Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Brzegu Dolnym

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Najważniejsze informacje dotyczące skupu złomu w Brzegu Dolnym

Na samym początku warto zaznaczyć, że każdego wytwórcę odpadów w Polsce obowiązuje przepis dotyczący prawidłowej utylizacji odpadów. Czy to segregacja, czy przekazanie śmieci do odpowiednich punktów utylizacyjnych. Tyczy się to również podmiotów produkujących odpady typu złom. Karą za porzucenie tego rodzaju śmieci w dowolnych miejscach jest grzywna do 5 tys. złotych. Ten środek prewencyjny ma na celu zapobiegać powstawaniu dzikich wysypisk. Zatem jeśli masz stare części metalowe - koniecznie zawieź je do skupu złomu w Brzegu Dolnym. W ten sposób Twój pozostałość ma szansę wrócić do obiegu! Wyróżniamy kilka typów skupów: przede wszystkim skupy złomu stalowego w Brzegu Dolnym oraz skupy metali kolorowych. Te pierwsze odbiorą elementy stalowe i stopy stali - zawierające w większości żelazo i do 2% węgla. Metalami kolorowymi są z kolei miedź, aluminium, mosiądz i inne związki nieżelazne. Istotną kwestią jest to, że możesz wymienić swoje odpady w skupie złomu w Brzegu Dolnym na gotówkę! Złom jest na tyle wartościowym odpadem, że wciąż opłaca się skupom je kupować! Chcesz wiedzieć wiedzieć więcej o #*kwotach w skupach|cennikach#*#? A może o recyklingu? Czytaj dalej, a dowiesz wszystkiego!

Szukanie skupu złomu w Brzegu Dolnym z WasteMaster

Z naszą pomocą znajdziesz szybko i wygodnie najkorzystniejsze skupy złomu stalowego w Brzegu Dolnym. Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń do naszych konsultantów. Możliwe jest także samodzielne skorzystanie z naszej innowacyjnej aplikacji. Dzięki tym metodom możesz zaoszczędzić czas na wybieraniu najbardziej opłacalnego skupu. Podaj nam dane o swoich odpadach, a nasi eksperci zorganizują wycenę oraz skonstruują dla Ciebie listę skupów złomu z dojazdem do klienta w Brzegu Dolnym. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka opcja. Znajdź ją na naszej platofrmie (tam także znajdziesz numery i formularze zgłoszeniowe), otwórz w wyszukiwarce lub pobierz, dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. W kilka chwil Twój Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze ogłoszenia od skupów złomu stalowego w Brzegu Dolnym. Twoim zadaniem jest jedynie wybranie najkorzystniejszej Twoim zdaniem opcji. My jedynie chcemy pokazać Ci szeroki wybór skupów z odbiorem w Brzegu Dolnym i oszczędzamy Twój czas. Nasze usługi nie zobowiązują Cię do niczego i w dodatku są kompletnie bezpłatne!

Co otrzymamy w wyniku recyklingu złomu?

Recykling we wstępnej postaci ma miejsce już w skupie złomu w Brzegu Dolnym, gdzie w zależności od tego, czy jest wsadowy czy nie, jest czyszczony, składowany i strzępiony. Segreguje się go, a następnie pozbawia części niestalowych. Kolejnym etapem jest przygotowanie do sprzedania oraz przekazania surówki do hut i stalowni. W wyniku działania tych zakładów możemy wyprodukować (ze stali i stali nierdzewnej) blaszki do samochodów, rury, belki wykorzystywane do budowy mostów, a nawet części do pralek. Oddając materiały do skupów złomu w Brzegu Dolnym nie tylko postępujesz ekonomicznie, ale i ekologicznie - przyczyniasz się do redukcji wydobycia metali, czy eksploatacji przyrody. Warto przekazywać swój złom do placówek zajmujących się recyklingiem - jeśli chcesz znaleźć tę najkorzystniejszą - zadzwoń do nas! Wyszukamy bez pobierania opłat najbardziej opłacalne placówki!

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Jeśli chodzi o formalności, wyróżniamy dwie grupy podmiotów, które muszą je wypełniać. Właściciele przedsiębiorstw i rolnicy posiadający powyżej 75 ha ziemi oraz osoby fizyczne. Pierwsza grupa jest bezwzględnie zobligowana do rejestrowania swojego złomu w systemie BDO. Za nieprowadzenie konta w Bazie Danych Odpadowych grożą naprawdę surowe kary – nawet do miliona złotych! Z kolei osoby fizyczne są nie muszą prowadzić BDO, muszą natomiast uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest poświadczeniem legalności przeprowadzonej transakcji. Oprócz tego, osoby prywatne powinny otrzymać Formularz Przyjęcia Odpadu, który jest dowodem transakcji ze skupem złomu w Brzegu Dolnym. Jednak zazwyczaj to firmy, warsztaty samochodowe, zakłady produkcyjne wytwarzają najwięcej złomu stalowego. Dlatego miej na uwadze wszelkie powyższe dokumenty – w ten sposób masz możliwość legalnego prowadzenia oraz unikniesz kar!

Kategorie złomu

Oprócz tego, że istnieją różne rodzaje złomu, dzielone ze względu na swoją zawartość, to możemy jeszcze dokonać podziału, który będzie brał pod uwagę łatwość przekształcania. Zatem możemy dokonać podziału na złom wsadowy i niewsadowy. Złom wsadowy, to metale, które od razu nadają się do obróbki w procesie hutniczym, skup złomu w Brzegu Dolnym nie musi go w żaden sposób przetwarzać. Z kolei niewsadowy to ten, który wymaga wstępnej obróbki przed np. wysłaniem do huty. Złomem wsadowym są grube blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy lub wióry stalowe. Niewsadowy złom to np. cienkie blachy poamortyzacyjne, cienkie wióry stalowe, niewielkie konstrukcje lub tory kolejowe. Aby sprawnie poruszać się po cennikach w skupach złomu stalowego w Brzegu Dolnym należy znać oznaczenia poszczególnych typów odpadów metalowych. "W" oznacza złom wsadowy, "ZZ" żeliwny, a "N" niewsadowy. Ponadto do każdej litery dodaje się cyfrę oznacającą klasę. Dodatkowa litera po numerze oznacza materiał poprodukcyjny - "N-1N" to niewsadowe blaszane odpady poprodukcyjne o grubości 6 mm.

Materiały, które przyjmie od Ciebie skup złomu stalowego w Brzegu Dolnym

W związku z tym, że istnieją dwie odmiany skupów złomu w Brzegu Dolnym, możemy wyróżnić poszczególne kategorie samego materiału. Stal, żeliwo oraz metale kolorowe. Żeliwo to inaczej wysokowęglowa stal, która składa się z dużej ilości węgla, w związku z czym jest bardzo cenna. Do skupu złomu stalowego w Brzegu Dolnym możesz wywieźć wszystkie stalowe puszki, dachówki, profile, konstrukcje, instalacje elektryczne, a nawet trakcje kolejowe czy tory. Zazwyczaj to duże zakłady przemysłowe, produkcyjne, przedsiębiorstwa budowlane oraz warsztaty samochodowe wytwarzają tego rodzaju odpady. Są to wybraneprzykłady tego, co możesz wywieźć do skupu złomu stalowego w Brzegu Dolnym - jest bardzo możliwe, że Twój odpad nie został wymieniony. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto nawiązać kontakt z WasteMaster - za darmo udzielimy Ci potrzebnych wskazówek. Jednak nie wszystko może zostać zabrane przez skup złomu stalowego w Brzegu Dolnym - odpady pokryte niebezpiecznymi substancjami, olejami, toksynami nie zostaną odebrane.

Jak kształtuje się cennik skupu złomu w Brzegu Dolnym?

Cenniki skupu złomu w Brzegu Dolnym są wyjątkowo zróżnicowane - mogą się różnić nie tylko w skali kraju, ale i samych województw! Jest to związane z kosztami utrzymania takich instytucji oraz wyglądem lokalnego rynku. Dodatkowo na wszystkie ceny złomu w Brzegu Dolnym ma wpływ Londyńska Giełda Metali - która w zależności od obecnej koniunktury, podnosi lub obniża koszty sprzedaży. Zatem co jeszcze kształtuje wygląd cen skupu złomu w Brzegu Dolnym? Masa odpadu, który dostarczasz, jego typ oraz to, jaki ma skład lub poziom jego zanieczyszczenia. Także Twój adres ma znaczenie - jeśli chcesz zrealizować odbiór złomu, miej na uwadze, że im dalej się znajdujesz od skupu - tym koszt usługi będzie wzrastał. Aby zobrazować odrobinę cennik skupu złomu w Brzegu Dolnym warto podać przykładowe ceny. Najdroższym matriałem jest żeliwo oraz wsadowa stal poprodukcyjna (N7) - 1400 zł/t netto. Najmniej otrzymamy za złom klasy N10 (cienkie wióry stalowe, blaszki etc.) - 1100 zł/t netto. Jeśli zależy Ci na dokładnej wycenie - zgłoś się do WasteMaster - nasi pracownicy wezmą pod uwagę wszelkie zmienne!

Jak zrealizować skup złomu z odbiorem w Brzegu Dolnym?

W bardzo podobny sposób – skorzystaj z naszych usług, podkreśl to, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Brzegu Dolnym, a my wyślemy Ci szacunkową wycenę oraz wykaz placówek. Jednak w wypadku realizacji odbioru złomu musisz pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze: minimum logistyczne – najczęściej najmniejszą ilością przewożoną do skupu złomu w Brzegu Dolnym jest 0,5 Mg (ton). W specjalnych przypadkach – jeśli Twój adres znajduje się na trasie danego pojazdu transportowego – możliwa jest realizacja wywozu mniejszych ładunków, jednak to już wymaga indywidualnego ustalenia. Ponadto materiały muszą być posegregowane i właściwie zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo personelu zajmującego się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Brzegu Dolnym będzie zagrożone – firma może odmówić współpracy bądź podwyższyć koszty usługi. Jeśli chodzi o kwestie formalne: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą zwrócić wypełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który wywozi odpady do skupu złomu stalowego w Brzegu Dolnym. Osoby prywatne muszą jedynie okazać dowód osobisty. Jeśli potrzebujesz pomocy w organizacji odbioru złomu – rozpocznij pracę z WasteMaster! Nasze usługi skutecznie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Jestem bardzo zadowolony z usług WasteMaster. Zadzwoniłem do konsultanta, tylko po to, aby się dowiedzieć ile kosztuje złom w w Brzegu Dolnym, a on oprócz udzielenia mi tej informacji, zorganizował wywóz i oszacował cenę, jaką muszę zapłacić. Polecam każdemu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że ich usługi będą tak profesjonalne - w końcu są za darmo. Jednak spróbowałem, przekonałem się i nie żałuję! Nigdy nie znalazłem tak szybko, tak korzystnego skupu złomu w Brzegu Dolnym, który odebrałby moje wióry stalowe.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Szukałem najbliższego skupu złomu w w Brzegu Dolnym, jednak nie znajdowałem nic odpowiednio blisko. Dopiero po rozmowie z pracownikiem z WasteMaster, okazało się, że jest złomowisko niedaleko mnie, ma bardzo słabą stronę internetową. Za to WasteMaster bardzo mi pomogło - polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zawsze oszczędzam z WasteMaster mnóstwo czasu. Szukam najbliższego złomu w w Brzegu Dolnym? Kilka chwil i najważniejsze z nich są już na e-mailu! Zaskakujące!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster dowiedziałem się, gdzie jest najbliższy skup złomu w w Brzegu Dolnym. Polecam wypróbować tę usługę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo użyteczna sprawa - zwłaszcza dla zabieganych przedsiębiorców. Znaleźli dla mnie faktycznie korzystne oferty od skupów złomu stalowego w Brzegu Dolnym.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że trafiłem w internecie na WasteMaster - naprawdę mi pomogli w znalezieniu najlepszego skupu złomu stalowego w Brzegu Dolnym.

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon