Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Jabłonnie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Gdzie oddać makulaturę w Jabłonnie? Jak znaleźć najkorzystniejsze placówki?

Zużyty papier oddajemy oczywiście do skupu makulatury w Jabłonnie. Ale czy w każdym skupie są te same ceny? Oczywiście, że nie - te placówki ze sobą konkurują, również koszty utrzymania takiej papierni są różne w zależności od lokalizacji, co wpływa bez wątpienia na cenę. Jak zatem znaleźć najbardziej opłacalny skup odpadów makulatury w Jabłonnie? Ponownie polecamy skorzystać ze wsparcia od WasteMaster. Jak już wcześniej zostało powiedziane - możesz do nas zadzwonić lub przesłać formularz zgłoszeniowy - i numer i formularz znajdziesz na naszej platformie internetowej w interesującej Cię usłudze. Udziel nam danych o swoich papierach, określ swoje wymagania cenowe lub lokalizacyjne i... to wszystko! Nasi specjaliści zajmą się wyceną Twoich odpadów oraz znajdą najtrafniejsze skupy makulatury w Jabłonnie! Całość danych zostanie przekazana na Twoją skrzynkę mailową. W ten sposób otrzymasz przekrojowe dane na temat interesujących Cię skupów makulatury w Jabłonnie. Jeśli wolisz a własną rękę skorzystać z naszej aplikacji - istnieje taka możliwość. Znajdź ją na naszej stronie, zainstaluj na telefon albo wyświetl w przeglądarce i to tyle! Twój indywidualny Opiekun Klienta będzie kierował do Ciebie najlepsze oferty i pomoże Ci w sfinalizowaniu transakcji. Na Twoje konto zaczną spływać interesujące oferty utylizacji makulatury w Jabłonnie, a Ty dowolnie możesz wybrać tę, która Ci będzie najbardziej odpowiadać. W ten prosty i bezpłatny sposób, nie będziesz zmuszony do marnowania czasu na szukanie dobrych placówek.

Organizacja odbioru makulatury w Jabłonnie - jak się za nią zabrać?

Jeśli nie jesteś w stanie wywieźć na własną rękę swoich odpadów papierowych, idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie realizacja odbioru makulatury w Jabłonnie. Najlepszym narzędziem, które pomoże Ci w znalezieniu najkorzystniejszych ofert jest aplikacja WasteMaster. Nie musisz na bieżąco w kwestii zarządzania odpadami - nasi eksperci zrobią to za Ciebie! Skontaktuj się z nami poprzez rozmowę telefoniczną lub formularz zgłoszeniowy (chyba, że wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji) i udziel nam danych o odpadzie oraz Twoich wymaganiach co do odbioru makulatury w Jabłonnie. Otrzymasz wstępną wycenę usługi oraz listę firm, które byłyby najbardziej opłacalne w Twoim przypadku. Jeśli chcesz samodzielnie użyć naszej aplikacji, to również istnieje taka możliwość. Wszystkie informacje kontaktowe znajdziesz na naszej stronie, po kliknięciu w interesującą ofertę, ale znajduje się na niej również aplikacja WasteMaster. Wejdź w nią, dodaj ogłoszenie, zamieść zdjęcie, a odgórnie przydzielony Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty transportu z wybranej lokalizacji do skupu makulatury w Jabłonnie. W razie jakichkolwiek pytań polecamy zwrócić się do naszych konsultantów. Pamiętaj, że usługi, które świadczy WasteMaster są całkowicie darmowe!

Co kształtuje ceny skupu makulatury w Jabłonnie?

Ceny skupu makulatury w Jabłonnie są wyjątkowo zróżnicowane. W zależności od tego, ile posiadasz papieru, jakiego jest rodzaju i jakości oraz jaka jest Twoja lokalizacja - tak będzie się kształtować jej wysokość. Nie we wszystkich województwach ceny wyglądają tak samo - jest to zależne od lokalnego rynku oraz kosztów utrzymania skupów i papierni. Zazwyczaj w dużych aglomeracjach miejskich najbardziej się opłaca sprzedawać makulaturę, jednak nie jest to stała zasada. Przykładem materiału, który całkiem dobrze się sprzedaje w skupie są gazety - po ok. 0,20 zł/kg netto. Najtańsze zazwyczaj są kartony ok. 0,15 zł/kg netto - czasem trzeba do nich dopłacić. W związku z obecną sytuacją gospodarczo-ekonomiczną oraz kryzysem energetycznym, może się okazać, że skupy raczej będą przyjmować za darmo papier lub nawet żądać niewielkiej opłaty za przywiezione kartony. Z tego powodu, należy monitorować cenniki na bieżąco. Dlatego podwójnie warto skorzystać z naszego wsparcia - gwarantujemy precyzyjną wycenę odpadów!

Jakie dokumenty należy wypełnić?

Jeżeli chcesz uniknąć kar za nieprzepisowe utylizowanie makulatury, warto dowiedzieć się, jakie dokumenty są dla Ciebie obligatoryjne. Jeżeli należysz do grupy przedsiębiorców oraz rolników posiadających powyżej 75 ha - pamiętaj o cyklicznym uzupełnianiu ewidencji w BDO. Dodatkowo należy wypełnić i przekazać kierowcy KPO - jeśli realizujesz odbiór makulatury w Jabłonnie. Osoby fizyczne nie muszą tego robić, przy odbiorze muszą jedynie okazać dowód tożsamości. Kolejną rzeczą, którą wszyscy powinni zrobić, jest wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem w razie inspekcji. Osoby fizyczne powinny uzyskać także od skupu Formularz Przekazania Odpadu. Wszystkie powyższe dokumenty posługują się systemem kodów, wprowadzonych za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. Grupa, do której przynależy makulatura, jest określana numerem 3. jako przykładowy kod, można podać ten na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury - 03 03 07. Pozostałe oznaczenia znajdują się w powyższym rozporządzeniu. Także w tym przypadku staramy się pomóc - konsultacje w sprawie formalności również są darmowe!

Makulatura w Jabłonnie – co warto wiedzieć?

Na pewno zetknąłeś się w swoim życiu z makulaturą. Czy to w zakładzie pracy, czy to w czasie porządkowania mieszkania. Makulatura to inaczej zużyte lub niepotrzebne wyroby papiernicze, z których można wytworzyć taki sam lub inny materiał w ramach recyklingu. Jeśli dysponujesz niewielkimi ilościami papieru, starymi gazetami etc. – można po prostu zanieść je do PSZOK-u lub też wyrzucić do pojemnika na materiały papierowe. Jednak duże zakłady produkcyjne nie mogą skorzystać z takich możliwości. W ich wypadku należy wywieźć zużyty papier do najbliższego skupu makulatury w Jabłonnie. Dobrym krokiem byłoby również zrealizowanie odbioru makulatury w Jabłonnie, jeśli dany podmiot dysponuje naprawę dużymi ilościami papierów. Dlaczego w ogóle warto przekazywać zużyte materiały do skupów? Przyjmuje się, że tona makulatury to ok. 14 drzew. Przeciętny Polak zużywa w czasie roku ok. 143 kg papieru, zatem w przybliżeniu siódemka ludzi jest w stanie wytworzyć tonę odpadu papierowego, z którego można wyprodukować ok. 900 kg makulatury. Są to oczywiście przybliżone statystki, jednak warto mieć na uwadze, jak mała ilość osób jest w stanie uratować 14 drzew stosunkowo znikomym wysiłkiem. Chcesz dowiedzieć się więcej o skupach makulatury w Jabłonnie oraz kwestii recyklingu? Czytaj dalej!

Typy makulatury?

Skoro już wiesz, co mniej więcej można zostawić w skupie odpadów makulatury w Jabłonnie, warto także mieć na uwadze to, jakie typy wyróżniamy w obrębie tego odpadu. Jest to dość ważna kwestia, ponieważ wpływa to na ostateczną cenę w skupie. Im wyższa klasa odpadów papierowych - tym wyższa cena w skupie makulatury w Jabłonnie. Ogólnie wyróżnia się 54 odmiany, które dla uproszczenia dzielimy na 4 podstawowe rodzaje. Zazwyczaj skupy makulatury w Jabłonnie nie uwzględniają tej klasyfikacji, wprowadzają własną etc. Jednak w kontekście ceny, warto znać te podstawowe dane. Zatem makulaturę dzielimy na: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Im wyższy rodzaj - tym wyższa cena! Jednak w WasteMaster wyróżniamy nieco inny podział. Ma on być maksymalnie jasny i przejrzysty dla odbiorców. Zatem dzielimy te odpady na: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety, tekturę falistą i karton, tekturę litą i inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregacji. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu - nasze konsultację również są za darmo!

Recykling makulatury w Jabłonnie- co warto wiedzieć?

Z pewnością warto wiedzieć, co się dzieje z Twoim papierem po tym, jak go zawiozłeś do placówki utylizującej. Dlaczego? Im większa świadomość konsumenta - tym trudniej jest go zwieść podczas dokonywania transakcji! Po przywiezieniu do skupu makulatury w Jabłonnie, ładunek jest składowany i sortowany. W papierni odbywa się odbarwianie, rozwłóknianie i ponowne odbarwianie. Uzyskane włókna są oczyszczane z zabrudzeń, a następnie uzyskaną masę zagęszcza się za pomocą różnych środków chemicznych. Na końcu masę się bieli oraz nasyca różnymi związkami. W taki sposób możemy otrzymać: papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą czy kartony opakowaniowe. Przyjmuje się, że tak uzyskany materiał może zostać poddany recyklingowi 6-7 razy, zanim przestanie być zdatny do użytku. Niesamowie, prawda? Warto zawozić makulaturę do skupów. A jeśli wciąż się zastanawiasz, gdzie najlepiej oddać makulaturę w Jabłonnie - skontaktuj się z nami - to nic nie kosztuje!

Jakie materiały papierowe przyjmie skup makulatury w Jabłonnie?

Skup makulatury w Jabłonnie odbierze od Ciebie materiały papierowe, celulozowe - jednak co konkretnie? Odebrane zostaną kartony, tektury, makulatura służąca do opakowywania, papier kredowy, ścinki drukarskie, ścinki poprodukcyjne itd. Są to jedynie niektóre przykłady materiałów, które przyjmie placówka utylizująca. Jednak warto podkreślić, że skup makulatury w Jabłonnie nie weźmie elementów drewnianych, zanieczyszczonych toksycznymi substancjami, spleśniałego papieru, a także woskowanych np. ulotek lub zaolejonych kartonów. W zależności od tego, jakich materiałów dostarczymy, tak będzie wyglądała cena w skupie makulatury w Jabłonnie - muszą one jednak być w zadowalającym stanie, posegregowane i prawidłowo zapakowane.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Znajomy polecił mi skorzystać z WasteMaster podczas szukania skupów makulatury w Jabłonnie. Skorzystałam i nie żałuję! Wyszukali mi naprawdę wartościowe oferty!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłem przekonany gdzie oddać makulaturę w Jabłonnie, dlatego skorzystałem z aplikacji WasteMaster. Nawet nie musiałem jej ściągać na telefon! Bardzo przejrzysta i łatwa w obsłudze - rzeczywiście mi pomogła!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłem pewien, co zrobić z zużytym papierem offsetowym, więc zadzwoniłem do WasteMaster po konsultacje. Nie dość, że oszacowali cenę mojej makulatury, to jeszcze znaleźli bardzo korzystny skup!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wyszukali dla mnie dobre skupy makulatury w Jabłonnie, jestem bardzo zadowolony i wiem, że to nie jest moje ostatnie spotkanie z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałem, jak się zabrać do organizacji odbioru makulatury w Jabłonnie, robiłem to pierwszy raz! A do wywiezienia miałem kilka ton ścinek poprodukcyjnych i drukarskich. Jednak całe szczęście znalazłem WasteMaster, dzięki ich aplikacji firma wywozowa znalazła się sama! Jestem zaskoczony!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon