Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Nowej Iwicznej

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Przechowywanie odpadów medycznych

Zabrania się samodzielnego utylizowania śmieci tego typu, a także wywożenia ich na nielegalne składowiska. Każdy producent takich pozostałości i klient firm odbierających odpady medyczne w Nowej Iwicznej musi zadbać o właściwe przechowywanie pozostałości. W przeciwnym razie może nam grozić poważne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy oddać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Nowej Iwicznej muszą być one właściwie zabezpieczone. Dla pozostałości zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o kolorze czerwonym, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla reszty worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o kwestię przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Nowej Iwicznej warto także pamiętać o zachowaniu konkretnej temperatury, która ma wpływ na czas składowania odpadów w naszym miejscu pracy. Dla substancji zakaźnych jest to 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Całość wytycznych dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajduje się w ustawie Ministra Klimatu, do której polecamy zajrzeć. W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do skonsultowania się z naszymi ekspertami z WasteMaster!

Utylizacja odpadów medycznych w Nowej Iwicznej - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Nowej Iwicznej jest bardzo istotna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa cywilizacyjnego. Pamiętaj, że są to zazwyczaj odpady niebezpieczne, które faktycznie zagrażają zdrowiu populacji! Z tej przyczyny, koniecznym jest abyś nie lekceważył zasad bezpieczeństwa dotyczących przekazywania i składowania takich odpadów. Nie tylko szpitale czy kliniki je produkują. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, gabnety weterynaryjne, placówki diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których możesz się spotkać z odpadami medycznymi. Dbanie o ciało, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą wytwarzać tego typu śmieci. Pamiętaj, że przed wyprodukowaniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Nowej Iwicznej nie może minąć zbyt dużo czasu. W określonych warunkach drobnoustroje świetnie się rozwijają i generują spore zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż zdarzających się przypadków zachorowań na koronawirusa, powinniśmy to mieć szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany powyższym zagadnieniem? Zachęcamy do czytania!

Jak wyszukać najkorzystniejsze firmy odbierające odpady medyczne w Nowej Iwicznej?

Nasza firma może Ci pomóc w sprawnym wyszukaniu najbardziej opłacalnych firm odbierających medyczne w Nowej Iwicznej. Wystarczy nawiązać kontakt z naszymi pracownikami - czy to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czy rozmowy telefonicznej. Podziel się opisem swojego odpadu, a nasi specjaliści go wycenią i dodadzą do naszej aplikacji. Po zebraniu najtrafniejszych ogłoszeń, zostaną do Ciebie wysłane listy z najlepszymi firmami odbierającymi odpady medyczne w Nowej Iwicznej. Istnieje również możliwość samodzielnego użycia aplikacji WasteMaster - znajdź ją na naszej platformie, dodaj zlecenie, a Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty odbioru odpadów medycznych w Nowej Iwicznej. To, z której placówki chcesz ostatecznie skorzystać, jest absolutnie Twoją indywidualną decyzją. Dodatkowo za pomoc w znalezieniu firm utylizujących nie zapłacisz ani złotówki.

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Nowej Iwicznej

Nie jest łatwo podać szacunkową kwotę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Nowej Iwicznej, ponieważ wszystko jest zależne od Twojego konkretnego przypadku. To, jaki typ odpadu posiadasz, a także jego ilość oraz Twoja lokalizacja – to trzy czynniki, które najmocniej wpływają na kształt cennika. W tym przypadku pojawia się dodatkowa kategoryzacja: na pozostałości medyczne oraz weterynaryjne, jednak firmy wywozowe często wprowadzają własny podział (np. ten ze względu na właściwości, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są tańsze w utylizacji niż weterynaryjne – jest to powiązane z ich powszechnością i sprawdzonymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie transakcji, pracownicy WasteMaster stworzyli cennik utylizacji odpadów medycznych w Nowej Iwicznej, który obrazuje, że pozostałości medyczne sięgają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią dobić nawet do 150 zł. Za każdy nadprogramowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli cyklicznie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Nowej Iwicznej, opłacaln inwestycją abonament na odbiór tego rodzaju śmieci. Kolejnym ważnym czynnikiem jest Twoje umiejscowienie – im dalej się znajdujesz od instytucji utylizującej – tym wzrośnie cena. Jeśli jesteś zainteresowany dokładną wyceną – skontaktuj się z WasteMaster – nasi eksperci posiadają wiele lat doświadczenia!

Sposoby utylizacji odpadów medycznych w Nowej Iwicznej

W nawiązaniu do tego, że pozostałości medyczne często zagrażają zdrowiu populacji, ciężko wyobrazić sobie ich recykling. Najlepszą opcją jest przeprowadzenie ich neutralizacji i utylizacji. Wyróżniamy następujące sposoby utylizacji odpadów medycznych w Nowej Iwicznej: obróbkę termiczną, autoklawowanie, przetwarzanie za pomocą promieniowania mikrofalowego oraz dezynfekcję chemiczną. Obróbka termiczna to zwyczajne spalanie odpadów medycznych w specjalnie do tego przystosowanych piecach, osiągających do 1100°C. Autoklawowanie wymaga użycia maszyn parowych, które za pomocą temperatury niszczą wszelkie drobnoustroje. Z kolei stosowanie mikrofal łączy się z kompletną destrukcją śmieci i końcowym zneutralizowaniem ich toksycznego działania. Dezynfekcja chemiczna jest najszybszym zabiegiem, po którym neutralne śmieci można przewieźć na wysypisko. Nie wiesz jak się zabrać za #*#realizację|organizację#*# utylizacji odpadów medycznych w Nowej Iwicznej? Skontaktuj się z nami - udzielimy Ci bezpłatnego wsparcia!

Jakie kwestie formalne należy spełnić, aby zrealizować odbiór odpadów medycznych w Nowej Iwicznej?

Przepisy w Polsce wymagają od producentów odpadów spełnienia konkretnych warunków formalnych. Jeżeli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów, musisz pamiętać o okresowym wypełnianiu i rejestrowaniu odpadów w BDO. W razie nieprowadznia konta w systemie Bazy Danych Odpadowych grozi nam spora grzywna - sięgająca nawet do miliona złotych! Wszystko to ma służyć zwiększeniu kontroli nad ilością produkowanych śmieci oraz legalności ich utylizacji. Jeśli organizujesz odbiór odpadów medycznych w Nowej Iwicznej, pamiętaj o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Niezbędną czynnością jest także wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód podczas inspekcji. W większości, śmieci tego rodzaju są produkowane przez przedsiębiorstwa i zakłady pracy, w związku z czym, osoby fizyczne schodzą na dalszy plan. Każdy wymieniony wyżej dokument posługuje się oznaczeniami numerycznymi wprowadzonymi mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Znajduje się w nim cały katalog odpadów, do którego odsyłamy. Przykładem takiego kodu odpadu mogą być przyrządy chirurgiczne oznaczane numerami 18 01 01.

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Nowej Iwicznej

Najprościej znajdziesz ofertę odbioru odpadów medycznych w Nowej Iwicznej z WasteMaster! Pracownicy naszej spółki mają lata doświadczenia w wyszukiwaniu wartościowych ofert, a w dodatku są specjalistami z zakresu rynku odpadowego. Ponadto - współpracujemy tylko z profesjonalistami i firmami zrejestrowanymi w BDO! Mimo iż, nasze usługi są bezpłatne, działamy w świetle prawa i staramy się pomóc wszystkim klientom! Zadzwoń do nas lub wyślij formularz zgłoszeniowy - możesz także skorzystać z naszej aplikacji - udziel nam informacji o Twoich odpadach medycznych, a my zajmiemy się wszystkim. Dopasujemy ogłoszenia do Twoich preferencji i całość, włącznie z wyceną odpadów, przekażemy na podaną wcześniej skrzynkę e-mailową. Wyjątkowo ważną kwestią w kontekście utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Nowej Iwicznej jest przestrzeganie wcześniej wymienionych zasad składowania śmieci niebezpiecznych. W razie jakichkolwiek problemów czy stworzenia sytuacji zagrażającej życiu, firma wywozowa może się wycofać. Dodatkowo jeśli jesteś przedsiębiorcą lub gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu - dokument umożliwiający zgodny z prawem transport pozostałości. Potrzebujesz pomocy z utylizacją odpadów medycznych w Nowej Iwicznej? Zgłoś się do WasteMaster - świadczymy kompletnie darmowe usługi!

Czym są odpady medyczne?

Według ustawy rządowej, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym oraz przeprowadzaniem badań naukowych z zakresu medycyny. Jednak czym konkretnie są odpady medyczne? Na podstawie informacji pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Nowej Iwicznej możemy wymienić kilka kategorii tych śmieci, ze względu na swoją specyfikę. Możemy wyodrębnić odpady medyczne zakaźne (mogące przenosić choroby), niebezpieczne (niebędące zakaźnymi), a także nieniebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanego rodzaju takie musimy zastosować zasady przechowywania i utylizacji. Aby zobrazować zróżnicowanie w obrębie omawianej grupy odpadowej, należy podać adekwatne przykłady. Do pierwszej grupy, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, narządy, pojemniki na krew, zainfekowane pieluchomajtki, podpaski, resztki posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei odpady niebezpieczne to wszelakie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (stosowane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu dentystycznego. Reszta odpadów to np. narzędzia chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do wcześniejszych kategorii. Zatem jeśli posiadasz tego rodzaju śmieci – nie zapomnij o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Nowej Iwicznej!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Szczerze polecam - nigdy w tak krótkim czasie nie znalazłem tak opłacalnych ofert od placówek utylizujących odpady medyczne w Nowej Iwicznej!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto użyć ich aplikacji - jest naprawdę fajna i łatwa w obsłudze. Pobrałam ją na telefon i mogłam na okrągło kontrolować spływające oferty. Rzeczywiście godne polecania!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam jak się zabrać za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Nowej Iwicznej, więc skontaktowałam się z WasteMaster. Uprzejmi konsultanci szybko mi pomogli i nawet wyszukali dużo opłacalnych ofert! Jednym słowem - warto!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto użyć ich aplikacji - jest naprawdę przejrzysta i łatwa w obsłudze. Pobrałam ją na telefon i mogłam na okrągło kontrolować spływające oferty. Rzeczywiście godne polecania!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mimo że, usługa jest za darmo - bardzo ją polecam. Dzięki uprzejmemu konsultantowi znalazłem doskonałą firmę odbierającą odpady medyczne w Nowej Iwicznej - polecam ich mocno!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon