Mysłowice - Złom kabli | WasteMaster

Złom kabli w Mysłowicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Od czego zależą ceny skupu kabli w Mysłowicach?

Wchodząc na rynek handlu odpadami, miej na uwadze, że ceny skupu kabli w Mysłowicach, ale i innych pozostałości ulegają zmianie. Wszystko zależy od podaży i popytu na dane materiały odzyskiwane w skupach kabli w izolacji w Mysłowicach. W przypadku okablowania, najcenniejszymi metalami są miedź i mosiądz. Nasi eksperci w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie skonstruowali poniższy cennik skupu kabli w Mysłowicach, który zawiera bieżące dane. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu!
Ceny
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej (z wtyczkami, bez skrzynek bezpiecznikowych) 17,7 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej ze skrzynkami (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi) 17,2 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej zanieczyszczonej (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi i innymi elementami max. do 5% masy) 14,6 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki komputerowej (z wtyczkami) 15,1 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki AGD 15,1 zł netto
Złom kablowy przemysłowy 13,6 zł netto
Złom kablowy budowlany, instalacyjny, rozbiórkowy 12,5 zł netto
Złom kablowy sieciowy, złom kablowy skrętki komputerowej (RJ-ka) 13,6 zł netto
Złom kablowy budowlany + złom kablowy sieciowy (RJ) (50/50) 13,0 zł netto
Złom kablowy mix 36-37% (komputerowy + budowlany + sterowniczy + sieciowy inne) 12,0 zł netto
Złom kablowy mix komputerowy 28-31% CU (z wtyczkami, bez kabla stalowego, choinkowego - lampki led i żarówki, antenowego) 7,3 zł netto
Złom kablowy choinkowy (bez dorzutek typu ozdoby, bombki itp..) 0,0 zł netto
Warunki współpracy

Przetwarzanie kabli na złomie w Mysłowicach

Przetwarzanie surowców w skupie kabli w Mysłowicach wygląda podobnie w przypadku każdego rodzaju przewodu. Maszyna rozcina okablowanie na drobne elementy, a następnie obiera je z izolacji. Za pomocą wstrząsów, kształtowany jest tzw. granulat miedzi. Odzyskiwane w ten sposób metale są równie wydajne, co w pierwotnej formie. Warto zaznaczyć, że złomy kabli miedzianych w Mysłowicach zużywają niewiele energii w porównaniu do np. kopalni miedzi. A dodatkowo oddając okablowanie do skupu redukujesz wydobycie. WasteMaster pomoże Ci przyśpieszyć cały proces organizacyjny - i to kompletnie bezpłatnie!

Jakie dokumenty musisz wypełnić? Czy procedura wygląda tak samo w przypadku osób fizycznych?

Procedury różnią się w przypadku osób fizycznych i grupy rolników i przedsiębiorców wymienionych wyżej. Osoba prywatna nie musi prowadzić ewidencji w BDO, ponadto, jeśli organizuje wywóz przewodów do skupu kabli w izolacji w Mysłowicach, nie musi uzupełniać KPO - wystarczy pokazanie dowodu osobistego. Jednak musi, tak samo jak właściciele firm i rolnicy, wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód w razie kontroli. Jednak osoba fizyczna dodatkowo otrzyma Formularz Przekazania Odpadów. Pamiętaj o grzywnach za nieprzestrzeganie powyższych procedur. Zostały one stworzone po to, aby zapobiegać nielegalnemu wywozowi m.in. kabli, a także przeciw zakładaniu dzikich wysypisk. Dodatkowo druki konieczne podczas współpracy np. ze skupami kabli samochodowych w Mysłowicach, wykorzystują system kodów i oznaczeń numerycznych narzuconych Rozporządzeniem Ministra Środowiska.

Jak najsprawniej zorganizować wywózkę kabli na złom w Mysłowicach?

Jeżeli nie masz możliwości samodzielnego wywozu okablowania do skupu kabli w izolacji w Mysłowicach - skorzystaj z możliwości organizacji odbioru ładunku z podanej lokalizacji! Jak najprościej tego dokonać? Wystarczy użyć WasteMaster! Za darmo wyszukamy i zorganizujemy dla Ciebie wywózkę przewodów do skupu kabli w izolacji w Mysłowicach. Udziel nam danych o swoim odpadzie, a my zajmiemy się resztą! Jednak pamiętaj o precyzyjnym udzielaniu informacji. Wiele np. skupów kabli miedzianych w Mysłowicach określa tzw. minimum logistyczne (zazwyczaj 200-300 kg), więc jeśli podasz nam chociażby błędną masę - zorganizowanie wywozu może się skomplikować. Dodatkowo jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym gospodarstwo rolne powyżej 75 ha - miej na uwadze formalności, jak np. KPO. Jeśli potrzebujesz jakiegokolwiek wsparcia w organizacji odbioru przewodów i wywozu do skupu kabli miedzianych w Mysłowicach - pamiętaj, że nasze usługi są całkowicie darmowe!

Przyczyna zmienności cen w skupie kabli w Mysłowicach

Jak już wcześniej zostało zauważone: ceny na np. złomie kabli miedzianych w Mysłowicach, są bardzo zmienne i trudno je precyzyjnie określić. Dlaczego tak jest? Cena kabla w skupie zależy od jego ilości, rodzaju, ale i od obecnej sytuacji na rynku metali. W końcu najistotniejszymi materiałami zawartymi w okablowaniu są właśnie miedź i aluminium. Zatem w związku z gospodarką, inflacją, kryzysem energetycznym - ceny będą się dynamicznie zmieniać. Przykładem może być cena za miedzianą wiązkę samochodową w 2021 - 16-16,50 zł/kg netto, podczas gdy w 2022 to już 11-14 zł/kg netto. Sytuacja na rynku jest przyczyną szybkich zmian cen w skupach kabli. Jeśli nie chcesz zaprzątać sobie nią głowy - zadzwoń do nas - za darmo pomożemy Ci w wycenie kabli. Więcej o kosztach sprzedaży okablowania w skupie na blogu WasteMaster - https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/od-czego-zalezy-cena-skupu-kabla.

Podział kabli w skupie w Mysłowicach na kategorie

Przewody dzielimy na dwie główne kategorie: określające ich zastosowanie oraz zawarty w żyle metal. Ze względu na wykorzystanie okablowania możemy wyróżnić następujące rodzaje przewodów: telekomunikacyjne, komputerowe, sieciowe, sygnalizacyjne, światłowodowe energetyczne czy specjalne. W ramach tego rozdziału, wytworzyły się w naturalny sposób placówki zajmujące się danymi materiałami, jak np. skupy kabli samochodowych w Mysłowicach czy skupy kabli elektrycznych w Mysłowicach. Jeżeli chodzi o podział ze względu na zawartość, to wyróżniamy głównie przewody aluminiowe oraz miedziane. Analogicznie zaczęły także powstawać specjalistyczne skupy kabli miedzianych i skupy kabli aluminiowych w Mysłowicach. Masz problem z określeniem rodzaju swojego okablowania? Nie czekaj - skontaktuj się z WasteMaster!

Ile zapłaci skup za kable w Mysłowicach?

Jest to dość skomplikowane zagadnienie. Na ceny przewodów w skupach kabli w izolacji w Mysłowicach wpływa bardzo wiele czynników, dlatego nie da się określić w każdym przypadku i ostatecznie, ile otrzymasz pieniędzy za dany metal zawarty w okablowaniu. Warto zaznaczyć, że za miedź uzyskasz najwięcej, aluminium jest dużo tańsze. Przykładem może być wiązka samochodowa bez skrzynek bezpiecznikowych, za którą skup zapłaci ok. 11-14 zł/kg netto. Sam przewód na złomie kabli miedzianych w Mysłowicach to koszt 3-7 zł/kg netto (w zależności od ilości żył). A okablowanie aluminiowe to zysk ok. 1-3 zł/kg netto. WasteMaster trafnie określi to, za ile sprzedasz dany materiał w swojej okolicy!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

W moim serwisie produkujemy siłą rzeczy mnóstwo kabli samochodowych. Pracownik z WasteMaster podsunął mi naprawdę korzystne ogłoszenia. Jestem zadowolony i z pewnością skorzystam z ich usług raz jeszcze!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Faktycznie przydatna rzecz! Polecam wszystkim przedsiębiorcom!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłem przekonany, czy darmowe usługi staną na wysokości zadania. Całe szczęście się myliłem! W WasteMaster postarali się, żebym został dokładnie obsłużony i oprócz znalezienia skupu kabli samochodowych w Mysłowicach, wyszukali dla mnie skup oleju silnikowego!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto było się skusić! Z WasteMaster już nie zastanawiam się, jak zrealizuje wywózkę miedzianego okablowania!

Ocena 5/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon