Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Celestynowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Przechowywanie odpadów chemicznych w Celestynowie

Skoro wiemy już, czym charakteryzują się odpady chemiczne w Celestynowie, warto jeszcze wspomnieć o zasadach przechowywania tych materiałów. Muszą być one (w sposób tymczasowy) składowane w odpowiednich pojemnikach na odpady chemiczne w Celestynowie, które są przystosowane do danego materiału. Część substancji można oczywiście wylać np. do zlewu, jednak muszą to być ciecze neutralne i niezagrażające ani środowisku, ani ludziom. W każdym wypadku należy przestrzegać przepisów BHP. Niektóre substancje można poddać dezaktywacji, jednak najczęściej ma to miejsce w laboratoriach lub dopiero w placówkach utylizujących odpady chemiczne w Celestynowie. W przypadku większych zakładów pracy, często to właśnie personel firmy wywozowej, za pomocą cystern czy ciężarówek biorą na siebie ciężar przygotowania śmieci do wywózki. Jesteśmy zobligowani wówczas, do stworzenia komfortowych warunków pracy dla takiej ekipy. W przypadku mniejszych ładunków pojemniki na odpady chemiczne w Celestynowie możemy uzyskać od producenta lub od niego takie opakowania zakupić. Samo składowanie śmieci w zakładzie pracy musi być jak najbardziej bezpieczne - należy wziąć pod uwagę stan skupienia substancji, charakterystykę, temperaturę, ilość oraz to, z jakimi innymi związkami nie można trzymać naszego odpadu. W razie jakikolwiek pytań, odsyłamy do Ustawy o Odpadach z 2001 roku i na naszą platformę internetową.

Rodzaje odpadów chemicznych w Celestynowie

Możemy wyróżnić odpady chemiczne w Celestynowie organiczne i nieorganiczne. Pierwsza z grup obejmuje swoim zakresem związki chemiczne z węglem. Można do tej kategorii zaliczyć rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny i pozostałości po destylacji. Instytucje utylizujące odpady chemiczne w Celestynowie wymieniają również kategorię nieorganiczną, która składa się z substancji nie zawierających węgla. Są to np. metale ciężkie, kwas chlorowodorowy, kwas siarkowy, azotowy, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, rtęć czy arsen. Jeśli mówimy o tych materiałach, są one głównie stosowane w laboratoriach, zakładach chemicznych, zbrojeniowych. Każda z podanych grup, potrafi być bardzo niebezpieczna - dlatego niezbędnym jest, aby utylizować odpady chemiczne w Celestynowie. Pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu śmieci!

Formalności a odbiór odpadów chemicznych w Celestynowie

Jeśli chodzi o formalności w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Celestynowie są analogiczne, jak w przypadku zwykłych odpadów. Kiedy jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi, koniecznie musisz prowadzić konto w BDO. Za bark posiadania i ewidencjonowania odpadów w tym systemie, grożą grzywny nawet do miliona złotych. Współpracujemy tylko z legalnymi biznesami - z tego powodu także od naszych klientów wymagamy działania w zgodzie z prawem. Instytucje udostępniają cenniki utylizacji odpadów chemicznych w Celestynowie, które obejmują także transport z Twojej lokalizacji. Jeśli należysz do wyżej wymienionej grupy, jesteś zobowiązany do uzupełnienia Karty Przekazania Odpadu i zwrócenia jej kierowcy odbierającego Twoje śmieci. Istotną kwestią jest także Karta Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności, jeśli dojdzie do inspekcji policyjnej. Wszystkie dokumenty dotyczące śmieci wykorzystują system kodów odpadów. Cały katalog znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestiach formalnych - zgłoś się do nas - nasi eksperci wszystko Ci wytłumaczą.

Czym są odpady chemiczne w Celestynowie?

Według danych udostępnionych przez Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne w Celestynowie uważa się m.in.: zbędne materiały podstawowe i uboczne syntez, resztki poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po przeprowadzeniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technologicznych, przeterminowane odczynniki oraz zużyte i niepotrzebne rozpuszczalniki. Możemy jeszcze dodać do tej listy wszelką chemię poprodukcyjną, część odpadów pochodzących z przemysłu petrochemicznego, leki etc. Przykładami odpadów chemicznych w Celestynowie są wszelkie kwasy, rozpuszczalniki, popłuczyny, farby, kleje, środki owadobójcze i leki po terminie. Bardzo często toksyczne pozostałości chemiczne są trzymane w dużych zbiornikach przemysłowych, dlatego niezbędne jest ich regularne opróżnianie i oczyszczanie. Jeśli nie jesteś przekonany, czy Twój odpad jest zaliczany do grupy pozostałości chemicznych – skontaktuj się z ekspertami z WasteMaster – udzielimy Ci wszystkich najistotniejszych informacji!

Utylizacja odpadów chemicznych w Celestynowie – najważniejsze informacje

Utylizacja odpadów chemicznych w Celestynowie to wyjątkowo ważne zagadnienie jeśli chodzi o bezpieczeństwo i ekologię. Pozostałości tego typu są wytwarzane w najróżniejszych miejscach, takich jak: laboratoria, ośrodki badawcze, szkoły i uniwersytety, a także wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa prywatne. Medycyna, farmaceutyka, kosmetyka, petrochemia, instytucje produkcyjne – tam z pewnością znajdziemy sporo odmian pozostałości chemicznych. Ze względu na określone właściwości chemiczno-fizyczne, nie możesz wyrzucać takich odpadów do zwykłych śmieci komunalnych, zabrania się także składowania takich śmieci. Wielokrotnie media donosiły o tym, jak przedsiębiorcy skuszeni niską ceną, oddają odpady chemiczne w Celestynowie na tzw. dzikie wysypiska. Są to czynności nielegalne i zostały zapisane w Kodeksie Karnym. Zgodnie z art. 183 za nielegalne składowanie np. odpadów chemicznych w Celestynowie grozi kara od 5 miesięcy do 5 (lub 8, jeśli mowa o pozostałościach niebezpiecznych) lat więzienia. Warto zaznaczyć, że tego typu pozostałości powinny się znaleźć we właściwych pojemnikach na odpady chemiczne w Celestynowie. Niestety wciąż trwają badania z zakresu recyklingu tego typu śmieci, jednak, co zaskakujące, naukowcy przewidują, że pozostałości chemiczne będą mogły zostać zużyte do produkcji nowych leków – takich jak, chociażby ibuprofen czy dofetylid (medykament na arytmię). Chciałbyś wiedzieć więcej? A może musisz zrealizować odbiór odpadów chemicznych w Celestynowie? Zapraszamy do lektury!

Jak zamówić odbiór odpadów chemicznych w Celestynowie?

Nie ma nic prostszego! Wystarczy nawiązać kontakt z ekspertami z WasteMaster! Możesz to zrobić za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej. Jest także możliwość samodzielnego używania naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel danych dotyczących Twoich śmieci oraz wymagania co do odbioru odpadów chemicznych w Celestynowie. Istotnym jest, abyś podał typ, specyfikę oraz ilość posiadanych śmieci. Oprócz tego Twój adres, od którego będzie zależał koszt utylizacji odpadów chemicznych w Celestynowie. Następnie informacji Twój Opiekun Klienta dostarczy Ci wycenę pozostałości, a także zamieści w naszej aplikacji Twoje ogłoszenie. Po krótkim czasie na wcześniej podaną skrzynkę mailową otrzymasz także listę najkorzystniejszych ofert w okolicy. Jeśli chodzi o samodzielne korzystanie z aplikacji – jest ona zamieszczona na naszej stronie i nie trzeba jej pobierać. Zamieść ogłoszenie, dodaj zdjęcie, ewentualne wymogi wobec kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Celestynowie i to tyle! Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty, spośród których możesz dowolnie wybierać. Miej na uwadze, że cennik utylizacji odpadów chemicznych w Celestynowie nie jest taki sam w skali kraju – dlatego nasza usługa wyceny jest bardzo użyteczna – pozwala na zorientowanie się w lokalnych placówkach. Nasze usługi są kompletnie darmowe, więc za tak kompleksowe działania nie musisz płacić, co więcej, możesz się z nami konsultować na każdym etapie – udzielamy pomocy nawet w BDO!

Co wpływa na cennik utylizacji odpadów chemicznych w Celestynowie?

Jeśli chodzi o cennik utylizacji odpadów chemicznych w Celestynowie, niemożliwym jest po prostu podać wykazu cen - dla każdej placówki jest to kwestia indywidualna. Należy podkreślić, że nie w każdej części kraju panuje taki sam system cen. Ponadto, na koszt utylizacji odpadów chemicznych w Celestynowie wpływa to, jakim odpadem dysponujesz. Im bardziej jest on niebezpieczny lub im ciężej jest go przetransportować do placówki zewnętrznej, tym większą cenę zobaczysz na rachunku. Także ilość śmieci wpływa na koszty utylizacji odpadów chemicznych w Celestynowie, ponieważ od ilości właśnie zależy to, jaki samochód należy podstawić. W momencie, kiedy chcesz zorgnanizować wywózkę pozostałości, musisz brać pod uwagę swoją odległość od placówki skupującej. Im dalej jesteś - tym więcej trzeba będzie uiścić za odbiór odpadów chemicznych w Celestynowie. Interesuje Cię dokładna wycena? Nie chcesz tracić czasu na szukanie ofert? Zgłoś się do WasteMaster - nasze darmowe usługi pomogą Ci oszczędzić mnóstwo czasu!

Właściwości odpadów chemicznych w Celestynowie

Bardzo istotne, w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Celestynowie, są właściwości tego typu śmieci. To, z jakim materiałem mamy do czynienia warunkuje sposoby przechowywania, a także typ dezaktywacji chemicznej. Czyli odpady z tej grupy mogą być: łatwopalne, toksyczne, radioaktywne, wybuchowe, żrące, trujące. Dzięki GHS – Globalnie Zharmonizowanego Systemowi Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów – możemy wymienić trzy rodzaje niebezpieczeństwa: fizyczne, dla zdrowia oraz dla środowiska. Każdy niebezpieczny materiał chemiczny powinien być oznaczony właściwym piktogramem – najczęściej w żółtym trójkącie. Pamiętaj o powyższej klasyfikacji, ponieważ przyda się ona podczas tymczasowego składowania oraz przygotowania do odbioru odpadów chemicznych w Celestynowie.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Solidna firma! Wywiązali się ze swoich zobowiązań i wyszukali dla mojej firmy najlepszą placówkę utylizacji odpadów chemicznych w okolicy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że jeden telefon może rozwiązać sprawę! Znaleziono dla mnie korzystną firmę utylizującą odpady chemiczne i mogłem legalnie pozbyć się starych środków ochrony roślin!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wiem, że współpracuję z profesjonalistami, kiedy zwracam się do WasteMaster. Przedsiębiorstwa odbierające odpady chemiczne, które dla mnie wyszukiwali, zawsze trzymały się zasad BHP.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Niesamowite, jak szybko im to poszło! Pozbyłam się wielu pojemników z najróżniejszymi kwasami, dosłownie w kilka dni. Organizacja z WasteMaster to naprawdę dobra sprawa!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Według mnie, warto skorzystać! Nigdy nie pozbyłam się w tak krótkim okresie czasu azotanów z mojego laboratorium!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon