Częstochowa - odbiór i skup przepracowanego oleju | WasteMaster

Skup przepracowanego oleju w Częstochowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ogólne ceny za zużyty olej w Częstochowie

Precyzyjne dane na temat tego, jaka jest obecnie cena za litr oleju przepracowanego w Częstochowie, nie są możliwe do pozyskania, gdy nie przegląda się stron internetowych. Działanie to zajmuje bardzo wiele czasu i energii. Znacznie prościej jest ustalić, jaki cennik skupu oleju przepracowanego w Częstochowie obowiązuje w danym roku kalendarzowym, wykorzystując w tym celu nasz formularz online. Za pomocą tego narzędzia można w kilka chwil wycenić zużyty olej, uwzględniając rozmaite kryteria zawarte w oferowanym przez nas.
Ceny
Przepracowany olej silnikowy (ilości od 400 l do 1000 l) 0,60 zł netto
Przepracowany olej silnikowy (powyżej 1000 l) 0,80 zł netto
Zanieczyszczony olej przepracowany Do wyceny zł netto
Warunki współpracy

Ile kosztuje dodanie oferty na skup przepracowanego oleju w Częstochowie?

Oferty na skup przepracowanego oleju w naszej aplikacji można umieszczać zupełnie bezpłatnie. Nie pobieramy także opłat za obsługę zlecenia. Nasz opiekun przygotuje dla Ciebie oferty, które do niczego nie zobowiązują. Ostateczny wybór odbiorcy odpadu należy do Ciebie. Skup przepracowanego oleju w Częstochowie to nie jedyna usługa, jaką oferujemy. Pełen wachlarz możliwości co do zagospodarowania różnych odpadów możesz sprawdzić w naszej giełdzie WasteMaster.

Skup przepracowanego oleju cena w Częstochowie oraz jej wahania

Na cenę przepracowanego oleju silnikowego wpływa dużo czynników, jak na przykład ilość, jakość oleju, miejsce odbioru, bieżąca stawka w rafinerii dla skupu tego rodzaju odpadu w ilościach hurtowych. W związku z tym ceny mogą się wahać od nawet bezpłatnego odbioru w przypadku małych ilości do 0,30 zł za kg w sytuacji większych odbiorów. Dzięki wystawieniu oferty w giełdzie WasteMaster uzyskasz szybko oraz sprawnie Kompletny przegląd bieżących cen odbioru przepracowanego oleju w Częstochowie. Jednocześnie dzięki naszemu opiekunowi klienta będziesz mógł zaoszczędzić czas, gdyż to on wykona całą pracę związaną z ofertą.

W jakich kodach odpadu przeprowadzana jest utylizacja oleju silnikowego w Częstochowie?

W katalogu odpadów znajduje się grupa 13- "oleje odpadowe i odpady ciekłych paliw (z wyłączeniem olejów jadalnych oraz grupy 05, 12 i 19)". Możemy tam znaleźć podział odpadu na: 1) 13 01 - odpadowe oleje hydrauliczne 2) 13 02 - odpadowe oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe, 3) 13 03 - odpadowe oleje i ciecze stosowane jako elektroizolatory i nośniki ciepła 4) 13 04 - oleje zęzowe, 5) 13 05 - odpady z odwadniania olejów w separatorach, 6) 13 07 - odpady paliw ciekłych, 7) 13 08 - odpady olejowe nieujęte w innych podgrupach.

Jakie firmy w aplikacji WasteMaster realizują odbiór oleju przepracowanego w Częstochowie?

Firmy współpracujące z nami w kwestii odbioru oleju przepracowanego w mieście Częstochowa, posiadają specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifikowaną kadrę. Popularność naszej platformy sprawia, iż dużo firm świadczących właśnie usługę odbioru przepracowanego oleju, jest zainteresowanych współpracą. Specjalnie w celu przekazywania dla klientów tylko najlepszych dla nich ofert powołaliśmy opiekun a Klienta, który dodatkowo będzie służył radą jak i czuwał nad całą realizacją usługi.

Odbiór zużytego oleju samochodowego w Częstochowie od osób fizycznych. Czy jest możliwy?

Odbiór zużytego oleju samochodowego w Częstochowie od osób fizycznych nie jest możliwy przez firmy realizujące taką usługę odpłatnie. Należy pamiętać, iż odbiór takiego oleju zawsze musi być potwierdzony w rejestrze BDO, natomiast osoby fizyczne nie mogą się do niego wpisać. Rozwiązaniem dla takich osób są tak zwane PSZOK-i (Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych). Należy tutaj przypomnieć, iż PSZOK przyjmie taki olej wyłącznie w oryginalnym opakowaniu oraz ilości do 20 kg rocznie na gospodarstwo. Prosimy jednak pamiętać, że w momencie wymiany oleju u mechanika samochodowego, to właśnie mechanik staje się wytwórcą odpadu, poprzez świadczenie wyżej wskazanej usługi. W efekcie to na nim spoczywa późniejszy obowiązek odpowiedniego przekazania odpadu.

Skup przepracowanego oleju w Częstochowie od rolnika

Firmy oferujące skup przepracowanego oleju od rolnika zwracają uwagę na wielkość gospodarstwa rolnego. Wynika to z przepisów polskiego prawa, gdyż dopuszcza ono dwie sytuacje. W pierwszej rolnik posiada gospodarstwo większe niż 75 ha, co wymusza na nim wpis do rejestru Bazy Danych Odpadowych. Skup w tym przypadku jest przeprowadzany tak jak w każdej firmie. W drugiej sytuacji rolnik posiada gospodarstwo mniejsze niż 75 ha, co zwalnia go ze wpisu w programie Bazy Danych o Odpadach. Skup oleju przepracowanego w Częstochowie od takiego rolnika odbywa się poprzez specjalne oświadczenie.

Karta Przekazania Odpadu i Karta Ewidencji Odpadu, a odbiór przepracowanego oleju w Częstochowie

Istnieją dwa główne dokumenty, które są stosowane zgodnie z rejestrem BDO. Oba dokumenty w większości przypadków są niezbędne w sytuacji przekazywania przepracowanego oleju. Pierwszym jest KEO (Karta Ewidencji Odpadu), którą należy wystawiać każdorazowo w sytuacji wytworzenia odpadu. Jako, iż przepracowany olej jest odpadem niebezpiecznym, to ewidencję należy prowadzić, gdy przekracza się wytwarzanie 100 kg odpadu. Drugim dokumentem jest KPO (Karta Przekazania Odpadu). Wiąże się on bezpośrednio z odbiorem przepracowanego oleju w Częstochowie, gdyż musi być wystawiany każdorazowo przy realizacji takiej usługi. Jest ona niezbędna, aby odbiór się odbył, a kierowca w razie kontroli miał dokument uzasadniający transport odpadu.

Jakie dokumenty będą wymagane do odbioru oleju przepracowanego w Częstochowie?

Dokumenty, które będą wymagane w sytuacji odbioru oleju przepracowanego w Częstochowie to KPO (Karta Przekazania Odpadu) lub specjalne oświadczenie. KPO dotyczy wszystkich jednostek zobowiązanych do prowadzenia rejestru Bazy Danych Odpadowych (Firm oraz rolników z powierzchnią gospodarstwa przekraczającą 75 ha). Oświadczenie będą musieli wypełnić rolnicy posiadający gospodarstwa mniejsze niż 75 ha.

Czy utylizacja oleju silnikowego w Częstochowie może zostać zlecona także przez telefon?

Zlecenie utylizacji oleju silnikowego w Częstochowie przez telefon jest nie tylko możliwe, ale i proste. Po kontakcie nasz konsultant wypełni wszystkie niezbędne dane i zamieście zamiast Ciebie ogłoszenie w aplikacji. Dzięki temu nasz opiekun Klienta zbierze oferty z rynku i przedstawi te najlepszej. Jeżeli zajdzie taka potrzeba skontaktuje się również z Tobą w celu uzupełnienia informacji. Po zaakceptowaniu oferty opiekun zajmie się resztą formalności oraz zadba o prawidłowy przebieg usługi. Warto zaznaczyć, że takie same usługi realizujemy nie tylko w mieście Częstochowa, lecz także na terenie całego województwa śląskiego.

Jaki rodzaj zużytego oleju przepracowanego w Częstochowie zostanie odebrany w ramach usługi?

Jakoś świadczonych usług jest dla nas bardzo ważna. Z tego względu umieszczamy listę najczęściej odbieranych przepracowanych olejów. Warto podkreślić, iż w naszej giełdzie znajdują się również usługi zagospodarowania innych odpadów, które warto sprawdzić. W ramach usługi zostają odebrane następujące odmiany zużytego przepracowanego oleju w Częstochowie: 1. silnikowe, 2. smarowe, 3. przekładniowe, 4. maszynowe, 5. hydrauliczne, 6. transformatorowe, oraz inne.

Jakie gatunki usług dotyczące przepracowanego oleju możemy zlecić w aplikacji WasteMaster?

Dzięki naszej giełdzie WasteMaster można zamówić następujące usługi na zagospodarowanie przepracowanego oleju: a) skup przepracowanego oleju silnikowego w Częstochowie wraz z odbiorem, b) skup przepracowanego oleju hydraulicznego w Częstochowie wraz z odbiorem, c) skup przepracowanego oleju transformatorowego w Częstochowie wraz z odbiorem, d) skup przepracowanego oleju przekładniowego w Częstochowie wraz z odbiorem, Aby jak najlepiej i kompleksowo obsłużyć każde zamówienie, powołaliśmy opiekunów Klienta, którzy pomagają przy całym zleceniu. Dzięki temu każda persona, która zgłosi do nas zapotrzebowanie na usługę związaną z olejem przepracowanym, zaoszczędzi swój czas. Nasz doradca Klienta przeprowadzi badanie rynku, w celu pokazania jedynie najlepszych ofert, jednak finalna decyzja co do wyboru odbiorcy należy do klienta. Po wyborze oferty opiekun pokieruje resztą zagadnień, jak przykładowo data transportu. Warto w tym miejscu podkreślić, że w razie potrzeby nasza firma może także zaoferować pomoc, z wszystkimi ważnymi dokumentami związanymi z takim zleceniem.

Gdzie oddać zużyty olej silnikowy w Częstochowie?

Interesuje Cię skup zużytego oleju? Warto pamiętać, że aby uzyskać korzyści finansowe na skupie przepracowanego oleju, trzeba posiadać wpis do BDO. Takowy mogą uzyskać tylko przedsiębiorstwa, a nie osoby fizyczne (prywatne). Prowadzisz firmę i masz dużą liczbę oleju przepracowanego? Skup pozostaw nam! Przeanalizujemy rynek odpadowy i wybierzemy najkorzystniejszą ofertę. Z nami skup oleju przepracowanego na pewno Ci się opłaci!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kto odbiera zużyty olej?
21-07-2022
Kto odbiera zużyty olej?

W Twoim warsztacie masz kilka beczek oleju silnikowego? Jeśli chcesz sprawnie i ekologicznie pozbyć się tego problemu, udaj się do skupu olejów przepracowanych. Miejsca tego typ...

Więcej -->
Kto odbiera przepracowany olej?
20-07-2022
Kto odbiera przepracowany olej?

Zużyty olej silnikowy lub hydrauliczny, w większych ilościach należy oddać do skupu. Małe ilości można zanieść w szczelnym opakowaniu do PSZOK-u, na stację benzynową lub do wars...

Więcej -->
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?
19-07-2022
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?

Nie wiesz gdzie oddać zużyty olej silnikowy? Czy można go wylać? Wyrzucić? Nic z tych rzeczy! Najlepszym miejscem do utylizacji oleju silnikowego będzie placówka skupu. Małe ilo...

Więcej -->
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?
17-07-2022
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?

W Twoim warsztacie zalega dużo zużytego oleju silnikowego i zastanawiasz się jak sobie z nim poradzić? Jak się go wyrzucić? A może gdzie wylewać olej tego typu? Już spieszymy z ...

Więcej -->
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
17-07-2022
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Zużyty olej silnikowy stanowi problem zwłaszcza w warsztatach samochodowych, które produkują duże ilości tej substancji. Czy można po prostu gdzieś go wylać? Wyrzucić? Nie, gdyż...

Więcej -->
Jak pozbyć się oleju silnikowego?
17-07-2022
Jak pozbyć się oleju silnikowego?

Zastanawiasz się gdzie oddać olej silnikowy? Jeśli posiadasz ilości na własny użytek – możesz udać się do PSZOK-u, na stację benzynową, czy do wybranego warsztatu. Pod żadnym po...

Więcej -->
Co zrobić z przepracowanym olejem?
16-07-2022
Co zrobić z przepracowanym olejem?

Czy można wylać stary olej? Wyrzucić go? Nie można go wylać. Jeśli posiadamy małe ilości tego złotego płynu można, odpowiednio go zabezpieczając, włożyć go do odpadów zmieszanyc...

Więcej -->
Czy olej silnikowy podlega pod GTU?
15-07-2022
Czy olej silnikowy podlega pod GTU?

Sprzedaż oleju przepracowanego a GTU – czy w tym wypadku należy dokonać oznaczenia kodem grup towarów i usług? Tak, jeśli dochodzi do sprzedaży towaru – nawet gdy jest to zużyty...

Więcej -->
Ile waży 200 l beczka z olejem?
14-07-2022
Ile waży 200 l beczka z olejem?

Aby odpowiedzieć na to pytanie warto podać, ile waży litr oleju silnikowego. Otóż ze względu na swoje właściwości – olej jest gęstszy od wody – litr tego płynu waży około 0,8 kg...

Więcej -->
Czy PSZOK przyjmuje zużyty olej silnikowy?
13-07-2022
Czy PSZOK przyjmuje zużyty olej silnikowy?

Jeśli posiadamy niewielką ilość oleju, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powinien go przyjąć. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie dana placówka nie jest przystosowa...

Więcej -->
Czy stacje benzynowe mają obowiązek przyjęcia zużytego oleju?
12-07-2022
Czy stacje benzynowe mają obowiązek przyjęcia zużytego oleju?

Zastanawiasz się gdzie oddać zużyty olej? Jest kilka miejsc, które mogą go od Ciebie przyjąć. Punkty PSZOK, niektóre punkty wymiany oleju, warsztaty oraz stacje benzynowe. Jedna...

Więcej -->
Gdzie sprzedać zużyty olej silnikowy?
11-07-2022
Gdzie sprzedać zużyty olej silnikowy?

Sprzedaż tego typu odpadów odbywa się w skupach zużytego oleju. Cena będzie zależeć od rodzaju i stopnia zanieczyszczenia cieczy. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, to za pomocą apli...

Więcej -->
Ile waży 1 litr oleju przepracowanego?
10-07-2022
Ile waży 1 litr oleju przepracowanego?

Litr przepracowanego oleju, ze względu na swoje właściwości, waży około 0,8 kg. Jest to cenna informacja, jeśli jesteśmy zainteresowani skupem przepracowanego oleju oraz jego ko...

Więcej -->
Jaka stawka VAT na olej przepracowany?
10-07-2022
Jaka stawka VAT na olej przepracowany?

Sprzedaż oleju przepracowanego a GTU – oznaczać czy nie oznaczać? W związku z tym, że kod grup towarów i usług jest przypisywany produktom, które sprzedajemy, trzeba oznaczyć zu...

Więcej -->
Ile kosztuje litr zużytego oleju silnikowego?
09-07-2022
Ile kosztuje litr zużytego oleju silnikowego?

W zależności od stopnia zanieczyszczenia i ilości, taką cenę otrzymamy. Głównie to od skupu oleju przepracowanego zależy cena za litr. Według cennika WasteMaster za kilogram prz...

Więcej -->
Kto skupuje olej przepracowany?
08-07-2022
Kto skupuje olej przepracowany?

Kiedy dysponujemy dużą ilością zużytego oleju, najlepiej oddać go do skupu olejów przepracowanych. Jeśli posiadamy go niewiele, można udać się do PSZOK-u, na stację benzynową lu...

Więcej -->
Jak oddać zużyty olej?
07-07-2022
Jak oddać zużyty olej?

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym? Gdzie oddać zużyty olej hydrauliczny? Takich substancji nie można wylewać ani wyrzucać, dlatego istotnym jest, żeby oddać je odpowiednim ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?
06-07-2022
Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?

Chcesz wyrzucić przepracowany olej? W Polsce jest to nielegalny proceder, zagrażający środowisku naturalnemu. A może wolałbyś zapytać gdzie oddać zużyty olej? Już spieszę z odpo...

Więcej -->
Kto odbiera zużyty olej silnikowy?
05-07-2022
Kto odbiera zużyty olej silnikowy?

Gdzie oddać stary olej? Czy jest organizowany odbiór zużytego oleju? Jak się go pozbyć? Przepracowane płyny tego typu najlepiej oddać do skupu. Inne miejsca takie jak PSZOK, sta...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Mój syn postanowił wyrzucić stary sprzęt z domu. Trochę się tego nazbierało i szczerze mówiąc nie mieliśmy pojęcia, gdzie to zawieźć. Na szczęście syn znalazł apke i korzystając z niej wszystko zostało ogarnięte w parę minut.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moja praca jest specyficzna i czasami mam sporo pracy, a czasem klientów jest mało. Jako pośrednik w obrocie odpadami nie muszę się już martwić, bo w WasteMaster ofert jest mnóstwo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Sprzedawałem nie raz części z samochodów i wielokrotnie spotkałem się z naciąganymi cenami. Nie chcę być stratny. Dlatego zaczynam szukać nowych kontrahentów w apce. Koledzy z innych warsztatów polecali i skorzystam z ich porad.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zbieramy odpady biodegradowalne osobno i nigdy nie miałem pojęcia, gdzie najlepiej będzie je oddać. Teraz się to zmieniło, bo uzupełniam w aplikacji co mam i od razu widzę, kto to zabierze.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Miałem na sprzedaż sporo k [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
31-08-2022
Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Z pewnością chociaż raz w życiu każdy z nas, lub naszych najbliższych, zada sobie pytanie: „co zrobić ze zużytym olejem?”. Gdzie go oddać? Czy zajmują się tym specjalne podmioty...

Więcej -->
Gdzie utylizować olej silnikowy?
23-08-2022
Gdzie utylizować olej silnikowy?

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie jest utylizowany olej przepracowany? To nie jest żadna tajemnica, a pomimo tego wiele osób nadal nie wie, gdzie oddać stary olej silnikowy. Je...

Więcej -->
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2022
23-08-2022
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2022

Z pewnością wiele nie tylko osób fizycznych, lecz także firm, zastanawia się, gdzie oddać zużyty olej silnikowy. Warto przy tym pamiętać, że sprzedaż przepracowanego oleju przez...

Więcej -->
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?
16-08-2022
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?

Wielu właścicieli gospodarstw domowych, którzy wytwarzają stosunkowo niewielką liczbę oleju silnikowego, często mają zagwozdkę, co zrobić ze starym, wymienionym olejem samochodo...

Więcej -->
Gdzie oddać stary olej?
23-07-2022
Gdzie oddać stary olej?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie oddać zużyty olej samochodowy. Z pewnością nie zdają oni sobie sprawy z tego, jak łatwo można pozbyć się tego typu odpadu. Wystarczą tylko...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon