Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Zalesiu Górnym

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

W jaki sposób odbywa się utylizacja odpadów medycznych w Zalesiu Górnym?

Po przetransportowaniu* ładunku do placówki zajmującej się utylizacją odpadów medycznych w Zalesiu Górnym, w zależności od typu pozostałości wybierana jest jedna z czterech strategii neutralizacji. Pierwszą z nich jest obróbka termiczna – śmieci zostają spalone w specjalistycznych piecach w temperaturze od 850 do 1100 stopni Celsjusza. Kolejną metodą jest autoklawowanie, które polega na tym, że np. skażone strzykawki umieszczane są w maszynie parowej, która pod wpływem wysokiej temperatur zabija wszelkie drobnoustroje. Po tym zabiegu odpady medyczne mogą trafić na składowisko śmieci, ponieważ są w całości neutralne. Kolejną metodą jest przetwarzanie mikrofalowe, które opiera się na fizycznym zniszczeniu materiałów zakaźnych i poddaniu ich wpływowi mikrofal. Ostatnią techniką utylizacji odpadów medycznych w Zalesiu Górnym jest dezynfekcja chemiczna. Niestety ze względu na szkodliwe właściwości odpadów z tej grupy, recykling nie jest osiągalny. Aby przyśpieszyć cały proces odbioru i wywozu do odpowiedniej firmy, skontaktuj się z WasteMaster – bezpłatnie zorganizujemy dla Ciebie całość procesu!

Czym są odpady medyczne?

Zgodnie z ustawą rządową, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku działań o charakterze zdrowotnym oraz przeprowadzaniem badań naukowych w zakresie medycyny. Jednak czym właściwie są odpady medyczne? Na podstawie danych pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Zalesiu Górnym możemy wyróżnić kilka grup tych śmieci, ze względu na swoją specyfikę. Możemy wymienić odpady medyczne zakaźne (mogące przenosić choroby), niebezpieczne (niebędące zakaźnymi), a także inne niż niebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanej kategorii takie musimy zastosować zasady przechowywania i utylizacji. Aby zobrazować zróżnicowanie w obrębie omawianej grupy odpadowej, należy podać odpowiednie przykłady. Do pierwszej grupy, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, narządy, pojemniki na krew, skażone pieluchomajtki, podpaski, resztki posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei odpady niebezpieczne to wszelakie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (stosowane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu stomatologicznego. Reszta odpadów to np. narzędzia chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do poprzednich kategorii. Zatem jeśli posiadasz tego rodzaju śmieci – pamiętaj o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Zalesiu Górnym!

Jakie kwestie formalne należy spełnić, aby zrealizować odbiór odpadów medycznych w Zalesiu Górnym?

Prawo polskie wymaga od producentów odpadów dopełnienia konkretnych warunków formalnych. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów, musisz pamiętać o okresowym wypełnianiu i ewidencjonowaniu odpadów w BDO. W razie nieprowadznia konta w systemie Bazy Danych Odpadowych grozi nam wysoka grzywna - sięgająca nawet do miliona złotych! Wszystko to ma służyć maksymalnej kontroli nad masami produkowanych śmieci oraz legalności ich utylizacji. Jeśli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Zalesiu Górnym, pamiętaj o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Konieczną czynnością jest także uzupełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód podczas inspekcji. W większości, śmieci tego rodzaju są wytwarzane przez przedsiębiorstwa i zakłady pracy, w związku z czym, osoby fizyczne schodzą na dalszy plan. Każdy wymieniony wyżej dokument posługuje się oznaczeniami numerycznymi wprowadzonymi za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Znajduje się w nim cały katalog odpadów, do którego odsyłamy. Przykładem takiego oznaczenia numerycznego odpadu mogą być przyrządy chirurgiczne oznaczane numerami 18 01 01.

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych w Zalesiu Górnym?

W najszybszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w Zalesiu Górnym ze wsparciem od WasteMaster. Nasi eksperci zawodowo zajmują się wyszukiwaniem najlepszych ofert w okolicy, a nasza firma współpracuje z godnymi zaufania podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych w Zalesiu Górnym. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajduje się na naszej stronie), czy też skorzystaj z naszej aplikacji. Podaj dane na temat odpadu, typ, masę oraz kategorię – a my zrobimy resztę. Nasi pracownicy umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, także po krótkim czasie prześlą na adres mailowy wycenę odpadów. Bardzo ważne w kontekście organizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Zalesiu Górnym jest przestrzeganie zasad przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich odstępstw od umowy firma zewnętrzna może naliczyć dodatkowe opłaty, czy też odmówić wywozu śmieci. Jeżeli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów – pamiętaj o wypełnieniu i zwróceniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje pozostałości. Dostarczony odpad musi znaleźć się w worku, który zawiera kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i skończenia użytkowania.

Co wpływa na wygląd cennika utylizacji odpadów medycznych w Zalesiu Górnym?

W związku z tym, że każdy przypadek jest niezwykle indywidualny, trudno jest precyzyjnie wycenić utylizację i odbiór odpadów medycznych w Zalesiu Górnym. Najczęściej rozróżnia się pozostałości z tej kategorii na odpady medyczne i weterynaryjne. Cenowo, te pierwsze mieszczą się w przedziale cenowym od 50 do 100 zł z za transport. Z kolei weterynaryjne są już trochę droższe - mogą dosięgnąć nawet do 150 zł za ładunek. Dodatkową informację informację może stanowić fakt, że za każdy nadprogramowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeśli chodzi o sam odbiór odpadów medycznych w Zalesiu Górnym, musisz pamiętać o tym, że im dalej jesteś od siedziby firmy transportowej, tym prawdopodobnie zwiększy się wysokość ceny. Korzystną opcją dla osób regularnie wywożących takie odpady ze swoich miejsc pracy, jest abonament odbioru odpadów medycznych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszymi konsultantami! Oferujemy precyzyjną wycenę całkowicie za darmo!

Firmy odbierające odpady medyczne w Zalesiu Górnym - jak je znaleźć?

WasteMaster pomoże Ci znaleźć firmy odbierające medyczne w Zalesiu Górnym kompletnie za darmo! Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub rozmowy telefonicznej - a nasi pracownicy dodadzą w Twoim imieniu ogłoszenie do naszej aplikacji - po wcześniejszej wycenie. Po tym, jak już spłyną do nich oferty od firm odbierających odpady medyczne w Zalesiu Górnym, prześlą ich wykaz na Twój adres mailowy. Jeżeli preferujesz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji - również jest taka możliwość! Znajdź ją na naszej platformie (znajduje się tam również numer do pracownika oraz formularz do wyceny), a następnie zamieść zlecenie wraz z opisem i zdjęciem. Przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się moderacją zgłoszeń i w ten sposób na Twoim koncie znajdziesz jedynie pasujące oferty odbioru odpadów medycznych w Zalesiu Górnym. To naprawdę jest takie łatwe! Nie musisz nic płacić, a ostateczna decyzja zawsze będzie należeć do Ciebie.Skontaktuj się z nami i pozbądź się swoich odpadów tak szybko, jak to możliwe!

Utylizacja odpadów medycznych w Zalesiu Górnym – co warto wiedzieć?

Gdzie powstają odpady medyczne? Jak je przechowywać? Jak nie narazić się mając do czynienia z tego typu pozostałościami? Poniższy tekst powstał, aby wyjaśnić nieco kwestie śmieci związanych z medycyną. Odpady medyczne powstają w placówkach, które w jakimś stopniu związane są ze zdrowiem, branżą beauty, lecznictwem, czy opieką nad zwierzętami. Zatem nie tylko szpitale i kliniki mogą produkować tego typu śmieci. Placówki dentystyczne, salony kosmetyczne, lecznice weterynaryjne, a nawet zakłady fryzjerskie mogą produkować odpady tego typu. W związku z tym, że niezwykle często są to substancje skażone, mogące rozsiewać drobnoustroje – odpady pochodzące z dziedzin medycznych i paramedycznych – z czasem stające się coraz większym zagrożeniem dla zdrowia lub życia – są kwalifikowane jako toksyczne lub wysokiego ryzyka. Z tego powodu, koniecznie musisz zorganizować utylizację odpadów medycznych w Zalesiu Górnym. Jest to istotne tym razem nie ze względów ekologicznych, ale głównie epidemiologicznych. Pandemia COVID-19 dobitnie nam pokazała, że higiena jest bardzo istotna w kontekście globalnego zdrowia. Zatem utylizacja odpadów medycznych w Zalesiu Górnym jest stanowczym krokiem w stronę dbania o zdrowie cywilizacji. Chciałbyś się dowiedzieć, w jaki sposób najsprawniej pozbyć się swoich śmieci? Czytaj do końca!

W jakich warunkach przechowywać odpady medyczne?

Na samym początku warto podkreślić, że w Polsce zakazuje się utylizacji odpadów medycznych w Zalesiu Górnym w sposób samodzielny (czy też w spalarniach zwykłych odpadów komunalnych) oraz składowania na składowiskach. Za praktyki tego rodzaju grożą bolesne kary. W związku ze swoimi specyficznymi właściwościami należy przechowywać odpady medyczne we właściwych warunkach. W zasadzie w każdym przypadku oddajemy je firmom odbierającym odpady medyczne w Zalesiu Górnym, dlatego muszą być podwójnie dobrze zabezpieczone – w taki sposób, aby nie zagrażać personelowi, który wywozi nasze śmieci. Zatem odpady zakaźne musimy wrzucić do worków lub opakowań o czerwonym kolorze, niebezpieczne do żółtych, a pozostałe do opakowania o innym kolorze (najczęściej jest to niebieski, czarny lub zielony). Także warunki tymczasowego składowania mają znaczenie w kwestii odbioru odpadów medycznych w Zalesiu Górnym. Niektóre substancje są dużo bardziej niebezpieczne po upływie pewnego okresu czasu, a inne źle znoszą większe temperatury. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim współpracownikom – zerknij do ustawy dotyczącej przechowywania pozostałości. Według niej odpady zakaźne z poszczególnych grup mogą być przechowywane w temperaturze do 18 stopni przed 24 godziny, a w temperaturze do 10 stopni – do 72 godzin. Pamiętaj o powyższych zastrzeżeniach zastrzeżenia – w ten sposób zapobiegasz rozsiewaniu potencjalnych chorób i możesz bez problemów oddawać śmieci do punktów utylizacji odpadów medycznych w Zalesiu Górnym.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Jestem pozytywnie zaskoczona! Za darmo otrzymałam od WasteMaster precyzyjną wycenę utylizacji odpadów medycznych w Zalesiu Górnym, a także listę ofert placówek, które wywożą takie śmieci z klinik. Polecam serdecznie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam korzystanie z WasteMaster! Dzięki nim udało mi się pozbyć dziesiątek kilogramów odpadów pooperacyjnych, a także narzędzi chirurgicznych - zorganizowali wszystko za darmo!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Wydawało mi się, że strawię dużo czasu na szukaniu właściwej firmy odbierającej odpady medyczne w Zalesiu Górnym. Dlatego zadzwoniłem do WasteMaster - szybko się mną zajęli i oszczędzili mi wiele czasu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Koleżanka poleciła mi skorzystanie z WasteMaster i nie spodziewałam się takiego efektu! Oszczędziłam za darmo mnóstwo czasu i znalazłam opłacalne oferty od firm odbierających odpady medyczne w Zalesiu Górnym!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cenna usługa, z pewnością jeszcze kiedyś tutaj wrócę!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon