Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie

Nie jest łatwo podać szacunkową kwotę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie, ponieważ wszystko jest zależne od Twojego konkretnego przypadku. To, jaki typ odpadu posiadasz, a także jego masa oraz Twoje umiejscowienie – to trzy elementy, które najbardziej wpływają na kształt kwot w cennikach. W tym wypadku pojawia się niewymieniana wcześniej kategoryzacja: na pozostałości medyczne oraz weterynaryjne, jednak przedsiębiorstwa wywozowe często wprowadzają indywidualny podział (np. ten ze względu na specyfikę, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są mniej kosztowne w utylizacji niż weterynaryjne – jest to powiązane z ich powszechnością i wypracowanymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie transakcji, pracownicy WasteMaster stworzyli cennik utylizacji odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie, który obrazuje, że pozostałości medyczne osiągają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią osiągnąć nawet do 150 zł. Za każdy nadprogramowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli cyklicznie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie, bardziej opłacalny jest abonament na odbiór tego rodzaju śmieci. Kolejnym ważnym czynnikiem jest Twoja lokalizacja – im dalej się znajdujesz od placówki utylizującej – tym zwiększy się cena. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – zgłoś się do WasteMaster – nasi eksperci posiadają lata doświadczenia!

Utylizacja odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie – co warto wiedzieć?

Gdzie produkowane są odpady medyczne? W jaki sposób je przechowywać? Jak nie narazić się mając do czynienia z tego rodzaju pozostałościami? Powyższy tekst powstał, aby rozjaśnić nieco kwestie śmieci związanych z medycyną. Odpady medyczne powstają w placówkach, które w jakimś stopniu zajmują się zdrowiem, branżą beauty, lecznictwem, czy zwierzętami. Zatem nie tylko szpitale i kliniki mogą produkować tego typu śmieci. Gabinety dentystyczne, salony kosmetyczne, lecznice weterynaryjne, a nawet zakłady fryzjerskie mogą produkować odpady tego rodzaju. W związku z tym, że niezwykle często są to materiały skażone, mogące rozsiewać drobnoustroje – śmieci pochodzące z dziedzin medycznych i paramedycznych – z czasem stające się coraz poważniejszym zagrożeniem dla zdrowia lub życia – są kwalifikowane jako niebezpieczne lub wysokiego ryzyka. Z tego powodu, koniecznie musisz zrealizować utylizację odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie. Jest to istotne tym razem nie ze względów ekologicznych, ale przede wszystkim epidemiologicznych. Pandemia COVID-19 dobitnie nam pokazała, że higiena jest bardzo istotna w kontekście globalnej odporności. Zatem utylizacja odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie jest stanowczym krokiem w stronę dbania o zdrowie cywilizacji. Chciałbyś się dowiedzieć, w jaki sposób najsprawniej pozbyć się swoich śmieci? Czytaj dalej!

Jak wyszukać najkorzystniejsze firmy odbierające odpady medyczne w Konstancinie-Jeziornie?

Nasza spółka może Ci pomóc w sprawnym wyszukaniu najbardziej opłacalnych firm odbierających medyczne w Konstancinie-Jeziornie. Wystarczy skontaktować się z naszymi pracownikami - czy to poprzez formularz zgłoszeniowy, czy rozmowę telefoniczną. Podziel się charakterystyką swojego odpadu, a nasi specjaliści go wycenią i wprowadzą do naszej aplikacji. Po zebraniu najbardziej wartościowych ogłoszeń, zostaną do Ciebie wysłane listy z najlepszymi firmami odbierającymi odpady medyczne w Konstancinie-Jeziornie. Istnieje również możliwość samodzielnego użycia aplikacji WasteMaster - wyszukaj ją na naszej platformie, dodaj zlecenie, a Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty odbioru odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie. To, z której placówki chcesz ostatecznie skorzystać, jest całkowicie Twoją indywidualną decyzją. Ponadto za pomoc w znalezieniu firm utylizujących nie zapłacisz ani grosza.

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie?

Niestety, w związku z tym, że odpady medyczne są często zaliczane do szkodliwych i niebezpiecznych - nie jest możliwy ich recykling. Jedyne co zostaje w takiej sytuacji to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie. Można to osiągnąć za pomocą paru sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przetwarzania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza technika opiera się na spalaniu śmieci w specjalnych piecach, mogących osiągnąć temperaturę do 1100°C. Następna - autoklawowanie - polega na wrzuceniu np. zużytych strzykawek w urządzeniu parowym, zabijającym wszelkie bakterie i wirusy. Po autoklawowaniu odpady mogą trafić na wysypisko, gdyż są całkowicie zneutralizowane. Przetwarzanie mikrofalowe to metoda polegająca na niszczeniu, topieniu odpadów i poddawaniu ich działaniu mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega głównie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w organizacji utylizacji odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie - skontaktuj się z WasteMaster - nasi eksperci Cię nie zawiodą!

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie

W związku z unijnymi dyrektywami, a także przepisami w Polsce, wszyscy wytwórcy odpadów muszą wypełniać konkretne dokumenty, świadczące o transparentności w zarządzaniu pozostałościami. Dotyczy to głównie przedsiębiorców, który produkują o wiele więcej odpadów w związku ze swoją działalnością niż osoby prywatne. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi - musisz pamiętać o regularnym ewidencjonowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to monitorowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli organizujesz odbiór odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie musisz pamiętać także o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, wywożącemu Twoje śmieci. Należy także uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność działań podczas inspekcji policyjnej. Wszystkie podane dokumenty używają tzw. kodów odpadów. Oznaczają one rodzaj, miejsce powstania, a także charakterystykę danego odpadu. Dla odpadów medycznych kody znajdują się w grupie nr 18 (np. przyrządy chirurgiczne to 18 01 01). Cały katalog odpadów jest w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Przykłady i kategorie odpadów medycznych

Zgodnie z prawem panującym w Polsce, odpady medyczne to pozostałości, które powstały w wyniku działań o charakterze zdrowotnym i w toku badań naukowych. Zasadniczo dzielimy tego rodzaju odpady na trzy kategorie: odpady zakaźne, niebezpieczne oraz nieniebezpieczne. Pierwsze z wyodrębnionych mogą przenosić zaraźliwe drobnoustroje i wirusy. Przykładem tego typu pozostałości są amputowane części ciała, narządy, opakowania na krew, pieluchy, podpaski czy pozostałości po posiłkach chorych z oddziałów zakaźnych. Odpady niebezpieczne są to materiały niezakaźne, jednak wciąż stanowią zagrożenie. Firmy odbierające odpady medyczne w Konstancinie-Jeziornie zaliczają do tej kategorii wszystkie chemikalia, amalgamat stomatologiczny, a także leki cytostatyczne i cytotoksyczne, które są wykorzystywane w terapiach onkologicznych. Do ostatniej z kategorii możemy zaliczyć narzędzia chirurgiczne i zabiegowe oraz inne materiały niezaliczane do wcześniejszych grup. Mając w pamięci podział tych pozostałości, nie zapominaj o tym, aby możliwie jak najszybciej zutylizować odpady medyczne w Konstancinie-Jeziornie!

Jak przechowywać odpady medyczne?

Nie można spalać samodzielnie pozostałości medycznych, zabrania się także składowania takich materiałów na składowiskach. Obowiązkiem każdego wytwórcy takich śmieci, jest prawidłowe przechowywanie ułatwiające utylizację odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie w miejscu docelowym. Za nieprzestrzeganie prawa w tym zakresie grożą nam bolesne grzywny. Firma odbierająca odpady medyczne w Konstancinie-Jeziornie może przyjąć tylko prawidłowo zabezpieczony ładunek. Do każdej kategorii pozostałości przypisany jest określony kolor worka lub pojemnika do składowania. Dla zakaźnych jest to czerwony, dla niebezpiecznych żółty, a dla reszty niebieski, czarny lub zielony. Także temperatura i okres składowania od momentu wykorzystania jest istotny w kontekście odbioru odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie. W zależności od danego materiału, pozostałości mogą stawać się coraz bardziej zaraźliwe w związku z upływem czasu czy zwiększającą się temperaturą. Wszystkie wytyczne są zawarte w ustawie Ministra Klimatu - zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem. Jednak dla zainteresowanych, warto wspomnieć, że odpady zakaźne mogą być przechowywane w temperaturze do 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Dbaj o bezpieczeństwo swoich współpracowników oraz ekipy transportującej śmieci do placówki utylizującej odpady medyczne w Konstancinie-Jeziornie - nie zapomnij o zabezpieczeniach!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie

Najłatwiej wyszukasz ofertę odbioru odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie z WasteMaster! Eksperci z naszej spółki mają lata doświadczenia w wyszukiwaniu korzystnych ofert, a w dodatku są specjalistami z zakresu rynku odpadowego. Ponadto - współpracujemy tylko z profesjonalistami i firmami zrejestrowanymi w BDO! Mimo iż, nasze usługi są bezpłatne, działamy w świetle prawa i staramy się pomóc wszystkim klientom! Zadzwoń do nas lub wyślij formularz zgłoszeniowy - możesz także skorzystać z naszej aplikacji - udziel nam danych o Twoim odpadzie medycznym, a my zajmiemy się resztą. Dopasujemy oferty do Twoich preferencji i całość, także z wyceną odpadów, przekażemy na podaną wcześniej skrzynkę mailową. Niezwykle ważną kwestią w kontekście utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie jest przestrzeganie wcześniej wymienionych zasad składowania śmieci niebezpiecznych. W razie jakichkolwiek problemów czy stworzenia sytuacji zagrażającej życiu, firma wywozowa może się wycofać. Dodatkowo jeśli posiadasz firmę lub gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu - dokument umożliwiający legalny transport pozostałości. Potrzebujesz pomocy z utylizacją odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie? Zgłoś się do WasteMaster - świadczymy kompletnie darmowe usługi!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Z pomocą tej aplikacji udało mi się w niespodziewanie krótkim czasie pozbyć śmieci pooperacyjnych, kroplówek i leków cytotoksycznych - naprawdę polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Musiałam się pozbyć wielu kilogramów odpadów po pacjentach z oddziału onkologicznego, dlatego cieszę się, że znalazłam WasteMaster. Zrealizowali dla mnie abonament na odbiór odpadów medycznych w Konstancinie-Jeziornie i dzięki temu w zaskakująco krótkim czasie pozbyłam się kłopotu, a pacjenci mogą dochodzić do siebie w przyjaznych warunkach!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo prosta w obsłudze aplikacja - bez większych problemów znalazłam w niej firmy utylizujące odpady medyczne w Konstancinie-Jeziornie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Szczerze polecam - nigdy w tak krótkim czasie nie znalazłem tak korzystnych ofert od placówek utylizujących odpady medyczne w Konstancinie-Jeziornie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster utylizowałem odpady medyczne w Konstancinie-Jeziornie po raz pierwszy, więc nie sądziłem, że będę aż tak zadowolony. Sprawnie odpowiedzieli na moje zapytania, ich wycena była precyzyjna, a lista ofert zadowalająca. Polecam serdecznie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon