Częstochowa - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Częstochowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ceny za złom stalowy w Częstochowie

Szybkie i efektywne pozbycie się złomu stalowego z przydomowej posesji bądź też placu budowy jest koniecznością. Odpad ten może być przekazany do recyklingu, ponieważ powstające z niego surowce wtórne mogą być wykorzystane w niejednej branży przemysłowej. Osoby, którym zależy na korzystnym sprzedaniu odpadów stalowych, muszą sprawdzić ceny skupu złomu w Częstochowie. Alternatywnym rozwiązaniem dla samodzielnego przeszukiwania wielu stron internetowych jest nasz formularz. Po wprowadzeniu do niego wymaganych danych, można w przeciągu kilku minut poznać cennik skupu złomu w Częstochowie, bez potrzeby tracenia swojego cennego czasu na samodzielne pozyskiwanie tej wiedzy.
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 1,14 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 1,24 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 1,28 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 1,28 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 1,33 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 1,37 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 1,39 zł netto
Żeliwo 1,49 zł netto
Warunki współpracy

Jakie kwestie mają istotne znaczenie, jeśli chodzi o cenę złomu stalowego w Częstochowie?

Cena złomu stalowego w Częstochowie jest inna w zależności od lokalizacji. W dużych miastach jest dużo wyższa w porównaniu z małymi miejscowościami. Inny czynnik wpływający na ceny skupu złomu w Częstochowie to ilość odpadu przeznaczona do odbioru. Wyższą stawkę można wynegocjować w przypadku dużych ilości odpadu. Co więcej, cenę można wynegocjować indywidualnie, gdy ilość kształtuje się na poziomie kilkaset kilogramów. Ważne znaczenie w tym aspekcie ma również wielkość punktu prowadzącego skup złomu. Większe firmy są w stanie zaproponować korzystniejsze ceny, ponieważ przekazują złom bezpośrednio do huty. Małe firmy z tego względu, że są ogniwem pośrednim, naliczają duże marże, ale mogą zainteresować się mniejszą ilością odpadu. Te wszystkie kwestie warto brać pod uwagę, planując skup złomu stalowego w Częstochowie oraz innych miejscach w Polsce.

Co należy zrobić, aby odpowiednio przygotować odpady do odbioru złomu stalowego w Częstochowie?

Bardzo przydatnym działaniem będzie zapoznanie się w pierwszej kolejności z podziałem odpadu. Proces ten ułatwi przeprowadzenie dokładnej segregacji odpadów. Co więcej, łatwiejszy będzie również załadunek i późniejsze ważenie złomu. Odpady powinny być również przechowywane w jednym miejscu. Zadbaj również o optymalne oczyszczenie odpadów z zanieczyszczeń, co może uatrakcyjnić Twój odpad dla danego skupu złomu w Częstochowie. W rezultacie niewielka część stawki zostanie odliczona w trakcie ważenia. Im czystszy i wyższej klasy złom, tym lepiej dla sprzedającego.

Kiedy wzrasta cena złomu salowego w Częstochowie?

Ceny złomu stalowego w Częstochowie łatwo reagują na wiele zmiennych. Przykładowo rynek polski reaguje w znacznym stopniu na Londyńską Giełdę Metali. Do innych zwiększających cenę złomu czynników można zaliczyć silny kurs złotówki, czy rosnący popyt na wtórne surowce. Warto zaznaczyć, że cena złomu potrafi zmieniać się kilkukrotnie w ciągu dnia i reagować na różne zdarzenia losowe. Dlatego warto się upewnić, że przeglądane ceny skupu złomu w Częstochowie są aktualne. Nasze cenniki zawsze są odświeżane na bieżąco, dlatego nie musisz martwić się, że dokonujesz szacunków po starych cenach.

Jakie informacje są ważne, jeśli chodzi o odpady przekazywane do skupu złomu w Częstochowie?

Odpady przekazywane do skupu złomu to odpady poprodukcyjne, a także elementy z grupy poamortyzacyjnej. Elementy te muszą nadawać się do procesu związanego z przerobem technicznym. Co więcej, tworzywa te muszą zawierać mniej niż 0,1 procent dodatków stopowych. Produkty te dostarczają przede wszystkim zakłady przemysłowe i budowlano-montażowe, a także gospodarstwa rolne i domowe. Nie można pomijać dwóch ostatnich, gdyż stanowią one duży udział, jeśli chodzi o produkcję tego typu odpadów. To wszystko z łatwością oddasz na skup złomu stalowego w Częstochowie. Jeżeli jednak dalej nie jesteś pewien, co do posiadanego przez siebie odpadu, warto wtedy poradzić się specjalisty. Służymy pomocą!

Jakie rodzaje złomu stalowego przyjmowane są w ramach usługi skupu złomu w Częstochowie?

Do skupu złomu oddaje się zarówno złom stalowy wsadowy, jak i niewsadowy. Specjalistyczne firmy odbierają przede wszystkim blachy, pręty do cięcia, złom gruby wsadowy, złom do cięcia i złom z wiór stalowych. Klasy odbieranego złomu niewsadowego to: N10, N2, N4, N7, N6 i N5. Z kolei klasy odbieranego złomu wsadowego są następujące: W2, W5, W7, W8 i W13. W ramach usługi można zlecić również odbiór złomu stalowego typu żeliwnego. W przypadku, gdy na przedstawionej przez nas liście brakuje Twojego odpadu lub, gdy nie masz pewności, do jakiej kategorii przypisać posiadany przez Ciebie odpad, to zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Opiekun Klienta z pewnością udzieli Ci niezbędnego wsparcia w rozwiązaniu tego problemu. Dzięki temu skup złomu w Częstochowie z pewnością będzie dla Ciebie łatwiejszy.

Jak dzielimy odpady złomu stalowego w Częstochowie?

Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy w Częstochowie możemy podzielić na: • odpady produkcyjne, czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania stali, przeróbki plastycznej oraz mechanicznej; • złom poamortyzacyjny; • zniszczone, zużyte lub uszkodzone różnego rodzaju obiekty, konstrukcje, maszyny i wyroby polegające likwidacji lub wymianie. W branży skupów złomu stalowego częściej stosuje się podział na odpady złomu stalowego: • wsadowego – możemy go zdefiniować jak złom przygotowany do natychmiastowego użycia w procesie stalowniczym, o określonych wymiarach i masie, dopuszczalnym zanieczyszczeniu, i określonym składzie chemicznym. Umożliwia to wykorzystanie odpadu jak wsadu w procesie wytapiania stali. Warto zaznaczyć, że wsadowy możemy podzielić na odpowiednie klasy (od W1 do W17 oraz złom strzępiony). • niewsadowy – jest to złom, który nie może zostać użyty bezpośrednio w procesie stalowniczym. Przed wykorzystaniem musi zostać poddany przerobowi mechanicznemu lub ręcznemu. Proces przerobu może polegać na nadaniu odpadowi odpowiednich wymiarów, masy, postaci, czy pozbyciu się zanieczyszczeń do granic odpowiednich norm. Złom tego typu dzielimy na klasy od N1 do N7 oraz na klasę N10 (niesort). Być może niektóre z tych informacji przydadzą Ci się podczas zamawiania usługi skupu złomu stalowego w Częstochowie.

Jakie są korzystne strony wynikające z oddawania odpadów do skupu złomu stalowego w Częstochowie?

W Polsce i na całym świecie istotnym elementem dyskusji jest segregacja odpadów. Co więcej, ważnym czynnikiem jest tutaj recykling odpadów, ponieważ pozwala on dać przedmiotom drugie życie, choć w ogólnej opinii powinny one trafić do śmieci. Dzięki temu działanie ma to pozytywny wpływ w kontekście ochrony środowiska przyrodniczego. Wpływa na oszczędność energii i zasobów naturalnych. Złom stalowy cieszy się ogromną popularnością wśród punktów skupu złomu ze względu na dobre właściwości i łatwość poddawania się recyklingowi. Do przeprowadzenia recyklingu potrzebne jest przetopienie przedmiotów w piecach hutniczych i nadanie im pożądanej formy. W rezultacie można uzyskać nowy produkt o doskonałych cechach. Dlatego stawki za odbiór złomu stalowego przez długi czas osiągają wysokie pułapy. Uwzględniając te atuty, z pewnością warto sprzedawać złom stalowy do skupu. Dzięki nam szybko i komfortowo znajdziesz skup złomu z odbiorem w Częstochowie, który spełni Twoje oczekiwania. Jedyne co musisz zrobić, to powiedzieć nam, co posiadasz oraz krótko opisać swój odpad.

Jak wygląda cena złomu w Częstochowie?

Elementem, który ma decydujące znaczenie, jeśli chodzi o ustalenie stawki, jest to, jakim rodzajem odpadu dokładnie dysponujemy. Przy wątpliwościach związanym z przypisaniem posiadanego złomu do konkretnej kategorii zawsze można nawiązać kontakt z naszą firmą. Doświadczona kadra udzieli wsparcia w rozwiązaniu problemu. Najkorzystniejsza stawa występuje w przypadku złomu należącego do grupy wsadowej. W takiej sytuacji cena kształtuje się na poziomie około 1 zł za kg odpadu. Za blachy i pręty do cięcia uzyskasz mniejsze stawki, a mianowicie 0,80 zł za kg i więcej. Wióry stalowe są najmniej wartościowym rodzajem odpadu. Ceny, które przedstawiliśmy, obowiązywały w okresie styczeń 2022 roku. Jeżeli chcesz poznać aktualny cennik skupu złomu w Częstochowie, zajrzyj na górę strony. Znajduje się tam tabelka ze stawkami za poszczególne rodzaje złomu. Jest ona regularnie aktualizowana na podstawie sytuacji rynkowej oraz popytu hut na tego typu odpady. W ten sposób zawsze masz pewność, czego się spodziewać, zamawiając skup złomu w Częstochowie.

Jak wygląda poziom ceny złomu stalowego?

Najlepszą stawkę można otrzymać za złom stalowy znajdujący się w grupie złomu wsadowego. W tym przypadku możesz otrzymać ceny od 1 zł za kg. Natomiast mniej wartościowe są elementy takie jak blachy i pręty do cięcia. Ceny wynoszą 0,80 zł za kg i więcej. Niewielką wartością charakteryzują się odpady zaliczane do kategorii wióry stalowe.

Czy wymagane jest przyjmowanie propozycji od WasteMaster?

Zgodnie z naszym regulaminem nie ma obowiązku akceptowania oferty dostępnej w naszym systemie. Gdy złożysz zapytanie w aplikacji WasteMaster, nie ucierpi na tym Twój budżet, a wręcz przeciwnie możesz otrzymać bardzo wiele. Dlatego warto skorzystać z oferowanego przez nas rozwiązania. Dzięki temu zupełnie bezpłatnie możesz otrzymać indywidualny cennik skupu złomu w Częstochowie.

Jak sklasyfikowane są odpady złomu stalowego w Częstochowie w rejestrze BDO?

Sklasyfikowanie odpadów złomowych w katalogu jest zależne od tego, w jaki sposób dany odpad powstał. W grupie 02 (odpady z rolnictwa, sadownictwa, upraw hydroponicznych, rybołówstwa, leśnictwa, łowiectwa oraz przetwórstwa żywności) znajduje się kod 02 01 10 - odpady metalowe. W grupie 12 (odpady z kształtowania oraz fizycznej i mechanicznej obróbki powierzchni metali i tworzyw sztucznych) możemy wyróżnić kody 12 01 01 (odpady z toczenia i piłowania żelaza oraz jego stopów) oraz 12 01 02 (cząstki i pyły żelaza oraz jego stopów). Kod 15 01 04 dotyczy opakowań z metali. Z odpadów nieujęte w innych grupach (grupa 16) możemy przypisać kody: 16 01 04*- zużyte lub nienadające się do użytkowania pojazdy, 16 01 17 - metale żelazne. W grupie 17, czyli odpadach z budów, remontów i demontażu obiektów budowlanych do odpadów złomu stalowego zaliczamy kody 17 04 05- żelazo i stal oraz 17 04 07 - mieszaniny metali. Z grupy 19 możemy wyróżnić kody 19 10 01 (odpady żelaza i stali) oraz kod 19 12 02 (metale żelazne). Pozostaje grupa odpadów komunalnych (grupa 20), w której znajduje się kod 20 01 40, czyli metale.

Czy trzeba ponieść jakiś koszt za dodanie odpadu złomu stalowego w systemie WasteMaster?

Działanie polegające na dodaniu ogłoszenia dotyczącego odpadu złomu stalowego nie wymaga ponoszenia żadnych kosztów. Co więcej, nie wymaga się również płacenia za pomoc Opiekuna Klienta. Dlatego warto dodać ofertę i dzięki temu zapoznać się z najkorzystniejszymi propozycjami. Dzięki temu można oszczędzić cenny czas, a może nawet znaleźć odpowiednią firmę do odbioru naszych odpadów.

Jak wygląda usługa odbioru złomu w Częstochowie?

Gdy zaakceptujesz wykonawcę usługi, w odpowiedzi na to działanie otrzymasz wiadomość na maila, która będzie stanowiła potwierdzenie złożenia zlecenia na skup złomu w Częstochowie. Przedsiębiorstwo, które będzie odpowiedzialne za zlecenie, również otrzyma wszystkie potrzebne dane. Później pomoże Ci Opiekun Klienta. Przedstawiciel naszej firmy ustali termin odbioru, a także określi, jaki rodzaj pojazdu będzie przeznaczony do transportu. Pamiętaj o tym, aby odpad złomu stalowego był właściwie posegregowany. W procesie przewozu wykorzystuje się różne samochody. Mogą to być pojazdy ciężarowe, kontenery lub busy. Wszystko uzależnione jest od ilości odpadu. Po przewiezieniu odpadów do siedziby organizacji przeprowadza się proces ważenia. Dzięki tym informacjom skup złomu z dojazdem do klienta w Częstochowie z pewnością pójdzie sprawnie.

Co trzeba zrobić, aby zamówić usługę odbioru złomu w Częstochowie za pośrednictwem aplikacji WasteMaster?

Co trzeba zrobić, aby zamówić usługę odbioru złomu za pośrednictwem narzędzia WasteMaster? W przypadku odpadów określanych jako złom stalowy w Częstochowie wydziela się bardzo dużo kategorii skupowych. Dlatego proponujemy użytkownikom dwie drogi prowadzące do zamówienia usługi odbioru odpadów. Jedną z możliwości jest kontakt telefoniczny z naszym konsultantem. Polecamy to rozwiązanie także wtedy, gdy nie jesteśmy do końca przekonani, jakim dokładnie rodzajem odpadów dysponujemy. Opiekun Klienta udzieli potrzebnego wsparcia w zakresie identyfikacji złomu, a następnie umieści w aplikacji stosowne zapytanie. Osoby, które preferują inne rozwiązanie, mogą wykorzystać stronę internetową, na której się obecnie znajdujemy, czyli mamodpad.pl lub sięgnąć bezpośrednio do aplikacji. W tym przypadku wystarczy założyć konto i umieścić konkretne zapytanie. Z kolei wspomniana strona internetowa pozwoli na szybkie opublikowanie ogłoszenia dotyczącego skupu złomu stalowego w Częstochowie, a tym samym oszczędzenie cennego czasu. Przydzielony do zamówienia Opiekun Klienta nieodpłatnie wyszuka najkorzystniejsze oferty dotyczące odpadu.

Kiedy usługa skupu złomu z dojazdem do klienta w Częstochowie jest dostępna?

Jeżeli interesuje Cię skup złomu w Częstochowie, musisz wiedzieć, że opcja z dojazdem do klienta nie jest dostępna dla każdego. Tego rodzaju rozwiązanie jest przeznaczone dla osób, które spełniają określone minimum odbioru. W przypadku złomu stalowego wynosi ono ok. 1 Mg (1 tony). W innych przypadkach odbiór jest nieopłacalny, ponieważ transport wyniesie więcej niż wartość samego odpadu. W przypadku posiadania niewielkich ilości złomu, takich jak kilka czy kilkanaście kilogramów, rekomendujemy samodzielne udanie się na wybrany skup złomu w Częstochowie.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie sądziłam, że pozbędę się w tak niewielkim czasie ponad tony wiór stalowych. Z pomocą WasteMaster wiem wszystko: ile kosztuje kg złomu stalowego w w Częstochowie, gdzie opłaca się złom zostawiać, a gdzie przepłacę. Korzystałam także z aplikacji, którą również bardzo polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna usługa - naprawdę polecam spróbować. Przede wszystkim tym, którzy są "zieloni" jeśli chodzi o rynek odpadowy.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najbliższy skup złomu w w Częstochowie, jest teraz moim bliskim współpracownikiem i to zasługa WasteMaster! Naprawdę ułatwiają budowanie kontaktów w gałęzi handlu odpadami!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bezpłatna wycena i znalezienie najbliższego składowiska złomu w w Częstochowie? Nie dowierzałam, dopóki nie spróbowałam, teraz polecam każdemu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wielkie ułatwienie i oszczędność czasu. Polecam wypróbować WasteMaster wszystkim z własnym biznesem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster znalazłam szybko i sprawnie najbliższy skup złomu w Częstochowie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam ile kosztuje złom w w Częstochowie, dlatego wolałam zrobić research na własną rękę. Jednak okazało się, że wystarczyło skontaktować się z WasteMaster. Są wyjątkowo rzetelni!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon