Złom kabli w Częstochowie

Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Cennik skupu kabli w Częstochowie – za ile co sprzedamy?

Ceny skupu kabli w Częstochowie to istotne informacje dla przedsiębiorców i nie tylko. Z pomocą naszych ekspertów i pracowników WasteMaster, stworzyliśmy cennik skupu kabli w Częstochowie, który ma za zadanie zobrazować różnice cenowe między poszczególnymi kablami. Najbardziej się opłaca sprzedawać miedź, która jest pożądanym surowcem w skupach kabli w izolacji w Częstochowie. Pamiętaj, że oddając kable do placówek tego rodzaju ograniczasz wydobycie metali.
Ceny
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej (z wtyczkami, bez skrzynek bezpiecznikowych) 16,5 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej ze skrzynkami (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi) 16,0 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej zanieczyszczonej (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi i innymi elementami max. do 5% masy) 13,5 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki komputerowej (z wtyczkami) 14,0 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki AGD 14,0 zł netto
Złom kablowy przemysłowy 12,6 zł netto
Złom kablowy budowlany, instalacyjny, rozbiórkowy 11,6 zł netto
Złom kablowy sieciowy, złom kablowy skrętki komputerowej (RJ-ka) 12,6 zł netto
Złom kablowy budowlany + złom kablowy sieciowy (RJ) (50/50) 12,1 zł netto
Złom kablowy mix 36-37% (komputerowy + budowlany + sterowniczy + sieciowy inne) 11,1 zł netto
Złom kablowy mix komputerowy 28-31% CU (z wtyczkami, bez kabla stalowego, choinkowego - lampki led i żarówki, antenowego) 6,8 zł netto
Złom kablowy choinkowy (bez dorzutek typu ozdoby, bombki itp..) 0,0 zł netto
Warunki współpracy

Dokumenty, o które musisz zadbać wywożąc przewody do skupu kabli w Częstochowie

Do legalnego wywozu przewodów np. do skupu kabli miedzianych w Częstochowie musisz spełnić kilka warunków formalnych. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym gospodarstwo powyżej 75 ha - musisz mieć kontro i aktualną ewidencję w BDO. Brak ewidencjonowania odpadów jest karany grzywną, nawet do kilku tysięcy złotych. Jeśli jesteś osobą fizyczną, nie interesuje Cię BDO, jednak musisz wypełnić Kartę Ewidencji Odpadów - która będzie dowodem na legalną utylizację w razie kontroli policyjnej. Kartę Przekazania Odpadu muszą wypełnić przedsiębiorcy, osoby prywatne okazują jedynie dowód tożsamości. Także one otrzymają Formularz Przekazania Odpadu, który będzie dowodem sfinalizowanej transakcji z np. skupem kabli samochodowych w Częstochowie. W każdym z tych dokumentów będziesz musiał operować kodami odpadów, które wprowadził Minister Środowiska w zgodzie z unijnymi ustawami. Kod na kabel, który jest osobnym urządzeniem to 17 04 11, a jeśli jest on niebezpieczny to 17 04 10. Kabel, który jest częścią urządzenia - 16 02 14. Aby dowiedzieć się więcej, sięgnij do ustawy wprowadzającej katalogowanie odpadów. Nie zapominaj o wymienionych elementach. Aby Twoja umowa ze złomem kabli w Częstochowie była legalna w świetle prawa - musisz wypełnić podane dokumenty. WasteMaster służy pomocą w razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości - nie wahaj się z nami kontaktować!

Jak zrealizować wywóz odpadów na złom kabli w Częstochowie?

Pamiętaj, że zakazuje się wyrzucania starego okablowania do zwykłych śmieci, a już zwłaszcza w nieprzystosowane do tego miejsca. Obowiązkiem, każdego producenta tego typu odpadów jest wywózka na złom kabli w Częstochowie. Jeśli dysponujesz małą ilością przewodów najbliższy punkt typu PSZOK może je przyjąć. Jednak nie dzieje się tak za każdym razem - instytucje tego rodzaju rządzą się własnymi prawami. Zatem jak znaleźć najkorzystniejszy skup kabli w izolacji w Częstochowie? Skontaktuj się z WasteMaster! Nasz wykwalifikowany zespół z pewnością znajdzie dla Ciebie wartościowe oferty. Zazwyczaj te skupy w izolacji w Częstochowie, które znajdują się w okolicy, są najkorzystniejsze, jednak czasami nie przetwarzają wszystkich typów przewodów.

Ceny usługi od WasteMaster

Świadczone przez nas usługi są kompletnie darmowe. Nie pobieramy opłat za wycenę odpadu, Opiekuna Klienta ani dostarczenie listy potencjalnych ofert. Zależy nam na satysfakcji klienta oraz tym, aby jak najszybciej znalazł dobry złom kabli miedzianych w Częstochowie. Można by zapytać: dlaczego? Ponieważ w ten sposób, stopniowo, uda nam się zrewolucjonizować gospodarkę odpadową w Polsce! Im szybciej będzie przebiegało wyszukanie skupu kabli miedzianych w Częstochowie, tym szybciej przeprowadzona zostanie utylizacja i proces recyklingu, a odzyskany surowiec wróci do obiegu!

Jak wyglądają ceny kabli w skupie w Częstochowie ?

W związku z tym, że cenami na złomie kabli w Częstochowie rządzi bardzo wiele zmiennych, nie jest łatwo określić ich dokładną cenę. To, jakim odpadem zarządzasz, jaki jest jego skład oraz jak wygląda obecna sytuacja na rynku, jest niezwykle istotne. Jeżeli zamawiasz odbiór przewodów i transport ich na złom kabli miedzianych w Częstochowie , także Twoja lokalizacja odgrywa kluczową rolę. Zawsze jednak kwoty dotyczące materiałow miedzianych będą najkorzystniejsze. Aby zobrazować niestałość cen, warto przytoczyć przykład wiązek miedzianych kabli samochodowych (bez skrzynek bezpiecznikowych). W 2021 roku średnia cena ich sprzedaży w skupie kabli miedzianych w Częstochowie to 16,50 zł/kg netto. Teraz zaś jest to ok. 11-14 zł/kg netto. Jednak eksperci z WasteMaster mają bardzo szeroką wiedzę na temat rynku, dlatego dokładnie określą szacunkową cenę Twoich kabli.

Jakie materiały przyjmie skup kabli w Częstochowie?

Na samym początku należy podkreślić, że skupy kabli w Częstochowie przyjmują bardzo różne materiały. Dlaego specjalizują się i skupiają na kilku rodzajach przewodów. Jakie przykładowe materiały zostaną odebrane w skupach kabli w Częstochowie? Mogą to być przewody pochodzące z AGD, druty budowlane, wiązki samochodowe (ze skrzynkami bezpiecznikowymi lub bez skrzynek) okablowanie sieciowe, elektryczne czy lampki choinkowe. Są to nieliczne przykłady tego, co zostanie zaakceptowane w skupie. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób znaleźć najlepszy z nich? Przeczytaj poniższy tekst do końca i przekonaj się sam!

Jakie można wyróżnić typy kabli?

Wcześniej wspominaliśmy, że istnieją różne rodzaje okablowania. Skupy w związku z tym się specjalizują i przyjmują tylko konkretne materiały. Jednak jakie rodzaje kabli wyróżniamy? Jest to dość skomplikowana sprawa, ponieważ każda placówka skupująca może stworzyć własną klasyfikację - z tego powodu należy bardzo uważnie zapoznać się z ofertą danego skupu kabli w Częstochowie. To, jaki metal jest obecny w okablowaniu niezwykle wpływa na jego ostateczną cenę. Zatem możemy podzielić kable według kryterium składu. Najpopularniejsze przewody to te aluminiowe, miedziane, zdarzają się także ołowiane lub tzw. mix kabli (niejednolity skład, najczęściej mieszanka aluminium i miedzi). Istotne jest także to, jaką izolację wykorzystano - kauczukowa, polietylenową lub polwinitową - chociaż na niej skupy nie zarabiają. W wyniku takich rozdziałów możemy wyróżnić np. skupy kabli miedzianych w Częstochowie czy skupy kabli aluminiowych w Częstochowie. Kolejnym kryterium podziału jest wykorzystanie. Można tutaj wymienić skup kabli samochodowych w Częstochowie, skup kabli elektrycznych w Częstochowie, ale i inne. Przyjmują one wymienione w nazwie rodzaje okablowania, ale oprócz tego mamy jeszcze przewody budowlane, telekomunikacyjne, sieciowe, światłowodowe, sygnalizacyjne, energetyczne oraz tzw. specjalne. Aby mieć pewność, że dany złom kabli w Częstochowie przyjmie nasz odpad, należy się uważnie zapoznać z jego ofertą.
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Częstochowie, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

W jakich kablach jest miedź?
01-11-2022
W jakich kablach jest miedź?

Miedź znajdziemy w wiązkach samochodowych (tych ze skrzynkami bezpiecznikowymi i bez nich), w kablach budowlanych (czyli drutach) lub też kablach telekomunikacyjnych. Miedź ze w...

Więcej -->
Gdzie sprzedać kable w izolacji?
31-10-2022
Gdzie sprzedać kable w izolacji?

Kable w izolacji sprzedajemy skupom kabli. W tych placówkach materiały zostaną wykorzystane ponownie w ramach recyklingu. Możemy tam pozostawić praktycznie każdy rodzaj przewodu...

Więcej -->
Ile za kable na złomie?
31-10-2022
Ile za kable na złomie?

W zależności od rodzaju okablowania, taką kwotę otrzymamy w złomie kabli. Zastosowanie, ilość oraz sytuacja na rynku – to elementy, które wpływają znacząco na wzrost ceny. Przyk...

Więcej -->
Czy na złomie przyjmują kable?
31-10-2022
Czy na złomie przyjmują kable?

Tak, złom przyjmie kable. Warto jednak pamiętać o tzw. minimum logistycznym, czyli najmniejszej możliwej masie, od której organizuje się wywóz na złom kabli. Często jest to okoł...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg kabla miedzianego?
30-10-2022
Ile kosztuje 1 kg kabla miedzianego?

W zależności od stopnia zanieczyszczenia, składu oraz wahań na rynku, tak będzie się kształtować cena za 1 kg w skupie kabli miedzianych. Według danych WasteMaster, obecnie czys...

Więcej -->
Ile kosztuje aluminium z kabli?
29-10-2022
Ile kosztuje aluminium z kabli?

Aluminium jest zdecydowanie tańsze od np. wyrobów miedzianych – z tego powodu jest to dość często kierowane zapytanie do naszych ekspertów. Cena jest zawsze zależna od indywidua...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Rodzaje złomu kabli – jakie możemy wyróżnić?
05-11-2022
Rodzaje złomu kabli – jakie możemy wyróżnić?

W zależności od tego, do jakiego skupu kabli w izolacji się udamy, z taką klasyfikacją przewodów się spotkamy, a co za tym idzie, także ze specyficznymi rodzajami skupów. Czasam...

Więcej -->
Od czego zależy cena skupu kabla?
04-11-2022
Od czego zależy cena skupu kabla?

Jak najefektowniej sprzedać stare okablowanie? Co opłaca się sprzedawać do skupów kabli? Aby odpowiedzieć na zadane powyżej pytania, należy najpierw zbadać od czego zależą ceny ...

Więcej -->
Recykling kabli – co warto wiedzieć?
02-11-2022
Recykling kabli – co warto wiedzieć?

Zastanawiasz się, jak przeprowadzany jest recykling kabli? A może nie jesteś pewien, czy odzysk metali z zużytych przewodów ma rację bytu? W obliczu obecnej katastrofy klimatycz...

Więcej -->
Praktycznie o skupie złomu kablowego
22-04-2022
Praktycznie o skupie złomu kablowego

Poniższy tekst można zakwalifikować do kategorii praktycznie o skupie złomu kablowego. W jego treści można znaleźć wiele przydatnych informacji, traktujących o tym, czym jest zł...

Więcej -->
Skup kabli w izolacji – cena
18-01-2022
Skup kabli w izolacji – cena

Popularny od wielu lat skup kabli w izolacji – cena tego surowca obejmuje zarówno produkty bardzo wysokiej jakości, jak i te zawierające minimalną ilość zanieczyszczeń. Dużym za...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master