Skup złomu w Sosnowcu

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Cennik przyjęty w skupach złomu stalowego w Sosnowcu

Właściciele firm remontowych czy budowlanych, a także tych zajmujących się profesjonalną rozbiórką elementów stalowych, często poszukują informacji na temat tego, jak kształtują się ceny skupu złomu w Sosnowcu w przeciągu miesiąca lub danego kwartału. Wiedza ta jest bardzo potrzebna, ponieważ dzięki niej można korzystnie sprzedać złom stalowy, zyskując na tej transakcji sporą ilość gotówki. Sposobem na szybkie poznanie wartości, jakie zawiera cennik skupu złomu w Sosnowcu jest skorzystanie z naszego. Jest on przeznaczony do bezpłatnej wyceny odpadów złomowych na terenie całej Polski.
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 0,76 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 0,80 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 0,83 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 0,86 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 0,93 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 0,95 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 0,95 zł netto
Żeliwo 0,96 zł netto
Warunki współpracy

Sprzedaż złomu jest niezwykle intratnym przedsięwzięciem – jeśli zarządzasz sporym zakładem pracy, to z pewnością wiesz, jak cenne są materiały stalowe. Ich spieniężenie może skutecznie zasilić Twoje fundusze inwestycyjne. Jednocześnie, korzystając z usług skupu złomu stalowego w Sosnowcu postępujesz w sposób ekologiczny, a metal, który jest wartościowym surowcem, nie marnuje się.

Aby znaleźć najkorzystniejsze złomowiska w Sosnowcu, warto wejść we współpracę z WasteMaster. Zajmujemy się wycenianiem pozostałości naszych klientów i wynajdywaniem najbardziej opłacalnych skupów, w których spieniężą oni swój złom. W jaki sposób możesz otrzymać nasze wsparcie?

Zgłoś się do nas za pośrednictwem rozmowy telefonicznej z naszym konsultantem, formularza do wyceny odpadu lub też aplikacji od WasteMaster. Za pośrednictwem tych kanałów informacyjnych, zdradź nam, ile złomu masz, jakiej jest klasy, czy jest wsadowy, czy niewsadowy oraz w jakiej postaci go posiadasz. Jeżeli interesuje Cię usługa skupu złomu z dojazdem do klienta w Sosnowcu – podaj również lokalizację, z której chcesz zorganizować wywózkę pozostałości.

Po tym, jak już otrzymamy od Ciebie najważniejsze informacje, wprowadzimy je do naszej bazy klientów i zaczniemy obserwować zachowanie lokalnego rynku. Na podstawie zgłoszeń zleceniobiorców, wytypujemy najbardziej optymalne opcje i zaczniemy negocjacje najlepszych stawek w Twoim imieniu. Zwieńczeniem całego procesu, będzie przekazanie na wcześniej podanego maila, wyników naszych działań.

Z podanej propozycji skupu złomu możesz skorzystać bądź nie – nie zobowiązujemy Cię do sprzedaży odpadów z metali w konkretnym miejscu. Jednak jeśli nie będziesz usatysfakcjonowany naszymi działaniami – nie wahaj się zlecić nam ponownego researchu – na pewno znajdziemy dla Ciebie coś odpowiedniego!

Złom możemy podzielić na kilka podkategorii. Podstawowym podziałem złomu, jest ten ze względu na skład chemiczny, a co za tym idzie także właściwości:

 • złom stalowy – tj. złom żelazny, zawierający w swoim składzie głównie żelazo, węgiel i niewielkie domieszki innych metali, do tej grupy zaliczamy stal oraz żeliwo,
 • złom kolorowy – tj. złom nieżelazny, który nie zawiera w swoim składzie żelaza, przykładowymi materiałami z tej kategorii są odpady miedziane, aluminiowe, mosiężne, z brązu, cynku, etc.

Oprócz tego możemy wyróżnić podział jakościowy na:

 • złom wsadowy (W) – tj. nadający się do niemalże natychmiastowego stopienia w hucie bądź stalowni, jest to złom dobrej jakości, który należy wstępnie oczyścić w skupie i zaraz potem nadaje się on do przekształcenia w surówkę, osiąga wyższe ceny w skupach złomu,
 • złom niewsadowy (N) – tj. wymagający obróbki przed sprzedażą do huty, czy stalowni, w siedzibie skupu należy go oczyścić i pozbawić elementów obniżających jakość, ze względu na to osiąga on niższe ceny na złomowiskach.

Kolejnym podziałem, bardzo ważnym podziałem złomu stalowego jest rozdział na klasy:

 • N10 – złom niewsadowy, cienki, do 4 mm grubości,
 • N7 – złom niewsadowy, poamortyzacyjny, od 6 do 10 mm grubości,
 • N2 – lekki złom niewsadowy, poamortyzacyjny, od 4 do 6 mm grubości,
 • W2 – gruby złom wsadowy, powyżej 4 mm, o masie zasypowej 0,75 Mg/m3,
 • W7 – gruby złom wsadowy, powyżej 6 mm, o masie zasypowej 0,9 Mg/m3,
 • W5 – gruby złom wsadowy, cięty, o grubości min. 6 mm, o masie zasypowej 1 Mg/m3,
 • ZZ8 – żeliwo wsadowe, o masie zasypowej 1,2 Mg/m3.

Klasy są dodatkowym wyznacznikiem jakości złomu dostarczanego do skupu. Im złom jest grubszy, im więcej cennych substancji posiada – ważne jest również, żeby nie był zanieczyszczony, czy zardzewiały – tym wyższe stawki osiągnie w skupie. Jednak zanim wybierzesz się do skupu złomu w Sosnowcu lub okolicach – pamiętaj, że minimum logistyczne (tj. waga, którą opłaca się złomowisku skupować lub odbierać) to zazwyczaj 0,5 Mg/ 500 kg. Poniżej podanej wartości, bardzo rzadko skupy odbierają materiały od firm. Wyjątek stanowią momenty, kiedy nasza placówka znajduje się na trasie pojazdu, który złom skupuje.

Prowadząc przedsiębiorstwo, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że polski system prawny wymaga od Ciebie spełnienia kilku kwestii formalnych. Przedsiębiorcy oraz rolnicy posiadający powyżej 75 ha gruntów (określeni w ustawie), są zobowiązani do prowadzenia m.in. regularnych sprawozdań w internetowym systemie BDO (Baza Danych Odpadowych). Brak posiadania konta w tym systemie to groźba naliczenia nawet 1 mln złotych kary!

W BDO składa się sprawozdania z wyprodukowanych pozostałości, ale jeśli korzystamy z usługi skupu złomu z odbiorem w Sosnowcu – musimy także wypełnić Kartę Przekazania Odpadu (KPO), która jest upoważnieniem do przewozu pozostałości przez firmę zewnętrzną. Dopełnieniem kwestii formalnych jest KEO (Karta Ewidencji Odpadowej), która potwierdza ilość wyprodukowanego odpadu i sposób jego utylizacji bądź sprzedaży.

Jak wygląda recykling złomu stalowego? Jest on niezwykle wydajny – dostarczony przez nas odpad jest oczyszczany, cięty i doprowadzany do stanu, w którym można go sprzedać dalej – do stalowni, czy huty. Tam materiały trafiają do pieców elektrycznych, gdzie są stapiane na surówkę. Po odpowiednim przygotowaniu materiał jest gotowy do uformowania z niego np. stalowych prętów. Zatem jest to bardzo ekologiczna metoda zagospodarowania odpadów złomu żelaznego.

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z kwestiami formalnymi – nie czekaj – zadzwoń do nas już teraz!

Cenniki skupu złomu w Sosnowcu są uzależnione od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim od tego, jaki materiał na złomowisko dostarczysz. Najwyższe ceny osiągają materiały wsadowe – ze względu na swoją grubość, a także jakość. Najlepiej sprzedawać złom żeliwny – o klasie ZZ8, złom stalowy wsadowy o klasie W7 oraz W5.

Wiele jednak zależy od czynników, na które nie mamy wpływu – a mowa tutaj o wpływie gospodarki polskiej oraz zagranicznej. Najwięcej jednak może zmienić dynamiczna sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali, od której jesteśmy bezpośrednio zależni. Dodatkowo wysokość cen skupu złomu w Sosnowcu i okolicach jest zależna od usług dodatkowych – jeśli wywozimy odpady za pośrednictwem firmy zewnętrznej, musimy pamiętać o tym, że większa odległość od placówki skupującej zazwyczaj równa się wyższemu rachunkowi za usługę.

W razie wątpliwości nie wahaj się skorzystać z pomocy oferowanej przez naszych konsultantów – wyjaśnią Ci każdą zawiłość związaną ze sprzedażą złomu. Co więcej, jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do obserwowania cennika skupu złomu w Sosnowcu, który wyświetla się u góry strony – aktualizujemy go codziennie!

Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Sosnowcu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Jaki złom opłaca się zbierać?
16-01-2023
Jaki złom opłaca się zbierać?

Niekiedy osoby prywatne, które chcą sobie nieco dorobić, zastanawiają się, jaki złom opłaca się zbierać. To zależy, czy mamy na myśli złom stalowy czy kolorowy. Pod względem cen...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?
10-01-2023
Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?

Aktualnie (podawany stan na styczeń 2023) za 1 kg złomu stalowego cienkiego otrzymamy w okolicach 1 zł. Znacznie lepiej w zestawieniu wypada złom stalowy gruby – tutaj ceny zacz...

Więcej -->
Ile kosztuje tona złomu?
13-12-2022
Ile kosztuje tona złomu?

Obecnie za 1 tonę złomu grubego otrzymamy od 1100 zł w górę (stan na styczeń 2023). Nieco gorzej opłacany jest złom cienki oraz blachy, których ceny za 1 tonę zaczynają się od 1...

Więcej -->
Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia robotników na złomowisku, w rogu kadru z lewej znajduje się ciężarówka załadowana odpadami. Jest to ilustracja do tekstu o tytule: "Jak wygląda transport złomu?".
26-10-2023
Jak wygląda transport złomu?

Jeśli prowadzisz złomowisko lub masz do czynienia ze złomem stalowym, czy metalami kolorowymi – ten tekst może Cię zainteresować! Jak przewozić złom, aby był to jak najbardziej ...

Więcej -->
Sprzedaż i skup złomu online
01-05-2023
Sprzedaż i skup złomu online

W dzisiejszych czasach większość usług oraz czynności można załatwić przez Internet. Dla niektórych niemal codziennością stały się zakupy czy załatwianie niektórych wniosków urz...

Więcej -->
Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?
15-01-2023
Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?

Zazwyczaj słowo „złom” nie kojarzy nam się z niczym konkretnym. Tymczasem okazuje się, że posiada on swoje konkretne rodzaje oraz klasy, z którymi możemy spotkać się w skupach. ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master