Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Trzebnicy

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skup złomu z odbiorem w Trzebnicy

W ten sam sposób wyszukasz skup złomu z dojazdem do klienta w Trzebnicy. Wyślij zgłoszenie, zadzwoń do nas lub skorzystaj z aplikacji. W razie wszelkich wątpliwości, nie czekaj - dzwoń! Konsultacje, które świadczymy również są za darmo! Jednak w kwestii transportu do skupu złomu w Trzebnicy musisz pamiętać o paru istotnych sprawach. Przede wszystkim: skupy wprowadzają tzw. minimum logistyczne, które zazwyczaj wynosi 0,5 Mg (czyli pół tony). Jest to minimalna ilość, która jest opłacalna do przewozu. Jeśli znajdujesz się "po drodze" pojazdu wywożącego odpady do skupu złomu stalowego w Trzebnicy - może te niewielkie ilości Twoich odpadów zostaną wywiezione, jednak nie jest to opcja, na którą można śmiało liczyć. Wszystkie odpady muszą być odpowiednio zabezpieczone, w taki sposób żeby nie generować zagrożenia dla ekipy wywozowej. Najlepiej żeby złom został przez Ciebie posortowany - może to wpłynąć na obniżkę kosztów. Jeśli chodzi o formalności dotyczące transportu do skupu złomu stalowego w Trzebnicy - jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu i zwrócić ją kierowcy, który zabiera Twoje śmieci. Osoby prywatne muszą jedynie pokazać dowód tożsamości. Jeśli masz jakiekolwiek pytania - zachęcamy do kontaktu!

Sprzedaż złomu a kwestie formalne

Aby uniknąć kar finansowych, trzeba przestrzegać konkretnych wytycznych formalnych. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub posiadaczem gruntów rolnych (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź aktualną ewidencję pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Kary za brak rejestrowania produkowanych odpadów potrafią być ogromne - nawet do miliona złotych! Osoby prywatne nie muszą prowadzić ewidencji w BDO, jednak są - jak wszyscy wytwórcy złomu - zobowiązani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność w razie kontroli. Także osoby fizyczne powinny otrzymać od skupów złomu w Trzebnicy Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to w większości przedsiębiorcy i wielkie zakłady przemysłowe produkują odpady metalowe - z tego powodu należy mieć w pamięci wszystkie formalności. Im większy podmiot, tym rośnie kara za niedopełnienie formalności!

W jaki sposób wyszukasz korzystne skupy złomu w Trzebnicy?

WasteMaster pomoże Ci w jak najszybszym znalezieniu opłacalnych skupów złomu stalowego w Trzebnicy. Wystarczy zgłosić się do nas za pośrednictwem rozmowy telefonicznej lub formularza zgłoszeniowego. Istnieje także opcja samodzielnego skorzystania z naszej nowatorskiej aplikacji. Udziel nam danych o swoich śmieciach, a nasi pracownicy}konsultanci zrealizują wycenę i znajdą dla Ciebie najbardziej opłacalne skupy złomu z dojazdem do klienta w Trzebnicy! Stworzą w Twoim imieniu zlecenie w naszej aplikacji i zbiorą najtrafniejsze propozycje od placówek skupujących. W momencie jeśli podjemiesz decyzje o samodzielnym skorzystaniu z aplikacji - to Ty dodajesz ogłoszenie i zdjęcia, a Twój Opiekun Klienta zajmuje się moderowaniem zgłoszeń i kierowaniem najlepszych z nich na Twoje konto. W każdym wypadku to Twoja decyzja dotycząca wyboru skupu złomu stalowego w Trzebnicy jest wiążąca. Nie obligujemy Cię do niczego, a nasze usługi są absolutnie darmowe. Naszym zadaniem jest maksymalne zaoszczędzenie Twojego czasu oraz przedstawienie szerokiej oferty skupów z odbiorem w Trzebnicy. W razie jakichkolwiek pytań dzwoń do WasteMaster! Numer i formularz znajdziesz w interesującej Cię ofercie na naszej witrynie.

Co otrzymamy w wyniku recyklingu złomu?

Recykling we wstępnej postaci ma miejsce już w skupie złomu w Trzebnicy, gdzie w zależności od tego, czy jest wsadowy czy nie, jest oczyszczany, składowany i strzępiony. Segreguje się go, a później pozbawia elementów niestalowych. Następnym etapem jest przygotowanie do sprzedaży oraz przekazania materiałów do hut i stalowni. W wyniku działalności tych zakładów możemy otrzymać (ze stali i stali nierdzewnej) blachy do samochodów, rury, belki wykorzystywane do budowy mostów, a nawet części do pralek. Oddając materiały do skupów złomu w Trzebnicy nie tylko postępujesz słusznie z punktu widzenia ekonomii, ale także przyczyniasz się do zmniejszenia wydobycia metali, czy eksploatacji przyrody. Warto przekazywać swój złom do placówek skupujących - jeśli chcesz znaleźć tę najbardziej opłacalną - zadzwoń do nas! Wyszukamy bez pobierania opłat najbardziej opłacalne placówki!

Skup złomu w Trzebnicy - co opłaca się wiedzieć?

Wszyscy wytwórcy złomu są zobowiązani prawnie do utylizowania swoich odpadów. Zakazuje się wyrzucania odpadów metalowych w losowe miejsca - grozi za to grzywna do 5 tys. złotych. Dlatego najbardziej właściwym rozwiązaniem jest wywózka swoich odpadów do skupu złomu w Trzebnicy. Warto doprecyzować, czym jest ta w zasadzie złom. Są to zużyte materiały metalowe, które przeznacza się do składowania oraz przetwarzania na nowe materiały. Więc jeśli posiadasz tego rodzaju odpady - nie wahaj się - wywieź je jak najszybciej do skupu złomu stalowego w Trzebnicy, który nie dość, że przywróci śmieciom świetność, to jeszcze za nie zapłaci! Warto zanaczyć, że wyróżniamy różne rodzaje skupów złomu w Trzebnicy - te skupujące stal oraz te skupujące metale kolorowe. Stal to inaczej materiały w większości żelazne lub stopy stali, składające się z kilku procent węgla. Z kolei metalami kolorowymi możemy nazwać miedź, mosiądz, aluminium, cynk i inne nieżelazne materiały. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat złomu? Zachęcamy do lektury - z niej dowiesz się wszystkiego!

Cennik skupu złomu w Trzebnicy

Ceny skupu złomu w Trzebnicy to dość skomplikowana kwestia, zależna od wielu czynników. Przede wszystkim to, ile odpadów stalowych dostarczysz na złom, ma znaczenie. Kolejnym ważnym kryterium jest typ złomu. Wsadowy zawsze będzie droższy od niewsadowego, ponieważ ten pierwszy nadaje się od razu do przeróbki w piecu hutniczym. Według cenników skupu złomu w Trzebnicy, które stworzyliśmy na podstawie zapisanych transakcji – najdroższym materiałem stalowym jest stal wsadowa oznaczana 7N – czyli poprodukcyjna – sięga do 1400 zł/t netto. Najtańsze są wióry stalowe, cienkie blachy poamortyzacyjne oznaczane N10, za które możemy dostać 1100 zł/t netto. Jednak oprócz masy, rodzaju, stopnia zanieczyszczenia, także zewnętrzne czynniki wpływają na wysokość cen skupu złomu w Trzebnicy. Przetworzone metale są odsprzedawane hutom i innym podmiotom jako surówki, więc w zależności od tego, jak wygląda popyt na metale oraz jaka wygląda sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali, taka będzie kwota w skupie. Jeżeli realizujesz skupowanie złomu z dojazdem do klienta w Trzebnicy, miej na uwadze to, że im dalej od placówki znajduje się Twoja lokalizacja, tym bardziej wzrośnie kwota za usługi. Jeśli potrzebujesz precyzyjnej wyceny swoich odpadów – zadzwoń do nas – nasi eksperci mają lata doświadczenia!

Jakie materiały możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Trzebnicy?

Zasadniczo wyróżniamy trzy rodzaje złomu. Jest nimi złom stalowy, kolorowy oraz żeliwny. W zależności od posiadanego materiału, do takiego skupu złomu w Trzebnicy należy pojechać. Jeśli chodzi o skup złomu stalowego w Trzebnicy, odbierze on materiały poprodukcyjne lub po prostu zużyte, ale nadające się do obróbki technicznej. Dlatego, zanim pojedziesz do konkretnej placówki, zwróć uwagę, w jakim stanie są Twoje metale. Zazwyczaj są one dostarczane przez zakłady przemysłowe oraz warsztaty samochodowe, czy przedsiębiorstwa budowlane. Zatem skup złomu stalowego w Trzebnicy odbierze od Ciebie następujące materiały: wszelkie blachy i konstrukcje stalowe, stalowe dachówki, puszki, profile stalowe, elementy maszyn, czy instalacji elektrycznych lub kolejowych, trakcyjnych. Są to jedynie wybrane elementy, które możesz pozostawić w skupie. Przede wszystkim warto znać skład posiadanego odpadu – to niezwykle ułatwia sprawę! Warto jednak pamiętać, czego skup złomu w Trzebnicy nie odbierze. A będą to materiały niebezpieczne, wybuchowe oraz zanieczyszczone wszelakimi smarami, cementem, tworzywami sztucznymi, gumą etc.

Rodzaje złomu

Powyższy podział na metale kolorowe i stal, wynikał z rozróżnienia na zawartość danego materiału. Kolejnym, bardzo ważnym sposobem kategoryzowania złomu, jest ten ze względu na prostotę przetwarzania. W związku z tym w skupach złomu w Trzebnicy wyróżniamy rodział na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich nadaje się od razu do przewiezienia do hut, stalowni i przetworzenia na inne materiały. Jednak złom niewsadowy wymaga nadprogramowych działań ze strony skupu złomu stalowego w Trzebnicy, takich jak np. oczyszczanie. Przykładami złomu wsadowego mogą być masywne blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy czy wióry stalowe. Złom niewsadowy to cienkie blaszki poamortyzacyjne i konstrukcje stalowe, cienkie wióry stalowe czy tory kolejowe. Wiedza o konkretnych kategoriach jest istotna, ponieważ pomaga szybko odczytywać cenniki skupów złomu w Trzebnicy. Literą "W" oznaczamy złom wsadowy, "N" niewsadowy, a "ZZ" żeliwo. Ponadto, każdy typ złomu posiada numer oznaczający klasę. Przykładowo: "N-1N" to niewsadowy blaszany poprodukcyjny złom o grubości 6 mm.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Za darmo otrzymałam informacje o tym ile kosztuje stal na złomie w w Trzebnicy oraz z których placówek utylizacyjnych najlepiej korzystać. Są solidni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Skorzystałam z usług WasteMaster i się nie zawiodłam! Znam dobrze okolicę, więc wiedziałam, że w swojej liście skupów złomu zawarli wszystkie najtrafniejsze opcje. Polecam!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo polecam usługi od WasteMaster! Bardzo mi pomogli w wyszukaniu skupu złomu w Trzebnicy - udało mi się zaoszczędzić mnóstwo czasu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zadzwoniłem do WasteMaster, aby dowiedzieć się ile kosztuje kg złomu stalowego w w Trzebnicy. Uzyskałem wszystkie najpotrzebniejsze informacje i wyszukano mi naprawdę super oferty. Jestem bardzo ukontentowany!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałem, ile kosztuje stal na złomie w w Trzebnicy, dlatego najpierw zadzowniłem do WasteMaster. Nie zawiedli mnie! W parę chwil miałem najważniejsze dane potrzebne do organizacji wywózki na mailu! Warto!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłam, że pozbędę się w tak krótkim czasie ponad tony wiór stalowych. Z pomocą WasteMaster wiem wszystko: ile kosztuje kg złomu stalowego w w Trzebnicy, gdzie opłaca się złom zostawiać, a gdzie przepłacę. Korzystałam także z apki, którą również bardzo polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster nie tylko odpowiada na pytanie ile kosztuje złom w w Trzebnicy, ale i określa sytuację na rynku odpadowym, pomoże w kwestii BDO, a także ułoży listę ofert, które mi pasowały. Bardzo polecam, zwłaszcza, że to darmowe usługi.

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon