Szczecin - Złom kabli | WasteMaster

Złom kabli w Szczecinie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skup kabli w izolacji w Szczecinie – poznaj cenę!

Poniżej umieszczony został cennik skupu kabli w Szczecinie oparty o aktualne dane i badania specjalistów z zakresu handlu odpadami. Oczywiście nie są to wartości stałe, dlatego warto na bieżąco monitorować ceny skupu kabli w Szczecinie za pomocą naszej aplikacji. Jednak w tym momencie, koszt skupu kabli w izolacji w Szczecinie wygląda w ten sposób. Pamiętaj, że to od zawartości chemicznej okablowania zależy kwota jego kupna i sprzedaży!
Ceny
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej (z wtyczkami, bez skrzynek bezpiecznikowych) 17,1 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej ze skrzynkami (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi) 16,6 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej zanieczyszczonej (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi i innymi elementami max. do 5% masy) 14,1 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki komputerowej (z wtyczkami) 14,6 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki AGD 14,6 zł netto
Złom kablowy przemysłowy 13,1 zł netto
Złom kablowy budowlany, instalacyjny, rozbiórkowy 12,1 zł netto
Złom kablowy sieciowy, złom kablowy skrętki komputerowej (RJ-ka) 13,1 zł netto
Złom kablowy budowlany + złom kablowy sieciowy (RJ) (50/50) 12,6 zł netto
Złom kablowy mix 36-37% (komputerowy + budowlany + sterowniczy + sieciowy inne) 11,6 zł netto
Złom kablowy mix komputerowy 28-31% CU (z wtyczkami, bez kabla stalowego, choinkowego - lampki led i żarówki, antenowego) 7,0 zł netto
Złom kablowy choinkowy (bez dorzutek typu ozdoby, bombki itp..) 0,0 zł netto
Warunki współpracy

Dokumenty, o które musisz zadbać wywożąc przewody do skupu kabli w Szczecinie

Do legalnego wywozu przewodów np. do skupu kabli miedzianych w Szczecinie musisz spełnić kilka warunków formalnych. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym gospodarstwo powyżej 75 ha - musisz mieć kontro i bieżącą ewidencję w BDO. Brak rejestrowania odpadów jest karany grzywną, nawet do kilku tysięcy złotych. Jeśli jesteś osobą fizyczną, nie interesuje Cię BDO, jednak musisz wypełnić Kartę Ewidencji Odpadów - która będzie dowodem na legalną utylizację w razie kontroli policyjnej. Kartę Przekazania Odpadu muszą oddać przedsiębiorcy, osoby prywatne okazują jedynie dowód tożsamości. Także one otrzymają Formularz Przekazania Odpadu, który będzie dowodem sfinalizowanej transakcji z np. skupem kabli samochodowych w Szczecinie. W każdym z tych dokumentów będziesz musiał operować numerycznymi oznaczeniami odpadów, które wprowadził Minister Środowiska w zgodzie z unijnymi dyrektywami. Kod na kabel, który jest osobnym urządzeniem to 17 04 11, a jeśli jest on niebezpieczny to 17 04 10. Kabel, który stanowi część urządzenia - 16 02 14. Aby dowiedzieć się więcej, sięgnij do ustawy ogłaszającej katalogowanie odpadów. Nie zapominaj o wymienionych elementach. Aby Twoja umowa ze złomem kabli w Szczecinie była legalna w świetle prawa - musisz wypełnić podane dokumenty. WasteMaster służy wsparciem w razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości - nie wahaj się z nami kontaktować!

Jakie rodzaje przewodów zostaną przyjęte w skupie kabli w Szczecinie?

Na samym początku warto podkreślić, że różne skupy kabli w Szczecinie przyjmują różne pozostałości. Głównie te aluminiowe oraz miedziane. Są one składnikami najrozmaitszych przewodów podpiętych do urządzeń o wszelakim zastosowaniu. Czyli w czym dokładnie? W wiązkach samochodowych, tych, które zawierają skrzynki bezpiecznikowe oraz tych, które ich nie mają, w przewodach komputerowych, AGD, w drutach budowlanych, sieciowych, energetycznych, ale i sznurach lampek choinkowych. To, jakim odpadem dysponujesz determinuje, do jakiego typu skupu kabli w Szczecinie powinieneś się udać. Wartym podekreślenia jest także to, że od zawartości okablowania zależy jego cena. Jeśli interesuje Cię powyższe zagadnienie - czytaj do końca!

Jak wyglądają ceny kabli w skupie w Szczecinie ?

W związku z tym, że cenami na złomie kabli w Szczecinie rządzi bardzo wiele zmiennych, nie jest łatwo określić ich dokładną cenę. To, jakim odpadem zarządzasz, jaki jest jego skład oraz jak wygląda obecna sytuacja na rynku, jest wyjątkowo istotne. Jeżeli zamawiasz odbiór przewodów i wywóz ich na złom kabli miedzianych w Szczecinie , także Twoja lokalizacja odgrywa znaczącą rolę. Zawsze jednak kwoty dotyczące surowców miedzianych będą najkorzystniejsze. Aby zobrazować niestałość cen, warto przytoczyć przykład wiązek miedzianych kabli samochodowych (bez skrzynek bezpiecznikowych). W 2021 roku średnia cena ich sprzedaży w skupie kabli miedzianych w Szczecinie to 16,50 zł/kg netto. Teraz zaś jest to ok. 11-14 zł/kg netto. Jednak eksperci z WasteMaster mają bardzo rozbudowaną wiedzę na temat rynku, dlatego precyzyjnie określą szacunkową cenę Twoich kabli.

Jak sprzedać przewody na złom kabli w Szczecinie? Jak zorganizować wywóz?

Zanim przejdziemy do kwestii sprzedaży, należy podkreślić, że kabli nie można wrzucić do zwykłych odpadów zmieszanych. Jeśli nie jesteś zainteresowany sprzedażą, warto zawieźć je do punktu typu PSZOK. Jeśli dysponujesz dużymi ilościami, musisz przewieźć przewody na złom kabli w Szczecinie lub zorganizować ich wywózkę. Tam zostaną zutylizowane i poddane recyklingowi. Jak zatem najkorzystniej sprzedać lub wywieźć zużyte okablowanie do skupu kabli w izolacji w Szczecinie? Odpowiedzią na Twoje potrzeby może być WasteMaster! Dzięki nam wyszukasz najbardziej opłacalny skup kabli w izolacji w Szczecinie w okolicy, nic nie stracisz, a co więcej - możesz powiększyć zysk! Pomożemy Ci w organizacji całego procesu i zbadamy dla Ciebie rynek odpadowy w Twojej lokalizacji!

Recykling w skupie kabli w Szczecinie

Po tym, jak np. skup kabli aluminiowych w Szczecinie otrzyma od Ciebie pozostałości, następuje właściwy recykling. Maszyna tnie na małe kawałki kable, a następnie obiera je z izolacji. Pod wpływem wstrząsów powstaje granulat miedzi, który nadaje się do sprzedaży innym przedsiębiorstwom. W ten sposób odzyskiwane metale są niemal tak samo wydajne, jak w "oryginalnej" postaci. Złom kabli miedzianych w Szczecinie zużywa znacznie mniej energii niż kopalnie miedzi, a przy tym nie powoduje pomniejszenia surowców i nie pogłębia kryzysu klimatycznego. Podsumowując: nie dość, że otrzymasz pieniądze za oddanie przewodu na złom kabli miedzianych w Szczecinie, to jeszcze dbasz o przyrodę. Same plusy! Aby ułatwić sobie realizację sprzedaży czy wywozu okablowania, zgłoś się do WasteMaster - w końcu nic Cię to nie kosztuje!

Jakie istnieją rodzaje kabli?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, skupy kabli w Szczecinie przyjmują najróżniejsze rodzaje okablowania. Nie ma klarownego i ogólnie przyjętego podziału na kategorie kabli, każda placówka może go dowolnie sortować. Zazwyczaj jednak dokonujemy podziału ze względu na zawartość danego metalu i zastosowanie. To, jaki skład ma dany przewód jest niezwykle ważne w kontekście ceny, którą możemy za niego uzyskać. Najbardziej powszechne składniki żył kabli to: miedź, aluminium, rzadziej ołów, czy mix różnych metali (najczęściej aluminium i miedzi). Istotnym elementem jest również izolacja takiego kabla, która może być z kauczuku, polietylenu lub polwinitu. Zazwyczaj placówki zbierające dany metal z przewodów, będą się nazywały po prostu skupem kabli miedzianych w Szczecinie czy skupem kabli aluminiowych w Szczecinie. Drugim sposobem kategoryzowania jest ten ze względu na zastosowanie. Tu z kolei wyróżniamy np. skup kabli elektrycznych w Szczecinie lub skup kabli samochodowych w Szczecinie. Oprócz tego, możemy zetknąć się z przewodami budowlanymi, telekomunikacyjnymi, komputerowymi, sieciowymi, energetycznymi, sygnalizacyjnymi, światłowodowymi czy specjalnymi. W zależności od zastosowania, takiego rodzaju metali się używa. Zanim zdecydujesz się na usługę konkretnego złomu kabli w Szczecinie, upewnij się, że przetworzą Twój rodzaj!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Warto użyć ich aplikacji, nawet nie musiałam nic pobierać! Szybko otrzymałam odpowiedź na mój formularz zgłoszeniowy i równie szybko dostałam listę tanich skupów kabli elektrycznych w Szczecinie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie musiałam instalować aplikacji na telefon, co jest dla nie dużym plusem. Sami wyszukali dla mnie trafny skup kabli aluminiowych w Szczecinie - a ja nie musiałam nic robić!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Z pewnością ponownie skorzystam z aplikacji! Nie myślałam, że jest taka prosta w użyciu!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłam przekonana, co zrobić z wiązkami kabli, ale jeden telefon do WasteMaster rozwiązał sprawę. Już wszystko wiem!

Ocena 4/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon