Chrzanów - Złom kabli | WasteMaster

Złom kabli w Chrzanowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skup kabli w izolacji w Chrzanowie – jakie są ceny?

Zamieszczony niżej cennik skupu kabli w Chrzanowie ma służyć pomocą we wstępnym szacowaniu kosztów kupna i sprzedaży okablowania. Podane wartości są aktualne i zgodne z bieżącymi wahaniami na rynku, zatem można śmiało brać je pod uwagę. Ceny skupu kabli w Chrzanowie nie są stałe, ponieważ ulegają zmianom w zależności od podaży i popytu na dany surowiec. Z tej przyczyny, warto regularnie kontaktować się z naszymi konsultantami, aby nic nas nie zaskoczyło w skupie kabli w izolacji w Chrzanowie!
Ceny
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej (z wtyczkami, bez skrzynek bezpiecznikowych) 17,8 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej ze skrzynkami (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi) 17,3 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej zanieczyszczonej (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi i innymi elementami max. do 5% masy) 14,7 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki komputerowej (z wtyczkami) 15,2 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki AGD 15,2 zł netto
Złom kablowy przemysłowy 13,6 zł netto
Złom kablowy budowlany, instalacyjny, rozbiórkowy 12,6 zł netto
Złom kablowy sieciowy, złom kablowy skrętki komputerowej (RJ-ka) 13,6 zł netto
Złom kablowy budowlany + złom kablowy sieciowy (RJ) (50/50) 13,1 zł netto
Złom kablowy mix 36-37% (komputerowy + budowlany + sterowniczy + sieciowy inne) 12,1 zł netto
Złom kablowy mix komputerowy 28-31% CU (z wtyczkami, bez kabla stalowego, choinkowego - lampki led i żarówki, antenowego) 7,3 zł netto
Złom kablowy choinkowy (bez dorzutek typu ozdoby, bombki itp..) 0,0 zł netto
Warunki współpracy

Podział kabli w skupie w Chrzanowie na kategorie

Przewody dzielimy na dwie główne kategorie: określające ich zastosowanie oraz skład żyły. Ze względu na wykorzystanie okablowania możemy wyróżnić konkretne rodzaje przewodów: telekomunikacyjne, komputerowe, sieciowe, sygnalizacyjne, światłowodowe energetyczne czy specjalne. W ramach tego rozdziału, wytworzyły się w naturalny sposób placówki zajmujące się danymi materiałami, jak np. skupy kabli samochodowych w Chrzanowie czy skupy kabli elektrycznych w Chrzanowie. Jeżeli chodzi o podział ze względu na skład, to wyróżniamy głównie przewody aluminiowe oraz miedziane. Analogicznie zaczęły również powstawać specjalistyczne skupy kabli miedzianych i skupy kabli aluminiowych w Chrzanowie. Masz problem z określeniem kategorii swojego okablowania? Nie czekaj - zadzwoń do nas!

Skąd się biorą wahania cen w skupach kabli w Chrzanowie?

Wysokość cen przewodów jest niezwykle zmienna - na przestrzeni roku, potrafią spaść lub skoczyć o kilka punktów procentowych. Skąd się biorą takie zmiany na przykład na złomie kabli miedzianych w Chrzanowie? Otóż wszystko zależy od rodzaju i ilości przewodów, które dostarczysz. Jednak to sytuacja na rynku metali gra kluczową rolę. W końcu placówki utylizujące czerpią zysk z przetworzonej miedzi i aluminium. W związku z tym są zależne od rynku metali. To, jak wygląda aktualna sytuacja gospodarcza, stan inflacji czy szereg innych czynników wpływających na handel metalami, siłą rzeczy przekłada się na cennik w skupie. Dla zobrazowania powyższej kwestii warto przywołać przykład wiązki samochodowej - rok temu można było ją sprzedać za 16-16,50 zł/kg netto, podczas gdy obecnie są to kwoty rzędu raczej 11-14 zł/kg netto. Aby dowiedzieć się więcej, zernij na bloga WasteMaster - https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/od-czego-zalezy-cena-skupu-kabla.

Czy recykling miedzi na złomie kabli w Chrzanowie ma sens?

Jak najbardziej! Na złomie kabli miedzianych w Chrzanowie dzieje się naprawdę dużo! W łatwy i efektywny sposób, za pomocą maszyn, można otrzymać bardzo wydajny granulat miedziany. Sprzedając przewody do skupów kabli w Chrzanowie nie tylko zarobisz, ale i w pewnym stopniu ograniczysz wydobycie tego metalu. Placówki tego typu zużywają bardzo mało energii w porównaniu do kopalń miedzi czy boksytu. Dodatkowo sprzedając kable do skupu, wspierasz okoliczne biznesy! WasteMaster zajmie się za Ciebie organizacją całego procesu - naprawdę się na tym znamy!

Co przyjmie od Ciebie skup kabli w Chrzanowie?

Oczywiście przewody! Jednak jakie konkretnie? Jak są zbudowane i jakie ma to znaczenie w kontekście przekaznia do skupu kabli w Chrzanowie? Otóż przewód składa się z żyły i izolacji. Wyróżniamy okablowanie jednożyłowe i wielożyłowe - poszczególne wiązki są oddzielone warstwą np. polwinitu. To, jak wiele żył posiada kabel, wpływa na wyokość jego sprzedaży - im więcej, tym lepszą kwotę otrzymamy na złomie kabli w Chrzanowie. Przykładowe przewody, które zostaną kupione to: wiązki samochodowe, druty budowlane, energetyczne, okablowanie typu AGD, a nawet sznury lampek choinkowych! Jeśli chcesz poszerzyć swoją bazę wiedzy na temat skupów kabli w Chrzanowie - zachęcamy do lektury!

W jaki sposób najkorzystniej zrealizować wywózkę kabli na złom w Chrzanowie?

Czasami nie mamy możliwości samodzielnego wywozu okablowania do np. skupu kabli miedzianych w Chrzanowie. Czy to ze względu na ilość naszych pozostałości, czy to z powodu braku odpowiedniego pojazdu. W takim wypadku najlepiej zorganizować odbiór przewodów z danej lokalizacji i wywóz do skupu kabli w izolacji w Chrzanowie za pośrednictwem firmy zewnętrznej. Jak się do tego zabrać? Najlepiej za pomocą WasteMaster! Za darmo wyszukamy dla Ciebie placówki oferujące wywózkę do placówek utylizacji oraz wstępnie wycenimy Twój odpad. Jedyne o czym musisz pamiętać, to o dokładnym opisie przewodów. Jest to ważne w kontekście realizacji transportu na skup kabli w izolacji w Chrzanowie - często firmy zastrzegają sobie tzw. minimum logistyczne. Zazwyczaj nie obsługują ładunków poniżej 200-300 kg. Dodatkowo, jeżeli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi, musisz pamiętać o oddaniu kierowcy Karty Przekazania Odpadu - gwarancji legalnego przewozu śmieci do miejsc skupu.

Kwestie formalne

Jako, że w Polsce panuje precyzyjne prawo dotyczące kontroli utylizacji odpadów - zdecydowanie lepiej go przestrzegać. Zwłaszcza jeśli przynależysz do wyżej wymienionej grupy rolników i przedsiębiorców - grzywny potrafią być bardzo bolesne. Należy przede wszystkim pamiętać o aktualnej ewidencji śmieci w BDO. Osoby fizyczne są z tego zwolnione. Jednak są zobowiązane do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadów, która jest dowodem na korzystanie z usług skupu kabli w izolacji w Chrzanowie w razie kontroli. Także osoby z tej grupy dostaną FPO, który będzie udokumentowaniem transakcji. Wszelkie powyższe formularze posługują się systemem kodów i oznaczeń numerycznych wprowadzonych przez Rozporządzenie Ministra Środowiska. Przykładowy kod to 17 04 10 oznaczający przewody (jako osobne samodzielne) o właściwościach niebezpiecznych. Pamiętaj o zapoznaniu się z wszelkimi formalnościami jeszcze przed *rozpoczęciem współpracy np. ze skupami kabli samochodowych w Chrzanowie!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Warto korzystać - zwłaszcza zabiegani przedsiębiorcy będą zadowolenia z usług WasteMaster. Bez otrzymania żadnych opłat przekopali dla mnie cały internet w poszukiwaniu dobrego złomu kabli w Chrzanowie. Jestem rzeczywiście zadowolony!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Znaleźli dla mnie rzeczywiście tani skup kabli elektrycznych w Chrzanowie - nie spodziewałam się, że tak sprawnie działają!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że ktoś pokazał mi tę apkę. Jeszcze nigdy tak szybko nie pozbyłam się swoich kabli telekomunikacyjnych i komputerowych! Nawet moja szefowa była pod wrażeniem!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę skup kabli w izolacji, który mógł się rozwinąć dopiero po rozpoczęciu współpracy z WasteMaster. Zyskałem całkiem dużo klientów!

Ocena 5/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon