Częstochowa - utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Częstochowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Na czym polega proces zgłaszania zapotrzebowania na usługi odbioru odpadów medycznych w mieście Częstochowa poprzez narzędzie WasteMaster?

Proces odbioru odpadów medycznych w Częstochowie w aplikacji WasteMaster jest optymalnie ułatwiony, aby jak najbardziej uprościć zamawianie odbioru odpadów medycznych w Częstochowie. Można skorzystać z dwóch alternatyw. Pierwsza polega na kontakcie z konsultantem, który pozyska informacje związane z wymaganiami dotyczącymi usługi. Później przekaże klientowi najkorzystniejsze oferty spełniające jego oczekiwania. Po dokonaniu wyboru konsultant złoży zamówienie w imieniu zainteresowanego. Druga możliwość uwzględnia wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej mamodpad, czyli na tej, na której obecnie się znajdujemy. Po podaniu najważniejszych informacji należy wcisnąć przycisk „Szukaj ofert”. Wykonanie tych czynności jest jednoznaczne z przedstawieniem ofert dotyczących konkretnego odpadu. Gdy dokonasz wyboru najlepszej dla Ciebie oferty, będziesz musiał lub musiała jeszcze podać dane na temat szczegółów zamówienia. Otrzymanie informacji na podany przez Ciebie adres e-mail jest jednoznaczne z przyjęciem zamówienia do realizacji.

Jak często zamawia się usługę i przekazuje odpady medyczne?

Częstotliwość uzależniona jest od tego, o którym kodzie odpadów medycznych w Częstochowie jest mowa. Dla przykładu odpady medyczne mające kod 18 01 02 można magazynować wstępnie tylko przez 72 godziny. Co więcej, temperatura magazynowania nie może być wyższa niż 10 stopni Celsjusza. Z kolei odpady o kodach 18 01 03, 18 01 06, 18 01 08, 18 01 10 i 18 01 82 przechowuje się w temperaturze do 18 stopni Celsjusza. Jednak w zależności od temperatury jest inny dopuszczalny czas związany z magazynowaniem. Gdy temperatura mieści się w granicy od 10 do 18 stopni Celsjusza, odpady przechowuje się nie więcej niż 72 godziny. Natomiast, gdy temperatura jest niższa niż 10 stopni Celsjusza, nie można magazynować odpadów dłużej niż 30 dni. Odpady, które nie należą do grupy niebezpieczne, również można wstępnie magazynować nie dłużej niż 30 dni. Dlatego optymalny czas magazynowania odpadów wynosi do 30 dni. Zatem odpad należy przekazywać przynajmniej raz na miesiąc.

Jaka dokumentacja jest potrzebna przy realizacji usługi związanej z odbiorem odpadów medycznych w Częstochowie?

Czynności związane z przekazywaniem odpadów medycznych znajdują się pod kontrolą systemu BDO. Dlatego każda firma zamawiająca odbiór odpadów medycznych w Częstochowie powinna mieć możliwość wydania Karty Przekazania Odpadu, czyli w skrócie KPO. Zgodnie z przepisami ustawy podlegają one rejestracji. Warto jednak przytoczyć dwie alternatywy. Podmiot wytwarzający mniej niż 5 ton odpadów medycznych (bądź poniżej 100 kg odpadów medycznych niebezpiecznych) może stosować ewidencję uproszczoną. Wtedy wystarczy w rejestrze BDO wystawić KPO. Nie jest wymagane wystawianie kart ewidencji odpadu. Jednak na koniec roku firma ma obowiązek przygotować roczne sprawozdanie z wyprodukowanych odpadów. Zatem ewidencja z pewnością będzie bardzo użyteczna. Z kolei, gdy organizacja wytwarza odpady medyczne powyżej limitów, wtedy odpady muszą być ewidencjonowane w rejestrze BDO. Mamy w naszym zespole specjalistów, dlatego w tym kłopocie możemy również pomóc.

Jakie zasady uwzględnia się przy przechowywaniu odpadów medycznych?

Kwestię dotyczącą magazynowania odpadów medycznych określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi. W przepisach prawa bardzo dokładnie opisano zasady dotyczące magazynowania odpadów medycznych. Co więcej, w dokumencie znajdziesz również informacje związane z tym, w jakich opakowaniach i kolorach należy trzymać odpady. Ważną część stanowi też treść opisująca to, w jaki sposób wnętrze ma być przygotowane do magazynowania. Istotne jest to, że dwa typy odpadów mają przypisany konkretny kolor, z kolei trzeci musi być inny niż dwa pozostałe Zgodnie z aktem odpadom zakaźnym przypisany jest kolor czerwony, z kolei niebezpiecznym żółty.

Jakie informacje powinny znaleźć się na etykiecie oznaczającej odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio oznakowane. Niespełnienie wytycznych w tym zakresie jest jednoznaczne z tym, że odpady medyczne nie zostaną odebrane. Dlatego worki i opakowania należy oznaczyć etykietą uwzględniającą następujące dane: • kod odpadów medycznych występujący na opakowaniu, • nazwę firmy odpowiedzialnej za wyprodukowanie odpadów medycznych i jej numer REGON, • numer księgi rejestrowej przedsiębiorstwa, które wyprodukowało odpad, w rejestrze podmiotów realizujących działalność leczniczą, • datę i godzinę otwarcia pojemnika oraz datę i godzinę zamknięcia. Firmy odbierające odpady medyczne w Częstochowie przyjmą jedynie właśnie w ten sposób oznakowane odpady.

Jaki rodzaj odpadów medycznych zostanie odebrany w ramach usługi?

Jako giełda odpadowa, naszym zadaniem jest znajdywanie rozwiązań dla każdego rodzaju odpadu. W odpadach medycznych przyjęliśmy najszerszy możliwy zakres tego zagadnienia, tak aby pomóc wszystkim zainteresowanym. W ramach naszej usługi możemy odebrać takie odpady jak: - narzędzia chirurgiczne i zabiegowe oraz ich resztki, - części ciała i organy oraz pojemniki na krew i konserwanty, chemikalia, w tym odczynniki chemiczne, zawierające substancje niebezpieczne, - leki, - odpady dentystyczne, - zużyte peloidy po zabiegach (związanych z działalnością leczniczą) - pozostałości z żywienia pacjentów oddziałów zakaźnych, a także odpady weterynaryjne w Częstochowie. Jeżeli Twój odpad nie znalazł się wśród wymienionych, zadzwoń do nas, na pewno znajdziemy rozwiązanie i dla Twojego odpadu.

Jakie kody odpadów medycznych w Częstochowie zawarte są w rejestrze BDO?

Katalog odpadów medycznych zawiera 18 grup odpadów. Zatem w praktyce występują następujące kody odpadów medycznych w Częstochowie: • 18 01 01 – narzędzia chirurgiczne, zabiegowe i ich resztki, • 18 01 02 – tkanki i opakowania na nie przeznaczone, • 18 01 03 – odpady, które zawierają żywe drobnoustroje, a także ich toksyny oraz formy przenoszące materiał genetyczny, • 18 01 04 – odpady zawierające drobnoustroje nieuwzględnione w poprzednim punkcie, • 18 01 06 – chemikalia uznawane za niebezpieczne, • 18 01 07 – chemikalia nieuwzględnione w poprzednim punkcie, • 18 01 08 – preparaty lecznicze cytotoksyczne oraz cytostatyczne, • 18 01 09 – leki niewymienione w poprzednim punkcie, • 18 01 10 – zużyte amalgamaty dentystyczne, • 18 01 80 – kąpiele biologiczne mające charakter zakaźny, • 18 01 81 – kąpiele biologiczne, które mają charakter niezakaźny, • 18 01 82 – odpady, które powstają po żywieniu pacjentów z oddziałów zakaźnych.

Jak możemy zdefiniować odpady medyczne?

Odpady medyczne określane są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku jako substancje i przedmioty, które powstają na skutek świadczenia usług zdrowotnych. Ponadto, odpady medyczne powstają w wyniku prowadzenia badań i doświadczeń naukowych z zakresu medycyny.

Ile czasu potrzeba na realizację usługi odbioru odpadów medycznych w mieście Częstochowa?

Najczęściej jest tak, że odbiór odpadów medycznych odbywa się w ramach z góry ustalonego abonamentu. W zawartym porozumieniu znajdują się wszelkie niezbędne dane. Umowa określa przede wszystkim jak często mają być wykonywane odbiory odpadów medycznych i w jakim terminie one następują. Natomiast czas oczekiwania na jednorazowy odbiór odpadów medycznych może być odmienny. Uwzględnia się tutaj pewne elementy, a mianowicie miejsce odbioru, ilość odpadu i dostępność specjalistycznych samochodów w konkretnym czasie. Wystarczy skontaktować się z nami, a my wówczas przyszykujemy ofertę łącznie z przypuszczalnym terminem odbioru odpadu.

Jak realizowana jest usługa odbioru odpadów medycznych w Częstochowie?

W pierwszej kolejności składasz zapytanie i wtedy Opiekun Klienta przygotuje dla Ciebie najkorzystniejsze oferty. Gdy podejmiesz decyzję o przyjęciu naszej oferty, pracownik naszej firmy tak pokieruje Twoimi krokami, że przyczyni się do finalizacji zlecenia. W odpowiedzi zyskasz informację dotyczącą czasu odbioru. Co więcej, możesz też liczyć na wsparcie w przypadku kłopotów z ewidencją BDO. Odbiór odpadów realizowany jest przez specjalistyczny pojazd o zamkniętej strukturze, który nie zawiera więcej niż jedną przyczepę lub naczepę. Ponadto, odbiór odpadów odbywa się przy udziale wykwalifikowanej załogi.

Ile kosztuje utylizacja odpadów medycznych w Częstochowie?

Ile kosztuje utylizacja odpadów medycznych w Częstochowie, zależy od wielu czynników. Duże znaczenie ma czy odbiór odbywa się jednorazowo, czy w ramach abonamentu, jaka jest lokalizacja odbioru, z jaką częstotliwością ma się odbiór odbywać. Ceny abonamentów zaczynają się już od 60 zł, jednak należy pamiętać, że w tej sytuacji przeważnie zawierają wyłącznie jeden odbiór odpadów w miesiącu. Koszy jednorazowego odbioru mogą zaczynać się od nawet 30 zł. Firma odbierająca odpady medyczne w Częstochowie najczęściej mają różne cenniki, dlatego polecamy skorzystać z naszej strony.

Ile wynosi odpłatność za odbiór odpadów medycznych w Częstochowie?

W tej sytuacji uwzględnia się różne czynniki. Najważniejszym elementem jest udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy odbiór odpadów medycznych w mieście Częstochowa będzie realizowany jednorazowo, czy systematycznie. Przy regularnych odbiorach podpisuje się umowę z abonamentem na kwotę, która może wynosić już od 60 zł miesięcznie. Inaczej jest przy jednorazowym odbiorze. Tutaj trudno od razu ustalić kwotę. Dlatego trzeba się z nami skontaktować i podać szczegóły, abyśmy mogli przeprowadzić skuteczną analizę rynku.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Mili konsultanci sprawnie zajęli się moim zleceniem - zużytymi kroplówkami etc. - i znaleźli dla mnie firmę zajmującą się odbiorem odpadów medycznych w Częstochowie. Jestem prawdziwie zadowolona!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam serdecznie! Odkąd udało mi się znaleźć WasteMaster w intenercie, tylko z nimi wywożę brudne kombinezony i maseczki po personelu mojego szpitala. Opłaca się szukać firm odbierających odpady medyczne w Częstochowie przez ich aplikację!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Gigantyczna oszczędność czasu! Naprawdę mogłam się skupić na zarządzaniu moim gabinetem kosmetycznym, a nie utylizacją odpadów! Warto było do nich zadzownić!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Jestem zaskoczony - znaleźli dla mnie wartościowe firmy utylizujące odpady medyczne w Częstochowie i to kompletnie za darmo! I w dodatku pomogli mi w oznaczaniu kodami moich śmieci!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Koleżanka poleciła mi skorzystanie z WasteMaster i nie spodziewałam się takiego efektu! Oszczędziłam bez płacenia mnóstwo czasu i znalazłam opłacalne oferty od firm odbierających odpady medyczne w Częstochowie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat