Świdnica - Złom kabli | WasteMaster

Złom kabli w Świdnicy

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Cennik skupu kabli w izolacji w Świdnicy

Warto być zorientowanym w kwestii cen skupu kabli w Świdnicy, bo choć są one dość zmienne, dają ogląd sytuacji na rynku odpadowym. Nasi eksperci w oparciu o transakcje wykonywane w aplikacji WasteMaster, stworzyli poniższy cennik skupu kabli w Świdnicy, który stanowi aktualne spojrzenie na koszt kupna i sprzedaży okablowania. Jeżeli nie pojawił się tutaj Twój odpad – skontaktuj się z nami, z pewnością znajdziemy dla Ciebie bieżące ceny w skupach kabli w izolacji w Świdnicy!
Ceny
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej (z wtyczkami, bez skrzynek bezpiecznikowych) 16,2 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej ze skrzynkami (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi) 15,7 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej zanieczyszczonej (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi i innymi elementami max. do 5% masy) 13,3 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki komputerowej (z wtyczkami) 13,8 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki AGD 13,8 zł netto
Złom kablowy przemysłowy 12,4 zł netto
Złom kablowy budowlany, instalacyjny, rozbiórkowy 11,4 zł netto
Złom kablowy sieciowy, złom kablowy skrętki komputerowej (RJ-ka) 12,4 zł netto
Złom kablowy budowlany + złom kablowy sieciowy (RJ) (50/50) 11,9 zł netto
Złom kablowy mix 36-37% (komputerowy + budowlany + sterowniczy + sieciowy inne) 10,9 zł netto
Złom kablowy mix komputerowy 28-31% CU (z wtyczkami, bez kabla stalowego, choinkowego - lampki led i żarówki, antenowego) 6,7 zł netto
Złom kablowy choinkowy (bez dorzutek typu ozdoby, bombki itp..) 0,0 zł netto
Warunki współpracy

Przykłady materiałów, które zostaną przyjęte w skupie kabli w Świdnicy

Oczywistym jest, że skupy kabli w Świdnicy wezmą od Ciebie okablowanie. Jednak jest to tak zróżnicowana grupa, że warto wymienić kilka przykładów tego, co weźmie od Ciebie skup kabli w Świdnicy. Wiązki samochodowe, przewody z urządzeń RTV i AGD, druty budowlane, okablowanie komputerowe, energetyczne, czy sznury lampek choinkowych! To tylko ułamek, tego za co rzeczywiście zapłaci złom kabli w Świdnicy. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wysokie są ceny w skupach, jak wygląda recykling czy jakie typy przewodów wyróżniamy - czytaj do końca!

Typy przewodów w skupach kabli w Świdnicy

Okablowanie dzielimy ze względu na to, z jakie metale są zawarte w żyłach oraz ze względu na ich zastosowanie. Z tego powodu powstały skupy kabli miedzianych w Świdnicy oraz skupy kabli aluminiowych w Świdnicy. Jeżeli chodzi o kategorie wykorzystania, można wyróżnić przewody telekomunikacyjne, sygnalizacyjne, energetyczne, sieciowe, światłowodowe, komputerowe lub tzw. specjalne. Oprócz tego istnieje jeszcze rodzaj przewodów wykorzystywanych w warsztatach i w elektryce - stąd skupy kabli samochodowych w Świdnicy oraz skupy kabli elektrycznych w Świdnicy. Należy zaznaczyć, że każdy skup może dowolnie wprowadzać własne kategorie, jednak ten podstawowy rozdział zostaje zachowany - dlatego warto go zapamiętać!

Jakie przewody najbardziej się opłaca sprzedać do skupu kabli w Świdnicy?

Najdroższym materiałem w skupach kabli w izolacji w Świdnicy jest miedź. Ze względu na swoją charakterystykę i łatwość poddawania się utylizacji, jest ona najbardziej pożądana w placówkach utylizujących. Aby pokazać, jak bardzo jest to opłacalny metal do sprzedaży, warto zestawić ją z dużo tańszym (i bardzo popularnym) aluminium. Za wiązkę miedzianych przewodów samochodowych na złomie kabli miedzianych w Świdnicy można otrzymać 11-14 zł/kg netto. Za pojedynczy kabel - 3-7 zł/kg netto. A z kolei za okablowanie aluminiowe 1-3 zł/kg netto. Zatem różnice są zauważalne. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o swoim okablowaniu, nie czekaj - skontaktuj się z naszymi ekspertami!

W jaki sposób najkorzystniej zrealizować wywózkę kabli na złom w Świdnicy?

Czasami nie mamy szansy na samodzielny wywóz okablowania do np. skupu kabli miedzianych w Świdnicy. Czy to ze względu na masę naszych pozostałości, czy to z powodu braku odpowiedniego pojazdu. W takim wypadku najlepiej zorganizować odbiór przewodów z danej lokalizacji i wywóz do skupu kabli w izolacji w Świdnicy za pośrednictwem firmy zewnętrznej. Jak się do tego zabrać? Najlepiej za pomocą WasteMaster! Za darmo znajdziemy dla Ciebie placówki oferujące wywózkę do placówek utylizacji oraz precyzyjnie wycenimy Twój odpad. Jedyne o czym musisz pamiętać, to o dokładnym opisie przewodów. Jest to ważne w kontekście realizacji przewozu na skup kabli w izolacji w Świdnicy - często firmy określają tzw. minimum logistyczne. Zazwyczaj nie obsługują zleceń poniżej 200-300 kg. Dodatkowo, jeżeli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi, musisz pamiętać o zwróceniu kierowcy Karty Przekazania Odpadu - gwarancji legalnego przewozu śmieci do miejsc skupu.

Odzyskiwanie kabli na złomie w Świdnicy

Organizacja i przeprowadzenie odzysku, to główne zadania skupów kabli w Świdnicy. Jak przebiega cały proces? Kable są cięte mechanicznie na małe kawałki, z których zdziera się warstwę izolacyjną. Następnie pod wpływem wstrząsów np. na złomie kabli miedzianych w Świdnicy powstaje wydajny granulat miedziany. Takie placówki zużywają relatywnie mało energii, a ich praca zmniejsza wydobycie metali, które są niemal w 100% tak samo efektywne jak w "oryginale". Sprzedając kable dbasz o swoje fundusze i naturę! Zapraszamy do współpracy z WasteMaster - pomożemy Ci usprawnić realizację całego procesu!

Co powoduje gwałtowny wzrost i obniżanie się cen w skupie kabli w Świdnicy?

Na ceny przewodów np. na złomie kabli miedzianych w Świdnicy wpływają bardzo różne czynniki. To ile okablowania przywieziesz, jakiego będzie typu, a jeśli realizujesz odbiór - także to, jak daleko się znajdujesz od skupu. Jednak najwięcej zamieszenia wprowadza zmieniający się rynek metali. Sprzedaje się bowiem żyła, czyli sam metal. W zależności od zmian na rynku, tak będą zmieniać się ceny w skupie. Przykładowo: w 2021 roku za wiązki kabli samochodowych skupy zapłaciłyby 16-16,50 zł/kg netto, podczas gdy obecnie jest to już 11-14 zł/kg netto. Nie musisz śledzić zmian na rynku - powierz nam swoje zobowiązania! Jeśli interesuje Cię powyższy temat, zerknij na bloga WasteMaster - https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/od-czego-zalezy-cena-skupu-kabla.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dosłownie pojedyncza rozmowa i już mam cały proces realizacji wywozu kabli na złom kabli miedzianych w Świdnicy za sobą!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Ciekawa aplikacja! Dzięki niej znalazłem tani skup kabli miedzianych w Świdnicy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster szybko dowiedziałam się, co muszę zrobić z drutami budowlanymi, znaleźli dla mnie skup kabli w Świdnicy, z którym nawiązałam regularną współpracę. Jestem usatysfakcjonowana!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie musiałam instalować niczego na telefon, co jest dla nie dużym plusem. Sami wyszukali dla mnie trafny skup kabli aluminiowych w Świdnicy - a ja mogłam się skupić na firmie!

Ocena 4/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat