Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Mysiadle

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Gdzie znajdziesz firmy odbierające odpady medyczne w Mysiadle?

WasteMaster jest przydatnym narzędziem służącym do wyszukiwania najsolidniejszych firm odbierających medyczne w Mysiadle. Skontaktuj się z naszymi konsultantami (formularz lub rozmowa przez telefon) lub użyj aplikacji. Twój Opiekun Klienta zamieści Twoje ogłoszenie w aplikacji, w której będzie gromadził zainteresowane podmioty, transportujące takie pozostałości. Następnie na wcześniej podaną skrzynkę mailową, prześle Ci wycenę, a po krótkim czasie listę firm odbierających odpady medyczne w Mysiadle. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej innowacyjnej aplikacji – również jest taka opcja. Znajdziesz ją na naszej platformie, ale nie musisz jej instalować – wystarczy otworzyć ją z poziomu przeglądarki! Dodaj ogłoszenie, zamieść zdjęcie – a przypisany do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty. Usługi świadczone przez WasteMaster są całkowicie darmowe – a decyzja, z której oferty skorzystasz – absolutnie autonomiczna! My jedynie pokazujemy dostępne opcje oraz pomagamy w ustaleniu terminu realizacji odbioru odpadów medycznych w Mysiadle.

Utylizacja odpadów medycznych w Mysiadle – co warto wiedzieć?

Gdzie produkowane są odpady medyczne? W jaki sposób je przechowywać? Jak nie narazić się mając do czynienia z tego rodzaju pozostałościami? Poniższy tekst powstał, aby rozjaśnić nieco kwestie śmieci związanych z medycyną. Odpady medyczne powstają w instytucjach, które w jakimś stopniu związane są ze zdrowiem, branżą beauty, lecznictwem, czy zwierzętami. Zatem nie tylko szpitale i poradnie lecznicze mogą produkować tego typu śmieci. Gabinety dentystyczne, salony kosmetyczne, lecznice weterynaryjne, a nawet zakłady fryzjerskie mogą wytwarzać odpady tego typu. W związku z tym, że bardzo często są to materiały skażone, mogące rozsiewać drobnoustroje – śmieci pochodzące z dziedzin medycznych i paramedycznych – z czasem stające się coraz większym zagrożeniem dla zdrowia lub życia – są kwalifikowane jako toksyczne lub wysokiego ryzyka. Z tego powodu, koniecznie musisz zorganizować utylizację odpadów medycznych w Mysiadle. Jest to ważne tym razem nie ze względów ekologicznych, ale przede wszystkim epidemiologicznych. Pandemia COVID-19 dobitnie nam pokazała, że higiena jest bardzo istotna w kontekście globalnego zdrowia. Zatem utylizacja odpadów medycznych w Mysiadle jest stanowczym krokiem w stronę dbania o zdrowie cywilizacji. Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób najsprawniej pozbyć się swoich śmieci? Czytaj dalej!

Czym są odpady medyczne?

Według ustawy rządowej, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku działań o charakterze zdrowotnym oraz prowadzeniem badań naukowych w zakresie medycyny. Jednak czym właściwie są odpady medyczne? Na podstawie danych pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Mysiadle możemy wyróżnić kilka kategorii tych śmieci, ze względu na swoje właściwości. Możemy wyodrębnić odpady medyczne zakaźne (mogące przenosić choroby), niebezpieczne (ale niezakaźne), a także nieniebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanego rodzaju takie musimy zastosować zasady przechowywania i utylizacji. Aby zobrazować zróżnicowanie w obrębie omawianej kategorii odpadowej, należy podać odpowiednie przykłady. Do pierwszego rodzaju, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, narządy, pojemniki na krew, zainfekowane pieluchomajtki, podpaski, resztki posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei odpady niebezpieczne to wszelakie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (używane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu stomatologicznego. Reszta odpadów to np. narzędzia chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do poprzednich kategorii. Zatem jeśli masz tego rodzaju śmieci – pamiętaj o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Mysiadle!

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Mysiadle

W związku z unijnymi dyrektywami, a także przepisami w Polsce, wszyscy producenci odpadów muszą wypełniać określone dokumenty, świadczące o transparentności w zarządzaniu pozostałościami. Dotyczy to głównie przedsiębiorców, który produkują o wiele więcej odpadów w związku ze swoją działalnością niż osoby fizyczne. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów - musisz pamiętać o regularnym ewidencjonowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to kontrolowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Mysiadle musisz pamiętać także o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, wywożącemu Twoje śmieci. Należy także uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność działań podczas kontroli policyjnej. Wszystkie podane dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów. Określają one rodzaj, źródło powstania, a także charakterystykę danego odpadu. Dla odpadów medycznych kody można znaleźć w grupie nr 18 (np. narzędzia chirurgiczne to 18 01 01). Cały katalog odpadów znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych w Mysiadle?

W najprostszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w Mysiadle z pomocą WasteMaster. Nasi eksperci zawodowo zajmują się wyszukiwaniem najbardziej opłacalnych ofert w okolicy, a nasza firma współpracuje z wartościowymi podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych w Mysiadle. Zgłoś się do nas za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajdziesz na naszej stronie), czy też skorzystaj z naszej aplikacji. Podaj charakterystykę odpadu, rodzaj, masę oraz kategorię – a my zrobimy resztę. Nasi specjaliści umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, a po krótkim czasie prześlą na skrzynkę mailową wycenę odpadów. Bardzo ważne w kontekście organizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Mysiadle jest przestrzeganie zasad przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich odstępstw od umowy firma zewnętrzna może naliczyć nadprogramowe opłaty, czy też odmówić wywozu śmieci. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów – pamiętaj o wypełnieniu i zwróceniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje pozostałości. Dostarczony odpad musi znajdować się w worku, który posiada kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i zakończenia użytkowania.

Sposoby utylizacji odpadów medycznych w Mysiadle

W nawiązaniu do tego, że odpady medyczne często stanowią zagrożenie dla zdrowia populacji, trudno wyobrazić sobie ich przetwórstwo i ponowne wykorzystanie. Najbardziej właściwą opcją jest przeprowadzenie ich neutralizacji i utylizacji. Możemy wymienić następujące sposoby utylizacji odpadów medycznych w Mysiadle: obróbkę termiczną, autoklawowanie, przekształcanie za pomocą promieniowania mikrofalowego oraz dezynfekcję chemiczną. Obróbka termiczna to po prostu spalanie pozostałości medycznych w specjalnie do tego przystosowanych piecach, osiągających do 1100°C. Autoklawowanie wymaga użycia maszyn parowych, które za pomocą temperatury niszczą wszelkie drobnoustroje. Z kolei stosowanie mikrofal łączy się z kompletną destrukcją śmieci i końcowym zneutralizowaniem ich toksycznego działania. Dezynfekcja chemiczna jest najszybszym zabiegiem, po którym neutralne śmieci można przewieźć na wysypisko. Nie wiesz jak się zabrać za #*#realizację|organizację#*# utylizacji odpadów medycznych w Mysiadle? Skontaktuj się z nami - udzielimy Ci bezpłatnego wsparcia!

Jak wygląda cennik utylizacji odpadów medycznych w Mysiadle?

Utylizacja i odbiór odpadów medycznych w Mysiadle jest wyceniana w niezwykle indywidualny sposób. Na samym początku warto wspomnieć, że droższe jest utylizowanie odpadów weterynaryjnych - medyczne ze względu na swoją popularność są nawet o 50 zł tańsze. Zazwyczaj przedziały cenowe to 50-100 zł za odpady medyczne i 50-150 zł za pozostałości z lecznic dla zwierząt. Typ Twojej pozostałości ma wielkie znaczenie, to ile masz danych śmieci, a także do jakiej masy odpadów się zobowiązałeś. Jeśli przekroczysz umówiony limit, to za każdy dodatkowy kilogram musisz zapłacić dodatkowo ok. 6 zł. W kontekście odbioru odpadów medycznych w Mysiadle także Twoja lokalizacja ma wielkie znaczenie - im dalej znajdujesz się od firmy transportowej - tym więcej będziesz musiał zapłacić. Często w okolicach dużych miast ceny są niższe, jednak nie jest to stała zasada. Warto jeszcze wspomnieć o abonamencie. Jeżeli regularnie wywozisz tego rodzaju odpady, opłacenie miesięcznej stałej stawki za odbiór jest zdecydowanie wygodną opcją. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w organizacji całego procesu - skontaktuj się z nami - pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Przechowywanie odpadów medycznych

Zakazuje się samodzielnego utylizowania śmieci tego typu, a także wywożenia ich na nielegalne składowiska. Każdy producent takich pozostałości i klient firm odbierających odpady medyczne w Mysiadle musi zadbać o prawidłowe przechowywanie pozostałości. W przeciwnym razie może nam grozić poważne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy przekazać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Mysiadle muszą być one dokładnie zabezpieczone. Dla śmieci zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o barwie czerwonej, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla pozostałych worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o kwestię przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Mysiadle warto także pamiętać o zachowaniu konkretnej temperatury, która ma wpływ na czas składowania pozostałości w naszym miejscu pracy. Dla śmieci zakaźnych jest to 18°C przez dobę, a do 10° przez 72 godziny. Całość informacji dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajdziesz w ustawie Ministra Klimatu, do której odsyłamy. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do konsultacji z naszymi ekspertami z WasteMaster!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Bardzo łatwa w obsłudze aplikacja - bez żadnych problemów znalazłam w niej przedsiębiorstwa utylizujące odpady medyczne w Mysiadle!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mimo że, usługa jest za darmo - bardzo ją polecam. Dzięki uprzejmemu konsultantowi znalazłem perfekcyjną firmę odbierającą odpady medyczne w Mysiadle - polecam ich mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W zasadzie wypróbowałem WasteMaster z polecenia. Jestem bardzo zadowolony, obsługa jest na najwyższym poziomie. Dzięki nim znalazłem korzystną firmę utylizującą odpady medyczne w Mysiadle!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wartościowa usługa, z pewnością jeszcze kiedyś do niej wrócę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie liczyłem na to, że uda mi się tak szybko pozbyć pzoostałości z punktu szczepień. Dzięki WasteMaster znalazłem bardzo solidną firmę odbierającą odpady medyczne w Mysiadle!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon