Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Celestynowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Najważniejsze informacje dotyczące skupu złomu w Celestynowie

Na samym początku trzeba podkreślić, że każdego producenta odpadów w Polsce obowiązuje przepis dotyczący prawidłowej utylizacji odpadów. Czy to segregacja, czy oddanie śmieci do odpowiednich punktów utylizacyjnych. Tyczy się to także podmiotów wytwarzających odpady typu złom. Karą za porzucenie tego rodzaju śmieci w losowych miejscach jest grzywna do 5 tys. złotych. Ten środek prewencyjny ma na celu zapobiegać powstawaniu dzikich wysypisk. Zatem jeśli posiadasz stare części metalowe - koniecznie zawieź je do skupu złomu w Celestynowie. W ten sposób Twój pozostałość ma szansę wrócić do obiegu! Wyróżniamy kilka typów skupów: przede wszystkim skupy złomu stalowego w Celestynowie oraz skupy metali kolorowych. Te pierwsze przyjmują elementy stalowe i stopy stali - zawierające w większości żelazo i do 2% węgla. Metalami kolorowymi nazywamy miedź, aluminium, mosiądz i inne związki nieżelazne. Ważną kwestią jest to, że możesz wymienić swoje odpady w skupie złomu w Celestynowie na gotówkę! Złom jest na tyle wartościowym odpadem, że wciąż opłaca się skupom za nie płacić! Chcesz wiedzieć wiedzieć więcej o #*kwotach w skupach|cennikach#*#? Czy może o recyklingu? Czytaj dalej, a dowiesz wszystkiego!

Jakie materiały możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Celestynowie?

Zasadniczo możemy wyróżnić trzy rodzaje złomu. Może on być stalowy, kolorowy oraz żeliwny. W zależności od posiadanego surowca, do takiego skupu złomu w Celestynowie należy się udać. Jeśli chodzi o skup złomu stalowego w Celestynowie, odbierze on materiały poprodukcyjne lub po prostu zużyte, ale nadające się do przeróbki technicznej. Dlatego, zanim pojedziesz do konkretnej placówki, sprawdź, w jakim stanie są Twoje metale. Zazwyczaj są one dostarczane przez zakłady przemysłowe oraz warsztaty samochodowe, czy przedsiębiorstwa budowlane. Zatem skup złomu stalowego w Celestynowie odbierze od Ciebie np.: wszelkie blachy i konstrukcje stalowe, stalowe dachówki, puszki, profile stalowe, części maszyn, czy instalacji elektrycznych lub kolejowych, trakcyjnych. Są to jedynie wybrane elementy, które możesz pozostawić w skupie. Przede wszystkim warto znać skład posiadanego odpadu – to niezwykle ułatwia sprawę! Warto jednak wiedzieć, czego skup złomu w Celestynowie nie odbierze. A będą to materiały niebezpieczne, wybuchowe oraz zanieczyszczone wszelakimi smarami, cementem, tworzywami sztucznymi, gumą etc.

Jak kształtuje się cennik skupu złomu w Celestynowie?

Cenniki skupu złomu w Celestynowie są niezwykle zróżnicowane - potrafią się różnić nie tylko w skali kraju, ale i samych województw! Jest to związane z kosztami utrzymania takich instytucji oraz wyglądem okolicznego rynku. Dodatkowo na wszystkie ceny złomu w Celestynowie ma wpływ Londyńska Giełda Metali - która w zależności od obecnej koniunktury, podnosi lub obniża stawki. Zatem co jeszcze wpływa na kształt cen skupu złomu w Celestynowie? Ilość odpadu, który przywozisz, jego rodzaj oraz to, jaką ma zawartość lub poziom jego zanieczyszczenia. Także Twoja lokalizacja ma znaczenie - jeśli chcesz zorgaizować odbiór złomu, miej na uwadze, że im dalej się znajdujesz od danej placówki - tym koszt usługi będzie rósł. Aby zobrazować nieco cennik skupu złomu w Celestynowie warto przywołać przykładowe ceny. Najdroższe jest żeliwo oraz wsadowa stal poprodukcyjna (N7) - 1400 zł/t netto. Najtańszym materiałem jest zaś złom klasy N10 (cienkie wióry stalowe, blaszki etc.) - 1100 zł/t netto. Jeśli zależy Ci na dokładnej wycenie - zgłoś się do WasteMaster - nasi eksperci wezmą pod uwagę wszystkie zmienne!

W jaki sposób najszybciej znajdziesz skup złomu w Celestynowie?

Najszybciej i najefektywniej znajdziesz skup złomu stalowego w Celestynowie z pomocą WasteMaster! Wystarczy zgłosić się do nas, udzielić informacji o posiadanym złomie i Twoich preferencjach, a my zajmiemy się resztą! Najczęściej ustalenie konkretnej ceny sprzedaży odpadów metalurgicznych lub skupowania złomu z dojazdem do klienta w Celestynowie pochłania sporo czasu. Nie tylko trzeba znać lokalny rynek zajmujący się tymi pozostałościami, ale i potrzeba dużo determinacji, żeby znaleźć te najkorzystniejsze ceny. Aby oszczędzić Ci zachodu, proponujemy skorzystanie z WasteMaster – nasi eksperci nie tylko wycenią Twój złom, ale i skonstruują listę takich placówek, z których opłaci Ci się skorzystać. Zachęcamy do kontaktu - za pomocą rozmowy telefonicznej, formularza zgłoszeniowego lub zwyczajnie użyj naszej aplikacji. Podziel się danymi odpadu, preferencjami dotyczącymi cen skupu złomu w Celestynowie, a Twój Opiekun Klienta wprowadzi Twoje ogłoszenie do aplikacji, z której w krótkim czasie pozyska wykaz ciekawych ofert. Jeśli chcesz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji – istnieje taka możliwość! Wówczas Opiekun Klienta, zastępując niedoskonały algorytm, przekieruje do Ciebie najlepsze oferty. W każdym przypadku ostateczna decyzja należy do Ciebie! Pamiętaj, że wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze skupy złomu z odbiorem w Celestynowie kompletnie bezpłatnie!

Kategorie złomu

Oprócz tego, że istnieją różne rodzaje złomu, dzielone ze względu na swoją zawartość, to możemy jeszcze dokonać podziału, który będzie brał pod uwagę łatwość przekształcania. Zatem możemy dokonać podziału na złom wsadowy i niewsadowy. Złom wsadowy, to metale, które w zasadzie od razu nadają się do przeróbki w procesie stalowniczym, skup złomu w Celestynowie nie musi go w żaden sposób przygotowywać. Z kolei niewsadowy to ten, który musi zostać wstępnie przygotowany przed np. wysłaniem do huty. Złomem wsadowym są grube blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy lub wióry stalowe. Niewsadowy złom to np. cienkie blachy poamortyzacyjne, cienkie wióry stalowe, niewielkie konstrukcje lub tory kolejowe. Aby bezproblemowo poruszać się po cennikach w skupach złomu stalowego w Celestynowie należy znać oznaczenia poszczególnych typów odpadów metalowych. "W" czyli złom wsadowy, "ZZ" żeliwny, a "N" niewsadowy. Dodatkowo do każdej litery dodaje się numer oznaczający klasę. Nadprogramowa litera po numerze oznacza materiał poprodukcyjny - "N-1N" to niewsadowy złom blach poprodukcyjnych o grubości 6 mm.

Co może powstać w ramach recyklingu złomu?

W momencie, kiedy Twoje odpady znajdują się już w skupie złomu w Celestynowie są one poddawane segregacji i oczyszczaniu. Określa się ich skład, strzępi się je, opłukuje z zanieczyszczeń i usuwa materiały niestalowe. Po tych wszystkich przygotowaniach, sprzedaje się je i wywozi do hut czy stalowni. Dzięki recyklingowi powstają surowce, z których możemy wyprodukować rury, cienkie blaszki samochodowe, belki wchodzące w skład konstrukcji mostów, czy nawet części pralek. Wszystko to powstaje ze stali regularnej i nierdzewnej. Miej na uwadze, to że po sprzedaniu swoich odpadów do skupu złomu w Celestynowie, zmniejszasz wydobycie metali i redukujesz energię, którą używa się do ich obróbki. Chronisz planetę i przy okazji zarabiasz! Żeby oszczędzić jak maksymalnie dużo czasu zgłoś się do WasteMaster - pomożemy Ci całkowicie bezpłatnie!

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Jeśli chodzi o formalności, wyróżniamy dwie grupy osób, które muszą je wypełniać. Przedsiębiorcy i rolnicy posiadający powyżej 75 ha gruntów oraz osoby prywatne. Pierwsza grupa jest bezwzględnie zobowiązana do ewidencjonowania swojego złomu w systemie BDO. Za brak prowadzenia konta w Bazie Danych Odpadowych grożą naprawdę surowe kary – nawet do miliona złotych! Z kolei osoby fizyczne są zwolnione z tego obowiązku, muszą natomiast uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest poświadczeniem legalności przeprowadzonej transakcji. Oprócz tego, osoby prywatne powinny dostać Formularz Przyjęcia Odpadu, który jest świadectwem transakcji ze skupem złomu w Celestynowie. Jednak zazwyczaj to przedsiębiorstwa, warsztaty samochodowe, zakłady produkcyjne wytwarzają najwięcej złomu stalowego. Z tego powodu miej na uwadze wszelkie powyższe dokumenty – w ten sposób masz możliwość legalnego prowadzenia oraz unikniesz kar!

Jak zrealizować skup złomu z odbiorem w Celestynowie?

W analogiczny sposób – skorzystaj z naszych usług, zaznacz, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Celestynowie, a my wyślemy Ci szacunkową wycenę oraz wykaz placówek. Jednak w przypadku realizacji odbioru złomu musisz mieć na uwadze przynajmniej kilka kwestii. Po pierwsze: minimum logistyczne – najczęściej najmniejszą ilością przewożoną do skupu złomu w Celestynowie jest 0,5 Mg (ton). W nietypowych przypadkach – jeśli Twoja lokalizacja znajduje się na trasie ciężarówki transportowej – możliwa jest realizacja wywozu lżejszych ładunków, jednak to już wymaga osobnego ustalenia. Ponadto materiały muszą być posortowane i właściwie zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo ekipy zajmującej się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Celestynowie będzie zagrożone – firma może odmówić współpracy bądź zwiększyć koszty usługi. Jeśli chodzi o kwestie formalne: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą zwrócić wypełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który wywozi odpady do skupu złomu stalowego w Celestynowie. Osoby fizyczne muszą jedynie okazać dowód osobisty. Jeśli potrzebujesz wsparcia w organizacji odbioru złomu – rozpocznij pracę z WasteMaster! Nasze usługi zauważalnie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Fajna usługa, bardzo użyteczna współczesnym przedsiębiorcom, którzy nie mają na nic czasu. Szybko znaleziono dla mnie najkorzystniejsze składowisko złomu w w Celestynowie. Jestem wdzięczna!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Korzystam z WasteMaster cyklicznie i zawsze mam to same zdanie: porządna firma i warto korzystać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Rzetelni, wykonują dokładnie to, do czego zobowiązują się na stronie. Dzięki konsultacji z Panem Arkiem szybciutko wyszukałam skup złomu w Celestynowie, z którego opłaciło mi się skorzystać!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster zapewniło mi dogłębne informacje na temat tego ile kosztuje kg złomu stalowego w w Celestynowie oraz w których miejscach najlepiej zostawić swoje śmieci. Polecam spróbować przedsiębiorcom!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wartościowa usługa - naprawdę polecam spróbować. Głównie tym, którzy są "zieloni" jeśli chodzi o gospodarowanie odpadami.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mój partner prowadzi składowisko złomu w w Celestynowie, a ja nim zarządzam. Pod wpływem opinii innych rozpoczęliśmy współpracę z WasteMaster i niemal od razu wzrosła liczb klientów chcących utylizować blachy i inne metale właśnie u nas. Polecam szczerze!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie *#*byłam pewna|wiedziałam*# co zrobić z moimi starymi przewodami, więc szybko skontaktowałam się z WasteMaster. Miły Pan Rafał wszystko mi wytłumaczył i wskazał najbliższy skup złomu w w Celestynowie. Dziękuję!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon