Kraków - Złom kabli | WasteMaster

Złom kabli w Krakowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Cennik skupu kabli w Krakowie – za ile co sprzedamy?

Ceny skupu kabli w Krakowie to kluczowe informacje dla przedsiębiorców i nie tylko. Z pomocą naszych ekspertów i pracowników WasteMaster, stworzyliśmy cennik skupu kabli w Krakowie, który ma za zadanie zobrazować różnice cenowe między poszczególnymi kablami. Najbardziej się opłacalna jest sprzedaż miedzi, która jest pożądanym surowcem w skupach kabli w izolacji w Krakowie. Pamiętaj, że wywożąc kable do placówek tego rodzaju ograniczasz wydobycie metali.
Ceny
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej (z wtyczkami, bez skrzynek bezpiecznikowych) 15,6 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej ze skrzynkami (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi) 15,1 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej zanieczyszczonej (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi i innymi elementami max. do 5% masy) 12,9 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki komputerowej (z wtyczkami) 13,3 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki AGD 13,3 zł netto
Złom kablowy przemysłowy 11,9 zł netto
Złom kablowy budowlany, instalacyjny, rozbiórkowy 11,0 zł netto
Złom kablowy sieciowy, złom kablowy skrętki komputerowej (RJ-ka) 11,9 zł netto
Złom kablowy budowlany + złom kablowy sieciowy (RJ) (50/50) 11,5 zł netto
Złom kablowy mix 36-37% (komputerowy + budowlany + sterowniczy + sieciowy inne) 10,6 zł netto
Złom kablowy mix komputerowy 28-31% CU (z wtyczkami, bez kabla stalowego, choinkowego - lampki led i żarówki, antenowego) 6,4 zł netto
Złom kablowy choinkowy (bez dorzutek typu ozdoby, bombki itp..) 0,0 zł netto
Warunki współpracy

Jak zrealizować sprzedaż lub wywózkę na złom kabli w Krakowie?

Nie można wyrzucać kabli do komunalnych śmieci zmieszanych, ponieważ muszą zostać odpowiednio zutylizowane oraz przetworzone. Jeśli nie chcesz ich sprzedawać, zawsze możesz przekazać je punktowi typu PSZOK. Jednak w przypadku większych ilości jest to niemożliwe - należy oddać odpad na złom kabli w Krakowie. W takim miejscu czeka ich odpowiednia utylizacja i recykling metali, które są w nich najcenniejsze. W jaki sposób najlepiej zorganizować sprzedaż bądź wywóz do skupu kabli w izolacji w Krakowie? Wystarczy skorzystać z WasteMaster! Dostarczymy Ci całość informacji o najlepszych skupach w okolicy, spośród których możesz wybierać. Do Ciebie będzie należało podjęcie decyzji, z którego skupu kabli w izolacji w Krakowie chciałbyś skorzystać. To naprawdę jest takie łatwe!

Recykling w skupie kabli w Krakowie

Po tym, jak np. skup kabli aluminiowych w Krakowie otrzyma od Ciebie odpad, następuje właściwy recykling. Maszyna tnie na drobne kawałki kable, a następnie obiera je z izolacji. Pod wpływem wstrząsów powstaje granulat miedzi, który nadaje się do sprzedaży innym podmiotom. W ten sposób odzyskiwane metale są niemalże tak samo wydajne, jak w "oryginalnej" postaci. Złom kabli miedzianych w Krakowie zużywa o wiele mniej energii niż kopalnie miedzi, a przy tym nie powoduje pomniejszenia surowców i nie pogłębia kryzysu klimatycznego. Podsumowując: nie dość, że otrzymasz gotówkę za oddanie przewodu na złom kabli miedzianych w Krakowie, to jeszcze dbasz o przyrodę. Same korzyści! Aby ułatwić sobie organizację sprzedaży czy wywozu okablowania, skontaktuj się z WasteMaster - w końcu nic Cię to nie kosztuje!

Przykłady materiałów, które przyjmą skupy kabli w Krakowie

Jakie przewody zostaną przyjęte w skupie kabli w Krakowie? Na początku warto zaznaczyć, że tego rodzaju placówki przyjmują bardzo różne surowce. Dlatego też mają swoje określone specjalizacje - zajmują się np. tylko przerabianiem aluminium etc. Jakie możemy wymienić przykłady przewodów, które zostaną kupione przez skupy kabli w Krakowie? Mogą to być wiązki samochodowe, okablowanie AGD, druty budowlane, okablowanie sieciowe, energetyczne czy zużyte lampki choinkowe. To tylko nieliczne przykłady, ale jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o poniższym zagadnieniu - doczytaj do końca!

Jakie istnieją rodzaje kabli?

Jak już wyżej wspominaliśmy, skupy kabli w Krakowie przyjmują najróżniejsze rodzaje okablowania. Nie ma klarownego i ogólnie przyjętego podziału na kategorie kabli, każda placówka może go dowolnie sortować. Zazwyczaj jednak dzielimy je ze względu na zawartość danego metalu i zastosowanie. To, jaki skład ma dany przewód jest niezwykle ważne w kontekście ceny, którą możemy za niego uzyskać. Najbardziej powszechne składniki żył kablowych to: miedź, aluminium, rzadziej ołów, czy mix różnych metali (najczęściej aluminium i miedzi). Istotnym elementem jest również izolacja takiego kabla, która może być z kauczuku, polietylenu lub polwinitu. Zazwyczaj placówki zbierające dany metal z przewodów, będą się nazywały po prostu skupem kabli miedzianych w Krakowie czy skupem kabli aluminiowych w Krakowie. Drugim sposobem kategoryzowania jest ten ze względu na zastosowanie. Tu z kolei można wymienić np. skup kabli elektrycznych w Krakowie lub skup kabli samochodowych w Krakowie. Oprócz tego, możemy się spotkać z przewodami budowlanymi, telekomunikacyjnymi, komputerowymi, sieciowymi, energetycznymi, sygnalizacyjnymi, światłowodowymi lub specjalnymi. W zależności od zastosowania, takiego rodzaju metali się używa. Zanim zdecydujesz się na usługę konkretnego złomu kabli w Krakowie, upewnij się, że przetworzą Twój rodzaj!

Czy za usługi WasteMaster się płaci?

Absolutnie nie! Nasze usługi są darmowe, włącznie z wyceną Twoich odpadów, pomocą ze strony Opiekuna Klienta czy użytkowaniem naszej aplikacji. Naszym celem jest usatysfakcjonowany klient - to, żeby znalazł najlepszy złom kabli miedzianych w Krakowie w jak najkrótszym czasie - oraz optymalizacja gospodarki odpadowej w Polsce. Wierzymy, że za pośrednictwem naszych działań uda się przyspieszyć tę gałąź handlu. Miej na uwadze to, że im szybciej sprzedasz przewody skupowi kabli miedzianych w Krakowie, tym szybciej zostaną one przetworzone i wrócą do obiegu!

Formalności wokół sprzedaży i wywozu kabli do skupu w Krakowie

Do legalnego wywozu na skup kabli miedzianych w Krakowie, czy tez innego rodzaju placówki utylizacyjnej, niezbędne jest spełnienie kilku formalności. Ma to na celu monitorowanie wytwarzania odpadów oraz ich utylizacji. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi, musisz prowadzić aktualną ewidencję w BDO. Ponadto, aby zapewnić legalny przewóz do np. skupu kabli samochodowych w Krakowie, musisz uzupełnić Kartę Przekazania Odpadu. Jeśli jesteś osobą fizyczną - przy przekazaniu kabli, musisz jedynie okazać dowód tożsamości. Za każdym razem należy wypełnić Kartę Ewidencji Odpadów, ponieważ jest to dowód na legalność Twojego funkcjonowania w razie kontroli. Dodatkowo, osoby prywatne otrzymają Formularz Przekazania Odpadu, który jest świadectwem przeprowadzenia transakcji. Jest to całość dokumentacji wymaganej przez prawo, należy o niej pamiętać, bo w innym razie można otrzymać karę grzywny w zależności od okoliczności. Warto także wspomnieć o kodach odpadów (które są niezbędne w wyżej wymienionych dokumentach) - na kable są to np. 17 04 11 lub 17 04 10, w przypadku zagrażających człowiekowi przewodów. Więcej znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie byłem przekonany, czy darmowe usługi staną na wysokości zadania. Całe szczęście się myliłem! W WasteMaster postarali się, żebym został kompleksowo obsłużony i oprócz znalezienia skupu kabli samochodowych w Krakowie, znaleźli dla mnie skup oleju silnikowego!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Miły konsultant wyjaśnił mi, co muszę zrobić z moim starym okablowaniem komputerowym, a następnie znalazł naprawdę korzystny skup kabli w izolacji w Krakowie. Polecam cieplutko!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Doskonała rzecz! Wygodnie i szybko wyszukali dla mnie skup kabli w Krakowie, który przyjąłby 500 kg mixu okablowań. Jestem pod wrażeniem i polecam innym!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Uprzejmy konsultant wyjaśnił mi, co muszę zrobić z moim zużytym okablowaniem komputerowym, a następnie znalazł faktycznie korzystny skup kabli w izolacji w Krakowie. Polecam gorąco!

Ocena 5/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon