Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Miliczu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie materiały możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Miliczu?

Zasadniczo wyróżniamy trzy rodzaje złomu. Może on być stalowy, kolorowy oraz żeliwny. W zależności od posiadanego surowca, do takiego skupu złomu w Miliczu należy pojechać. Jeśli chodzi o skup złomu stalowego w Miliczu, odbierze on materiały poprodukcyjne lub po prostu zużyte, ale nadające się do obróbki technicznej. Dlatego, zanim pojedziesz do konkretnej placówki, sprawdź, w jakim stanie są Twoje metale. Najczęściej są one dostarczane przez zakłady przemysłowe oraz serwisy samochodowe, czy przedsiębiorstwa budowlane. Zatem skup złomu stalowego w Miliczu odbierze od Ciebie np.: wszelkie blachy i konstrukcje stalowe, stalowe dachówki, puszki, profile stalowe, elementy maszyn, czy instalacji elektrycznych lub kolejowych, trakcyjnych. Są to tylko wybrane elementy, które możesz pozostawić w skupie. Przede wszystkim warto znać skład posiadanego odpadu – to niezwykle upraszcza sprawę! Warto jednak pamiętać, czego skup złomu w Miliczu nie odbierze. A będą to substancje niebezpieczne, wybuchowe oraz zanieczyszczone wszelkimi smarami, cementem, tworzywami sztucznymi, gumą etc.

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Miliczu?

Jeśli w Twoim zakładzie pracy zalega dużo odpadów metalowych – ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Przepisy w Polsce zakazują wyrzucania złomu w dowolne miejsca. Kary z tego tytułu mogą sięgać nawet do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. w lesie czy w osiedlowym śmietniku, może stać się powodem realnego zagrożenia zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia człowieka. Z tego powodu należy przekazywać swoje odpady do skupu złomu w Miliczu, który zajmie się recyklingiem i zagospodarowaniem pozostałości. Złomem nazywamy tutaj wszelkie przedmioty metalurgiczne, które się zużyły i są przeznaczone do recyklingu. Wyróżniamy skupy złomu stalowego w Miliczu oraz skupy metali kolorowych. Do pierwszego rodzaju należy wywozić materiały stalowe, czyli zawierające w większości żelazo i do 2% węgla. Kolejny rodzaj skupów zajmuje się metalami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto podkreślić, że oddawanie metali do skupu złomu w Miliczu jest bardzo korzystne zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej instytucji. Za określone materiały o konkretnym składzie, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz wiedzieć więcej o powyższym zagadnieniu? A może interesuje Cię recykling złomu stalowego? Czytaj do końca, a wszystkiego się dowiesz!

Recykling złomu

Co się dzieje ze złomem, który trafia do skupu? Jest on sortowany, strzępiony, pozbawiony zostanie elementów niestalowych oraz płucze się go z resztek zawartości, a także bada się dokładnie jego skład i potencjalne zastosowanie. Przywożone do skupu złomu w Miliczu odpady są oddawane do stalowni lub hut, gdzie są przekształcane w najróżniejsze materiały. Cienkie blaszki samochodowe, rury i belki do budowy mostów i innych konstrukcji, produkcja rur, a nawet pralek – i to wszystko ze stali i stali nierdzewnej. Przekazując materiały metalowe do skupu złomu w Miliczu ograniczasz, chociażby zużycie energii niezbędnej do wydobycia i przetworzenia danych metali. Zadbaj o planetę i zyskaj z WasteMaster! Zwróć do nas po darmową wycenę i porady – wystarczy zadzwonić!

Jak zorganizować usługę skupu złomu z odbiorem w Miliczu?

W taki sam sposób - z pomocą specjalistów z WasteMaster! Zgłoś się do nas za pomocą wcześniej wymienionych narzędzi, a wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze oferty od skupów złomu z dojazdem do klienta w Miliczu! Pamiętaj jednak o dokładnej charakterystyce odpadów - od tego zależy szybkość wykonania całej usługi. Część skupów złomu w Miliczu zastrzega sobie tzw. minimum logistyczne, które wynosi zazwyczaj ok. pół tony (0,5 Mg). Ładunki poniżej tej wagi mogą nie zostać obsłużone. Czasami zdarzają się przypadki, że Twoja lokalizacja znajduje się na trasie ciężarówki zawożącej odpady do skupu złomu stalowego w Miliczu. Wówczas Twoje odpady poniżej 0,5 Mg mogą zostać zabrane, jednak nie ma co do tego pewności. Kolejną istotną kwestią jest zabezpieczanie i posortowanie swoich odpadów - może to spowodować obniżenie się kosztów usługi. Ponadto, jeśli jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi lub przedsiębiorcą - pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który wywozi Twoje odpady. Ten druk zapewnia zgodny z prawem przewóz do skupu. W razie pytań zachęcamy do kontaktu - nasze konsultacje również są bezpłatne!

Jak najszybciej znajdziesz skup złomu w Miliczu?

Skup złomu w Miliczu najszybciej wyszukasz przy pomocy WasteMaster! Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy, rozmowę telefoniczną lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel informacji o swoich odpadach i preferencjach co do skupu złomu stalowego w Miliczu. Podaj widełki cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja odbioru złomu etc. Nasi eksperci są niezwykle doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im powierzyć swoje zlecenie! Aby oszczędzić Ci wysiłku długotrwałych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta w Miliczu warto skontaktować się z WasteMaster. Po podaniu informacji, nasi pracownicy prześlą Ci wycenę Twojego złomu i dodadzą Twoje zlecenie do aplikacji - po krótkim czasie prześlą Ci wyniki poszukiwań, tj. wykaz skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz użyć aplikacji samodzielnie - istnieje też taka opcja! Otwórz naszą stronę (na której również znajduje się numer do konsultanta oraz formularz wycenowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu wyszukiwarki - i dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. Twój osobisty Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najkorzystniejsze oferty spośród, których możesz swobodnie wybierać. W każdym wariancie nasze usługi są bezpłatne i nie obligują Cię do konkretnych decyzji. Naszym zadaniem jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród wielu skupów z odbiorem w Miliczu!

Dokumenty, które należy wypełnić

Warto pamiętać o kwestiach formalnych dotyczących wywozu odpadów do skupu złomu w Miliczu. Są one ważne, chociażby z tego powodu, że za ich niedopełnienie mogą Ci grozić wysokie kary. Przedsiębiorcy oraz niektórzy rolnicy muszą regularnie ewidencjonować swoje odpady w Bazie Danych Odpadowych. Za nieprwadzenie rejestracji w tym systemie możesz otrzymać karę nawet do miliona złotych! Osoby prywatne są zwolnione z tego obowiązku, jednak są zobowiązane - jak wszyscy - do wypełniania Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód legalności podczas kontroli. Osoby fizyczne powinny również otrzymać Formularz Przyjęcia Odpadu. Największym producentem złomu są jednak duże zakłady produkcyjne, serwisy samochodowe czy *#*firmy|przedsiębiorstwa*#* budowlane. Jeśli nie jesteś pewien, jak się zabrać za uzupełnianie BDO - zgłoś się do nas - ze wszystkim pomożemy Ci bezpłatnie!

Jak kształtuje się cennik skupu złomu w Miliczu?

Cenniki skupu złomu w Miliczu są wyjątkowo zróżnicowane - potrafią się różnić nie tylko w skali kraju, ale i samych województw! Jest to związane z kosztami utrzymania takich instytucji oraz wyglądem okolicznego rynku. Dodatkowo na wszystkie ceny złomu w Miliczu ma wpływ Londyńska Giełda Metali - która w zależności od aktualnej koniunktury, podnosi lub obniża koszty sprzedaży. Zatem co jeszcze wpływa na kształt cen skupu złomu w Miliczu? Masa odpadu, który przywozisz, jego rodzaj oraz to, jaką ma zawartość lub stopień jego zanieczyszczenia. Także Twój adres ma znaczenie - jeśli chcesz zorgaizować odbiór złomu, pamiętaj, że im dalej się znajdujesz od danej placówki - tym koszt usługi będzie rósł. Aby zobrazować nieco cennik skupu złomu w Miliczu warto przywołać przykładowe ceny. Najdroższym matriałem jest żeliwo oraz wsadowa stal poprodukcyjna (N7) - 1400 zł/t netto. Najmniej otrzymamy za złom klasy N10 (cienkie wióry stalowe, blaszki etc.) - 1100 zł/t netto. Jeśli zależy Ci na precyzyjnej wycenie - zadzwoń do WasteMaster - nasi eksperci wezmą pod uwagę wszelkie zmienne!

Jakie wyróżniamy kategorie złomu?

Złom stalowy dzielimy na poszczególne kategorie, które są uzależnione od jego wymiarów oraz procentowej ilości zanieczyszczeń. Ponadto wyróżniamy złom wsadowy i niewsadowy. Do pierwszego typu zaliczamy wszelkie odpady, które są gotowe do bezpośredniego wykorzystania w procesie stalowniczym, bez uprzedniego przygotowywania. Złomem wsadowym jest np. blacha, złom do cięcia, gruby złom wsadowy czy grube wióry stalowe. Z kolei niewsadowy wymaga wcześniejszego przygotowania do obróbki w skupie złomu w Miliczu. Do tej kategorii możemy zaliczyć cienkie blachy poamortyzacyjne, niewielkie konstrukcje stalowe, czy szyny kolejowe. Warto znać oznaczenia wykorzystywane w skupach złomu stalowego w Miliczu, ponieważ uprości to odczytywanie, chociażby cennika. Czyli metale wsadowe oznacza się literą „W” i liczbą oznaczającą klasę, żeliwo „ZZ”, a niewsadowy – literą „N”. Dodatkowo wyróżnia się także stal poprodukcyjną niewsadową, w której po numerze również pojawia się litera, jak np. N-1N – czyli złom blaszany poprodukcyjny do grubości 6 mm

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Szukałem najbliższego skupu złomu w w Miliczu, jednak nie znajdowałem nic odpowiednio blisko. Dopiero po skontaktowaniu się z WasteMaster, okazało się, że jest złomowisko niedaleko mnie, ma bardzo słabą stronę internetową. Za to WasteMaster bardzo mi pomogło - polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna sprawa! Znaleźli dla mnie skup złomu, w którym otrzymałem najkorzystniejszą stawkę za szyny kolejowe. Parę ton i niespodziewanie duży zysk! Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster wyszukałem najbliższy skup złomu w w Miliczu, o którym kompletnie nie wiedziałam! Dziękuję w szczególności Panu Arturowi z WasteMaster:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem niezwykle zadowolony z usług WasteMaster. Zadzwoniłem do ich pracownika, tylko po to, aby się dowiedzieć ile kosztuje złom w w Miliczu, a on oprócz udzielenia mi tej informacji, zorganizował wywóz i oszacował cenę, jaką zapłacę. Polecam wszystkim!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że na nich trafiłem - to był strzał w dziesiątkę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Miałem do zutylizowania bardzo dużo złomu z autobusów i nie za bardzo wiedziałem, jak sobie poradzić z tym wszystkim. Wypełniłem formularz na witrynie WasteMaster i w parę chwil wiedziałem, ile kosztuje stal na złomie w w Miliczu. Dodatkowo otrzymałem szacunkową cenę moich śmieci i listę ofert, które pasują do moich wymagań. Jestem mile zaskoczony!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki temu, że współpracuję z WasteMaster, napływa do mnie spora ilość klientów z całego województwa. Wszyscy wiedzą, że moje składowisko złomu jest najlepsze i najkorzystniejsze. Dzięki WasteMaster otrzymałam bardzo wiele!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon