Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Łomiankach Dolnych

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skup złomu w Łomiankach Dolnych - co musisz wiedzieć?

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że wyrzucanie złomu w losowe miejsca jest zabronione. Za takie działania grożą grzywny rzędu 5 tys. złotych. Tak wysokie grzywny są wprowadzane głównie po to żeby zapobiec powstawaniu dzikich wysypisk. Zwłaszcza złom - czyli wszystkie materiały metalurgiczne, które zostały zużyte i można je oddać do punktu recyklingu - może wyrządzić sporą krzywdę, zarówno człowiekowi, jak i naturze. Zatem jeśli dysponujesz takimi odpadami, najlepszym rozwiązaniem byłoby przetransportowanie ich do skupu złomu w Łomiankach Dolnych. Istnieje parę rodzajów takich instytucji, w zależności od tego, jakie metale przekształcają. Wyróżniamy skup złomu stalowego w Łomiankach Dolnych i placówki skupujące metale kolorowe. W pierwszym z wymienionych możemy pozostawić wszelkie materiały stalowe i stopy stalowe - muszą zawierać dużo żelaza i do 2% węgla. Do skupów metali kolorowych możemy wywieźć wszystkie metale nieżelazne - miedź, mosiądz, aluminium etc. Jeżeli kwestie ekologiczne są dla Ciebie mniej istotne, to warto podkreślić, że za w zasadzie każdy materiał dostarczony do skupu złomu w Łomiankach Dolnych możesz otrzymać gotówkę! Chcesz się dowiedzieć, co najkorzystniej sprzedawać? A może chcesz wiedzieć więcej o recyklingu złomu? Jeśli tak, to zachęcamy do czytania!

Co może powstać w ramach recyklingu złomu?

W momencie, kiedy Twoje odpady trafią do skupu złomu w Łomiankach Dolnych są one sortowane i oczyszczane. Określa się ich skład, strzępi się je, opłukuje z zanieczyszczeń i usuwa materiały inne niż stalowe. Po tych wszystkich przygotowaniach, sprzedaje się je i wywozi do hut czy stalowni. Dzięki recyklingowi powstają surowce, z których możemy wyprodukować rury, cienkie blaszki samochodowe, belki do budowy mostów, czy nawet elementy pralek. Wszystko to można wyprodukować ze stali regularnej i nierdzewnej. Pamiętaj o tym, że po sprzedaniu swoich pozostałości do skupu złomu w Łomiankach Dolnych, ograniczasz wydobycie metali i redukujesz energię, którą wykorzystuje się do ich obróbki. Chronisz planetę i przy okazji możesz zarobić! Żeby oszczędzić jak najwięcej czasu zgłoś się do WasteMaster - pomożemy Ci całkowicie bezpłatnie!

Co odbierze od Ciebie skup złomu stalowego w Łomiankach Dolnych?

Jak już zostało wcześniej podkreślone - istnieją co najmniej dwa rodzaje skupów. W skupie złomu stalowego w Łomiankach Dolnych możesz zostawić wszelkie elementy stalowe oraz żeliwne. Żeliwo to wysokowęglowy stop żelaza z węglem - jest bardzo wartościowy! Zatem przykładami tego, co możesz przywieźć do skupu złomu stalowego w Łomiankach Dolnych jest: blacha, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki stalowe, profile, elementy urządzeń, instalacji elektrycznych oraz części trakcji kolejowych, szyn. Głównie to zakłady produkcyjne, warsztaty samochodowe czy firmy budowlane dostarczają skupom złomu stalowego w Łomiankach Dolnych surowców. Warto jednak podkreślić, że jeżeli przekazywane materiały będą w złym stanie - placówka może odmówić odbioru. Przyjmuje się, że skup złomu w Łomiankach Dolnych nie przyjmie metali zanieczyszczonych odpadami toksycznymi, radioaktywnymi, pokrytymi smarami, olejami, plastikami lub innymi materiałami, których nie da się łatwo usunąć z powierzchni metali.

Jak kształtuje się cennik skupu złomu w Łomiankach Dolnych?

Cenniki skupu złomu w Łomiankach Dolnych są niezwykle zróżnicowane - potrafią się różnić nie tylko w skali kraju, ale i samych województw! Jest to powiązane z kosztami utrzymania takich instytucji oraz wyglądem lokalnego rynku. Ponadto na wszystkie ceny złomu w Łomiankach Dolnych ma wpływ Londyńska Giełda Metali - która w zależności od obecnej koniunktury, podnosi lub obniża stawki. Zatem co jeszcze wpływa na kształt cen skupu złomu w Łomiankach Dolnych? Masa odpadu, który przywozisz, jego rodzaj oraz to, jaki ma skład lub stopień jego zanieczyszczenia. Także Twoja lokalizacja ma znaczenie - jeśli chcesz zrealizować odbiór złomu, miej na uwadze, że im dalej się znajdujesz od skupu - tym koszt usługi będzie rósł. Aby zobrazować odrobinę cennik skupu złomu w Łomiankach Dolnych warto podać przykładowe ceny. Najdroższym matriałem jest żeliwo oraz wsadowa stal poprodukcyjna (N7) - 1400 zł/t netto. Najtańszym materiałem jest zaś złom klasy N10 (cienkie wióry stalowe, blaszki etc.) - 1100 zł/t netto. Jeśli zależy Ci na dokładnej wycenie - zadzwoń do WasteMaster - nasi pracownicy wezmą pod uwagę wszystkie zmienne!

Jak najszybciej znajdziesz skup złomu w Łomiankach Dolnych?

Skup złomu w Łomiankach Dolnych najszybciej znajdziesz przy użyciu WasteMaster! Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy, rozmowę telefoniczną lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel informacji o swoich odpadach i wymaganiach co do skupu złomu stalowego w Łomiankach Dolnych. Podaj widełki cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja odbioru złomu etc. Nasi specjaliści są niezwykle doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im zaufać! Aby oszczędzić Ci wysiłku żmudnych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta w Łomiankach Dolnych warto zgłosić się do WasteMaster. Po podaniu informacji, nasi konsultanci prześlą Ci wycenę Twojego złomu i dodadzą Twoje zlecenie do aplikacji - po krótkim czasie prześlą Ci wyniki poszukiwań, tj. listę skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz skorzystać z aplikacji samodzielnie - nic nie stoi na przeszkodzie! Odwiedź naszą stronę (na której również znajdziesz numer do konsultanta oraz formularz zgłoszeniowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu przeglądarki - i dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. Twój indywidualny Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najkorzystniejsze oferty spośród, których możesz swobodnie wybierać. W każdym wariancie nasze usługi są darmowe i nie zobowiązują Cię do konkretnych decyzji. Naszą misją jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród licznych skupów z odbiorem w Łomiankach Dolnych!

Jakie wyróżniamy rodzaje złomu?

Najbardziej popularnym podziałem złomu ze względu na to, jak łatwo możemy przetworzyć dany materiał, jest ten na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich odznacza się tym, że nie musi być nadprogramowo przekształcany przed sprzedaniem do huty lub stalowni. Jednak niewsadowy musi zostać przerobiony przez skup złomu w Łomiankach Dolnych, tak aby nadawał się do dalszej przeróbki. Przykładami złomu wsadowego są grube blachy, wióry stalowe, złom do cięcia i ogólnie złom stalowy o sporej objętości. Z kolei odpady niewsadowe, które możemy zostawić w skupie złomu stalowego w Łomiankach Dolnych to cienki blachy poamortyzacyjne, konstrukcje, niewielkie wióry stalowe czy tory kolejowe. Aby sprawniej odczytywać cenniki w skupach złomu w Łomiankach Dolnych warto znać podstawowe oznaczenia poszczególnych materiałów. Złom niewsadowy oznaczamy literką "N", wsadowy "W", a żeliwny "ZZ". Ponadto do każdej litery przypisany jest numer - tj. klasa złomu. Przykładem może być niewsadowa poprodukcyjna blacha o grubości 6 mm - "N-1N".

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Jeśli chodzi o formalności, wyróżniamy dwie grupy podmiotów, które muszą je wypełniać. Przedsiębiorcy i rolnicy posiadający powyżej 75 ha ziemi oraz osoby prywatne. Pierwsza grupa jest bezwzględnie zobligowana do ewidencjonowania swojego złomu w systemie BDO. Za brak prowadzenia konta w Bazie Danych Odpadowych grożą naprawdę surowe kary – nawet do miliona złotych! A z drugiej strony, osoby fizyczne są nie muszą prowadzić BDO, muszą natomiast uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest poświadczeniem legalności przeprowadzonej transakcji. Oprócz tego, osoby fizyczne powinny dostać Formularz Przyjęcia Odpadu, który jest świadectwem transakcji ze skupem złomu w Łomiankach Dolnych. Jednak zazwyczaj to przedsiębiorstwa, serwisy samochodowe, zakłady produkcyjne wytwarzają najwięcej złomu stalowego. Z tego powodu miej na uwadze wszelkie powyższe dokumenty – w ten sposób masz możliwość legalnego prowadzenia oraz unikniesz kar!

Jak zrealizować skup złomu z odbiorem w Łomiankach Dolnych?

W analogiczny sposób – skorzystaj z naszych usług, podkreśl to, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Łomiankach Dolnych, a my wyślemy Ci szacunkową wycenę oraz listę placówek. Jednak w przypadku realizacji odbioru złomu musisz mieć na uwadze przynajmniej kilka kwestii. Po pierwsze: minimum logistyczne – zazwyczaj najmniejszą wartością przewożoną do skupu złomu w Łomiankach Dolnych jest 0,5 Mg (ton). W specjalnych przypadkach – jeśli Twój adres znajduje się na trasie ciężarówki transportowej – możliwa jest realizacja wywozu lżejszych ładunków, jednak to już wymaga osobnego ustalenia. Dodatkowo materiały muszą być posegregowane i prawidłowo zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo personelu zajmującego się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Łomiankach Dolnych będzie zagrożone – firma może odmówić współpracy bądź podwyższyć koszty usługi. Jeśli chodzi o kwestie formalne: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą zwrócić wypełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który wywozi odpady do skupu złomu stalowego w Łomiankach Dolnych. Osoby fizyczne muszą jedynie okazać dowód osobisty. Jeśli potrzebujesz wsparcia w realizacji odbioru złomu – rozpocznij pracę z WasteMaster! Nasze usługi zauważalnie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Znajoma zachwalała WasteMaster, więc ich wypróbowałam, użyłam aplikacji, a później znalazłam skup złomu w Łomiankach Dolnych. Działo się to w tak krótkim czasie, że nawet nie udało mi się zniecierpliwić!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster nie marnuje ani minuty. Szybko znajduję mobilny skup złomu w w Łomiankach Dolnych i wywożę tam swój odpad. Aplikacja jest wielkim ułatwieniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster nie tylko źródłem informacji na pytania typu ile kosztuje złom w w Łomiankach Dolnych, ale i określa sytuację na rynku odpadowym, pomoże w sprawie BDO, a także ułoży listę ofert, które mi odpowiadały. Bardzo polecam, zwłaszcza, że to darmowe usługi.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam ile kosztuje złom w w Łomiankach Dolnych, dlatego wolałam zrobić rozeznanie na własną rękę. Jednak okazało się, że wystarczyło skontaktować się z WasteMaster. Są wyjątkowo rzetelni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę niewielki skup złomu stalowego - przez długi czas barkowało nam zleceń, nie było co sprzedawać stalowniom. Odkąd zacząłem współpracę z WasteMaster spływa do mnie wielu klientów i udało mi się uratować firmę. Polecam serdecznie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Darmowa wycena i znalezienie najbliższego składowiska złomu w w Łomiankach Dolnych? Nie dowierzałam, dopóki nie spróbowałam, teraz polecam wszystkim!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo rzetelne usługi. Dzięki nim zutylizowałam już kilka ton skrzepów stalowych! Nie sądziłam, że to się uda tak niewielkim kosztem!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon