Świecie - Złom kabli | WasteMaster

Złom kabli w Świeciu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ceny skupu kabli w Świeciu – jak się kształtują?

Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o cenach skupu kabli w Świeciu warto zapoznać się z tabelką poniżej. Umieściliśmy w niej aktualny cennik skupu kabli w Świeciu, uwzględniający zmiany na rynku handlu odpadami. Został on stworzony na podstawie transakcji przeprowadzanych w naszej aplikacji oraz przewidywań ekspertów z WasteMaster. Miej świadomość, że sprzedając zużyte okablowanie do skupu kabli w izolacji w Świeciu postępujesz ekologicznie i ograniczasz wydobywanie np. miedzi.
Ceny
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej (z wtyczkami, bez skrzynek bezpiecznikowych) 18,0 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej ze skrzynkami (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi) 17,5 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej zanieczyszczonej (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi i innymi elementami max. do 5% masy) 14,8 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki komputerowej (z wtyczkami) 15,4 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki AGD 15,4 zł netto
Złom kablowy przemysłowy 13,8 zł netto
Złom kablowy budowlany, instalacyjny, rozbiórkowy 12,7 zł netto
Złom kablowy sieciowy, złom kablowy skrętki komputerowej (RJ-ka) 13,8 zł netto
Złom kablowy budowlany + złom kablowy sieciowy (RJ) (50/50) 13,3 zł netto
Złom kablowy mix 36-37% (komputerowy + budowlany + sterowniczy + sieciowy inne) 12,2 zł netto
Złom kablowy mix komputerowy 28-31% CU (z wtyczkami, bez kabla stalowego, choinkowego - lampki led i żarówki, antenowego) 7,4 zł netto
Złom kablowy choinkowy (bez dorzutek typu ozdoby, bombki itp..) 0,0 zł netto
Warunki współpracy

Budowa kabla oraz przykłady materiałów, które przyjmą skupy kabli w Świeciu

Budowa okablowania jest ważna, jeżeli chcemy wiedzieć, za co tak naprawdę płaci skup kabli w Świeciu. Otóż najcenniejsza w przewodzie jest metalowa żyła - im jest jej więcej, tym wzrasta cena w placówce. Izolacja nie jest aż tak istotna, ponieważ zostaje usunięta w procesie recyklingu. Warto przywołać przykłady, tego co weźmie od Ciebie skup kabli w Świeciu. To bardzo zróżnicowana grupa pzoostałości! M.in. są to wiązki samochodowe, kable AGD i RTV, okablowanie komputerowe, energetyczne, druty budowlane, czy nawet lampki choinkowe. Aby dowiedzieć się więcej o złomie kabli w Świeciu, cenach czy recyklingu - doczytaj do końca!

Co powoduje gwałtowny wzrost i obniżanie się cen w skupie kabli w Świeciu?

Na ceny przewodów np. na złomie kabli miedzianych w Świeciu wpływają bardzo różne zmienne. To jak dużo okablowania przywieziesz, jakiego będzie rodzaju, a jeśli realizujesz odbiór - także to, jaka jest Twoja lokalizacja. Jednak najwięcej zamieszenia wprowadza zmieniający się rynek metali. Sprzedaje się bowiem żyła, czyli czysty metal. W zależności od zmian na rynku, tak będą zmieniać się ceny w skupie. Przykład: w 2021 roku za wiązki kabli samochodowych skupy zapłaciłyby 16-16,50 zł/kg netto, podczas gdy obecnie jest to już 11-14 zł/kg netto. Nie musisz śledzić zmian na rynku - oddaj nam swoje zobowiązania! Jeśli interesuje Cię powyższy temat, zerknij na naszego bloga - https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/od-czego-zalezy-cena-skupu-kabla.

Odzyskiwanie kabli na złomie w Świeciu

Organizacja i przeprowadzenie odzysku, to najważniejsze zadania skupów kabli w Świeciu. Jak przebiega cały proces? Kable są cięte maszynowo na małe kawałki, z których obiera się warstwę izolacyjną. Następnie pod wpływem wstrząsów np. na złomie kabli miedzianych w Świeciu powstaje wydajny granulat miedziany. Takie placówki zużywają niewiele energii, a ich praca zmniejsza wydobycie metali, które są niemal w 100% tak samo efektywne jak w "oryginale". Sprzedając kable dbasz o swoje fundusze i przyrodę! Zachęcamy do współpracy z WasteMaster - pomożemy Ci usprawnić realizację całego procesu!

Dokumenty dla osób fizycznych i przedsiębiorców

Prawo dotyczące śmieci w Polsce wymaga, aby wytwórcy śmieci wypełnili kilka formalności, które mają na celu monitorowanie i kontrolowanie produkowania i utylizowania pozostałości. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub należysz do wyżej wymienionej grupy rolników, to musisz prowadzić bieżącą ewidencję w BDO. Osoby prywatne są zwolnione z tego obowiązku, jednak jeśli chcą sprzedać przewody skupowi kabli w izolacji w Świeciu, także muszą uzupełnić KEO - tj. dowód legalności transakcji, który pokazuje się podczas kontroli. Osoby nie będące przedsiębiorcami otrzymają także Formularz Przekazania Odpadów - co jest świadectwem sfinalizowania sprzedaży. Wszystkie powyższe dokumenty, tak ważne w kontekście sprzedaży okablowania skupom np. kabli samochodowych w Świeciu, posługują się kodami. Zostały one wprowadzone mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska.

Podział kabli w skupie w Świeciu na rodzaje

Zazwyczaj dzielimy kable w skupie na dwie kategorie: ze względu na skład oraz wykorzystanie. Jak już z pewnością zauważyłeś wyróżniamy dwa główne metale zawarte w żyłach przewodów - aluminium i miedź. Z tego powodu powstały wyspecjalizowane skupy kabli miedzianych w Świeciu oraz skupy kabli aluminiowych w Świeciu. Ze względu na zastosowanie możemy wyróżnić okablowanie: telekomunikacyjne, sieciowe, światłowodowe, komputerowe, sygnalizacyjne oraz specjalne. W ramach powyższej kategorii wyróżniamy również skupy kabli samochodowych w Świeciu i skupy kabli elektrycznych w Świeciu, które zajmują się ewidentnymi branżami wykorzystywania przewodów. Jeśli masz jakiekolwiek trudności z doprecyzowaniem rodzaju swojego kabla - zapraszamy do kontaktu!

W jaki sposób najkorzystniej zrealizować wywózkę kabli na złom w Świeciu?

Czasami nie mamy możliwości samodzielnego wywozu okablowania do np. skupu kabli miedzianych w Świeciu. Czy to ze względu na ilość naszych pozostałości, czy to z powodu braku właściwego pojazdu. W takim wypadku najlepiej zorganizować odbiór przewodów z danej lokalizacji i wywóz do skupu kabli w izolacji w Świeciu za pośrednictwem firmy z zewnątrz. Jak się do tego zabrać? Najlepiej z pomocą WasteMaster! Za darmo znajdziemy dla Ciebie placówki oferujące wywózkę do miejsc utylizacji oraz precyzyjnie wycenimy Twój odpad. Jedyne o czym musisz pamiętać, to o dokładnym opisie przewodów. Jest to istotne w kontekście realizacji transportu na skup kabli w izolacji w Świeciu - często firmy określają tzw. minimum logistyczne. Zazwyczaj nie obsługują zleceń poniżej 200-300 kg. Dodatkowo, jeżeli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi, musisz pamiętać o oddaniu kierowcy Karty Przekazania Odpadu - gwarancji legalnego przewozu śmieci do miejsc utylizacji.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie byłam pewna, co zrobić z wiązkami kabli, ale jedna rozmowa z pracownikiem WasteMaster rozwiązała sprawę. Już wszystko wiem!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki aplikacji od WasteMaster mogłem cały czas śledzić oferty od skupów kabli miedzianych w Świeciu - wielka zaleta!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zawsze dużo czasu zabierało mi wyszukanie dobrego skupu kabli elektrycznych w Świeciu, ale bez skutku, wszystko było albo drogie albo podejrzane. Spróbowałem dać szansę WasteMaster i nie żałuję! Całościowa obsługa klienta + wysoka jakość usług. Jestem naprawdę usatysfakcjonowany!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna obsługa - na pewno jeszcze skorzystam raz jeszcze z aplikacji WasteMaster!

Ocena 4/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon