Piotrków Trybunalski - Złom kabli | WasteMaster

Złom kabli w Piotrkowie Trybunalskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skup kabli w izolacji w Piotrkowie Trybunalskim – jakie są ceny?

Zamieszczony niżej cennik skupu kabli w Piotrkowie Trybunalskim ma służyć pomocą we wstępnym szacowaniu kosztów kupna i sprzedaży okablowania. Podane wartości są aktualne i zgodne z bieżącymi wahaniami na rynku, zatem można śmiało brać je pod uwagę. Ceny skupu kabli w Piotrkowie Trybunalskim nie są stałe, ponieważ zmieniają się zależności podaży i popytu na dany surowiec. Z tego powodu, warto regularnie kontaktować się z naszymi pracownikami, aby nic nas nie zaskoczyło w skupie kabli w izolacji w Piotrkowie Trybunalskim!
Ceny
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej (z wtyczkami, bez skrzynek bezpiecznikowych) 14,5 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej ze skrzynkami (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi) 14,1 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej zanieczyszczonej (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi i innymi elementami max. do 5% masy) 12,0 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki komputerowej (z wtyczkami) 12,4 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki AGD 12,4 zł netto
Złom kablowy przemysłowy 11,1 zł netto
Złom kablowy budowlany, instalacyjny, rozbiórkowy 10,3 zł netto
Złom kablowy sieciowy, złom kablowy skrętki komputerowej (RJ-ka) 11,1 zł netto
Złom kablowy budowlany + złom kablowy sieciowy (RJ) (50/50) 10,7 zł netto
Złom kablowy mix 36-37% (komputerowy + budowlany + sterowniczy + sieciowy inne) 9,8 zł netto
Złom kablowy mix komputerowy 28-31% CU (z wtyczkami, bez kabla stalowego, choinkowego - lampki led i żarówki, antenowego) 6,0 zł netto
Złom kablowy choinkowy (bez dorzutek typu ozdoby, bombki itp..) 0,0 zł netto
Warunki współpracy

Co wpływa na ceny kabli w izolacji w skupie w Piotrkowie Trybunalskim?

Na cenę złomu kabli miedzianych w Piotrkowie Trybunalskim wpływa przede wszystkim jego rodzaj, ilość oraz to, jak aktualnie wygląda sytuacja na rynku handlu metalami. Nie spienięża się bowiem izolacji, a jedynie metal zawarty w żyle. Rozbieżności cenowe na przestrzeni lat są całkiem spore, przykładowo: w 2021 roku za kilogram wiązki samochodowej można było otrzymać co najmniej 16,50 zł/netto. Teraz to już jest 11-14 zł/netto za kilo. Co odgrywa znaczącą rolę? Ulegający zmianom rynek metali. Być może inflacja lub kryzys energetyczny wpłynął na spadek cen, jednak z WasteMaster nie musisz uważnie śledzić tego typu informacji. Zrobimy to za Ciebie, a zebrane dane wykorzystamy tak, abyś zyskał, jak najwięcej. Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, odsyłamy do naszego bloga: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/od-czego-zalezy-cena-skupu-kabla.

Jakie formalności należy spełnić?

Jeśli chcesz tylko sprzedać swoje przewody do skupu kabli w izolacji w Piotrkowie Trybunalskim i tak musisz spełnić kilka formalności. Jak już wyżej zostało wspomniane, trochę inne zasady dotyczą przedsiębiorców i wybranych rolników. Oni muszą prowadzić aktualną ewidencję w BDO, ponieważ do tego zobowiązuje ich prawo. Osoby fizyczne są z tego zwolnione, muszą jedynie uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej (podobnie jak przedsiębiorcy oraz rolnicy), która jest świadectwem legalnego sprzedania odpadów do np. skupu kabli samochodowych w Piotrkowie Trybunalskim. W zamian otrzymają Formularz Przekazania Odpadu, który jest dowodem sfinalizowania usługi. Wszystkie powyższe dokumenty wykorzystują system kodów wprowadzony przez Ministra Środowiska, dlatego warto znać niektóre z nich: 17 04 11 to przewód będący osobnym urządzeniem, a 17 04 10 to ten sam kabel, tylko o właściwościach niebezpiecznych. Więcej kodów wyszukasz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Jak wygląda recykling kabli na złomie w Piotrkowie Trybunalskim? Czy ma on rację bytu?

Oczywiście, że ma! W ramach recyklingu organizowanego w skupach kabli w Piotrkowie Trybunalskim można otrzymać cenne substancje. Po przywiezieniu przewodów np. na złom kabli miedzianych w Piotrkowie Trybunalskim, są one cięte na części i obierane z izolacji. Potem mechanicznie przekształca się pozyskany surowiec w granulat miedzi. Jest on tak samo wydajne jak nieprzetworzony metal! Oddając okablowanie do skupów, ograniczasz wydobycie, a także sprzyjasz rozwojowi okolicznych przedsiębiorstw. A w dodatku możesz na tym zarobić! Zgłoś do nas, a wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze oferty!

W jaki sposób najkorzystniej zrealizować wywózkę kabli na złom w Piotrkowie Trybunalskim?

Czasami nie mamy możliwości samodzielnego wywozu okablowania do np. skupu kabli miedzianych w Piotrkowie Trybunalskim. Czy to ze względu na ilość naszych pozostałości, czy to z powodu braku właściwego pojazdu. W takim wypadku najlepiej zrealizować odbiór przewodów z danej lokalizacji i wywóz do skupu kabli w izolacji w Piotrkowie Trybunalskim za pośrednictwem firmy z zewnątrz. Jak się do tego zabrać? Najlepiej za pomocą WasteMaster! Za darmo wyszukamy dla Ciebie placówki oferujące wywózkę do placówek utylizacji oraz wstępnie wycenimy Twój odpad. Jedyne o czym musisz pamiętać, to o dokładnym opisie przewodów. Jest to istotne w kontekście realizacji transportu na skup kabli w izolacji w Piotrkowie Trybunalskim - często firmy określają tzw. minimum logistyczne. Zazwyczaj nie obsługują zleceń poniżej 200-300 kg. Dodatkowo, jeżeli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi, musisz pamiętać o zwróceniu kierowcy Karty Przekazania Odpadu - gwarancji legalnego przewozu śmieci do miejsc skupu.

W jaki sposób dzielimy kable w skupie w Piotrkowie Trybunalskim?

Podziały są zazwyczaj umowne, każdy skup może w zasadzie podać swoje własne kategorie, jednak wszystkie korzystają z podstawowego podziału - ze względu na metal zwarty w żyle oraz ze względu na zastosowanie. Do pierwszej grupy zaliczamy głównie okablowanie miedziane oraz aluminium - z tego powodu powstały specjalistyczne skupy kabli miedzianych w Piotrkowie Trybunalskim lub skupy kabli aluminiowych w Piotrkowie Trybunalskim. Kolejna grupa jest bardzo pojemna, a w związku z tym, że technika nieustannie się rozwija - ciągle się rozszerza. Zatem w grupie "zastosowanie" mieszczą się kable telekomunikacyjne, sieciowe, światłowodowe, energetyczne, sygnalizacyjne oraz tzw. specjalne. Tak jak w przypadku aluminium i miedzi, tutaj także mamy do czynienia ze specjalistycznymi placówkami. Są to na przykład skupy kabli samochodowych w Piotrkowie Trybunalskim lub skupy kabli elektrycznych w Piotrkowie Trybunalskim. Jeśli potrzebujesz wsparcia w określeniu typu swojego okablowania - zgłoś się do WasteMaster - nasze konsultacje także są darmowe!

Ceny kabli w skupie w Piotrkowie Trybunalskim

W skupach kabli w izolacji w Piotrkowie Trybunalskim ceny mogą być bardzo zróżnicowane. Finalna kwota jest uzależniona od tego, jaki materiał chcemy sprzedać. Najwyższe kwoty (nie tylko na złomie kabli miedzianych w Piotrkowie Trybunalskim) są elementy wykonane z miedzi. Jednak i one różnią się cenowo w zależności od województwa, rodzaju etc. Np. za miedzianą wiązkę samochodową bez skrzynek bezpiecznikowych zapłacimy 11-14 zł/kg netto. Za pojedynczy miedziany kabel 3-7 zł/kg netto. Z kolei aluminium jest tańsze, rozpiętość kwot to 1-3 zł/kg netto. Jak łatwo zauważyć podejmy szerokie przedziały cenowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile skup zapłaci za Twój kabel - skontaktuj się z nami!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Warto było spróbować! Z WasteMaster już nie zastanawiam się, jak zrealizuje wywózkę miedzianego okablowania!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam, jak najlepiej pozbyć się okablowania samochodowego, ale całe szczęście znalazłam w necie WasteMaster. Szybko wycenili moje odpady i znaleźli dla mnie tani skup kabli samochodowych w Piotrkowie Trybunalskim. Jestem pod wrażeniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłam pewna, który skup kabli miedzianych w Piotrkowie Trybunalskim oferuje najkorzystniejsze ceny. Nie chciałam tracić czasu, więc uzupełniłam formularz od WasteMaster i w kilka chwil dowiedziałam się najważniejszego - polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Miałem do wyrzucenia sporo kabli samochodowych, ale nie byłem przekonany, co z nimi zrobić. Zadzwoniłem do WasteMaster, a oni nie tylko wyjaśnili mi, gdzie powinienem je przekazać, to jeszcze znaleźli dla mnie całkiem korzystny skup kabli w Piotrkowie Trybunalskim. Polecam mocno!

Ocena 5/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat