Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Zakroczymiu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Szukanie skupu złomu w Zakroczymiu z WasteMaster

Z naszą pomocą wyszukasz szybko i wygodnie najkorzystniejsze skupy złomu stalowego w Zakroczymiu. Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń do naszych konsultantów. Możliwe jest także samodzielne skorzystanie z naszej innowacyjnej aplikacji. Dzięki tym metodom możesz zaoszczędzić czas na wybieraniu najbardziej opłacalnego skupu. Podaj nam informacje o swoich odpadach, a nasi eksperci zorganizują wycenę oraz skonstruują dla Ciebie listę skupów złomu z dojazdem do klienta w Zakroczymiu. Jeśli wolisz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka możliwość. Znajdź ją na stronie (tam także znajdziesz numery i formularze zgłoszeniowe), otwórz w wyszukiwarce lub zainstaluj, dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. W kilka chwil Twój Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze ogłoszenia od skupów złomu stalowego w Zakroczymiu. Twoim zadaniem jest jedynie wybranie najlepszej Twoim zdaniem opcji. My jedynie chcemy pokazać Ci szeroki wybór skupów z odbiorem w Zakroczymiu i zaoszczędzić Twój czas. Nasze usługi nie zobowiązują Cię do niczego i w dodatku są całkowicie za darmo!

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Jeśli chodzi o dokumenty, wyróżniamy dwie grupy osób, które muszą je wypełniać. Przedsiębiorcy i rolnicy posiadający powyżej 75 ha ziemi oraz osoby fizyczne. Pierwsza grupa jest bezwzględnie zobowiązana do ewidencjonowania swojego złomu w systemie BDO. Za nieprowadzenie konta w Bazie Danych Odpadowych grożą naprawdę surowe kary – nawet do miliona złotych! Z kolei osoby fizyczne są nie muszą prowadzić BDO, muszą natomiast wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest poświadczeniem legalności danej transakcji. Oprócz tego, osoby fizyczne powinny otrzymać Formularz Przyjęcia Odpadu, który jest dowodem transakcji ze skupem złomu w Zakroczymiu. Jednak zazwyczaj to firmy, serwisy samochodowe, zakłady produkcyjne wytwarzają najwięcej złomu stalowego. Z tego powodu miej na uwadze wszelkie powyższe dokumenty – w ten sposób masz szanse na legalne prowadzenie działalności oraz uniknięcie kar!

Jak kształtuje się cennik skupu złomu w Zakroczymiu?

Cenniki skupu złomu w Zakroczymiu są wyjątkowo zróżnicowane - mogą się różnić nie tylko w skali kraju, ale i samych województw! Jest to związane z kosztami utrzymania takich placówek oraz wyglądem okolicznego rynku. Ponadto na wszystkie ceny złomu w Zakroczymiu ma wpływ Londyńska Giełda Metali - która w zależności od obecnej koniunktury, podnosi lub obniża koszty sprzedaży. Zatem co jeszcze kształtuje wygląd cen skupu złomu w Zakroczymiu? Masa odpadu, który przywozisz, jego rodzaj oraz to, jaką ma zawartość lub poziom jego zanieczyszczenia. Także Twoja lokalizacja ma znaczenie - jeśli chcesz zorgaizować odbiór złomu, pamiętaj, że im dalej się znajdujesz od skupu - tym koszt usługi będzie wzrastał. Aby zobrazować nieco cennik skupu złomu w Zakroczymiu warto podać przykładowe ceny. Najdroższym matriałem jest żeliwo oraz wsadowa stal poprodukcyjna (N7) - 1400 zł/t netto. Najmniej otrzymamy za złom klasy N10 (cienkie wióry stalowe, blaszki etc.) - 1100 zł/t netto. Jeśli zależy Ci na dokładnej wycenie - zadzwoń do WasteMaster - nasi eksperci wezmą pod uwagę wszystkie zmienne!

Jakie wyróżniamy kategorie złomu?

Złom stalowy możemy podzielić na poszczególne kategorie, które są zależne od jego wymiarów oraz procentowej ilości danego metalu. Dodatkowo wyróżniamy złom wsadowy i niewsadowy. Do pierwszego typu zaliczamy wszystkie odpady, które są gotowe do bezpośredniego wykorzystania w procesie stalowniczym, bez uprzedniego przygotowywania. Złomem wsadowym jest np. blacha, złom do cięcia, gruby złom wsadowy czy grube wióry stalowe. Z kolei niewsadowy wymaga wcześniejszego przetworzenia do obróbki w skupie złomu w Zakroczymiu. Do tej kategorii możemy zaliczyć cienkie blachy poamortyzacyjne, cienkie konstrukcje stalowe, czy szyny kolejowe. Warto znać oznaczenia wykorzystywane w skupach złomu stalowego w Zakroczymiu, ponieważ ułatwi to odczytywanie, chociażby cennika. Czyli metale wsadowe określa się literą „W” i numerem oznaczającym klasę, żeliwo „ZZ”, a niewsadowy – literą „N”. Ponadto wyróżnia się także stal poprodukcyjną niewsadową, w której po numerze również występuje litera, jak np. N-1N – czyli złom blaszany poprodukcyjny do grubości 6 mm

Skup złomu w Zakroczymiu - co musisz wiedzieć?

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że wyrzucanie złomu w dowolne miejsca jest zabronione. Za takie czynności grożą grzywny rzędu 5 tys. złotych. Tak wysokie grzywny są nakładane głównie po to żeby zapobiec powstawaniu dzikich wysypisk. Szczególnie złom - czyli wszelkie materiały metalurgiczne, które nie nadają się już do użytku i można je przekazać do punktu recyklingu - może wyrządzić dużą krzywdę, zarówno człowiekowi, jak i środowisku. Zatem jeśli dysponujesz takimi odpadami, najlepszym rozwiązaniem byłoby wywiezienie ich do skupu złomu w Zakroczymiu. Istnieje parę rodzajów takich instytucji, w zależności od tego, jakie metale przetwarzają. Wyróżniamy skup złomu stalowego w Zakroczymiu i skupy metali kolorowych. W pierwszym z wymienionych możemy zostawić wszelkie materiały stalowe i stopy stalowe - muszą zawierać dużo żelaza i do 2% węgla. Do skupów metali kolorowych możemy wywieźć wszelkie metale nieżelazne - miedź, mosiądz, aluminium etc. Jeżeli kwestie ekologiczne są dla Ciebie mniej istotne, to warto podkreślić, że za w zasadzie każdy materiał dostarczony do skupu złomu w Zakroczymiu możesz otrzymać pieniądze! Chcesz się dowiedzieć, co jest najbardziej opłacalnym odpadem do sprzedaży? A może chcesz wiedzieć więcej o recyklingu złomu? Jeśli tak, to zachęcamy do czytania!

Jak zrealizować skup złomu z odbiorem w Zakroczymiu?

W analogiczny sposób – skorzystaj z naszych usług, zaznacz, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Zakroczymiu, a my wyślemy Ci przybliżoną wycenę oraz listę placówek. Jednak w wypadku realizacji transportu złomu musisz mieć na uwadze przynajmniej kilka kwestii. Po pierwsze: minimum logistyczne – najczęściej najmniejszą wartością przewożoną do skupu złomu w Zakroczymiu jest 0,5 Mg (ton). W specjalnych przypadkach – jeśli Twoja lokalizacja znajduje się na trasie ciężarówki transportowej – możliwa jest realizacja wywozu lżejszych ładunków, jednak to już wymaga indywidualnego ustalenia. Ponadto materiały muszą być posortowane i właściwie zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo personelu zajmującego się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Zakroczymiu będzie zachwiane – firma może odmówić współpracy bądź podwyższyć koszty usługi. Jeśli mowa o kwestiach formalnych: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą zwrócić wypełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który zabiera odpady do skupu złomu stalowego w Zakroczymiu. Osoby prywatne muszą jedynie okazać dowód tożsamości. Jeśli potrzebujesz wsparcia w organizacji odbioru złomu – rozpocznij pracę z WasteMaster! Nasze usługi zauważalnie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Co może powstać w ramach recyklingu złomu?

W momencie, kiedy Twoje odpady trafią do skupu złomu w Zakroczymiu są one sortowane i oczyszczane. Określa się ich zawartość, strzępi się je, opłukuje z zanieczyszczeń i usuwa materiały niestalowe. Po tych wszystkich zabiegach przygotowuje się je do sprzedaży i wywozi do hut czy stalowni. Dzięki recyklingowi powstają surowce, z których można wyprodukować rury, cienkie blaszki samochodowe, belki wchodzące w skład konstrukcji mostów, czy nawet części pralek. Wszystko to powstaje ze stali regularnej i nierdzewnej. Pamiętaj o tym, że po sprzedaniu swoich odpadów do skupu złomu w Zakroczymiu, ograniczasz wydobycie metali i redukujesz energię, którą używa się do ich obróbki. Dbasz o planetę i przy okazji zarabiasz! Żeby oszczędzić jak maksymalnie dużo czasu zgłoś się do WasteMaster - pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Co odbierze od Ciebie skup złomu stalowego w Zakroczymiu?

Jak już zostało wcześniej podkreślone - istnieją co najmniej dwa rodzaje skupów. W skupie złomu stalowego w Zakroczymiu możesz zostawić wszystkie elementy stalowe oraz żeliwne. Żeliwo to wysokowęglowy stop żelaza z węglem - jest bardzo cenny! Zatem przykładami tego, co możesz przetransportować do skupu złomu stalowego w Zakroczymiu jest: blacha, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki stalowe, profile, części urządzeń, instalacji elektrycznych oraz części trakcji kolejowych, szyn. Głównie to zakłady produkcyjne, serwisy samochodowe czy firmy budowlane dostarczają skupom złomu stalowego w Zakroczymiu surowców. Warto jednak zaznaczyć, że jeżeli dostarczane materiały będą w złym stanie - placówka może nie zgodzić się na odbiór. Przyjmuje się, że skup złomu w Zakroczymiu nie bierze metali zanieczyszczonych substancjami toksycznymi, radioaktywnymi, pokrytymi smarami, olejami, tworzywami sztucznymi lub innymi materiałami, których nie da się łatwo usunąć z powierzchni metali.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Kieruję składowiskiem złomu i do niedawna, nie odnotowałam żadnych znaczących zysków. Tak było, zanim zaczęliśmy współpracować z WasteMaster. Dzięki ich systemowi zyskaliśmy masę nowych klientów i możemy powiększyć nasze składowisko!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Będę wracać do WasteMaster! Z pomocą pracowników tej firmy udało mi się sprzedać prawie tonę starych stalowych części do pralek. Warto!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Świetna usługa - naprawdę polecam spróbować. Przede wszystkim tym, którzy są "zieloni" jeśli chodzi o rynek odpadowy.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę mały mobilny skup złomu w w Zakroczymiu i dzięki współpracy z WasteMaster zyskałem naprawdę wielu klientów. Zdecydowanie mi się to opłaciło!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Za darmo dowiedziałam się ile kosztuje złom w w Zakroczymiu, dostałam wycenę i wskazówki, do których skupów opłaca się zwracać. Całościowa usługa!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie żałuję, że użyłam aplikacji WasteMaster. Jest bardzo intuicyjna i nie musiałam nic instalować. Z jej pomocą dowiedziałam się jak wyglądają cenniki w skupach złomu i znalazłam ten najbardziej opłacalny!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Miałem do zutylizowania sporo złomu z autobusów i nie za bardzo wiedziałem, co zrobić z tym wszystkim. Wypełniłem formularz na witrynie WasteMaster i w parę chwil wiedziałem, ile kosztuje stal na złomie w w Zakroczymiu. Dodatkowo otrzymałem wycenę moich śmieci i listę ofert, które pasują do moich preferencji. Jestem mile zaskoczony!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon