Toruń - Złom kabli | WasteMaster

Złom kabli w Toruniu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skup kabli w izolacji w Toruniu – bieżące ceny

Wywożenie okablowania do skupu kabli w izolacji w Toruniu jest bardzo ważne w kontekście ekologii – w ten sposób ograniczasz np. wydobycie miedzi. Warto podkreślić, że jest ona najbardziej pożądanym składnikiem, więc im jej więcej tym cena skupu kabli w Toruniu będzie rosła. Poniższy cennik skupu kabli w Toruniu zawiera aktualne informacje, oparte na wyliczniach naszych ekspertów, ale jeśli masz więcej pytań, nie czekaj – tylko zadzwoń!
Ceny
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej (z wtyczkami, bez skrzynek bezpiecznikowych) 15,7 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej ze skrzynkami (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi) 15,2 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej zanieczyszczonej (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi i innymi elementami max. do 5% masy) 12,9 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki komputerowej (z wtyczkami) 13,4 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki AGD 13,4 zł netto
Złom kablowy przemysłowy 12,0 zł netto
Złom kablowy budowlany, instalacyjny, rozbiórkowy 11,0 zł netto
Złom kablowy sieciowy, złom kablowy skrętki komputerowej (RJ-ka) 12,0 zł netto
Złom kablowy budowlany + złom kablowy sieciowy (RJ) (50/50) 11,5 zł netto
Złom kablowy mix 36-37% (komputerowy + budowlany + sterowniczy + sieciowy inne) 10,6 zł netto
Złom kablowy mix komputerowy 28-31% CU (z wtyczkami, bez kabla stalowego, choinkowego - lampki led i żarówki, antenowego) 6,4 zł netto
Złom kablowy choinkowy (bez dorzutek typu ozdoby, bombki itp..) 0,0 zł netto
Warunki współpracy

Jakie można wyróżnić typy kabli?

Wcześniej wspominaliśmy, że istnieją różne rodzaje okablowania. Skupy w związku z tym się specjalizują i przyjmują tylko konkretne materiały. Jednak jakie typy kabli wyróżniamy? Jest to dość skomplikowana sprawa, ponieważ każda placówka skupująca może stworzyć własną klasyfikację - z tego powodu należy bardzo dokładnie zapoznać się z ofertą danego skupu kabli w Toruniu. To, jaki metal jest obecny w okablowaniu niezwykle wpływa na jego ostateczną cenę. Zatem możemy podzielić kable według kryterium składu. Najpopularniejsze przewody to te aluminiowe, miedziane, zdarzają się także ołowiane lub tzw. mix kabli (niejednolity skład, najczęściej mieszanka aluminium i miedzi). Istotne jest także to, jaką izolację wykorzystano - kauczukowa, polietylenową lub polwinitową - chociaż na niej skupy nie zarabiają. W wyniku takich podziałów możemy wyróżnić np. skupy kabli miedzianych w Toruniu czy skupy kabli aluminiowych w Toruniu. Kolejnym kryterium podziału jest wykorzystanie. Można tutaj wymienić skup kabli samochodowych w Toruniu, skup kabli elektrycznych w Toruniu, ale i inne. Przyjmują one wymienione w nazwie rodzaje okablowania, ale oprócz tego mamy jeszcze kable budowlane, telekomunikacyjne, sieciowe, światłowodowe, sygnalizacyjne, energetyczne oraz tzw. specjalne. Aby mieć pewność, że dany złom kabli w Toruniu przyjmie nasz odpad, należy się uważnie zapoznać z jego ofertą.

Jak najsprawniej wywieźć kable na złom w Toruniu?

Prawo obowiązujące w Polsce zabrania wyrzucania odpadów w losowe miejsca - dotyczy to także kabli. Jesteśmy zobligowani do sprzedaży zużytych przewodów na złom kabli w Toruniu. W momencie, kiedy dysponujesz mniejszą ilością okablowania, możesz zawieźć go do punktu typu PSZOK. Jednak większe ilości muszą zostać wywiezione do skupów kabli w izolacji w Toruniu. Tam zostaną poddane zabiegom utylizacyjnym oraz będą przerobione w ramach recyklingu. Jeśli chcesz wyszukać najkorzystniejszy skup kabli w izolacji w Toruniu, skontaktuj się z WasteMaster! Znajdziemy dla Ciebie najbliższe placówki, dopasowane do Twoich preferencji!

W jaki sposób można zamówić usługi oferowane przez WasteMaster?

Usługi, które oferujemy można zamówić na dwa sposoby. Albo za pomocą konwersacji z konsultantem albo samodzielnie używając naszej aplikacji. Pierwsza opcja polega na tym, że to Twój Opiekun Klienta zajmuje się (po krótkim wywiadzie z Tobą) dodaniem i koordynowaniem Twojego zlecenia. Po wycenie oraz dodaniu w aplikacji ogłoszenia, otrzymasz listę najkorzystniejszych skupów kabli w izolacji w Toruniu. Możesz także pominąć etap rozmowy i zgłosić się do nas za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego (kliknij w ofertę - tam znajdziesz i formularz i numer telefonu do pracownika). Drugą opcją jest zamieszczenie ogłoszenia samodzielnie - czy to z poziomu przeglądarki, czy pobierając aplikację na telefon. I w tym przypadku Opiekun Klienta, będzie przekierowywał do Ciebie ciekawe oferty skupów kabli w izolacji w Toruniu. W obu wariantach, to Ty decydujesz, z której oferty ostatecznie skorzystasz!

Jak wyglądają kwestie formalne w związku ze sprzedażą kabli do skupu w Toruniu?

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem (posiadającym powyżej 75 ha gospodarstwa), to koniecznie musisz mieć konto w systemie BDO. W innym wypadku grożą Ci wysokie grzywny. Ponadto, jeśli organizujesz odbiór kabli ze swojej lokalizacji, musisz uzupełnić KPO, tak, aby ładunek mógł zostać legalnie przewieziony do skupu kabli miedzianych w Toruniu. Osoby fizyczne muszą w takim wypadku okazać dowód tożsamości. W przypadku wszystkich, należy wypełnić KEO, która stanowi dowód legalności utylizacji śmieci w razie kontroli odpowiednich służb. Ponadto osobu fizyczne otrzymają Formularz Przekazania Odpadu, który jest niczym innym, jak dokumentacją transakcji. Do wypełnienia powyższych formalności, konieczna jest znajomość kodów odpadów. Wyszukasz je w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze I 2020 roku. Aby właściwie zrealizować sprzedaż bądź transport do np. skupu kabli samochodowych w Toruniu, musisz pamiętać o powyższych formalnościach.

Jakie rodzaje przewodów zostaną przyjęte w skupie kabli w Toruniu?

Na samym początku trzeba podkreślić, że różne skupy kabli w Toruniu przyjmują różne pozostałości. Przede wszystkim te aluminiowe oraz miedziane. Są one zawarte w najrozmaitszych przewodach podpiętych do urządzeń o wszelakim zastosowaniu. Czyli w czym dokładnie? W wiązkach samochodowych, tych, które posiadają skrzynki bezpiecznikowe oraz tych, które ich nie mają, w przewodach komputerowych, AGD, w drutach budowlanych, sieciowych, energetycznych, ale i kabelkach z lampek choinkowych. To, jakim odpadem dysponujesz określa, do jakiego typu skupu kabli w Toruniu powinieneś się udać. Wartym zaznaczenia jest także to, że od zawartości okablowania zależy wysokość ceny sprzedaży. Jeśli interesuje Cię powyższe zagadnienie - czytaj dalej!

Jak wygląda recykling przewodów miedzianych w skupie kabli w Toruniu?

W momencie, kiedy oddajesz swoje przewody do skupu kabli miedzianych w Toruniu, placówka ta rozpoczyna zabiegi utylizacyjne. Na początku maszyna tnie kable na malutkie kawałki, a później obiera je z izolacji. Następnie pod wpływem wstrząsów Cu zmienia postać i powstaje tzw. granulat miedziany. Złom kabli miedzianych w Toruniu sprzedaje właśnie taki surowiec - ze względu na plastyczność tego metalu, można go dowolnie przekształcać. Prawie tak samo dzieje się w skupie kabli aluminiowych w Toruniu. Warto dodać, że we wszystkich przypadkach, odzyskany metal jest niemalże tak samo wydajny, jak w pierwotnej wersji! Przez recykling zużywa się mniej energii (niż w kopalniach) i zapobiega się nadmiernej eksploatacji planety. A w dodatku się to opłaca! Skontaktuj się z WasteMaster, aby znaleźć jak najszybciej najlepszy skup!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Znajomy pokazał mi aplikację WasteMaster, ale nie byłem w 100% przekonany. Zadzwoniłem do konsultanta i w parę chwil otrzymałem na maila listę interesujących skupów kabli aluminiowych w Toruniu. Jestem zaskoczony!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam serdecznie - oszczędzicie mnóstwo czasu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mam skup kabli w izolacji, który mógł się rozwinąć dopiero po nawiązaniu współpracy z WasteMaster. Zyskałem całkiem dużo klientów!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłam pewna, który skup kabli miedzianych w Toruniu oferuje najkorzystniejsze ceny. Nie chciałam tracić czasu, więc uzupełniłam formularz od WasteMaster i w kilka chwil dowiedziałam się wszystkiego - polecam!

Ocena 5/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat