Skup przepracowanego oleju w Toruniu

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ceny za olej przepracowany w Toruniu

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na rynku paliw, znacząco wpływa na cennik skupu oleju przepracowanego w Toruniu. Mając to na względzie, warto na bieżąco śledzić tę kwestię, szczególnie, gdy dane przedsiębiorstwo pragnie odpłatnie przekazać olej przepracowany do wyspecjalizowanych w skupie tego typu odpadu jednostek. Żeby dowiedzieć się, jaka jest cena za litr oleju przepracowanego w Toruniu, można posłużyć się stworzonym przez nas, darmowym formularzem. To narzędzie internetowe, przeznaczone do profesjonalnego obliczania ceny za olej przepracowany.
Ceny
Przepracowany olej silnikowy (ilości od 400 l do 1000 l) od 0,4 zł netto
Przepracowany olej silnikowy (powyżej 1000 l) od 0,6 zł netto
Zanieczyszczony olej przepracowany Do wyceny zł netto
Warunki współpracy

Istnieją dwa główne dokumenty, które są stosowane zgodnie z rejestrem BDO. Oba dokumenty w większości przypadków są niezbędne w sytuacji przekazywania przepracowanego oleju. Pierwszym jest KEO (Karta Ewidencji Odpadu), którą należy wystawiać każdorazowo w sytuacji wytworzenia odpadu. Jako, iż przepracowany olej jest odpadem niebezpiecznym, to ewidencję należy prowadzić, gdy przekracza się wytwarzanie 100 kg odpadu. Drugim dokumentem jest KPO (Karta Przekazania Odpadu). Wiąże się on bezpośrednio z odbiorem przepracowanego oleju w Toruniu, gdyż musi być wystawiany każdorazowo przy realizacji takiej usługi. Jest ona niezbędna, aby odbiór się odbył, a kierowca w razie kontroli miał dokument uzasadniający transport odpadu.

Możliwe oraz niezwykle proste, jest zlecenie utylizacji oleju silnikowego w Toruniu przez telefon. Nasz konsultant poprzez specjalny kwestionariusz zbierze potrzebne informacje, a następnie umieści ogłoszenie w aplikacji. Kolejno nasz Doradca Klienta dokona analizy i przekaże najlepsze oferty na zagospodarowanie odpadu. Na tym jego rola się nie skończy. Po przyjęciu jednej z ofert, ustali wszystkie szczegóły odbioru oraz zadba o dalszy przebieg transakcji. Dzięki czemu nasz klient będzie miał więcej czasu na inne sprawy.

Tego rodzaju odpady zaliczają się do grupy 13 nazwanej "oleje odpadowe i odpady ciekłych paliw (z wyłączeniem olejów jadalnych oraz grupy 05, 12 i 19)". Przyjmuje ona podział odpadu na:

Możemy wymienić następujące usługi, na które możemy przygotować ofertę:

Ciężko założyć z góry konkretny termin odbioru zużytego oleju w Toruniu. Jest wiele zmiennych wpływających na termin. Możemy wymienić np. ilość odpadu, sposób jego przechowywania, lokalizacja, czy okres roku, w którym został zgłoszony odbiór. W większości przypadków termin odbioru jest wyznaczany w okolicach 14 dni po przyjęciu zgłoszenia, natomiast jest to zawsze zależne od indywidualnej sytuacji. Warto pamiętać, iż mniejsze ilości oleju (w okolicach 250 l.) są najczęściej odbierane podczas trasy z większą ilością mniejszych odbiorów.

Przygotowani do przewozu tego odpadu jest zbierzne z sposobem jego magazynowania. Przede wszystkim zużyty olej silnikowy w Toruniu musi być odpowiednio przechowywany, czyli w szczelnych i nieuszkodzonych pojemnikach jak mauzery czy beczki. W związku z tym, że przepracowany olej silnikowy jest odpadem niebezpiecznym, warto aby pojemniki były odpowiednio oznaczone, podpisane kodem odpadu oraz magazynowane w jednym miejscu. Najczęściej spotykanym minmum logistycznym dla takiego odbioru jest 200 kg odpadu. Warto jednak pamiętać, że więcej zmagazynowanego odpadu pozwoli na osiągnięcie wyższej stawki za odpad.

W trakcie rozmowy z naszym doradcą Klienta należy wskazać (o ile nie zrobiło się tego wcześniej), w jaki sposób przechowywany jest olej. Jest to niezbędne do ustalenia dokładnej procedury realizacji usługi. Jest to ważny aspekt w przypadku przechowywania odpadu w beczkach. Część przedsiębiorstw w takiej sytuacji oferuje beczki na wymianę, zamiast wypompowywania odpadu. Przed końcowym przyjęciem oferty, klient otrzyma informację, która firma będzie realizowała odbiór przepracowanego oleju w Toruniu, a co za tym idzie, będzie mógł zweryfikować opinie o tejże firmie. Przy czym podkreślamy, że firma WasteMaster współpracuje wyłącznie z najlepszymi i legalnymi firmami. Po akceptacji oferty nasz opiekun Klienta ustali wszystkie pozostałe aspekty z tym związane jak termin odbioru, dane do Bazy Danych o Odpadach itp. Oczywiście w razie jakichkolwiek istotnych zmian, klient zostanie natychmiast poinformowany. Sama procedura realizacji usługi jest zależna od sposobu przechowywania przepracowanego oleju. W przypadku beczek, jak wcześniej zostało wskazane, następuje ich wymiana lub wypompowanie odpadu. W sytuacji mazerów oraz większych zbiorników zawsze dochodzi do wypompowania zużytego oleju przy pomocy specjalistycznego auta asenizacyjnego. Przy operacji wypompowania odpadu, następuje też jego ważenie, ponieważ pojazd ma wbudowaną wagę. W przypadku wymiany beczek , waga jest podawana dopiero po tym jak odbiorca zważy odpad w swojej siedzibie.

Nie pobieramy żadnych opłat za złożenie na skup przepracowanego oleju. Warto wskazać, iż obsługa zlecenia przez naszego opiekuna, także nie wiąże się z kosztem. Żadna z przedstawionych przez niego ofert nie jest wiążąca do czasu zaakceptowania jej przez klienta. W naszej giełdzie recyklingowej jest możliwość wyboru także innych usług, niż skup przepracowanego oleju w Toruniu. Możliwe, że posiadasz odpad, dla którego możemy zaoferować Ci usługę.

Na cenę przepracowanego oleju silnikowego wpływa wiele czynników, jak na przykład ilość, jakość oleju, miejsce odbioru, bieżąca stawka w rafinerii dla skupu tego typu odpadu w ilościach hurtowych. W efekcie ceny mogą się zmieniać od nawet bezpłatnego odbioru w sytuacji małych ilości do 0,30 zł za kg w przypadku większych odbiorów. Dzięki opublikowaniu oferty w aplikacji WasteMaster uzyskasz szybko oraz sprawnie cakowity przegląd aktualnych cen odbioru przepracowanego oleju w Toruniu. Przy tym jednocześnie dzięki naszemu doradcy klienta będziesz mógł zaoszczędzić czas, gdyż to on wykona całą pracę związaną z ofertą.

Firmy współpracujące z nami w kwestii odbioru oleju przepracowanego w mieście Toruń, posiadają specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifikowaną kadrę. Popularność naszej platformy sprawia, że dużo przedsiębiorstw świadczących właśnie usługę odbioru przepracowanego oleju, jest zainteresowanych współpracą. Specjalnie w celu przekazywania dla klientów tylko najlepszych dla nich ofert powołaliśmy doradca a Klienta, który dodatkowo będzie służył radą jak i czuwał nad całą realizacją usługi.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż wysoki standard naszych usług zawsze jest dla nas priorytetem. Z tego względu, do każdego zapytania odnośnie odpadu czy usługi podchodzimy z maksymalnym zaangażowaniem i starannością. W ramach naszych usług jesteśmy w stanie przygotować oferty dotyczące takich rodzajów zużytego przepracowanego oleju jak:

Firmy oferujące skup przepracowanego oleju od rolnika zwracają uwagę na wielkość gospodarstwa rolnego. Wynika to z przepisów polskiego prawa, gdyż dopuszcza ono dwie sytuacje. W pierwszej rolnik posiada gospodarstwo większe niż 75 ha, co wymusza na nim wpis do rejestru Bazy Danych Odpadowych. Skup w tym przypadku jest przeprowadzany tak jak w każdej firmie. W drugiej sytuacji rolnik posiada gospodarstwo mniejsze niż 75 ha, co zwalnia go ze wpisu w systemie Bazy Danych Odpadowych. Skup oleju przepracowanego w Toruniu od takiego rolnika odbywa się poprzez specjalne oświadczenie.
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Toruniu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kto odbiera zużyty olej?
21-07-2022
Kto odbiera zużyty olej?

W Twoim warsztacie masz kilka beczek oleju silnikowego? Jeśli chcesz sprawnie i ekologicznie pozbyć się tego problemu, udaj się do skupu olejów przepracowanych. Miejsca tego typ...

Więcej -->
Kto odbiera przepracowany olej?
20-07-2022
Kto odbiera przepracowany olej?

Zużyty olej silnikowy lub hydrauliczny, w większych ilościach należy oddać do skupu. Małe ilości można zanieść w szczelnym opakowaniu do PSZOK-u, na stację benzynową lub do wars...

Więcej -->
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?
19-07-2022
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?

Nie wiesz gdzie oddać zużyty olej silnikowy? Czy można go wylać? Wyrzucić? Nic z tych rzeczy! Najlepszym miejscem do utylizacji oleju silnikowego będzie placówka skupu. Małe ilo...

Więcej -->
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?
17-07-2022
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?

W Twoim warsztacie zalega dużo zużytego oleju silnikowego i zastanawiasz się jak sobie z nim poradzić? Jak się go wyrzucić? A może gdzie wylewać olej tego typu? Już spieszymy z ...

Więcej -->
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
17-07-2022
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Zużyty olej silnikowy stanowi problem zwłaszcza w warsztatach samochodowych, które produkują duże ilości tej substancji. Czy można po prostu gdzieś go wylać? Wyrzucić? Nie, gdyż...

Więcej -->
Jak pozbyć się oleju silnikowego?
17-07-2022
Jak pozbyć się oleju silnikowego?

Zastanawiasz się gdzie oddać olej silnikowy? Jeśli posiadasz ilości na własny użytek – możesz udać się do PSZOK-u, na stację benzynową, czy do wybranego warsztatu. Pod żadnym po...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Olej przepracowany – kod odpadu
02-09-2022
Olej przepracowany – kod odpadu

Czym jest kod odpadu? Jak go sprawdzić? Czy olej przepracowany posiada taki kod odpadu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz na naszym blogu. Co jeszcze warto wiedzi...

Więcej -->
Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
31-08-2022
Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Z pewnością chociaż raz w życiu każdy z nas, lub naszych najbliższych, zada sobie pytanie: „co zrobić ze zużytym olejem?”. Gdzie go oddać? Czy zajmują się tym specjalne podmioty...

Więcej -->
Gdzie utylizować olej silnikowy?
23-08-2022
Gdzie utylizować olej silnikowy?

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie jest utylizowany olej przepracowany? To nie jest żadna tajemnica, a pomimo tego wiele osób nadal nie wie, gdzie oddać stary olej silnikowy. Je...

Więcej -->
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2023
23-08-2022
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2023

Z pewnością wiele nie tylko osób fizycznych, lecz także firm, zastanawia się, gdzie oddać zużyty olej silnikowy. Warto przy tym pamiętać, że sprzedaż przepracowanego oleju przez...

Więcej -->
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?
16-08-2022
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?

Wielu właścicieli gospodarstw domowych, którzy wytwarzają stosunkowo niewielką liczbę oleju silnikowego, często mają zagwozdkę, co zrobić ze starym, wymienionym olejem samochodo...

Więcej -->
Gdzie oddać stary olej?
23-07-2022
Gdzie oddać stary olej?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie oddać zużyty olej samochodowy. Z pewnością nie zdają oni sobie sprawy z tego, jak łatwo można pozbyć się tego typu odpadu. Wystarczą tylko...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master