Złom kablowy - Złom kabli | WasteMaster

Złom kabli w Złotoryi

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Podział kabli w skupie w Złotoryi na rodzaje

Zazwyczaj dzielimy kable w skupie na dwie kategorie: ze względu na skład oraz wykorzystanie. Jak już z pewnością się zorientowałeś wyróżniamy dwa główne metale zawarte w żyłach przewodów - aluminium i miedź. Z tego powodu powstały wyspecjalizowane skupy kabli miedzianych w Złotoryi oraz skupy kabli aluminiowych w Złotoryi. Ze względu na zastosowanie możemy wyróżnić okablowanie: telekomunikacyjne, sieciowe, światłowodowe, komputerowe, sygnalizacyjne oraz specjalne. W ramach powyższej kategorii wyróżniamy również skupy kabli samochodowych w Złotoryi i skupy kabli elektrycznych w Złotoryi, które zajmują się ewidentnymi branżami wykorzystywania przewodów. Jeśli masz jakiekolwiek trudności z doprecyzowaniem rodzaju swojego kabla - zapraszamy do kontaktu!

Jakie kable w skupie w Złotoryi najlepiej sprzedawać?

Najdroższym surowcem zawsze była miedź. Ze względu na swoją charakterystykę, bardziej opłaca się ją sprzedawać niż aluminium. Ceny w skupach w izolacji w Złotoryi są najróżniejsze i niestałe - mogą się różnić między sobą w obrębie województw. Z tej przyczyny trudno precyzyjnie określić to, ile pieniędzy zarobisz na złomie kabli miedzianych w Złotoryi. Za wiązki samochodowe 11-14 zł/kg netto, a za sam kabel miedziany 3-7 zł/kg netto. Z kolei aluminium to zysk rzędu 1-3 zł/kg netto. Są to dość spore rozpiętości, dlatego jeśli chcesz precyzyjnie wycenić swoje przewody - zapraszamy do współpracy!

Odzysk kabli na złomie w Złotoryi i jego rola

Odzysk metali z przewodów na złomie kabli miedzianych w Złotoryi jest bardzo istotny. Za pomocą relatywnie niewielkiego zużycia energii, otrzymujemy wydajne surowce. Dzięki sprzedaży okablowania do skupów kabli w Złotoryi nie tylko zarobisz, ale i przyczynisz się do zreadukowania wydobycia miedzi i boksytu (z którego wytwarza się aluminium). Nie wahaj się - skorzystaj z usług WasteMaster i znajdź najkorzystniejsze oferty!

Co wpływa na zmienność cen kabli w izolacji w skupach w Złotoryi?

Niezwykle ciężko określić dokładne ceny pojawiające się np. na złomie kabli miedzianych w Złotoryi. Są to bardzo niestałe wartości, które na przestrzeni kilku miesięcy mogą rosnąć lub maleć. Dlaczego tak się dzieje? Głównym winowajcą jest rynek metali. Bowiem najważniejszym elementem okablowania jest żyła - to jej typ generuje prawdziwy zysk. Niezmienna jest jedynie zależność mówiąca, że to miedziane żyły sprzedaje się po najlepszych cenach. Inne rodzaje - aluminium - są dużo tańsze. Oczywiście masa dostarczanych do skupów kabli ma znaczenie. W kontekście zmian na rynku warto przytoczyć przykład wiązek samochodowych, które rok temu można było spieniężyć za 16,50-16 zł/kg netto, aktualnie jest to przedział cenowy 11-14 zł/kg netto. Ma to związek z zmianami w gospodarce i np. inflacją czy kryzysem energetycznym. Jeżeli chcesz wiedzieć od czego zależą kwoty pojawiające się w skupach, zapraszamy na naszego bloga - https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/od-czego-zalezy-cena-skupu-kabla.

Budowa kabla oraz przykłady materiałów, które przyjmą skupy kabli w Złotoryi

Budowa okablowania jest ważna, jeżeli chcemy wiedzieć, za co rzeczywiście płaci skup kabli w Złotoryi. Otóż najbardziej wartościowa w przewodzie jest metalowa żyła - im jest jej więcej, tym większa cena w placówce. Izolacja nie jest aż tak ważna, ponieważ zostaje usunięta podczas recyklingu. Warto przywołać przykłady, tego co weźmie od Ciebie skup kabli w Złotoryi. To bardzo zróżnicowana grupa pzoostałości! M.in. są to wiązki samochodowe, kable AGD i RTV, okablowanie komputerowe, energetyczne, druty budowlane, czy nawet lampki choinkowe. Aby dowiedzieć się więcej o złomie kabli w Złotoryi, cenach czy recyklingu - doczytaj do końca!

Dokumenty i formalności dla różnych podmiotów

Przepisy w Polsce wymuszają zarówno na właścicielach przedsiębiorstw, jak i osobach fizycznych, przestrzeganie formalności dotyczących przetwarzania odpadów. Wyżej wspomniana grupa właścicieli firm i rolników, musi prowadzić ewidencjonowanie np. kabli w BDO. Osoby fizyczne sprzedające przewodu skupom kabli w izolacji w Złotoryi są z tego zwolnione. Muszą jedynie (jak wszyscy) wypełnić Kartę Ewidencji Odpadów i zachować ją na wypadek kontroli. Także prywatne osoby otrzymają od skupu kabli samochodowych w Złotoryi i nie tylko, Formularz Przekazania Odpadu, który stanowi dowód przeprowadzenia transakcji. Całość powyższej dokumentacji ma zapobiegać nielegalnemu wywożeniu czy sprzedawaniu okablowania. Wszystkie powyższe druki operują systemem kodów pochodzących z Rozporządzenia Ministra Środowiska - warto się z nimi zapoznać i być na bieżąco!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałem, gdzie oddać wiązki okablowania samochodowego, więc wypełniłem formularz na stronie żeby dowiedzieć się więcej. W kilka chwil dostałem wycenę i listę skupów kabli samochodowych w mojej okolicy. Jednym słowem - polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo pomocna usługa - w parę minut wycenili moje okablowanie i w kolejne kilka przysłali listę ofert złomu kabli miedzianych w Złotoryi. Godne podziwu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam, jak najefektywniej pozbyć się okablowania samochodowego, ale całe szczęście wyszukałam w necie WasteMaster. Szybko wycenili moje odpady i znaleźli dla mnie tani skup kabli samochodowych w Złotoryi. Jestem zaskoczona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że ktoś pokazał mi tę apkę. Jeszcze nigdy tak sprawnie nie pozbyłam się swoich kabli telekomunikacyjnych i komputerowych! Nawet moja pracodawczyni była pod wrażeniem!

Ocena 4/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon