Skup złomu w Rzeszowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
Jest zainteresowanych usługą

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Wyceń przez telefon
Wyceń przez telefon
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ceny za złom stalowy obowiązujące w Rzeszowie

Nieustannie kształtujące się ceny skupu złomu w Rzeszowie zależą od różnych czynników. Może być to jakość tego surowca, jak również ogólna sytuacja polityczna, ekonomiczna i gospodarcza, jaka jest obecnie na świecie. Nagłe zmiany wartości złomu stalowego dotyczą także jednostek zajmujących się odbiorem tego odpadu od klientów indywidualnych i firmowych. Aktualny cennik skupu złomu w Rzeszowie można prosto znaleźć. W tym celu wystarczy skorzystać ze stworzonego przez nas formularza na stronie internetowej, który służy do darmowej wyceny odpadów złomowych ze stali.
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 1,26 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 1,34 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 1,44 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 1,44 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 1,49 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 1,59 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 1,49 zł netto
Żeliwo 1,60 zł netto
Warunki współpracy

Jakie odpady złomu stalowego odbierają specjalistyczne firmy, które realizują usługę skupu złomu w Rzeszowie?

Specjalistyczne firmy, które prowadzą skup złomu, przyjmą złom stalowy wsadowy i niewsadowy. Ponadto z powodzeniem zostaną odebrane również blachy i pręty do cięcia. Dużą popularnością cieszy się też cłom do cięcia, złom gruby wsadowy i złom z wiór stalowych. Istotne znaczenie mają również klasy złomu stalowego. W kategorii złomu niewsadowego, który chętnie zostanie odebrany przez skup, zalicza się następujące klasy: N10, N2, N4, N7, N6 i N5. Z kolei wśród klas złomu niewsadowego odebrany zostanie złom o klasach: W2, W5, W7, W8 i W13. Skupy przyjmują też złom stalowy żeliwny. Czasami nie jest łatwo określić, czy posiadany przez nas odpad zalicza się do wyżej wymienionej listy. Dlatego, jeśli masz jakieś wątpliwości w tym zakresie, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Gwarantujemy specjalistyczną pomoc i wsparcie, jakiego potrzebujesz.

Jakie mogę uzyskać ceny złomu?

Najbardziej wartościowy w kategorii tych odpadów są złomy z grupy wsadowej. Ich ceny zaczynają się już od 1 zł za kg. Mniej wartościowe są takie elementy jak blachy i pręty, do których cięcia ceny zaczynają się już od 0,8 zł za kg. Najmniej wartościowym odpadem z tej kategorii bez wątpienia są wióry stalowe. Podane ceny skupu złomu w Rzeszowie zostały podane w styczniu 2022 roku.

Czy muszę przyjąć ofertę od WM?

Nie ma obowiązku przyjmowania naszej oferty dotyczącej skupu złomu stalowego w Rzeszowie. Fakt złożenia zapytania w naszej aplikacji nie zobowiązuje Cię do przyjęcia oferty. Możesz się przekonać samemu całkowicie za darmo. Jest to bardzo korzystna opcja, kiedy chcemy zaznajomić się nieco z rynkiem odpadowym lub przekonać się, w jakiej cenie uda nam się zrealizować skup złomu z dojazdem do klienta w Rzeszowie.

W jakich przypadkach wzrasta cena złomu stalowego w Rzeszowie?

Cena złomu stalowego w Rzeszowie reaguje na wiele czynników. Duże znaczenie ma sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali. Co więcej, istotny jest też silny kurs złotego, a także rosnące zapotrzebowanie na surowce wtórne. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, że stawka złomu stalowego może zmienić się kilka razy w ciągu dnia. Mogą na nią również wpływać zdarzenia losowe. Aby poznać aktualne stawki, warto skorzystać z naszego cennika skupu złomu w Rzeszowie, który wyświetla się u góry strony. Jest on regularnie aktualizowany przez jednego z pracowników naszej firmy.

Czy trzeba zapłacić za uwzględnienie odpadów złomu stalowego w systemie WasteMaster?

Dodanie odpadów złomu stalowego w aplikacji WasteMaster jest nieodpłatne. Co więcej, nie trzeba również ponosić kosztów za pomoc naszego konsultanta, czyli Opiekuna Klienta. Zatem tym bardziej warto dodać ogłoszenie w systemie dotyczące skupu złomu w Rzeszowie. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do najkorzystniejszych propozycji i oszczędzisz cenny czas. Ponadto nasza firma posiada więcej możliwości porównania ofert u różnych recyklerów z Twojej okolicy. Dlatego jeżeli myślisz o skupie złomu z dojazdem do klienta w Rzeszowie, warto rozważyć skorzystanie z naszych usług.

Jakie przedmioty przyjmują punkty prowadzące skup złomu stalowego w Rzeszowie?

Punkty, które zajmują się prowadzeniem skupu złomu stalowego w Rzeszowie, przyjmują różne elementy, na przykład części konstrukcji stalowych, blachy, puszki aluminiowe, garnki, instalacje grzewcze, kable czy zużyte części samochodowe. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy posiadany przez nas odpad zostanie przyjęty, warto wcześniej telefonicznie zasięgnąć informacji u poszczególnego skupu złomu w Rzeszowie.

Czy warto zdecydować się na sprzedaż złomu stalowego w Rzeszowie?

Segregacja odpadów staje się coraz ważniejszym tematem w Polsce. Duże znaczenie w tym kontekście ma recykling odpadów, który nadaje drugie życie czemuś, co teoretycznie nadaje się wyłącznie na śmieci. Szczególne miejsce wśród materiałów wartych do poddania recyklingowi zajmują metale. Złom stalowy jest odpadem chętnie kupowanym przez różnego rodzaju skupy, ze względu na jego bardzo dobre właściwości i łatwość w poddaniu recyklingowi. Recykling złomu stalowego odbywa się poprzez ponowne przetopienie materiału do pożądanej formy, dzięki czemu uzyskuje się nowy produkt o doskonałych właściwościach. W efekcie tego ceny złomu stalowego utrzymują się od lat na dobrym poziomie, a sam odpad jest chętnie skupowany i odbierany. To wszystko powoduje, że warto decydować się na sprzedaż odpadu tego rodzaju. Jeżeli poczułeś się zachęcony, koniecznie sprawdź nasze cenniki skupu złomu w Rzeszowie. Znajdują się one u góry strony.

Jaki rodzaj dokumentów potrzebny jest przy odbiorze odpadów złomu stalowego w Rzeszowie?

Bez względu od tego, czy odpad zostaje oddany do skupu złomu w Rzeszowie przez firmę, czy osobę prywatną, przedsiębiorstwo przyjmujące wydaje dokument potwierdzający dokonanie takiej transakcji. Inaczej natomiast wygląda sytuacja, jeśli chodzi o obowiązek podmiotów sprzedających odpad. W przypadku, gdy jest to osoba fizyczna, potrzebny jest tylko dokument tożsamości. Co więcej, otrzymuje ona również od przyjmującego Formularz Przyjęcia Odpadu, czyli FPO. Na dokumencie znajdą się takie informacje jak: dane adresowe, imię i nazwisko oraz numer dowodu potwierdzającego tożsamość. Natomiast, gdy zlecającym odbiór jest firma musi ona wystawić KPO (Kartę Przekazania Odpadu) w rejestrze BDO.

Pod jakimi kodami ukrywają się odpady złomu stalowego w Rzeszowie w rejestrze BDO?

Kod złomu stalowego w rejestrze BDO zależy od tego, w jaki sposób powstał odpad. Znajduje się one między innymi w grupie 02, która dotyczy odpadów z rolnictwa, sadownictwa, upraw hydroponicznych, rybołówstwa, leśnictwa, łowiectwa i przetwórstwa żywności. Jest to dokładnie kod 02 01 10, czyli odpady metalowe. Inną grupą, w której występuje złom stalowy, jest 12, czyli odpady z kształtowania oraz fizycznej i mechanicznej obróbki powierzchni metali, a także tworzyw sztucznych. Wymienia się w tej grupie kod 12 01 01, a więc odpady pochodzące z toczenia i piłowania żelaza i jego stopów i kod 12 01 02, cząstki i piłki żelaza oraz jego stopów. Następny kod dotyczący stopu stalowego to 15 01 04, opakowania z metali. Wyróżnia się jeszcze kod 16 01 04, czyli zużyte i nienadające się do użytkowania pojazdy i kod 16 01 17, a więc metale żelazne. Inna ważna grupa to 17. Opisuje ona odpady z budów, remontów i demontażu obiektów budowlanych. W grupie tej jest kod 17 04 05, czyli żelazo i stal, a także kod 17 04 07, mieszaniny metali. Wskazać należy również kody: 19 10 01 (odpady żelaza i stali), 19 12 02 (metale żelazne). W grupie 20, czyli odpady komunalne, złom stalowy znajduje się pod kodem 20 01 40, czyli metale.

Jak wygląda cena złomu w Rzeszowie?

Elementem, który ma decydujące znaczenie, jeśli chodzi o ustalenie stawki, jest to, jakim rodzajem odpadu dokładnie dysponujemy. Przy wątpliwościach związanym z przypisaniem posiadanego złomu do konkretnej kategorii zawsze można skontaktować się z naszą firmą. Doświadczona kadra udzieli wsparcia w rozwiązaniu problemu. Najwyższa stawa występuje w przypadku złomu należącego do grupy wsadowej. Wówczas cena kształtuje się na poziomie około 1 zł za kg odpadu. Za blachy i pręty do cięcia uzyskasz mniejsze stawki, a mianowicie 0,80 zł za kg i więcej. Wióry stalowe są najmniej wartościowym rodzajem odpadu. Ceny, które przedstawiliśmy, obowiązywały w okresie styczeń 2022 roku.

Jak przebiega realizacja usługi odbioru złomu w Rzeszowie?

Po wyborze właściwej organizacji oferującej skup złomu w Rzeszowie wysłana zostanie do Ciebie wiadomość mailowa, która będzie stanowiła potwierdzenie złożenia zlecenia na skup złomu. Co więcej, przedsiębiorstwo odpowiedzialne za realizację zamówienia również otrzyma wszelkie niezbędne dane. Następnie pracownik naszej firmy poprowadzi Cię przez kolejne kroki. Ustali on głownie termin odbioru i pojazd realizujący transport. W praktyce w zależności od ilości złomu wykorzystuje się różne pojazdy, a mianowicie samochody ciężarowe, kontenery i busy. Po tym, jak złom zostanie odebrany, organizacja przetransportuje go do swojej siedziby, a następnie zważy. W zależności od wagi, jakości złomu oraz wcześniejszych ustaleń, będzie mogła wypłacić należną sumę pieniędzy. Skup złomu z odbiorem w Rzeszowie? Tylko z nami!

Jak należy rozumieć złom stalowy przekazywany do skupu złomu w Rzeszowie?

Złom stalowy przekazywany do skupu złomu to odpady poprodukcyjne, a także poamortyzacyjne, nadające się do przerobu technicznego. Co więcej, odpady te mogą zawierać mniej niż 0,1 procent dodatków stopowych. Warto zauważyć, że najważniejszymi dostawcami tych odpadów są zakłady przemysłowe i budowlano-montażowe. Ponadto, istotne znaczenie w procesie produkcji odgrywają gospodarstwa domowe i rolne, gdyż mają one duży udział w produkcji tych odpadów. Dlatego skupy złomu stalowego w Rzeszowie są tak popularne.

Co jest istotne, jeśli chodzi o cenę złomu stalowego w Rzeszowie?

Cena złomu stalowego w Rzeszowie zależy od miejsca odbioru odpadu. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że stawki w dużych aglomeracjach są korzystniejsze, niż te oferowane w małych miejscowościach. Co więcej, ogromne znaczenie ma też ilość oddawanego złomu. Duże ilości odpadu przeznaczonego do skupu wpływają na to, że często można ustalić wyższą indywidualną stawkę. Ceny skupu złomu w Rzeszowie można osobno wynegocjować już przy oddawaniu kilkaset kilogramów odpadów. Innym parametrem jest wielkość punktu przyjmującego złom do skupu. Większe złomowiska są w stanie zaproponować wyższą cenę, ponieważ zbywają złom bezpośrednio do huty. Natomiast mniejsze jednostki najczęściej naliczają wyższą marżę, ponieważ są wyłącznie ogniwem pośrednim. Jednak korzyścią jest to, że mogą one zainteresować się niewielką ilością odpadu. Każda z opcji ma swoje plusy i minusy. Jeżeli zgłosisz się do nas, wybierzemy dla Ciebie ofertę skupu złomu w Rzeszowie najbardziej dopasowaną do Twojego indywidualnego przypadku.

Jaki jest podział odpadów złomu stalowego w Rzeszowie?

Odpady złomu stalowego w Rzeszowie dzieli się z uwzględnieniem miejsca powstawania. Ta klasyfikacja pozwala wyróżnić następujące rodzaje odpadów złomu stalowego: • odpady produkcyjne – odpady powstające przez produkcję stali, a także na skutek przeróbki mechanicznej bądź plastycznej, • odpady poamortyzacyjne - są to obiekty, które uległy zużyciu, zniszczeniu lub uszkodzeniu oraz urządzenia, maszyny, konstrukcje i wyroby podlegające likwidacji bądź wymianie. Wykorzystuje się również inny podział złomu stalowego. Co więcej, jest on znacznie częściej używany w praktyce. Pozwala on wydzielić złom stalowy: • wsadowy – czyli złom przygotowany natychmiastowego użycia w trakcie procesu stalowniczego. Ma on określone rozmiary i masę, a także nie może przekroczyć dopuszczanego poziomu zanieczyszczenia. Istotnym czynnikiem jest też konkretny skład chemiczny. Dzięki temu można użyć odpadu jako wsad w wytapianiu stali. Złom stalowy dzieli się na klasy od W1 do W17. Jest też słom strzępiony. • niewsadowy – czyli złom, którego nie da się bezpośrednio użyć w procesie stalowniczym. W tym przypadku ważne jest to, że przed wykorzystaniem złom poddaje się przerobowi ręcznemu bądź mechanicznemu. Dzięki temu odpad ma właściwy wymiar, ciężar, a także zostaje dobrze oczyszczony z zanieczyszczeń. W rezultacie może spełnić przyjęte normy. Istotne jest też to, że w tym przypadku również wydziela się klasy, a mianowicie od N1 do N7, a także klasę N10, czyli niesort.

Zapoznaj się z cennikiem skupu złomu w Rzeszowie

Jeżeli zależy Ci na tym, aby poznać aktualnie obowiązujące ceny skupu złomu w Rzeszowie, warto postawić na opcję cennika. Znajduje się on u góry strony, na której właśnie się znajdujesz. Tabelka ma podział na konkretne grupy odpadów złomu stalowego. W ten sposób szybko oszacujesz, ile możesz zarobić na danym typie odpadu. Pamiętaj, że ceny skupu złomu w Rzeszowie są dynamiczne, a więc warto sprawdzać je co jakiś czas. Jeżeli planujemy skup za miesiąc, wtedy warto wstrzymać się z wyliczeniami do czasu konkretniejszego terminu. W ten sposób będziesz miał pewność, że usługa skupu złomu w Rzeszowie w pełni Cię usatysfakcjonuje.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie dość, że nie zmarnowałem czasu to jeszcze znalazłem placówkę, w której zapłacili mi o wiele więcej niż się spodziewałem. Od teraz będę sprzedawał żeliwo tylko we współpracy z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W moim zakładzie pracy zalegało dużo wielkogabarytowych konstrukcji stalowych. Mnie przypadł zaszczyt organizacji ich wywozu, dlatego nauczona doświadczeniem od razu zadzwoniłam do WasteMaster. Na ten moment nie tylko wiem, po ile jest złom gruby w w Rzeszowie, ale mam już zorganizowany odbiór i transport rusztowań do skupu! Polecam WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna usługa - naprawdę polecam spróbować. Przede wszystkim tym, którzy są "zieloni" jeśli chodzi o rynek odpadowy.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zajmuję się skupowaniem złomu grubego, a w szczególności grubych części metalowych z samochodów ciężarowych i autobusów. Dzięki WasteMaster, często jestem oznaczany jako najbliższy skup złomu w w Rzeszowie, przez co przyciągam wielu klientów. To była opłacalna współpraca!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałem, ile kosztuje stal na złomie w w Rzeszowie, dlatego najpierw zadzowniłem do WasteMaster. Nie zawiedli mnie! W parę chwil miałem najważniejsze dane potrzebne do organizacji wywózki na skrzynce mailowej! Uważam, że warto!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zdecydowanie warto korzystać z oferty od WasteMaster. Wysłałem formularz żeby wycenić moje żeliwo gospodarcze i nie spodziewałem się cudów. Jednak faktycznie po chwili otrzymałem już wstępną wycenę, a nieco później - wykaz skupów złomu w Rzeszowie. Polecam serdecznie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Szukałam bez skutku złomowisk w okolicy, jednak dopiero za pomocą WasteMaster dowiedziałam się o mobilnych skupach złomu w w Rzeszowie. Bezzwłocznie zamówiłam usługę przewozu do tej placówki. Jestem wdzięczna za tak szybką reakcję!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon