Cena złomu samochodowego | Blog WasteMaster
Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły
Cena złomu samochodowego

Złożyłeś sprawozdanie BDO? To jeszcze nie wszystko!

Już niedługo koniec roku 2022, co dla...

Cena złomu samochodowego

Korzyści z ewidencji odpadów BDO. Kto na tym zyskuje?

Od 1 stycznia 2020 r. funkcjonuje ele...

Cena złomu samochodowego

Ochrona środowiska coraz ważniejsza. Po co jest system BDO?

W ostatnich latach ochrona środowiska...

Cena złomu samochodowego

Jak odróżnić cynk od aluminium?

Cynk i aluminium na pierwszy rzut oka...

Cena złomu samochodowego

Jak możemy podzielić złom cynku? Kody BDO

Cynk to jeden z popularniejszych meta...

App Store
Google Play
Otwórz w przeglądarce
App Gallery
Cena złomu samochodowego

Cena złomu samochodowego

16-11-2021

Obowiązująca w skupach cena złomu samochodowego jest uzależniona od typu samochodu, jak również jego ciężaru. Warto pamiętać, że sprzedaż rozebranych po kasacji pojazdów jest pomniejszona o brakującą masę danego modelu auta.

Wielu właścicieli samochodów zastanawia się, czy złomowanie auta jest płatne. Warto wiedzieć, że kasacja pojazdów mechanicznych od kilku lat nie wiąże się już z dodatkowymi opłatami podatkowymi. Od lipca 2015 roku polski rząd zniósł obowiązkową opłatę recyklingową, która znacznie obciążała wszystkich właścicieli samochodów, jacy zamierzali złomować posiadane pojazdy. Dzięki temu wyeliminowano podstawowy koszt złomowania, zarówno samochodu osobowego, ciężarowego, jak i dostawczego.

Złomowanie pojazdu procedura

Osoby, które są właścicielami uszkodzonych samochodów, często poszukują informacji dotyczących tego, jakie dokumenty potrzebne do złomowania pojazdu należy mieć przy sobie w trakcie przeprowadzania tej czynności. Warto pamiętać, że wycena auta do kasacji jest poprzedzona weryfikacją odpowiednich dokumentów jego właściciela. Każde, legalnie odbywające się złomowanie pojazdu procedura przebiega podobnie, niezależnie od modelu czy rocznika danego auta. Z uwagi na to, warto wiedzieć, co potrzebne do złomowania samochodu będzie jego właścicielowi. Przeprowadzane w wyspecjalizowanych punktach złomowanie samochodu formalności powinny być dopełnione, ponieważ przeoczenie istotnych kwestii, związanych z tym tematem, może wiązać się z przykrymi konsekwencjami dla właściciela danego samochodu osobowego, dostawczego lub ciężarowego.

Gdzie można zezłomować samochód

Formalności związane ze złomowaniem auta wiążą się przede wszystkim ze sprawdzeniem karty pojazdu. Osoba oddająca auto, powinna także mieć świadomość, gdzie można zezłomować samochód, aby procedura ta odbyła się w sposób legalny. Do tego celu wyznaczone są firmy recyklingowe, oferujące w ramach prowadzonej przez siebie działalności, legalne złomowanie samochodów wszystkich marek, modeli i roczników. Wielu właścicieli uszkodzonych lub nienadających się już do używania samochodów, zastanawia się, kiedy można zezłomować auto. Tego typu działanie może dotyczyć, zarówno pojazdów mechanicznych, nieposiadających części składowych, jak również tych uszkodzonych w wyniku kolizji czy wypadków drogowych.

Jak zezłomować auto?

Po zmianie przepisów w 2015 roku, wiele osób zastanawia się, czy za złomowanie samochodu się płaci? Okazuje się, że właściciele pojazdów przeznaczonych do kasacji, nie muszą już ponosić kosztów związanych z opłatą recyklingową. Dzięki temu procedura złomowania auta jest znacznie prostsza, jak również nie wiąże się z dodatkowym obciążeniem finansowym dla właściciela konkretnego modelu pojazdu osobowego, dostawczego lub ciężarowego. Wiedza na temat tego, jak zezłomować pojazd, będzie przydatna dla każdego użytkownika wybranego samochodu, ponieważ auta ulegają wyeksploatowaniu, co wiąże się z przymusem ich późniejszej kasacji.

Dokumenty potrzebne do złomowania pojazdu

Wiele osób poszukuje informacji na forach internetowych, dotyczących zagadnienia, jakim jest złomowanie auta oraz jakie dokumenty są potrzebne, aby legalnie i sprawnie dokonać jego kasacji w wybranych punktach. Należy pamiętać, że podstawowe dokumenty do złomowania samochodu, które należy mieć przy sobie w trakcie oddawania auta, to karta pojazdu, dowód rejestracyjny, tablica rejestracyjna, jak również czytelny VIN. Właściciele aut, którzy rozważają to, czy karta pojazdu jest potrzebna do złomowania, powinni mieć świadomość, że bez tego dokumentu mogą mieć duże trudności z kasacją swojego auta. W trakcie przekazywania pojazdu do firmy zajmującej się jego kasacją, warto mieć przy sobie dokumenty potrzebne do złomowania samochodu. Na wielu forach internetowych kierowcy zadają pytanie, czy można zezłomować auto bez właściciela. Tego typu działanie jest możliwe, jeśli osoba posiada przy sobie dokument potwierdzający, że właściciel danego pojazdu mechanicznego upoważnia ją do przeprowadzenia kasacji w jego imieniu. Jest to upoważnienie na zezłomowanie samochodu. Wiedza na temat złomowanie auta jakie dokumenty są potrzebne, aby legalnie przeprowadzić ten proces, znacznie uprości procedurę kasacji wybranego modelu pojazdu mechanicznego. Kasacja samochodu dokumenty potrzebne do załatwienia niezbędnych formalności, muszą być oryginalne. Nie mogą to być kserokopie.

Czy można zezłomować auto bez ubezpieczenia?

Na wielu forach internetowych zadawane jest pytanie, czy można zezłomować auto bez ubezpieczenia? Procedura ta jest możliwa w przypadku złomowania pojazdów nie poruszających się w ruchu drogowym. Właściciele pojazdów mechanicznych, często zastanawiają się nad kwestią –auto do kasacji co z ubezpieczeniem. Poruszając aktualne na czasie zagadnienie – kasacja samochodu a OC – należy mieć na względzie, że złomowanie pojazdów mechanicznych może dotyczyć także tych objętych aktualnym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Wydaje się, że złomowanie auta a ubezpieczenie OC to skomplikowana procedura. Należy pamiętać o tym, że właściciel pojazdu, który oddał go do kasacji, może ubiegać się o zwrot nadpłaconych składek z tytułu złomowania swojego samochodu osobowego, ciężarowego lub dostawczego.

Ile kosztuje złomowanie auta?

Aktualna cena złomu samochodowego jest uzależniona od masy danego pojazdu mechanicznego. W wyspecjalizowanych punktach świadczących usługi kasacji, cena złomu auta może kształtować się na w różnym poziomie, w zależności od ich lokalizacji. Osoba otrzymująca zaświadczenie o zezłomowaniu auta, powinna mieć świadomość, ile kosztuje złomowanie pojazdu. Obecnie cena auta na złomie jest uzależniona od tego, czy waga pojazdu mechanicznego nie jest mniejsza niż 90% masy potwierdzonej wpisem w dowodzie rejestracyjnym. Wiedza na temat tego, ile kosztuje złomowanie auta przydaje się szczególnie osobom pragnącym uzyskać jak najlepszą kwotę za kasację uszkodzonego lub przestarzałego pojazdu mechanicznego. Ustalenie, ile kosztuje złomowanie samochodu jest istotne, gdy właściciel konkretnego auta ma w planach zakup nowego modelu.

Kasacja pojazdów cennik

Na forach internetowych często zadawane jest pytanie- ile kosztuje kilogram złomu samochodowego? Ogólnie przyjmuje się, że stawka za kilogram masy auta kształtuje się od 0,30 do 0,40 zł. W przypadku autokarów i samochodów ciężarowych, jak również dostawczych, cena samochodu na złomie znacznie wzrasta, z uwagi na wyższą masę tych pojazdów mechanicznych. Dzięki temu cena złomowania samochodu dostawczego lub ciężarowego, jest znacznie atrakcyjniejsza dla jego właściciela. Osoby, które zastanawiają się, ile można dostać za złomowanie auta o dużej masie, mogą liczyć na spory zysk. Przyjęto, że cena złomu za auto o dużej masie jest o wiele bardziej korzystna niż w przypadku kasacji samochodów osobowych bądź też tych poddanych rozbiórce. Dokładne oszacowanie, ile za samochód na złomie może otrzymać jego właściciel, pozwoli także na wybór najatrakcyjniejszej oferty spośród proponowanych przez firmy świadczące tego typu usługi. Ogólnie koszt złomowania samochodu nie wiąże się z modelem, rocznikiem czy stopniem jego uszkodzenia. Przyjęta w Polsce cena za złomowanie samochodu obejmuje, zarówno pojazdy oddawane w całości, jak i te skupowane na części. Na znacznie mniejszą cenę złomu samochodowego wpływa pomniejszona masa auta, z którego wyjęto wiele części składowych.

Golf 3 cena na złomie

Popularne samochody osobowe często podawane są kasacji. Z uwagi na to wielu właścicieli tych aut zastanawia się, ile kosztuje tona złomu samochodowego, którą oferują działające w Polsce skupy. Można przyjąć, że kasacja pojazdów cennik, dotycząca aut osobowych o masie nieprzekraczającej jednej tony, wyniesie około 300 do 1000 zł. Dzięki temu osoby zastanawiające się, ile za auto na złomie mogą one otrzymać, przekazując swój pojazd mechaniczny do wyspecjalizowanych punktów, zajmujących się świadczeniem tego typu usług, mogą liczyć na otrzymanie zadawalającej ich kwoty. Odbywające się w Polsce złomowanie aut cennik jest uzależnione od lokalizacji firmy, świadczącej tego typu usługi. W niektórych województwach cena złomu za samochód jest znacznie wyższa. Dzięki temu osoby przekazujące swoje pojazdy mechaniczne do kasacji, mogą liczyć tam na spory zysk. Golf 3 cena na złomie kształtuje się na analogicznym poziomie, jak w przypadku innych aut, zaliczanych do kategorii średnich lub tych o małej masie.

Złomowanie Seicento cena

Aktualna cena złomu za samochód Seicento kształtuje się na podobnym poziomie, jak w przypadku wszystkich modeli pojazdów mechanicznych, zaliczanych do kategorii małych i średnich aut osobowych. Właściciele, którzy zastanawiają się, ile można dostać za samochód na złomie, którego masa nie przekracza jednej tony, mogą liczyć na atrakcyjne stawki jedynie w skupach znajdujących się w dużych aglomeracjach miejskich. Obowiązujący w tych firmach cennik złomowanie aut jest znacznie korzystniejszy niż w przypadku szrotów, zlokalizowanych w małych miejscowościach lub też na wsiach. Oferowana przez te podmioty cena za samochód na złomie, w porównaniu do tej proponowanej przez szroty z dużych aglomeracji, może zaskoczyć właściciela liczącego na spory zysk, z uwagi na poddanie swojego auta kasacji. Popularne obecnie złomowanie Seicento cena kształtuje się na poziomie od 500 do 900 zł.

Cena malucha na złomie

Właściciele przestarzałych, nieużywanych lub wyrejestrowanych z OC Fiatów 126p zastanawiają się, ile kosztuje kasacja samochodu tej marki. Warto zapoznać się z cennikiem, jaki obowiązuje w firmach oferujących kasację pojazdów mechanicznych. Korzystne dla właściciela złomowanie auta cena za kilogram zależne jest od masy konkretnego pojazdu mechanicznego. W przypadku mocno uszkodzonych, wyeksploatowanych lub też całkowicie rozebranych maluchów, złomowanie auta cena za kilogram może być bardzo niska, szczególnie, gdy masa pojazdu mechanicznego jest zaniżona, ponieważ większość jego elementów składowych czy konstrukcji uległa uszkodzeniu lub została rozebrana. Często zadawane na forach internetowych pytanie, ile za malucha na złomie można otrzymać w danym województwie, wymaga przeanalizowania cennika firm, mających siedzibę w konkretnym mieście. Ogólnie przyjęto, że cena malucha na złom może być pomniejszona z o części niemetalowe. Poddany kasacji Fiat 126p cena na złomie jest uzależniona także od tego, czy części składowe tego pojazdu, nadają się jeszcze do recyklingu.

Przedstawione powyżej informacje, dotyczące tego, jak zezłomować auto, mogą być bardzo przydatne dla osób pragnących pozbyć się starego, uszkodzonego bądź od dawna nieużywanego samochodu. Warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi informacjami na temat tego jak złomowanie auta przebiega w Polsce, aby dopełnić wszystkich wymaganych formalności, związanych z tą procedurą.

Auto złomowanie
Skup części samochodowych
Waste Master Sp. z o.o.
Polska
Ty dostarczasz
Skup części samochodowych

W ramach usługi dokonamy bezpłatnej wyceny odpadu. Jesteśmy zainteresowani częściami samochodowymi w zmieszanej postaci:KatalizatorówSilników samochod...

Wyceń przez telefon575840085
Wyceń bezpłatnie
Auto złomowanie
Złomowanie pojazdów
Waste Master Sp. z o.o.
Polska
My odbieramy
Złomowanie pojazdów

W ramach usługi dokonamy bezpłatnej wyceny odpadu. Jesteśmy zainteresowani pojazdami takimi jak:Samochody osoboweSamochody terenoweSamochody transport...

Wyceń przez telefon575840085
Wyceń bezpłatnie
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat