Sosnowiec - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Sosnowcu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Cennik przyjęty w skupach złomu stalowego w Sosnowcu

Właściciele firm remontowych czy budowlanych, a także tych zajmujących się profesjonalną rozbiórką elementów stalowych, często poszukują informacji na temat tego, jak kształtują się ceny skupu złomu w Sosnowcu w przeciągu miesiąca lub danego kwartału. Wiedza ta jest bardzo potrzebna, ponieważ dzięki niej można korzystnie sprzedać złom stalowy, zyskując na tej transakcji sporą ilość gotówki. Sposobem na szybkie poznanie wartości, jakie zawiera cennik skupu złomu w Sosnowcu jest skorzystanie z naszego. Jest on przeznaczony do bezpłatnej wyceny odpadów złomowych na terenie całej Polski.
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 1,07 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 1,17 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 1,21 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 1,21 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 1,26 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 1,30 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 1,32 zł netto
Żeliwo 1,42 zł netto
Warunki współpracy

Jaką dokumentację wymagają przepisy prawa, jeśli chodzi o odbiór odpadów złomu stalowego w Sosnowcu?

Zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty prawne otrzymują potwierdzenie wykonania transakcji przekazania odpadu do skupu złomu w Sosnowcu. Istotne jest to, że firmy muszą dodatkowo wystawić KPO, czyli Kartę Przekazania Odpadu w rejestrze BDO. Pamiętaj o tym, że przepisy prawa wymagają, aby KPO było wystawione osobno dla każdego przyjmowanego kodu odpadu. Osoby fizyczne potrzebują natomiast wyłącznie dokument tożsamości i otrzymują od przyjmującego Formularz Przyjęcia Odpadu, czyli w skrócie FPO. Dokument ten uwzględnia takie informacje jak: imię i nazwisko osoby przekazującej odpad, dane adresowe, a także numer dokumentu tożsamości.

Jakie najczęściej odpady przekazuje się do skupu złomu stalowego w Sosnowcu?

Do skupu złomu stalowego w Sosnowcu przekazuje się różne rodzaje odpadów, a najczęściej fragmenty konstrukcji stalowych. Co więcej, uwzględnia się tutaj również blachy, puszki aluminiowe, instalacje grzewcze, garnki, przewody, a także zużyte części samochodowe.

Jak prezentują się ceny złomu stalowego?

Najwyższą cenę uzyskasz, gdy zdecydujesz się oddać odpady należące do złomu wsadowego. W tym przypadku możesz uzyskać wartość na poziomie 1 zł za kg i wyższą. Blachy i pręty do cięcia są odrobinę tańszym rozwiązaniem. Możesz tutaj uzyskać cenę na poziomie 0,80 zł za kg. Z koleinajmniej wartościowe są odpady przyporządkowane do grupy wióry stalowe.

Jak przedstawia się cena złomu w Sosnowcu?

Cena złomu zależy od tego, jaki dokładnie typ odpadu jest oddawany do skupu. W sytuacji, gdy nie masz pewności, jeśli chodzi o to, jaki złom posiadasz, zawsze możesz skontaktować się z naszym pracownikiem, który z pewnością pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Najdroższy z tej kategorii jest tak zwany złom stalowy wsadowy. W tym przypadku możesz uzyskać kwotę na poziomie 1 zł za kg odpadu. Natomiast znacznie niższe ceny dotyczą elementów takich jak pręty i blachy do cięcia. Tutaj kwoty zaczynają się od poziomu 0,80 zł za kg. Najtańszym rozwiązaniem są wióry stalowe. Warto zauważyć, że przedstawione przez nas ceny obowiązywały za okres styczeń 2022 rok.

Jak wygląda proces związany z zamawianiem usługi odbioru złomu w Sosnowcu za pośrednictwem narzędzia WasteMaster?

Ze względu na to, że złom stalowy w Sosnowcu dzieli się na wiele grup, oferujemy dwie możliwe drogi związane z zamawianiem usługi. Jedną z możliwości jest kontakt telefoniczny z naszym konsultantem. Sposób ten polecany jest w szczególności osobom, które nie są pewne, jakim dokładnie typem odpadu dysponują. Opiekun Klienta udzieli pomocy w wielu ważnych kwestiach. Pomoże on w identyfikacji złomu, a także opublikuje ogłoszenie. Poprowadzi Cię również przez kolejne kroki. Pozwalamy też drugą metodę, która polega na wykorzystaniu strony internetowej, na której się obecnie znajdujemy, czyli mamodpad lub aplikacji WasteMaster. Wówczas trzeba założyć konto i umieścić ogłoszenie dotyczące odpadu. Z kolei wspomniana wyżej witryna internetowa umożliwi sprawne umieszczenie ogłoszenia w aplikacji, dzięki temu zminimalizuje poświęcony czas. W odpowiedzi na to działanie przedstawiciel naszej firmy wyszuka najlepszych ofert, które spełnią Twoje potrzeby. Warto zauważyć, że usługa ta jest nieodpłatna.

Jakie elementy mają wpływ na cenę złomu stalowego w Sosnowcu?

Cena złomu stalowego w Sosnowcu zależy od różnych kwestii, gdyż bez wątpienia jest to złożony temat. Po pierwsze wartości różnią się w zależności od lokalizacji. W dużych miastach są one dużo wyższe niż w małych miejscowościach. Duże znaczenie ma również ilość odpadu. Z pewnością wyższą stawkę wynegocjujesz, gdy masz dużą ilość odpadu. Indywidualną cenę wynegocjujesz już przy ilości kilkaset kilogramów odpadu. Wysokości ceny jest różna w zależności od wielkości firmy skupującej odpady. Większe przedsiębiorstwa mogą zapewnić wyższą stawkę, gdyż przewożą złom bezpośrednio do huty. Natomiast mniejsze firmy są tylko ogniwem pośrednim, dlatego mogą naliczyć duże marże. Jest jednak druga strona tego medalu. Małe organizacje chętniej przyjmą niewielkie ilości odpadu.

Jak różnicuje się odpady złomu stalowego w Sosnowcu?

Odpady złomu stalowego w Sosnowcu dzieli się ze względu na miejsce powstawania. Ta klasyfikacja pozwala wyróżnić następujące rodzaje odpadów złomu stalowego: • odpady produkcyjne – odpady powstające przez wytwarzanie stali, a także na skutek przeróbki mechanicznej bądź plastycznej, • odpady poamortyzacyjne - są to obiekty, które uległy zużyciu, zniszczeniu lub uszkodzeniu oraz urządzenia, maszyny, konstrukcje i wyroby podlegające likwidacji bądź wymianie. Wykorzystuje się również inny podział złomu stalowego. Co więcej, jest on znacznie częściej używany w praktyce. Pozwala on wydzielić złom stalowy: • wsadowy – czyli złom przygotowany natychmiastowego użycia podczas procesu stalowniczego. Ma on konkretne rozmiary i masę, a także nie może przekroczyć dopuszczanego poziomu zanieczyszczenia. Ważnym elementem jest też konkretny skład chemiczny. Dzięki temu można użyć odpadu jako wsad w wytapianiu stali. Złom stalowy ma klasy od W1 do W17. Jest też słom strzępiony. • niewsadowy – czyli złom, którego nie da się bezpośrednio wykorzystać w procesie stalowniczym. W tym przypadku ważne jest to, że przed zastosowaniem złom poddaje się przerobowi ręcznemu bądź mechanicznemu. Dzięki temu odpad zyskuje odpowiedni wymiar, ciężar, a także zostaje skutecznie oczyszczony z zanieczyszczeń. W rezultacie może spełnić przyjęte normy. Istotne jest też to, że w tym przypadku również wyróżnia się klasy, a mianowicie od N1 do N7, a także klasę N10, czyli niesort.

Pod jakimi kodami ukrywają się odpady złomu stalowego w Sosnowcu w systemie BDO?

Kod złomu stalowego w systemie BDO zależy od tego, w jaki sposób powstał odpad. Znajduje się one między innymi w grupie 02, która dotyczy odpadów z rolnictwa, sadownictwa, upraw hydroponicznych, rybołówstwa, leśnictwa, łowiectwa i przetwórstwa żywności. Jest to dokładnie kod 02 01 10, czyli odpady metalowe. Inną grupą, w której występuje złom stalowy, jest 12, czyli odpady z kształtowania oraz fizycznej i mechanicznej obróbki powierzchni metali, a także tworzyw sztucznych. Wymienia się w tej grupie kod 12 01 01, a więc odpady pochodzące z toczenia i piłowania żelaza i jego stopów i kod 12 01 02, cząstki i piłki żelaza oraz jego stopów. Następny kod dotyczący stopu stalowego to 15 01 04, opakowania z metali. Wyróżnia się jeszcze kod 16 01 04, czyli zużyte i nienadające się do użytkowania pojazdy i kod 16 01 17, a więc metale żelazne. Kolejna grupa to 17. Opisuje ona odpady z budów, remontów i demontażu obiektów budowlanych. W kategorii tej jest kod 17 04 05, czyli żelazo i stal, a także kod 17 04 07, mieszaniny metali. Wskazać należy również kody: 19 10 01 (odpady żelaza i stali), 19 12 02 (metale żelazne). W grupie 20, czyli odpady komunalne, złom stalowy znajduje się pod kodem 20 01 40, czyli metale.

Czy regulamin wymaga przyjęcia oferty od WasteMaster?

Nie wymagamy przyjmowania oferty od aplikacji WasteMaster. Opublikowanie ogłoszenia w naszym systemie do niczego nie zobowiązuje. Ostateczna decyzja w tym zakresie należy do Ciebie. Dlatego, dzięki naszemu rozwiązaniu możesz zweryfikować ofertę rynku całkowicie za darmo.

Jakie kategorie złomu stalowego odbierane są w ramach usługi skupu złomu w Sosnowcu?

Do skupu złomu przeznacza się zarówno złom stalowy wsadowy, jak i niewsadowy. Specjalistyczne firmy odbierają przede wszystkim blachy, pręty do cięcia, złom gruby wsadowy, złom do cięcia i złom z wiór stalowych. Klasy odbieranego złomu niewsadowego to: N10, N2, N4, N7, N6 i N5. Natomiast klasy odbieranego złomu wsadowego są następujące: W2, W5, W7, W8 i W13. W ramach usługi można zlecić również odbiór złomu stalowego typu żeliwnego. W przypadku, gdy na zaprezentowanej przez nas liście brakuje Twojego odpadu lub, gdy nie masz przekonania, do jakiej kategorii przyporządkować posiadany przez Ciebie odpad, to zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Opiekun Klienta z pewnością udzieli Ci potrzebnego wsparcia w rozwiązaniu tego problemu.

W jakich przypadkach wzrasta cena złomu stalowego w Sosnowcu?

Cena złomu stalowego w Sosnowcu reaguje na wiele czynników. Ważne znaczenie ma sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali. Co więcej, Istotny jest też silny kurs złotego, a także rosnące zapotrzebowanie na surowce wtórne. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, że wartość złomu stalowego może zmienić się kilka razy na dzień. Mogą na nią również wpływać zdarzenia losowe.

Co należy zrobić, aby skutecznie przygotować odpady do odbioru złomu stalowego w Sosnowcu?

Bardzo przydatnym działaniem będzie zapoznanie się w pierwszej kolejności z podziałem odpadu. Proces ten uprości przeprowadzenie skutecznej segregacji odpadów. Ponadto, łatwiejszy będzie również załadunek i późniejsze ważenie złomu. Odpady powinny być również magazynowane w jednym miejscu. Zadbaj również o maksymalne oczyszczenie odpadów z zanieczyszczeń. W rezultacie mała część zostanie odliczona podczas ważenia.

Czy opublikowanie ogłoszenia dotyczącego odpadów złomu stalowego w aplikacji WasteMaster wiąże się z ponoszeniem jakichkolwiek opłat?

Dodanie zapytania w naszej aplikacji jest darmowe. Co więcej, nie poniesiesz również żadnego kosztu za pomoc Opiekuna Klienta. Dlatego warto skorzystać z naszego rozwiązania. Dzięki temu nic nie tracisz, a wiele możesz zyskać.

Jakie atuty ma sprzedaż złomu stalowego w Sosnowcu?

Dużą zaletą jest pozytywne rozwiązanie z punktu widzenia środowiska przyrodniczego. Recykling odpadów przyczynia się do tego, że daje się drugie życie rzeczom, które teoretycznie powinny już trafić na wysypisko śmieci. Ważne miejsce, jeśli chodzi o tworzywa, które warto przekazywać do recyklingu, zajmują metale. Co więcej, złom stalowy ma doskonałe właściwości oraz wyróżnia się łatwością poddawania procesowi recyklingu. Zatem jest on z przyjemnością przyjmowany przez różnego rodzaju skupy. Recykling tych odpadów odbywa się przez ponowne przetopienie w piecach hutniczych. Dzięki temu elementy zyskują pożądane formy i wyróżniają się doskonałymi właściwościami. Dlatego ceny złomu stalowego od dłuższego okresu utrzymują się na wysokim poziomie. Są to najważniejsze atuty przemawiające na korzyść sprzedaży złomu stalowego.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Mamy w fabryce dużo stali nierdzewnej, zarówno w kawałkach, jak i w wiórach. Wiedziałem, że musimy się tego pozbyć. Sprawdziłem kilka firm i wybrałem najlepszą ofertę. To było dla nas opłacalne!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Podzielenie wszystkiego na kategorie odpadów było doskonałym rozwiązaniem. To umożliwia sprawną obsługę zarówno kupującym, jak i sprzedającym.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Działamy jako skup złomu żeliwnego od niedawna i chcieliśmy się wybić wśród konkurencji. Zamieściliśmy ogłoszenie w WasteMaster i od razu zauważyliśmy wzrost zainteresowania usługami.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Kupilem dużo nowego sprzętu do domu i dla rodzicow. Monterzy nie zabrali ze sobą nic, a wiec nagromadzilo się smieci. I to nie tylko makulatury. Apka pokazala gdzie mogę się tego pozbyć.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W urzędzie pocztowym od da [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat