Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Górze Kalwarii

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Utylizacja odpadów medycznych w Górze Kalwarii - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Górze Kalwarii jest bardzo istotna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa cywilizacyjnego. Nie zapominaj, że są to zazwyczaj odpady niebezpieczne, które realnie zagrażają zdrowiu populacji! Z tego powodu, koniecznym jest abyś nie lekceważył zasad bezpieczeństwa dotyczących przekazywania i składowania takich odpadów. Nie tylko szpitale czy kliniki je produkują. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, gabnety weterynaryjne, placówki diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których możesz się spotkać z odpadami medycznymi. Dbanie o ciało, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą produkować tego typu śmieci. Miej na uwadze, że przed wytworzeniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Górze Kalwarii nie może minąć zbyt wiele czasu. W określonym środowisku drobnoustroje świetnie się rozwijają i generują poważne zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż spotykanych przypadków zachorowań na koronawirusa, musimy mieć to szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany podanym tematem? Zapraszamy do czytania!

W jaki sposób odbywa się utylizacja odpadów medycznych w Górze Kalwarii?

Po przetransportowaniu* ładunku do firmy zajmującej się utylizacją odpadów medycznych w Górze Kalwarii, w zależności od rodzaju pozostałości wybierana jest jedna z czterech strategii neutralizacji. Pierwszą z nich jest obróbka termiczna – śmieci zostają spalone w specjalistycznych piecach w temperaturze sięgającej do 1100 stopni Celsjusza. Inną metodą jest autoklawowanie, które opiera się na tym, że np. zakażone strzykawki umieszczane są w maszynie parowej, która pod wpływem dużej temperatur anihiluje wszelkie drobnoustroje. Po tym procesie odpady medyczne mogą trafić na wysypisko śmieci, ponieważ są w całości neutralne. Kolejną metodą jest przetwarzanie mikrofalowe, które opiera się na fizycznym zniszczeniu materiałów zakaźnych i poddaniu ich wpływowi mikrofal. Ostatnią metodą utylizacji odpadów medycznych w Górze Kalwarii jest dezynfekcja chemiczna. Niestety ze względu na toksyczne właściwości odpadów z tej grupy, recykling jest niemożliwy. Aby przyśpieszyć cały proces odbioru i transportu do odpowiedniej firmy, skontaktuj się z WasteMaster – za darmo zorganizujemy dla Ciebie cały proces!

W jakich warunkach przechowywać odpady medyczne?

Na samym początku warto podkreślić, że w Polsce zakazuje się utylizacji odpadów medycznych w Górze Kalwarii w sposób samodzielny (czy też w spalarniach zwykłych śmieci komunalnych) oraz składowania na składowiskach. Za praktyki tego rodzaju grożą bolesne kary. W związku ze swoimi specyficznymi właściwościami należy przechowywać odpady medyczne w odpowiednich warunkach. W zasadzie w każdym przypadku oddajemy je firmom odbierającym odpady medyczne w Górze Kalwarii, dlatego muszą być podwójnie dobrze zabezpieczone – w taki sposób, aby nie zagrażać personelowi, który zabiera nasze śmieci. Zatem odpady zakaźne musimy wrzucić do worków lub pojemników o czerwonym kolorze, niebezpieczne do żółtych, a pozostałe do opakowania o innym kolorze (zazwyczaj jest to niebieski, czarny lub zielony). Także warunki czasowego składowania mają znaczenie w kontekście odbioru odpadów medycznych w Górze Kalwarii. Niektóre substancje są dużo bardziej niebezpieczne po upływie pewnego okresu czasu, a inne źle znoszą większe temperatury. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim współpracownikom – zerknij do ustawy dotyczącej przechowywania pozostałości. Według niej odpady zakaźne z poszczególnych grup mogą być składowane w temperaturze do 18 stopni przed 24 godziny, a w temperaturze do 10 stopni – do 72 godzin. Pamiętaj o powyższych zastrzeżeniach zastrzeżenia – w ten sposób zapobiegasz rozsiewaniu potencjalnych chorób i możesz bez problemów przekazywać śmieci do punktów utylizacji odpadów medycznych w Górze Kalwarii.

Gdzie znajdziesz firmy odbierające odpady medyczne w Górze Kalwarii?

WasteMaster jest przydatnym narzędziem służącym do znajdowania najsolidniejszych firm odbierających medyczne w Górze Kalwarii. Skontaktuj się z naszymi konsultantami (formularz lub rozmowa przez telefon) lub użyj aplikacji. Twój Opiekun Klienta zamieści Twoje ogłoszenie w aplikacji, w której będzie gromadził zainteresowane firmy, transportujące takie pozostałości. Później na wcześniej podaną skrzynkę mailową, prześle Ci wycenę, a po niedługim czasie listę firm odbierających odpady medyczne w Górze Kalwarii. Jeśli preferujesz samodzielnie użyć naszej innowacyjnej aplikacji – również jest taka opcja. Znajdziesz ją na naszej platformie, ale nie musisz jej pobierać – wystarczy otworzyć ją z poziomu przeglądarki! Dodaj ogłoszenie, zamieść fotografię – a przypisany do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty. Usługi świadczone przez WasteMaster są całkowicie darmowe – a decyzja, z której firmy skorzystasz – w 100% autonomiczna! My jedynie pokazujemy osiągalne opcje oraz pomagamy w ustaleniu terminu realizacji odbioru odpadów medycznych w Górze Kalwarii.

Definicja i rodzaje odpadów medycznych

Polskie przepisy głoszą, że wszystkie pozostałości powstałe w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi wchdzących w zakres nauk medycznych, to odpady medyczne. Najczęściej dzieli się tę grupę śmieci na trzy grupy. Odpady medyczne zakaźne są nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz wirusów. Są to np. amputowane kończyny, organy, pojemniki na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też pozostałości jedzenia, ubrań po pacjentach z oddziałów zakaźnych. Następna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszelakie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz leki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do zwalczania nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Górze Kalwarii określają je jako te śmieci, które nie stanowią zagrożenia zakażeniem. Ostatnią grupą są odpady nieniebezpieczne, tzw. pozostałe. Możemy do nich zaliczyć przyrządy chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie możemy zaliczyć do poprzednich kategorii. Znając powyższą kategoryzację pozostałości, nie powinieneś mieć problemów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Górze Kalwarii.

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Górze Kalwarii - jak to zrobić?

Z WasteMaster z pewnością uda Ci się wyszukać najkorzystniejszą ofertę odbioru odpadów medycznych w Górze Kalwarii! Nasi eksperci specjalizują się w wyszukiwaniu najtrafniejszych firm! Nasza spółka współpracuje tylko z profesjonalistami - możesz być pewien, że jakość usług będzie na wysokim poziomie! Nie pracujemy z firmami nieobecnymi w BDO - tylko z legalnymi biznesami! Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, zadzwoń do nas lub użyj naszej aplikacji. Udziel nam danych o swoich śmieciach, a także preferencjach dotyczących utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Górze Kalwarii, a nam pozostaw resztę! Na Twoim mailu, dosłownie w 15 minut, znajdziesz wycenę, a po niedługim oczekiwaniu listę firm utylizujących odpady medyczne w Górze Kalwarii, z których opłaca się korzystać! Pamiętaj jednak o zasadach bezpieczeństwa - w razie niedotrzymania tego obowiązku, firma wywozowa może odmówić wykonania usługi. Kolejną istotną kwestią jest Karta Przekazania Odpadu. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gospodarstwa - musisz ją uzupełnić i oddać kierowcy samochodu zabierającego Twoje śmieci. Nie jesteś pewien, gdzie znaleźć firmy odbierające odpady medyczne w Górze Kalwarii? Skontaktuj się z nami - pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Górze Kalwarii

Nie jest łatwo podać szacunkową kwotę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Górze Kalwarii, ponieważ wszystko jest zależne od Twojego indywidualnego przypadku. To, jaki rodzaj odpadu posiadasz, a także jego ilość oraz Twoje umiejscowienie – to trzy elementy, które najbardziej wpływają na kształt cennika. W tym wypadku pojawia się niewymieniana wcześniej kategoryzacja: na odpady medyczne oraz weterynaryjne, jednak przedsiębiorstwa wywozowe często wprowadzają własny podział (np. ten ze względu na specyfikę, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są tańsze w utylizacji niż weterynaryjne – jest to związane z ich powszechnością i wypracowanymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie przeprowadzonych transakcji, eksperci z WasteMaster opracowali cennik utylizacji odpadów medycznych w Górze Kalwarii, który obrazuje, że pozostałości medyczne sięgają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią osiągnąć nawet do 150 zł. Za każdy dodatkowy kilogram należy uiścić ok. 6 zł. Jeżeli regularnie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Górze Kalwarii, opłacaln inwestycją abonament na wywózkę tego rodzaju śmieci. Ostatnim ważnym czynnikiem jest Twoje umiejscowienie – im dalej się znajdujesz od placówki utylizującej – tym zwiększy się cena. Jeśli jesteś zainteresowany dokładną wyceną – skontaktuj się z WasteMaster – nasi eksperci posiadają lata doświadczenia!

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Górze Kalwarii

W związku z unijnymi dyrektywami, a także przepisami w Polsce, wszyscy wytwórcy odpadów muszą wypełniać określone dokumenty, świadczące o transparentności w zarządzaniu pozostałościami. Dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorców, który produkują o wiele więcej odpadów w związku ze swoją działalnością niż osoby prywatne. Zatem jeśli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów - musisz pamiętać o regularnym rejestrowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to monitorowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Górze Kalwarii musisz pamiętać także o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, wywożącemu Twoje śmieci. Należy także uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności działań podczas inspekcji policyjnej. Wszystkie podane dokumenty używają tzw. kodów odpadów. Oznaczają one rodzaj, miejsce powstania, a także charakterystykę danego odpadu. Dla pozostałości medycznych kody znajdują się w grupie nr 18 (np. narzędzia chirurgiczne to 18 01 01). Cały katalog odpadów jest w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Według mnie opłaca się używać aplikacji od WasteMaster - nie musiałem jej nawet pobierać. A, i warto nadmienić, że konsultanci wyjątkowo szybko wycenili moje narzędzia i odpady chirurgiczne - naprawdę polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam korzystanie z WasteMaster! Z ich pomocą udało mi się pozbyć dziesiątek kilogramów odpadów pooperacyjnych, a także narzędzi chirurgicznych - zorganizowali wszystko za darmo!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Uprzejmi konsultanci szybko zajęli się moim przypadkiem - zużytymi kroplówkami etc. - i wyszukali dla mnie firmę zajmującą się odbiorem odpadów medycznych w Górze Kalwarii. Jestem pod wrażeniem!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Koleżanka poleciła mi skorzystanie z WasteMaster i nie spodziewałam się takiego efektu! Oszczędziłam za darmo mnóstwo czasu i znalazłam opłacalne oferty od firm odbierających odpady medyczne w Górze Kalwarii!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo cenna usługa, z pewnością jeszcze z niej skorzystam, ponieważ zajęli się moim przypadkiem bardzo starannie i rzetelnie!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat