Złom kabli w Toruniu

Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skup kabli w izolacji w Toruniu – bieżące ceny

Wywożenie okablowania do skupu kabli w izolacji w Toruniu jest bardzo ważne w kontekście ekologii – w ten sposób ograniczasz np. wydobycie miedzi. Warto podkreślić, że jest ona najbardziej pożądanym składnikiem, więc im jej więcej tym cena skupu kabli w Toruniu będzie rosła. Poniższy cennik skupu kabli w Toruniu zawiera aktualne informacje, oparte na wyliczniach naszych ekspertów, ale jeśli masz więcej pytań, nie czekaj – tylko zadzwoń!
Ceny
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej (z wtyczkami, bez skrzynek bezpiecznikowych) 16,1 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej ze skrzynkami (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi) 15,6 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej zanieczyszczonej (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi i innymi elementami max. do 5% masy) 13,3 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki komputerowej (z wtyczkami) 13,7 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki AGD 13,7 zł netto
Złom kablowy przemysłowy 12,3 zł netto
Złom kablowy budowlany, instalacyjny, rozbiórkowy 11,4 zł netto
Złom kablowy sieciowy, złom kablowy skrętki komputerowej (RJ-ka) 12,3 zł netto
Złom kablowy budowlany + złom kablowy sieciowy (RJ) (50/50) 11,9 zł netto
Złom kablowy mix 36-37% (komputerowy + budowlany + sterowniczy + sieciowy inne) 10,9 zł netto
Złom kablowy mix komputerowy 28-31% CU (z wtyczkami, bez kabla stalowego, choinkowego - lampki led i żarówki, antenowego) 6,6 zł netto
Złom kablowy choinkowy (bez dorzutek typu ozdoby, bombki itp..) 0,0 zł netto
Warunki współpracy

Jakie można wyróżnić typy kabli?

Wcześniej wspominaliśmy, że istnieją różne rodzaje okablowania. Skupy w związku z tym się specjalizują i przyjmują tylko konkretne materiały. Jednak jakie typy kabli wyróżniamy? Jest to dość skomplikowana sprawa, ponieważ każda placówka skupująca może stworzyć własną klasyfikację - z tego powodu należy bardzo dokładnie zapoznać się z ofertą danego skupu kabli w Toruniu. To, jaki metal jest obecny w okablowaniu niezwykle wpływa na jego ostateczną cenę. Zatem możemy podzielić kable według kryterium składu. Najpopularniejsze przewody to te aluminiowe, miedziane, zdarzają się także ołowiane lub tzw. mix kabli (niejednolity skład, najczęściej mieszanka aluminium i miedzi). Istotne jest także to, jaką izolację wykorzystano - kauczukowa, polietylenową lub polwinitową - chociaż na niej skupy nie zarabiają. W wyniku takich podziałów możemy wyróżnić np. skupy kabli miedzianych w Toruniu czy skupy kabli aluminiowych w Toruniu. Kolejnym kryterium podziału jest wykorzystanie. Można tutaj wymienić skup kabli samochodowych w Toruniu, skup kabli elektrycznych w Toruniu, ale i inne. Przyjmują one wymienione w nazwie rodzaje okablowania, ale oprócz tego mamy jeszcze kable budowlane, telekomunikacyjne, sieciowe, światłowodowe, sygnalizacyjne, energetyczne oraz tzw. specjalne. Aby mieć pewność, że dany złom kabli w Toruniu przyjmie nasz odpad, należy się uważnie zapoznać z jego ofertą.

Jak najsprawniej wywieźć kable na złom w Toruniu?

Prawo obowiązujące w Polsce zabrania wyrzucania odpadów w losowe miejsca - dotyczy to także kabli. Jesteśmy zobligowani do sprzedaży zużytych przewodów na złom kabli w Toruniu. W momencie, kiedy dysponujesz mniejszą ilością okablowania, możesz zawieźć go do punktu typu PSZOK. Jednak większe ilości muszą zostać wywiezione do skupów kabli w izolacji w Toruniu. Tam zostaną poddane zabiegom utylizacyjnym oraz będą przerobione w ramach recyklingu. Jeśli chcesz wyszukać najkorzystniejszy skup kabli w izolacji w Toruniu, skontaktuj się z WasteMaster! Znajdziemy dla Ciebie najbliższe placówki, dopasowane do Twoich preferencji!

W jaki sposób można zamówić usługi oferowane przez WasteMaster?

Usługi, które oferujemy można zamówić na dwa sposoby. Albo za pomocą konwersacji z konsultantem albo samodzielnie używając naszej aplikacji. Pierwsza opcja polega na tym, że to Twój Opiekun Klienta zajmuje się (po krótkim wywiadzie z Tobą) dodaniem i koordynowaniem Twojego zlecenia. Po wycenie oraz dodaniu w aplikacji ogłoszenia, otrzymasz listę najkorzystniejszych skupów kabli w izolacji w Toruniu. Możesz także pominąć etap rozmowy i zgłosić się do nas za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego (kliknij w ofertę - tam znajdziesz i formularz i numer telefonu do pracownika). Drugą opcją jest zamieszczenie ogłoszenia samodzielnie - czy to z poziomu przeglądarki, czy pobierając aplikację na telefon. I w tym przypadku Opiekun Klienta, będzie przekierowywał do Ciebie ciekawe oferty skupów kabli w izolacji w Toruniu. W obu wariantach, to Ty decydujesz, z której oferty ostatecznie skorzystasz!

Jak wyglądają kwestie formalne w związku ze sprzedażą kabli do skupu w Toruniu?

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem (posiadającym powyżej 75 ha gospodarstwa), to koniecznie musisz mieć konto w systemie BDO. W innym wypadku grożą Ci wysokie grzywny. Ponadto, jeśli organizujesz odbiór kabli ze swojej lokalizacji, musisz uzupełnić KPO, tak, aby ładunek mógł zostać legalnie przewieziony do skupu kabli miedzianych w Toruniu. Osoby fizyczne muszą w takim wypadku okazać dowód tożsamości. W przypadku wszystkich, należy wypełnić KEO, która stanowi dowód legalności utylizacji śmieci w razie kontroli odpowiednich służb. Ponadto osobu fizyczne otrzymają Formularz Przekazania Odpadu, który jest niczym innym, jak dokumentacją transakcji. Do wypełnienia powyższych formalności, konieczna jest znajomość kodów odpadów. Wyszukasz je w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze I 2020 roku. Aby właściwie zrealizować sprzedaż bądź transport do np. skupu kabli samochodowych w Toruniu, musisz pamiętać o powyższych formalnościach.

Jakie rodzaje przewodów zostaną przyjęte w skupie kabli w Toruniu?

Na samym początku trzeba podkreślić, że różne skupy kabli w Toruniu przyjmują różne pozostałości. Przede wszystkim te aluminiowe oraz miedziane. Są one zawarte w najrozmaitszych przewodach podpiętych do urządzeń o wszelakim zastosowaniu. Czyli w czym dokładnie? W wiązkach samochodowych, tych, które posiadają skrzynki bezpiecznikowe oraz tych, które ich nie mają, w przewodach komputerowych, AGD, w drutach budowlanych, sieciowych, energetycznych, ale i kabelkach z lampek choinkowych. To, jakim odpadem dysponujesz określa, do jakiego typu skupu kabli w Toruniu powinieneś się udać. Wartym zaznaczenia jest także to, że od zawartości okablowania zależy wysokość ceny sprzedaży. Jeśli interesuje Cię powyższe zagadnienie - czytaj dalej!

Jak wygląda recykling przewodów miedzianych w skupie kabli w Toruniu?

W momencie, kiedy oddajesz swoje przewody do skupu kabli miedzianych w Toruniu, placówka ta rozpoczyna zabiegi utylizacyjne. Na początku maszyna tnie kable na malutkie kawałki, a później obiera je z izolacji. Następnie pod wpływem wstrząsów Cu zmienia postać i powstaje tzw. granulat miedziany. Złom kabli miedzianych w Toruniu sprzedaje właśnie taki surowiec - ze względu na plastyczność tego metalu, można go dowolnie przekształcać. Prawie tak samo dzieje się w skupie kabli aluminiowych w Toruniu. Warto dodać, że we wszystkich przypadkach, odzyskany metal jest niemalże tak samo wydajny, jak w pierwotnej wersji! Przez recykling zużywa się mniej energii (niż w kopalniach) i zapobiega się nadmiernej eksploatacji planety. A w dodatku się to opłaca! Skontaktuj się z WasteMaster, aby znaleźć jak najszybciej najlepszy skup!
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Toruniu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

W jakich kablach jest miedź?
01-11-2022
W jakich kablach jest miedź?

Miedź znajdziemy w wiązkach samochodowych (tych ze skrzynkami bezpiecznikowymi i bez nich), w kablach budowlanych (czyli drutach) lub też kablach telekomunikacyjnych. Miedź ze w...

Więcej -->
Gdzie sprzedać kable w izolacji?
31-10-2022
Gdzie sprzedać kable w izolacji?

Kable w izolacji sprzedajemy skupom kabli. W tych placówkach materiały zostaną wykorzystane ponownie w ramach recyklingu. Możemy tam pozostawić praktycznie każdy rodzaj przewodu...

Więcej -->
Ile za kable na złomie?
31-10-2022
Ile za kable na złomie?

W zależności od rodzaju okablowania, taką kwotę otrzymamy w złomie kabli. Zastosowanie, ilość oraz sytuacja na rynku – to elementy, które wpływają znacząco na wzrost ceny. Przyk...

Więcej -->
Czy na złomie przyjmują kable?
31-10-2022
Czy na złomie przyjmują kable?

Tak, złom przyjmie kable. Warto jednak pamiętać o tzw. minimum logistycznym, czyli najmniejszej możliwej masie, od której organizuje się wywóz na złom kabli. Często jest to okoł...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg kabla miedzianego?
30-10-2022
Ile kosztuje 1 kg kabla miedzianego?

W zależności od stopnia zanieczyszczenia, składu oraz wahań na rynku, tak będzie się kształtować cena za 1 kg w skupie kabli miedzianych. Według danych WasteMaster, obecnie czys...

Więcej -->
Ile kosztuje aluminium z kabli?
29-10-2022
Ile kosztuje aluminium z kabli?

Aluminium jest zdecydowanie tańsze od np. wyrobów miedzianych – z tego powodu jest to dość często kierowane zapytanie do naszych ekspertów. Cena jest zawsze zależna od indywidua...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Rodzaje złomu kabli – jakie możemy wyróżnić?
05-11-2022
Rodzaje złomu kabli – jakie możemy wyróżnić?

W zależności od tego, do jakiego skupu kabli w izolacji się udamy, z taką klasyfikacją przewodów się spotkamy, a co za tym idzie, także ze specyficznymi rodzajami skupów. Czasam...

Więcej -->
Od czego zależy cena skupu kabla?
04-11-2022
Od czego zależy cena skupu kabla?

Jak najefektowniej sprzedać stare okablowanie? Co opłaca się sprzedawać do skupów kabli? Aby odpowiedzieć na zadane powyżej pytania, należy najpierw zbadać od czego zależą ceny ...

Więcej -->
Recykling kabli – co warto wiedzieć?
02-11-2022
Recykling kabli – co warto wiedzieć?

Zastanawiasz się, jak przeprowadzany jest recykling kabli? A może nie jesteś pewien, czy odzysk metali z zużytych przewodów ma rację bytu? W obliczu obecnej katastrofy klimatycz...

Więcej -->
Praktycznie o skupie złomu kablowego
22-04-2022
Praktycznie o skupie złomu kablowego

Poniższy tekst można zakwalifikować do kategorii praktycznie o skupie złomu kablowego. W jego treści można znaleźć wiele przydatnych informacji, traktujących o tym, czym jest zł...

Więcej -->
Skup kabli w izolacji – cena
18-01-2022
Skup kabli w izolacji – cena

Popularny od wielu lat skup kabli w izolacji – cena tego surowca obejmuje zarówno produkty bardzo wysokiej jakości, jak i te zawierające minimalną ilość zanieczyszczeń. Dużym za...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master