Odbiór elektrośmieci w Częstochowie

Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
 • wpis do BDO za 0 zł
 • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
 • preferencyjne ceny za odpad
 • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
 • wpis do BDO za 0 zł
 • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
 • preferencyjne ceny za odpad
 • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Cennik elektrośmieci w Częstochowie

Ceny złomu komputerowego w Częstochowie ulegają zmianom w zależności od popytu i podaży na poszczególne surowce wtórne, a w szczególności miedź czy też metale szlachetne lub półszlachetne. Z uwagi na powyższe, powinieneś poznać aktualne ceny złomu elektronicznego w Częstochowie, aby móc sprzedać go z zyskiem. W tym celu możesz bez problemu wykorzystać proponowany przez nas formularz. To internetowe narzędzie przeznaczone do darmowego szacowania wartości złomu w postaci elektrośmieci.
Ceny
Płyty główne 37,6 zł netto
Dyski twarde HDD 6,1 zł netto
Procesory ceramiczne Intel 486 1485,0 zł netto
RAM - złote 148,5 zł netto
RAM - srebrne 64,4 zł netto
Układy scalone 45,5 zł netto
Komputery samochodowe 4,3 zł netto
Warunki współpracy

Jeśli posiadasz sporo zużytego sprzętu elektronicznego lub przestarzałych elektroodpadów powstałych w wyniku modernizacji zakładu pracy – musisz wiedzieć, że niektóre substancje z tego rodzaju stanowią dla Ciebie potencjalną możliwość wzbogacenia się. Jednak w wielu przypadkach, musisz się zająć odpowiednią utylizacją elektroodpadów.

Aby znaleźć w jak najkrótszym czasie usługę odbioru zużytego sprzętu elektronicznego w Częstochowie i okolicy, warto skorzystać z pomocy od WasteMaster. Nasi wyspecjalizowani eksperci wycenią dla Ciebie Twoje odpady, jedyne co musisz zrobić to udzielić nam danych na ich temat. Uwzględnij ich masę, rodzaj, gabaryty, stopień zużycia lub ewentualny wiek, czy okres eksploracji oraz jeśli chcesz zrealizować odbiór pozostałości – skąd chciałbyś je wywieźć.

Te wszystkie informacje możesz nam przekazać za pośrednictwem infolinii, formularza zgłoszeniowego lub też aplikacji. Wszystkie te kanały komunikacyjne znajdziesz na naszej platformie. Aplikacja jest także do pobrania na telefon, choć jeśli chcesz jej używać na komputerze – nie musisz nic instalować. Po odebraniu od Ciebie zgłoszenia, nasi pracownicy przygotują adekwatną wycenę usługi utylizacji lub odbioru odpadu – i to kompletnie za darmo!

Potem Twoje zgłoszenie zostanie wprowadzone do naszej bazy klientów, na podstawie której będziemy przeprowadzać poszukiwania najkorzystniejszej usługi odbioru elektrośmieci w Częstochowie. Wyselekcjonujemy najlepiej zapowiadające się firmy, a także zaczniemy prowadzić negocjacje w Twoim imieniu. Wyniki naszych działań otrzymasz na wcześniej podaną skrzynkę mailową. Z naszych propozycji możesz skorzystać bądź nie – jednak jeśli nasze sugestie nie będą dla Ciebie satysfakcjonujące – możemy raz jeszcze spróbować dopasować do Twoich wymagań konkretną ofertę wywozu. Dzięki naszej pracy oszczędzisz naprawdę wiele czasu – zatem nie ma na co czekać, zachęcamy do współpracy!

Jakie elementy możemy zawieźć do punktów gromadzenia zużytego sprzętu elektronicznego w Częstochowie? Prawie że wszystkie! Ta grupa odpadów jest wyjątkowo różnorodna, a nie ustający rozwój technologiczny zapowiada, że będzie się ona wciąż powiększać. Dodatkowym elementem jest produkowanie elektroniki coraz słabszej jakości, tylko po to, aby powiększyć w sztuczny sposób sprzedaż np. produktów RTV i AGD. Przez to, możemy wyróżnić naprawdę wiele rodzajów elektrośmieci:

 • wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego (lodówki kompletne z kompresorem i niekompletne, lady chłodnicze, pralki, zmywarki, suszarki, bojlery podgrzewacze wody),
 • małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego (małe AGD, tostery, suszarki do włosów, czajniki),
 • sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny (komputery, serwery, laptopy, klawiatury, myszki, drukarki, kserokopiarki, skanery, monitory CRT, monitory/TV LCD, zasilacze awaryjne UPS, urządzenie z kineskopami – TV CRT i matryce LCD),
 • sprzęt audiowizualny (HI-FI, video, radio),
 • elektronarzędzia (kosiarki, podkaszarki),
 • zabawki, sprzęt rekreacyjny, sportowy (konsole do gier, urządzenia wykorzystywane na siłowniach),
 • automaty do wydawania np. jedzenia, monet,
 • świetlówki,
 • zużyte tusze, tonery,
 • baterie/akumulatory typu NiCd/Li-Ion.

Bardzo często się zdarza, że tego typu elementy, wyrzucone w nieodpowiednim miejscu, mogą powodować zagrożenie zarówno dla środowiska, jak i człowieka. Stare porzucone lodówki, mogą wydzielać szkodliwe freony, inne odpady mogą wydzielać do środowiska rtęć, czy szkodliwy ołów, cynk, brom lub chrom. W związku z tym nie możemy lekceważyć kwestii utylizacji odpadów elektronicznych w Częstochowie. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do identyfikacji danej substancji – zadzwoń do ekspertów z WasteMaster.

Jesteś przedsiębiorcą? A może posiadaczem gospodarstwa rolnego powyżej 75 ha? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź, czy dotyczy Cię obowiązek prowadzenia BDO i wypełniania innych kwestii formalnych. Są one sposobem na przymuszenie największych producentów odpadów do postępowania z nimi w ekologiczny sposób. Jeśli obejmuje Cię ten obowiązek, musisz pamiętać, że bez dopełnienia formalności, nie możesz udowodnić, że legalnie pozbyłeś się odpadu – a co za tym idzie, narażasz się na wysokie kary finansowe.

Zatem koniecznie pamiętaj o uzupełnianiu i regularnym ewidencjonowaniu pozostałości w Bazie Danych Odpadowych (BDO). Jest to najważniejszy system do kontroli produkowania i utylizowania odpadów w Polsce. Brak posiadania konta w tym systemie – oczywiście, jeżeli nasza działalność gospodarcza wymaga wprowadzania sprawozdań w tym systemie – może skutkować grzywną nawet do miliona złotych.

Jeżeli realizujemy odbiór elektrośmieci w Częstochowie lub okolicy, musimy pamiętać o uzupełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu (KPO). Jest to druk, który umożliwia firmie zewnętrznej zabranie od nas określonej pozostałości. Z kolei Karta Ewidencji Odpadów (KEO) jest dokumentem, który stanowi zapis tego, ile pozostałości wytworzyła nasza firma oraz jakiego rodzaju jest to pozostałość. W razie wątpliwości – zachęcamy do kontaktu z WasteMaster!

Warto także wiedzieć, że recykling elektrozłomu jest bardzo wydajnym przedsięwzięciem. Z jednej lodówki możemy pozyskać spore ilości złomu, który wyląduje w hucie lub stalowni, plastików, które będą regranulowane i staną się budulcem dla nowych przedmiotów, czy możemy pozyskać metale szlachetne, które wykorzysta się w produkcji nowych materiałów elektronicznych (jak np. złoto, srebro). Nie lekceważmy zatem potencjału elektroodpadów!

Zanim zdecydujesz się na to, gdzie oddać elektrośmieci w Częstochowie, warto zapoznać się z czynnikami, które mają niewątpliwy wpływ na wycenę naszego elektrozłomu. Na samym początku warto zaznaczyć, że większość placówek skupujących ustala tzw. minimum logistyczne – jest to minimalna ilość odpadu, który może zostać odebrany. Najczęściej jest to około 1 Mg za pozostałości wielkogabarytowe oraz 0,5 Mg za mały gabaryt. Osoby fizyczne również mogą wykupić usługę odbioru elektrozłomu, jednak muszą one dostarczyć przynajmniej jedno urządzenie wielkogabarytowe (pralka, zmywarka, lodówka, czy telewizor).

Zatem co wpływa na kształt cen złomu elektronicznego w Częstochowie? Jeżeli chodzi o czynniki całkowicie zewnętrzne i niezależne od naszej pozostałości – jest to oczywiście aktualna sytuacja na rynku oraz Londyńskiej Giełdzie Metali. Jest to o tyle ważne, że odzyskiwane z elektroodpadów materiały są sprzedawane ponownie według stawek dyktowanych m.in. przez tę instytucję.

Dodatkowo ważna jest ilość naszej pozostałości, jej stopień zużycia (najlepsze ceny za elektrozłom możemy uzyskać za kompletne i sprawne pralki, lodówki z kompresorami, komputery etc.), zawartość metali oraz związków wartych do pozyskania, a także wielkości skupu, z którego usług chcemy skorzystać. Im większymi ilościami odpadów on obraca – tym możemy się spodziewać wyższych stawek. 

Z kolei, jeśli posiadamy bezwartościowe materiały – musimy po prostu opłacić ich utylizację. Jeżeli dodatkowo chcemy skorzystać z usługi odbioru elektrośmieci w Częstochowie – cena za usługę będzie sprzężona z naszą odległością od placówki skupującej. Zatem na bieżąco sprawdzaj nasz cennik elektrośmieci i korzystaj z naszego wsparcia w wyszukiwaniu najbardziej odpowiednich ofert. Pozwól nam wycenić za darmo swoje odpady i znajdź wymarzony skup już dziś!

Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Częstochowie, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

co to są elektrośmieci - na grafice widać telewizory, pralkę, lodówkę, ekrany
18-06-2023
Co to są elektrośmieci?

Czym są elektroodpady? Jak brzmi definicja elektrośmieci? Są to odpady z zużytego sprzętu elektrycznego i elektrycznego (w skrócie ZSEE). Do tej grupy pozostałości możemy zalicz...

Więcej -->
co to zsee - na obrazku widać zużyte baterie w kontenerze oraz zepsuty ekran komputera
13-05-2023
Co to ZSEE?

ZSEE to skrót od Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Możemy się również spotkać z ZSEiE, który oznacza dokładnie to samo, co rozwinięcie skrótu powyżej. Jak sama n...

Więcej -->
Jak utylizuje się elektrośmieci?
25-08-2022
Jak utylizuje się elektrośmieci?

Elektrośmieci utylizuje się w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach, które w bezpieczny i legalny sposób je przerabiają, nadając im drugie życie. Posiadasz elektroodpady...

Więcej -->
Kto skupuje elektrośmieci?
24-08-2022
Kto skupuje elektrośmieci?

Elektrośmieci skupują specjalne przedsiębiorstwa, które zajmują się tego typu odpadami na co dzień. Masz dużą liczbę elektroodpadów i chcesz się ich pozbyć? Skorzystaj z naszej ...

Więcej -->
Czy można sprzedać elektrośmieci?
23-08-2022
Czy można sprzedać elektrośmieci?

Tak, elektrośmieci można sprzedać. Jeżeli posiadasz dużą liczbę elektroodpadów i chcesz je sprzedać, zgłoś się do nas. Skorzystaj z naszej aplikacji WasteMaster lub zadzwoń. Bez...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja świetlówek?
23-08-2022
Ile kosztuje utylizacja świetlówek?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, ile kosztuje utylizacja świetlówek. Cena jest uzależniona od wielu czynników jak np. lokalizacja punktu skupu, ilość odpadu, rodzaju odpadu et...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Obrazek przedstawia zdjęcie instalacji elektronicznej. Ma ona ilustrować blog o tytule: "Jak przebiega utylizacja sprzętu elektronicznego?".
19-08-2023
Jak przebiega utylizacja sprzętu elektronicznego?

Nie da się ukryć, że w naszych domach i zakładach pracy nieustannie przybywa kolejnych nowinek technologicznych. Rozwój techniki jest oczywiście niezbędny – jednak bardzo często...

Więcej -->
Obrazek przedstawia zdjęcie wielu baterii w kolorze miedzianym z bliska. Ma to stanowić nawiązanie do recyklingu baterii - tego, jak on przebiega oraz co z niego powstaje.
18-05-2023
Recykling baterii – jak wygląda i co z niego powstaje?

Z pewnością doskonale wiesz, że baterie są kłopotliwym odpadem, który ze względu na swój skład musi trafić do odpowiednich pojemników. W bateriach możemy znaleźć wiele związków ...

Więcej -->
Odbiór elektrośmieci od firm – jak wygląda taka usługa?
01-09-2022
Odbiór elektrośmieci od firm – jak wygląda taka usługa?

Niektóre przedsiębiorstwa wytwarzają wyjątkowo sporo elektroodpadów. Utylizacja sprzętu elektrycznego i elektronicznego może wydawać się dla niektórych kłopotliwa. Nic bardziej ...

Więcej -->
Recykling elektrośmieci – czy można na tym zarobić?
25-08-2022
Recykling elektrośmieci – czy można na tym zarobić?

W badaniu przeprowadzonym dla GFK Polonia zrealizowanym dla ElektrEco 20 proc. Polaków przyznało, że zdarzyło im się wyrzucać zużyty sprzęt elektryczny bądź elektroniczny do zwy...

Więcej -->
Skup elektrośmieci – jakie są aktualne ceny?
25-08-2022
Skup elektrośmieci – jakie są aktualne ceny?

Interesuje Cię utylizacja elektroodpadów i chcesz na tym jak najwięcej zyskać? Aby przeprowadzić intratną transakcję kupna-sprzedaży trzeba znać aktualne ceny, które obowiązują ...

Więcej -->
Bezpłatny odbiór elektrośmieci – czy jest to możliwe?
11-08-2022
Bezpłatny odbiór elektrośmieci – czy jest to możliwe?

Często zdarza nam się zmieniać telefon na nowszy model lub raz na jakiś czas wymienić lodówkę. Ale co wtedy zrobić ze starym sprzętem? Już nawet małe dzieci uczą się, że utyliza...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master