Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Radzyminie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak najszybciej znajdziesz skup złomu w Radzyminie?

Skup złomu w Radzyminie najszybciej znajdziesz przy użyciu WasteMaster! Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy, rozmowę telefoniczną lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel danych o swoich odpadach i preferencjach co do skupu złomu stalowego w Radzyminie. Podaj widełki cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja transportu złomu etc. Nasi eksperci są niezwykle doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im zaufać! Aby oszczędzić Ci wysiłku żmudnych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta w Radzyminie warto zgłosić się do WasteMaster. Po podaniu informacji, nasi pracownicy prześlą Ci wycenę Twojego złomu i wrzucą Twoje zlecenie do aplikacji - po niedługim czasie prześlą Ci wyniki wyszukiwania, tj. wykaz skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz skorzystać z aplikacji samodzielnie - istnieje też taka opcja! Otwórz naszą stronę (na której również znajduje się numer do konsultanta oraz formularz wycenowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu wyszukiwarki - i dodaj ogłoszenie wraz ze zdjęciem. Twój indywidualny Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najkorzystniejsze oferty spośród, których możesz swobodnie wybierać. W każdym przypadku nasze usługi są darmowe i nie zobowiązują Cię do konkretnych decyzji. Naszym zadaniem jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród wielu skupów z odbiorem w Radzyminie!

Recykling złomu

Co się dzieje ze złomem, który trafia do skupu? Jest on sortowany, strzępiony, pozbawiony zostanie części niestalowych oraz płucze się go z pozostałości, a także bada się szczegółowo jego skład i potencjalne zastosowanie. Przywożone do skupu złomu w Radzyminie odpady są oddawane do stalowni lub hut, gdzie są przekształcane w najróżniejsze materiały. Cienkie blachy samochodowe, rury i belki do budowy mostów i innych konstrukcji, produkcja rur, a nawet pralek – i to można wyprodukować ze stali i stali nierdzewnej. Oddając materiały metalowe do skupu złomu w Radzyminie redukujesz, chociażby zużycie energii niezbędnej do wydobycia i przekształcenia danych metali. Zadbaj o planetę i zyskaj z WasteMaster! Zgłoś się do nas po bezpłatną wycenę i porady – wystarczy zadzwonić!

Sprzedaż złomu a kwestie formalne

Aby uniknąć kar finansowych, należy przestrzegać określonych wytycznych formalnych. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub posiadaczem gospodarstwa rolnego (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź aktualną ewidencję odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Kary za brak rejestrowania produkowanych odpadów potrafią być naprawdę duże - nawet do miliona złotych! Osoby prywatne nie muszą ewidencjonować odpadów w BDO, jednak są - jak wszyscy wytwórcy złomu - zobowiązani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność w razie inspekcji. Także osoby fizyczne powinny otrzymać od skupów złomu w Radzyminie Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to najczęściej przedsiębiorcy i wielkie firmy wytwarzają odpady metalowe - z tego powodu należy mieć w pamięci wszystkie formalności. Im większy podmiot, tym większa kara za niedopełnienie formalności!

Jak kształtuje się cennik skupu złomu w Radzyminie?

Cenniki skupu złomu w Radzyminie są wyjątkowo zróżnicowane - potrafią się różnić nie tylko w skali kraju, ale i samych województw! Jest to związane z kosztami utrzymania takich instytucji oraz wyglądem lokalnego rynku. Ponadto na wszystkie ceny złomu w Radzyminie wpływa Londyńska Giełda Metali - która w zależności od aktualnej koniunktury, podnosi lub obniża koszty sprzedaży. Zatem co jeszcze wpływa na kształt cen skupu złomu w Radzyminie? Masa odpadu, który przywozisz, jego typ oraz to, jaką ma zawartość lub poziom jego zanieczyszczenia. Także Twoja lokalizacja ma znaczenie - jeśli chcesz zorgaizować odbiór złomu, pamiętaj, że im dalej się znajdujesz od danej placówki - tym koszt usługi będzie rósł. Aby zobrazować odrobinę cennik skupu złomu w Radzyminie warto podać przykładowe ceny. Najdroższe jest żeliwo oraz wsadowa stal poprodukcyjna (N7) - 1400 zł/t netto. Najtańszym materiałem jest zaś złom klasy N10 (cienkie wióry stalowe, blaszki etc.) - 1100 zł/t netto. Jeśli zależy Ci na precyzyjnej wycenie - zgłoś się do WasteMaster - nasi eksperci wezmą pod uwagę wszelkie zmienne!

Kategorie złomu

Oprócz tego, że istnieją różne rodzaje złomu, dzielone ze względu na swoją zawartość, to możemy jeszcze dokonać rozdziału, który będzie brał pod uwagę łatwość przetwarzania. Zatem możemy wyróżnić złom wsadowy i niewsadowy. Złom wsadowy, to metale, które w zasadzie od razu nadają się do przeróbki w procesie stalowniczym, skup złomu w Radzyminie nie musi go w żaden sposób przetwarzać. Z kolei niewsadowy to ten, który musi zostać wstępnie przygotowany przed np. wysłaniem do huty. Złomem wsadowym są grube blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy lub wióry stalowe. Niewsadowy złom to np. cienkie blaszki poamortyzacyjne, cienkie wióry stalowe, niewielkie konstrukcje lub tory kolejowe. Aby bezproblemowo poruszać się po cennikach w skupach złomu stalowego w Radzyminie należy znać oznaczenia poszczególnych rodzajów odpadów metalowych. "W" oznacza złom wsadowy, "ZZ" żeliwny, a "N" niewsadowy. Ponadto do każdej litery dodaje się numer oznaczający klasę. Dodatkowa litera po numerze oznacza materiał poprodukcyjny - "N-1N" to niewsadowe blaszane odpady poprodukcyjne o grubości 6 mm.

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Radzyminie?

Jeśli w Twoim miejscu pracy zalega dużo odpadów metalowych – ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Przepisy w Polsce zakazują wyrzucania złomu w dowolne miejsca. Grzywny z tego tytułu mogą sięgać nawet do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. przy rzece czy w osiedlowym śmietniku, może spowodować realne zagrożenie zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia człowieka. Z tej przyczyny należy oddawać swoje odpady do skupu złomu w Radzyminie, który podejmie się recyklingu i zagospodarowania pozostałości. Złomem określamy tutaj wszelkie materiały metalurgiczne, które się zużyły i są przeznaczone do recyklingu. Wyróżniamy skupy złomu stalowego w Radzyminie oraz skupy metali kolorowych. Do pierwszego rodzaju należy wywozić materiały stalowe, czyli składające się w większej części z żelaza i do 2% węgla. Drugi rodzaj skupów zajmuje się surowcami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto podkreślić, że przekazywanie metali do skupu złomu w Radzyminie jest bardzo dobre zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej placówki. Za określone materiały o konkretnym składzie, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? A może interesuje Cię recykling złomu stalowego? Czytaj do końca, a wszystkiego się dowiesz!

Jakie materiały możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Radzyminie?

Zasadniczo możemy wyróżnić trzy rodzaje złomu. Może on być stalowy, kolorowy oraz żeliwny. W zależności od posiadanego surowca, do takiego skupu złomu w Radzyminie należy pojechać. Jeśli chodzi o skup złomu stalowego w Radzyminie, odbierze on materiały poprodukcyjne lub zwyczajnie zużyte, ale nadające się do przeróbki technicznej. Dlatego, zanim pojedziesz do konkretnej placówki, sprawdź, w jakim stanie są Twoje metale. Zazwyczaj są one dostarczane przez zakłady przemysłowe oraz serwisy samochodowe, czy firmy budowlane. Zatem skup złomu stalowego w Radzyminie weźmie od Ciebie następujące materiały: wszystkie blachy i konstrukcje stalowe, stalowe dachówki, puszki, profile stalowe, elementy maszyn, czy instalacji elektrycznych lub kolejowych, trakcyjnych. Są to jedynie wybrane elementy, które możesz zostawić w skupie. Najlepiej znać skład posiadanego odpadu – to niezwykle ułatwia sprawę! Warto jednak pamiętać, czego skup złomu w Radzyminie nie odbierze. A będą to substancje niebezpieczne, wybuchowe oraz zanieczyszczone wszelkimi smarami, cementem, tworzywami sztucznymi, gumą etc.

Zamów usługę skupu złomu z odbiorem w Radzyminie z WasteMaster!

Wystarczy zgłosić się do nas za pośrednictwem formularza ofertowego, rozmowy telefonicznej lub aplikacji! Pomoc w realizacji tego procesu również jest bezpłatny! Jednak w przypadku organizacji wywózki do skupu złomu w Radzyminie musisz być bardzo precyzyjny w opisie swojego odpadu. Wiele placówek określa tzw. minimum logistyczne - zazwyczaj minimalną ilością odbieraną jest 0,5 t (0,5 Mg). W niektórych przypadkach, jeśli posiadasz niewiele odpadów, ale Twoja lokalizacja znajduje się na trasie do skupu złomu stalowego w Radzyminie, mogą one zostać od Ciebie odebrane, jednak nie jest to zawsze pewne. Kolejną ważną sprawą jest zabezpieczenie odpadu - jeżeli będzie stwarzał on zagrożenie dla personelu wywożącego złom, może nie zostać odebrany. W przypadku cen w skupach złomu z dojazdem do klienta w Radzyminie warto mieć na uwadze segregację - może ona wpłynąć na obniżenie się kosztów. Warto również pamiętać o formalnościach. Jeśli masz gospodarstwo rolne powyżej 75 ha lub jesteś przedsiębiorcą - musisz uzupełnić i oddać dokument KPO kierowcy, który #*#wywozi Twoje|zajął się wywózką Twoich#*# śmieci. Stanowi on o legalności transportu do placówki skupującej. Osoby fizyczne muszą tylko okazać dowód tożsamości. W razie jakichkolwiek problemów np. z BDO - zadzoń do nas!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dobrze, że udało mi się znaleźć WasteMaster - w ten sposób nie muszę marnować czasu na szukanie najkorzystniejszego skupu złomu w Radzyminie - mogę im pozostawić to zadanie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Pan Rafał z infolinii WasteMaster szybko wyjaśnił mi, co muszę zrobić ze starymi szynami, a nawet znalazł dla mnie najbliższy złom w w Radzyminie. Wiedziałem gdzie co oddać i z kim realizować odbiór szyn. Usługa godna ponownego skorzystania!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Rzetelna usługa - dowiedziałam się wszystkiego! Od tego, po ile jest złom gruby w w Radzyminie, po wskazówki, z jakich skupów najlepiej korzystać. Satysfakcja osiągnięta!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Ta aplikacja naprawdę rozszerza możliwości wyboru - nie sądziłam, że w tak krótkim czasie uda mi się wszystko załatwić!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłam pewna w jaki sposób mam znaleźć skup złomu w Radzyminie, w którym otrzymam najdroższą stawkę za stalowe rusztowania. Pracownicy z WasteMaster niezwykle mi pomogli - nie sądziłam, że zajmą się moim przypadkiem tak szybko!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Obawiałem się, że będzie kłopot z realizacją odbioru starych części stalowych, jednak WasteMaster udało się zorganizować wywózkę do najbliższego skupu złomu - naprawdę z nimi zyskałem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Ciepło polecam - wysoka jakość usług, uprzejma obsługa, a co najważniejsze - są bardzo skuteczni!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon