Giełdy Metali, jednak obecne kryzysy gospodarcze powodują gwałtowne zmiany w cenach skupu złomu w Nadarzynie. To, ile materiału dostarczysz do placówki, jakiej jest on kategorii, jaki ma skład oraz czy jest zanieczyszczony - to wszystko wpływa na finalną cenę skupu złomu w Nadarzynie. Jeśli realizujesz wywózkę do placówki - weź pod uwagę swoją lokalizację - im dalej od skupu się znajdujesz, tym kwota na rachunku będzie się rosła. Jednak, aby zobrazować cennik skupu złomu w Nadarzynie warto przywołać parę przykładów. Najdroższe zawsze będą metale wsadowe - stal wsadowa poprodukcyjna osiąga cenę 1400 zł/t netto, jeszcze więcej można zyskać za materiały żeliwne. Z kolei najtańsze są materiały z klasy N10 - blaszki, wióry stalowe etc. - za które możemy dostać 1100 zł/t netto. W razie jakichkolwiek problemów - zachęcamy do kontaktu - oferujemy precyzyjną wycenę każdego materiału!

Jakie materiały możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Nadarzynie?

Zasadniczo wyróżniamy trzy rodzaje złomu. Jest nimi złom stalowy, kolorowy oraz żeliwny. W zależności od posiadanego materiału, do takiego skupu złomu w Nadarzynie należy się udać. Jeśli chodzi o skup złomu stalowego w Nadarzynie, weźmie on materiały poprodukcyjne lub po prostu zużyte, ale nadające się do przeróbki technicznej. Dlatego, zanim udasz się do konkretnej placówki, sprawdź, w jakim stanie są Twoje metale. Najczęściej są one dostarczane przez zakłady przemysłowe oraz serwisy samochodowe, czy przedsiębiorstwa budowlane. Zatem skup złomu stalowego w Nadarzynie weźmie od Ciebie np.: wszystkie blachy i konstrukcje stalowe, stalowe dachówki, puszki, profile stalowe, elementy maszyn, czy instalacji elektrycznych lub kolejowych, trakcyjnych. Są to tylko wybrane elementy, które możesz pozostawić w skupie. Przede wszystkim warto znać skład posiadanego odpadu – to niezwykle ułatwia sprawę! Warto jednak pamiętać, czego skup złomu w Nadarzynie nie odbierze. A będą to substancje niebezpieczne, wybuchowe oraz zanieczyszczone wszelakimi smarami, cementem, tworzywami sztucznymi, gumą etc.

Kwestie formalne

Kwestie formalne są niezwykle istotne w kontekście zawierania umów i dokonywania transakcji ze skupami złomu w Nadarzynie. Warto zaznaczyć, że to właśnie właściciele firm i wyżej wymienieni rolnicy (posiadający więcej niż 75 ha ziemi) muszą dokonywać aktualnej ewidencji odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Ma to służyć maksymalnej kontroli nad produkowaniem i utylizowaniem odpadów. Osoby fizyczne nie muszą prowadzić tej ewidencji, natomiast jak wszyscy, są zobowiązani do wypełniania Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność transakcji. Ponadto osoba ta powinna dostać Formularz Przyjęcia Odpadu od skupu. Najczęściej jednak to właśnie właściciele firm wywożą tony złomu do skupów. Dlatego warto pamiętać o powyższych kwestiach formalnych, ponieważ w ten sposób unikniemy bolesnych kar.

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Nadarzynie?

Jeśli w Twoim miejscu pracy zalega zbyt wiele odpadów metalowych – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Prawo w Polsce zakazuje wyrzucania złomu w losowe miejsca. Kary z tego tytułu mogą osiągnąć do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. przy rzece czy w osiedlowym śmietniku, może spowodować realne zagrożenie zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia ludzkiego. Z tej przyczyny należy przekazywać swoje odpady do skupu złomu w Nadarzynie, który zajmie się recyklingiem i zagospodarowaniem pozostałości. Złomem określamy tutaj wszelkie materiały metalurgiczne, które się zużyły i nadają się jedynie do recyklingu. Wymieniamy skupy złomu stalowego w Nadarzynie oraz skupy metali kolorowych. Do tego pierwszego należy zawozić materiały stalowe, czyli zawierające w większości żelazo i do 2% węgla. Drugi rodzaj skupów zajmuje się surowcami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto podkreślić, że przekazywanie metali do skupu złomu w Nadarzynie jest bardzo korzystne zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej instytucji. Za dane materiały o konkretnym składzie, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? A może interesuje Cię recykling złomu stalowego? Czytaj do końca, a wszystkiego się dowiesz!

Jak zorganizować usługę skupu złomu z odbiorem w Nadarzynie?

W taki sam sposób - z pomocą specjalistów z WasteMaster! Zgłoś się do nas za pomocą wcześniej wymienionych narzędzi, a znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejsze oferty od skupów złomu z dojazdem do klienta w Nadarzynie! Pamiętaj jednak o precyzyjnym opisaniu odpadów - od tego zależy szybkość wykonania całej usługi. Część skupów złomu w Nadarzynie podaje tzw. minimum logistyczne, które wynosi zazwyczaj ok. pół tony (0,5 Mg). Odpady poniżej tej wagi mogą nie zostać odebrane. Czasami zdarzają się przypadki, że twój adres jest na trasie ciężarówki zawożącej odpady do skupu złomu stalowego w Nadarzynie. Wówczas Twoje pozostałości poniżej 0,5 Mg mogą zostać zabrane, jednak nie ma co do tego stuprocentowej pewności. Kolejną istotną kwestią jest zabezpieczanie i posortowanie swoich odpadów - może to spowodować obniżenie się kosztów usługi. Ponadto, jeśli jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów lub właścicielem przedsiębiorstwa - pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który wywozi Twoje odpady. Ten dokument zapewnia legalny przewóz do skupu. W razie pytań zachęcamy do kontaktu - nasze konsultacje również są za darmo!

W jaki sposób najszybciej znajdziesz skup złomu w Nadarzynie?

Najszybciej i najefektywniej znajdziesz skup złomu stalowego w Nadarzynie ze wsparciem WasteMaster! Wystarczy zgłosić się do nas, udzielić informacji o złomie, który posiadasz i Twoich preferencjach, a my zajmiemy się wszystkim! Najczęściej ustalenie konkretnej ceny sprzedaży odpadów metalurgicznych lub skupowania złomu z dojazdem do klienta w Nadarzynie pochłania wiele czasu. Nie tylko trzeba znać okoliczny rynek zajmujący się tymi odpadami, ale i potrzeba dużo determinacji, żeby znaleźć te najkorzystniejsze ceny. Aby oszczędzić Ci zachodu, proponujemy współpracę z WasteMaster – nasi eksperci nie tylko wycenią Twój złom, ale i skonstruują listę takich placówek, z których opłaci Ci się skorzystać. Skontaktuj się z nami za pomocą rozmowy telefonicznej, formularza zgłoszeniowego lub zwyczajnie użyj naszej aplikacji. Podziel się informacjami na temat odpadu, wymogami dotyczącymi cen skupu złomu w Nadarzynie, a Twój Opiekun Klienta wprowadzi Twoje zlecenie do aplikacji, z której w niedługim czasie pozyska wykaz interesujących ofert. Jeśli chcesz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji – nie ma problemu! Wówczas Opiekun Klienta, zastępując nieprecyzyjny algorytm, skieruje do Ciebie najlepsze oferty. W każdym przypadku ostateczna decyzja należy do Ciebie! Pamiętaj, że wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze skupy złomu z odbiorem w Nadarzynie kompletnie bezpłatnie!

Jak wygląda recykling złomu?

Po tym, jak odpady trafią już do skupu złomu w Nadarzynie, są one oczyszczane i sortowane. Pozbawia się je części niestalowych, strzępi, a także płucze się je z resztek, zanieczyszczeń. Kolejnym etapem jest zbadanie zawartości i określenie, do czego dany materiał będzie najlepszy. Następnie skupy złomu w Nadarzynie sprzedają poszczególne surowce do hut i stalowni, gdzie są przekształcane w np. cienkie blachy dla aut, rury, belki do budowy mostów, a nawet w części do pralek! Te materiały wytapiane są właśnie ze stali oraz stali nierdzewnej. Miej w pamięci, że oddając tego rodzaju materiały do skupów, nie tylko zarobisz, ale i zredukujesz wytwarzanie oraz wydobycie poszczególnych metali. To odważny krok w stronę chronienia przyrody! Jeśli potrzebujesz pomocy w organizacji całego procesu - zgłoś się do nas! Pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Rzetelnie podeszli do mojego przypadku. Udało mi się z nimi sprzedać około tony cienkich dachówek stalowych. Nie myślałem, że tyle na tym zarobię!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Komunikatywny konsultant poinformował mnie, gdzie najbliżej znajdę składowisko złomu w w Nadarzynie, w którym rzeczywiście nie przepłacę. Jestem naprawdę zadowolona z tej usługi!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Serdecznie polecam! Szybko znaleziono dla mnie najkorzystniejsze składowisko złomu w okolicy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Znaleźli dla mnie dużo korzystniejsze skupy złomu niż myślałam. Gdyby nie to, że skorzystałam z ich usług, na pewno bym straciła!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem warto korzystać z aplikacji od WasteMaster. Korzystając z niej, udało mi się wyszukać najlepszy skup złomu w Nadarzynie, z którym współpracuję do dziś!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Chciałem skontrolować jak wyglądają ceny złomu - miałem do wyrzucenia, całkiem sporo metalowych części z maszyn rolniczych. Jednak uprzejmy Pan Artur z WasteMaster powiedział mi, żebym teraz oddał złom teraz - i miał rację. Najbliższy skup złomu w w Nadarzynie, który wyszukał, miał korzystną ofertę, a później się okazało, że gdybym nie podążył za dobrą radą, to bym przepłacił. Warto korzystać z wiedzy konsultantów - polecam!!!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłam, że uda mi się tak korzystnie zutylizować puszki aluminiowe! W WasteMaster wyszukali dla mnie naprawdę korzystną ofertę od składowiska złomu!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon