Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

5 korzyści auto złomowania

5 korzyści auto złomowania

Większości kierowcom hasło „auto złomowanie” nie przywodzi na myśl nic dobrego. Tego typu usługa kojarzy się nam z kolizją czy wypadkiem, a także formalnościami, które później trzeba załatwiać w urzędach. Jednak kasacja pojazdu niesie ze sobą wiele korzyści, na których warto się skupić. Niektóre z nich są dość oczywiste, ale może nie miałeś o nich wcześniej pojęcia?

1. Pewny zarobek i gotówka od ręki

Pierwszą korzyścią, która nasuwa się w związku ze złomowaniem samochodu to pewny zarobek niemal od ręki. Nie musimy czekać, aż znajdziemy chętnego kupca, po prostu oddajemy auto do Stacji Demontażu Pojazdu, a ta wypłaca gotówkę nawet w godzinę. Jest to bardzo przydatne np. wtedy, gdy planujemy kupić nowy pojazd.

2. Auto złom przyjmuje pojazdy w każdym stanie

Stacje Demontażu Pojazdów są w stanie przyjąć auto w każdym stanie, bez względu na rocznik, model czy markę. Samochody mogą być zarówno sprawne, jak i nadające się jedynie do złomowania. Cena jest ustalana na podstawie wartości rynkowej auta lub jego wagi.

3. Legalnie złomujesz i oszczędzasz na karach

Kolejną korzyścią auto złomowania jest możliwość zrobienia tego legalnie. Tym samym nie narażamy się na różnego rodzaju kary czy mandaty. Samodzielne rozmontowanie samochodu w przydomowym garażu czy na parkingu jest nielegalne! Nie opłaca się tego robić również ze względu na brak możliwości wyrejestrowania pojazdu, a więc samochód dalej podlega ubezpieczeniu OC, za które trzeba płacić.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

4. Brak problemu z wyrejestrowaniem auta

Auto złom wystawia Ci wszelkie niezbędne dokumenty potrzebne do legalnego wyrejestrowania auta w urzędzie. Od tej chwili nie jesteś już jego właścicielem, a to zwalnia Cię z obowiązku zapłaty OC. Kolejna korzyść!

5. Nie musisz płacić OC!

Każdy kierowca doskonale wie o tym, że nawet jeżeli nasze auto jest niesprawne i nigdzie nim nie pojedziemy, to musimy płacić za jego polisę OC. W dodatku musimy pamiętać, aby uregulować składki na czas, w innym przypadku naliczane są dodatkowo płatne, wysokie kary. Kiedy oddajemy auto na złom, możemy je wyrejestrować i nie martwić się dłużej o jego regularne ubezpieczanie.

Szukasz miejsca, w którym będziesz mógł legalnie oddać auto na złom? Świetnie trafiłeś, ponieważ WasteMaster za darmo wyceni Twój samochód, a następnie zaproponuje Ci najlepszy skup w okolicy. Zadzwoń lub wypełnij formularz!

Copyright © 2022 Waste Master