Katowice - odbiór i skup przepracowanego oleju | WasteMaster

Skup przepracowanego oleju w Katowicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Zużyty olej ceny obowiązujące w Katowicach

Najlepszą metodą na pozbycie się zużytego oleju silnikowego, bądź też innego zużytego oleju, jest przekazanie go do specjalizujących się w tym jednostek. To przedsiębiorstwa, które oferują skup, odbiór i utylizację zużytych olejów. Przy wybieraniu odpowiedniego punktu, warto mieć na uwadze takie aspekty, jak cena za litr oleju przepracowanego w Katowicach. Tego typu wiadomości mogą przydać się osobom, które pragną przeprowadzić zyskowną transakcję sprzedaży zużytego oleju. Aby poznać cennik skupu oleju przepracowanego w Katowicach, wystarczy skorzystać z naszego bezpłatnego formularza internetowego. To narzędzie dedykowane do wyceny zużytego oleju.
Ceny
Przepracowany olej silnikowy (ilości od 400 l do 1000 l) 0,60 zł netto
Przepracowany olej silnikowy (powyżej 1000 l) 0,80 zł netto
Zanieczyszczony olej przepracowany Do wyceny zł netto
Warunki współpracy

Czy utylizacja oleju silnikowego w Katowicach może zostać zlecona także przez telefon?

Istnieje możliwość zlecenia utylizacji oleju silnikowego w Katowicach przez telefon. Nasz konsultant wypełni w Twoim imieniu wszystkie potrzebne dane i umieści ogłoszenie w aplikacji. Kolejno opiekun klienta przygotuje oferty na zagospodarowanie odpadu i w razie potrzeby skontaktuje się z Tobą, aby ustalić dodatkowe informacje. Jeśli przyjmiesz przedstawioną Ci ofertę, doradca klienta zadba o poprawne przeprowadzenie całej transakcji, tak aby Twoje zlecenie zostało całkowicie obsłużone, przy Twoim minimalnym zaangażowaniu.

Jakie firmy w aplikacji WasteMaster realizują odbiór oleju przepracowanego w Katowicach?

Nasza aplikacja cieszy się popularnością, co wpływa na to, że wiele świadczących usługę odbioru przepracowanego oleju w mieście Katowice firm decyduje się na współprace. W związku z tym stworzyliśmy także stanowisko doradcy Klienta, który analizuje rynek, przedstawia najlepsze oferty i dba o przebieg realizacji usługi. Firmy, które z nami współpracują, posiadają specjalistyczny sprzęt do odbioru oleju przepracowanego.

W jakich kodach odpadu przeprowadzana jest utylizacja oleju silnikowego w Katowicach na Śląsku?

W katalogu odpadów istnieje grupa 13 nazwana “oleje odpadowe i odpady ciekłych paliw (z wyłączeniem olejów jadalnych oraz grup 05, 12 i 19)”. Do tej grupy zaliczamy takie odpady jak: 13 01* Odpadowe oleje hydrauliczne, 13 02* Odpadowe oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe, 13 03* Odpadowe oleje i ciecze stosowane jako elektroizolatory i nośniki ciepła, 13 04* Oleje zęzowe, 13 05* Odpady z odwadniania olejów w separatorach, 13 07* Odpady paliw ciekłych, 13 08* Odpady olejowe nieujęte w innych podgrupach.

W jakim czasie realizowany jest odbiór zużytego oleju w Katowicach w województwie śląskim?

Określenie z góry czasu odbioru odpadu nie jest prostym zadaniem. Termin zależny jest od wielu zmiennych, takich jak: lokalizacja, ilość odpadu, sposób przechowywania odpadu, okres w którym zgłaszany jest odbiór itp. Większość firm realizujących usługę odbioru zużytego oleju w Katowicach wyznaczają termin 14 dni od zgłoszenia, jednak jest to zawsze zależne od indywidualnej sytuacji. Przykładowo mniejsze ilości oleju (załóżmy w okolicach 250 l.) są realizowane “przy okazji”, czyli kiedy trasa na to pozwala. Terminy mogą ulec również znacznemu wydłużeniu w okresie końca roku, gdy wiele firm stara się pozbyć swoich odpadów, przed rozpoczęciem nowego okresu ewidencyjnego.

Karta Przekazania Odpadu i Karta Ewidencji Odpadu a odbiór przepracowanego oleju w Katowicach

Rejestr Bazy Danych o Odpadach narzuca pewne obowiązki w związku z przekazywaniem przepracowanego oleju. Jako odpad niebezpieczny, w sytuacji wytwarzania powyżej 100 kg odpadu rocznie, należy prowadzić jego ewidencje. W tym wypadku każdorazowo po wytworzeniu odpadu należy wystawić Kartę Ewidencji Odpadu (KEO). Jest to niezbędne, aby w sytuacji kontroli wyjaśnić, skąd jest drugi dokument, który należy wystawić przed odbiorem przepracowanego oleju w Katowicach, czyli Kartę Przekazania Odpadu (KPO). Jest ona niezbędna, aby w sytuacji kontroli transportu, kierowca miał uzasadnienie dla przewożonego odpadu.

Jak powinien być przygotowany przepracowany olej silnikowy w Katowicach do transportu?

Przepracowany olej silnikowy powinien być przygotowany do przewozu w takim sam sposób jak do magazynowania. Zalecane jest przechowywanie w mauzerach lub beczkach o różnej pojemności. Pojemniki, w których będzie przechowywany zużyty olej silnikowy, muszą być szczelne i nieuszkodzone. Dodatkowo powinny być odpowiednio oznaczone oraz podpisane kodem odpadu. Znacznie ułatwimy odbiór odpadu, gdy zbiorniki będą zebrane do jednego miejsca. Warto podkreślić, że minimum logistyczne dla większości przedsiębiorstw wynosi 200 kg, przy jednoczesnym zaznaczenia, że im ilość odpadu jest większa, tym wyższą stawkę można wynegocjować.

Skup przepracowanego oleju w Katowicach od rolnika

Interesującym tematem jest skup przepracowanego oleju od rolnika. Wynika to z faktu, że możemy spotkać dwie odmienne sytuacje z tym związane. W pierwszej rolnik posiada gospodarstwo o powierzchni mniejszej niż 75 ha. Dzięki temu nie jest zobowiązany do wpisu w rejestrze Bazy Danych o Odpadach, a odpady od niego są odbierane na oświadczenie. W drugiej sytuacji rolnik posiada gospodarstwo większe niż 75 ha, wskutek czego jest zobowiązany do posiadania wpisu w programie Bazy Danych o Odpadach. W efekcie skup oleju przepracowanego w Katowicach od takiego rolnika nie różni się niczym niż skup od firmy.

Skup przepracowanego oleju – cena w Katowicach oraz jej wahania

Na cenę przepracowanego oleju silnikowego w Katowicach wpływa wiele czynników, jak przykładowo ilość, jakość oleju, miejsce odbioru, aktualna stawka w rafinerii dla skupu tego rodzaju odpadu w ilościach hurtowych. W związku z tym ceny mogą się wahać od nawet bezpłatnego odbioru w przypadku małych ilości do 0,30 zł za kg w przypadku większych odbiorów. Dzięki wystawieniu oferty w aplikacji WasteMaster uzyskasz szybko oraz sprawnie kompleksowy przegląd aktualnych cen odbioru przepracowanego oleju. Przy tym jednocześnie dzięki naszemu Opiekunowi klienta będziesz mógł zaoszczędzić czas, ponieważ to on wykona całą pracę związaną z ofertą.

W jaki sposób można zamówić usługę skupu przepracowanego oleju w Katowicach w naszej giełdzie recyklingowej WasteMaster?

W trakcie projektowania oprogramowania WasteMaster poczyniliśmy starania aby gruntownie uprościć zamawianie usług. Po to sformułowaliśmy kwestionariusz który należy wypełnić w czasie wybierania usługi odbioru przepracowanego oleju w Katowicach. Kwestionariusz zawiera pytania niezmiernie przydatne przy ustalaniu takiego zlecenia. Po złożeniu zamówienia, doradca klienta zweryfikuje otrzymane informacje i wyśle oferty. Do Ciebie będzie należała decyzja o finalnym wyborze. Po przyjęciu oferty, doradca klienta zadba o finalną realizacje zlecenia, uzgodni wywóz oraz kiedy pojawi się potrzeba może pomóc przy innych problemach, jak przykładowo z rejestrem Bazy Danych Odpadowych.

Odbiór zużytego oleju samochodowego w Katowicach od osób fizycznych. Czy jest możliwy?

Nie ma możliwości, aby odbiór zużytego oleju samochodowego w Katowicach przez specjalistyczne firmy się odbył. Takie firmy mogą odbierać ten odpad wyłącznie od innych przedsiębiorstw (w przypadku rejestru BDO) i rolników (w zależność albo przez rejestr Bazy Danych Odpadowych lub na specjalne oświadczenie). Dla osób fizycznych możliwe jest pozbycie się tego odpadu, poprzez przekazanie go do PSZOK'u (Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych). Należy jednak pamiętać, że PSZOK może przyjąć tylko 20 kg takiego oleju na gospodarstwo i pod warunkiem, że jest w oryginalnym opakowaniu. W sytuacji wymiany oleju przez mechanika samochodowego, to on poprzez świadczenie usługi staje się wytwórcą odpadu.

Jakie rodzaje usług dotyczące przepracowanego oleju możemy zamówić w giełdzie WasteMaster?

Logując się do naszej aplikacji, można w łatwy sposób sprawdzić zakres usług, które można zlecić za naszym pośrednictwem. Możemy wymienić następujące usługi dotyczące przepracowanego oleju: a) skup przepracowanego oleju silnikowego w Katowicach wraz z odbiorem, b) skup przepracowanego oleju hydraulicznego w Katowicach wraz z odbiorem, c) skup przepracowanego oleju transformatorowego w Katowicach wraz z odbiorem, d) skup przepracowanego oleju przekładniowego w Katowicach wraz z odbiorem, Jako firma dbająca o jak najwyższa jakość naszych usług, do każdego zamówienia przypisujemy opiekuna klienta. Do zadań opiekuna należy analiza rynku, wybranie najkorzystniejszych ofert, a po akceptacji oferty przez klienta, ustalenie terminu oraz detali technicznych odbioru. W razie potrzeby może pomóc znaleźć rozwiązanie również dla innych odpadów posiadanych przez klienta. W sytuacji problemów z dokumentacją lub rejestrem Bazy Danych o Odpadach nasza firma gwarantuje potrzebną pomoc.

Które dokumenty będą wymagane do odbioru oleju przepracowanego w Katowicach?

W skutek rejestru BDO, firmy jak i rolnicy posiadający gospodarstwa rolne przekraczające powierzchnią 75 ha, są zobowiązani do prowadzenia wskazanego rejestru. W efekcie, aby usługa odbioru oleju przepracowanego w Katowicach została zrealizowana, jednostki te muszą wystawić w rejestrze KPO (Kartę Przekazania Odpadu). Rolnicy, których gospodarstwa nie przekraczają 75 ha, mogą przekazywać ten odpad na specjalne oświadczenie.

Gdzie oddać zużyty olej silnikowy w Katowicach?

Bardzo ważna dla środowiska naturalnego jest prawidłowa utylizacja oleju silnikowego. Cena skupu olejów przepracowanych może się wahać i nie jest jednakowa dla wszystkich miast w Polsce. Na jej wartość ma wpływ wiele czynników, m.in. poziom inflacji. Jesteś firmą i generujesz sporą liczbę zużytego oleju? Skup ma dla ciebie duże znaczenie? Zgłoś się do nas, a bezpłatnie porównamy różne oferty i wybierzemy tę najkorzystniejszą dla ciebie. Wejdź na naszą stronę lub zadzwoń bezpośrednio na infolinię. Czekamy na Twoje zgłoszenia!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kto odbiera zużyty olej?
21-07-2022
Kto odbiera zużyty olej?

W Twoim warsztacie masz kilka beczek oleju silnikowego? Jeśli chcesz sprawnie i ekologicznie pozbyć się tego problemu, udaj się do skupu olejów przepracowanych. Miejsca tego typ...

Więcej -->
Kto odbiera przepracowany olej?
20-07-2022
Kto odbiera przepracowany olej?

Zużyty olej silnikowy lub hydrauliczny, w większych ilościach należy oddać do skupu. Małe ilości można zanieść w szczelnym opakowaniu do PSZOK-u, na stację benzynową lub do wars...

Więcej -->
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?
19-07-2022
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?

Nie wiesz gdzie oddać zużyty olej silnikowy? Czy można go wylać? Wyrzucić? Nic z tych rzeczy! Najlepszym miejscem do utylizacji oleju silnikowego będzie placówka skupu. Małe ilo...

Więcej -->
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?
17-07-2022
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?

W Twoim warsztacie zalega dużo zużytego oleju silnikowego i zastanawiasz się jak sobie z nim poradzić? Jak się go wyrzucić? A może gdzie wylewać olej tego typu? Już spieszymy z ...

Więcej -->
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
17-07-2022
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Zużyty olej silnikowy stanowi problem zwłaszcza w warsztatach samochodowych, które produkują duże ilości tej substancji. Czy można po prostu gdzieś go wylać? Wyrzucić? Nie, gdyż...

Więcej -->
Jak pozbyć się oleju silnikowego?
17-07-2022
Jak pozbyć się oleju silnikowego?

Zastanawiasz się gdzie oddać olej silnikowy? Jeśli posiadasz ilości na własny użytek – możesz udać się do PSZOK-u, na stację benzynową, czy do wybranego warsztatu. Pod żadnym po...

Więcej -->
Co zrobić z przepracowanym olejem?
16-07-2022
Co zrobić z przepracowanym olejem?

Czy można wylać stary olej? Wyrzucić go? Nie można go wylać. Jeśli posiadamy małe ilości tego złotego płynu można, odpowiednio go zabezpieczając, włożyć go do odpadów zmieszanyc...

Więcej -->
Czy olej silnikowy podlega pod GTU?
15-07-2022
Czy olej silnikowy podlega pod GTU?

Sprzedaż oleju przepracowanego a GTU – czy w tym wypadku należy dokonać oznaczenia kodem grup towarów i usług? Tak, jeśli dochodzi do sprzedaży towaru – nawet gdy jest to zużyty...

Więcej -->
Ile waży 200 l beczka z olejem?
14-07-2022
Ile waży 200 l beczka z olejem?

Aby odpowiedzieć na to pytanie warto podać, ile waży litr oleju silnikowego. Otóż ze względu na swoje właściwości – olej jest gęstszy od wody – litr tego płynu waży około 0,8 kg...

Więcej -->
Czy PSZOK przyjmuje zużyty olej silnikowy?
13-07-2022
Czy PSZOK przyjmuje zużyty olej silnikowy?

Jeśli posiadamy niewielką ilość oleju, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powinien go przyjąć. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie dana placówka nie jest przystosowa...

Więcej -->
Czy stacje benzynowe mają obowiązek przyjęcia zużytego oleju?
12-07-2022
Czy stacje benzynowe mają obowiązek przyjęcia zużytego oleju?

Zastanawiasz się gdzie oddać zużyty olej? Jest kilka miejsc, które mogą go od Ciebie przyjąć. Punkty PSZOK, niektóre punkty wymiany oleju, warsztaty oraz stacje benzynowe. Jedna...

Więcej -->
Gdzie sprzedać zużyty olej silnikowy?
11-07-2022
Gdzie sprzedać zużyty olej silnikowy?

Sprzedaż tego typu odpadów odbywa się w skupach zużytego oleju. Cena będzie zależeć od rodzaju i stopnia zanieczyszczenia cieczy. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, to za pomocą apli...

Więcej -->
Ile waży 1 litr oleju przepracowanego?
10-07-2022
Ile waży 1 litr oleju przepracowanego?

Litr przepracowanego oleju, ze względu na swoje właściwości, waży około 0,8 kg. Jest to cenna informacja, jeśli jesteśmy zainteresowani skupem przepracowanego oleju oraz jego ko...

Więcej -->
Jaka stawka VAT na olej przepracowany?
10-07-2022
Jaka stawka VAT na olej przepracowany?

Sprzedaż oleju przepracowanego a GTU – oznaczać czy nie oznaczać? W związku z tym, że kod grup towarów i usług jest przypisywany produktom, które sprzedajemy, trzeba oznaczyć zu...

Więcej -->
Ile kosztuje litr zużytego oleju silnikowego?
09-07-2022
Ile kosztuje litr zużytego oleju silnikowego?

W zależności od stopnia zanieczyszczenia i ilości, taką cenę otrzymamy. Głównie to od skupu oleju przepracowanego zależy cena za litr. Według cennika WasteMaster za kilogram prz...

Więcej -->
Kto skupuje olej przepracowany?
08-07-2022
Kto skupuje olej przepracowany?

Kiedy dysponujemy dużą ilością zużytego oleju, najlepiej oddać go do skupu olejów przepracowanych. Jeśli posiadamy go niewiele, można udać się do PSZOK-u, na stację benzynową lu...

Więcej -->
Jak oddać zużyty olej?
07-07-2022
Jak oddać zużyty olej?

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym? Gdzie oddać zużyty olej hydrauliczny? Takich substancji nie można wylewać ani wyrzucać, dlatego istotnym jest, żeby oddać je odpowiednim ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?
06-07-2022
Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?

Chcesz wyrzucić przepracowany olej? W Polsce jest to nielegalny proceder, zagrażający środowisku naturalnemu. A może wolałbyś zapytać gdzie oddać zużyty olej? Już spieszę z odpo...

Więcej -->
Kto odbiera zużyty olej silnikowy?
05-07-2022
Kto odbiera zużyty olej silnikowy?

Gdzie oddać stary olej? Czy jest organizowany odbiór zużytego oleju? Jak się go pozbyć? Przepracowane płyny tego typu najlepiej oddać do skupu. Inne miejsca takie jak PSZOK, sta...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Co jakiś czas mam trochę odpadów do zutylizowania. Jako osoba fizyczna wybieram tylko kategorię, podkategorię i miejscowość. Firmy zainteresowane tym co mam same się do mnie zgłaszają. To bardzo wygodne.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nawet nie spodziewałam się, że remont kawalerki wygeneruje tyle śmieci… Znajomy powiedział mi, że wpiszę co mam w WasteMaster, podam okolicę, a zainteresowani zgłoszą się po odpady. Pomyślałam: noo na pewno.. natomiast teraz wiem, że miał 100% racji.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jesteśmy skupem złomu na południu Polski. Konkurencja jest duża. Na dodatek jesteśmy w regionie uprzemysłowionym. Dlatego chcieliśmy też zaistnieć. Długo nie potrafiliśmy się przebić. A teraz, kiedy jest WasteMaster regularnie przybywa nam klientów.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jeśli wcześniej miałeś w domu remont, to doskonale wiesz, o czym mówię… Tony gruzu, śmieci, rtv i agd na złom. Zarówno ja jak i mój kumpel zdecydowaliśmy, że pozbędziemy się odpadów z WasteMaster. I polecamy tym, którzy chcą szybko mieć porządek.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mamy z mężem niewielki skl [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
31-08-2022
Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Z pewnością chociaż raz w życiu każdy z nas, lub naszych najbliższych, zada sobie pytanie: „co zrobić ze zużytym olejem?”. Gdzie go oddać? Czy zajmują się tym specjalne podmioty...

Więcej -->
Gdzie utylizować olej silnikowy?
23-08-2022
Gdzie utylizować olej silnikowy?

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie jest utylizowany olej przepracowany? To nie jest żadna tajemnica, a pomimo tego wiele osób nadal nie wie, gdzie oddać stary olej silnikowy. Je...

Więcej -->
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2022
23-08-2022
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2022

Z pewnością wiele nie tylko osób fizycznych, lecz także firm, zastanawia się, gdzie oddać zużyty olej silnikowy. Warto przy tym pamiętać, że sprzedaż przepracowanego oleju przez...

Więcej -->
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?
16-08-2022
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?

Wielu właścicieli gospodarstw domowych, którzy wytwarzają stosunkowo niewielką liczbę oleju silnikowego, często mają zagwozdkę, co zrobić ze starym, wymienionym olejem samochodo...

Więcej -->
Gdzie oddać stary olej?
23-07-2022
Gdzie oddać stary olej?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie oddać zużyty olej samochodowy. Z pewnością nie zdają oni sobie sprawy z tego, jak łatwo można pozbyć się tego typu odpadu. Wystarczą tylko...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat